Narty/snowboard

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
JKG
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:58

Narty/snowboard

Post autor: JKG »

Zakładam temat ogólny związany z tymi formami zimowej aktywności.

Zaczynam pytaniem czy ktoś z was był w Livigno i Les 2 Alpes?
Chodzi mi o porównanie tych 2 ośrodków głównie pod względem tras i infrastruktury związanej ze stokiem.
Mam zagwozdkę gdzie jechać w grudniu...
"Technically, alcohol is a solution" - Elon Musk
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11733
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Narty/snowboard

Post autor: FLoo »

ile trzeba mniej więcej czasu aby złapać podstawy jazdy na desce? obecnie nie umiem nic a chciałbym zacząć tej zimy
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
eddy_wata
Posty: 8088
Rejestracja: 12 sie 2019, 13:01
Lokalizacja: wschodniopolak w wolnym mieście

Re: Narty/snowboard

Post autor: eddy_wata »

jeden dzień mistrzu szpady giętej wystarczy, dalszy progress zależy od mentalu i zawzięcia ale generalnie deska jest dosc intuicyjna. a przynajmniej w moim przypadku tak byo @FLoo
Premier
@donaldtusk
: Przez te 3 miesiące zrobiliśmy więcej, niż jakikolwiek rząd w historii III RP.
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Narty/snowboard

Post autor: manio »

@FLoo weź instruktora to pewne, bo samemu to ciężej o wiele. Ja moją dziewczyne uczyłem na nartach rok temu i w drugim dniu już śmigała fajnie, wiadomo strach przed wykurwieniem sie na ryj został, ale już czuła się troszkę pewniej
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11733
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Narty/snowboard

Post autor: FLoo »

dzięki za przybliżenie, myślę właśnie o jakimś instruktorze, żeby złapać podstawy
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Narty/snowboard

Post autor: manio »

Bierzesz instruktora na pierwszy dzień, a później sam już zaczynasz jeździć znając podstawy i wracasz do domu poobijany i obolały. W moim przypadku bylo tak że dopiero za 2/3 wypadem w góry zacząłem odczuwać jakąś przyjemność z jeżdzenia na nartach, bo tak to się bałem w chuj i przez pierwszy rok nie potrafiłem hamować więc się wypierdalałemXD. Z moją dziewczyna podobnie, wziąłem ją na weekend rok temu i moim zdaniem zajebiscie jeździ, o wiele lepiej niż ja w momencie gdy się uczyłem, a mimo tego jest troche źle nastawiona i się mega boi jeszcze, ale to przejdzie i w tym roku podbijamy stoki :twisted:


@FLoo W Polsce będziesz? No i możesz jeszcze poogladać filmiki na yt, może to głupie ale serio, ja szukalem rok temu jakichs instruktażowych i jest bardzo dużo tego, ale nie podrzuce nic bo tylko narciarskich szukałem
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2020, 11:31 przez manio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11733
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Narty/snowboard

Post autor: FLoo »

ja na nartach śmigałem kiedyś, ale za gnoja więc nic nie pamiętam i tak, ale deska zawsze wydawała mi się ciekawsza, więc chciałbym spróbować

obecnie mieszkam w Warszawie, więc wolałbym gdzieś w Polskę jechać, bo żadne kozackie trasy mi narazie nie są potrzebne

ewentualnie pójdę na górkę szczęśliwicką :lol:
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Narty/snowboard

Post autor: manio »

W Polsce to tylko Szrenica, jeśli jest śnieg oczywiscie no i w chuj ludzi jest. Rok temu byłem w Zieleńcu na weekend to ja pierdole śneigu w ogóle nie było, ale żeby się nauczyć to te 2 miejsca mega spoko
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5915
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Narty/snowboard

Post autor: mql »

w Polsce na przedłużony weekend jeszcze Czarna Góra koło Stronia Ślaskiego da radę, lubię wpaść tam od czasu do czasu
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

imo jak masz się uczyć to na byle jaką górkę z instruktorem, poważniejsze rzeczy później

na przedłużony weekend jedziesz 30km dalej do czech a nie jakaś polska
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

Jak chcecie się nauczyć śmigać na czymkolwiek to najlepiej pojechać na obóz w Alpy ;) Polska syf, Czechy spoko ale ze względu na ostatnie lata jeżeli chodzi o pogodę to bym odradzał początkującym, bo od waruna można się zniechęcić.
Ja tej zimy celuję w naukę freeridu na nartach a jak nie to super byłoby na jednej desce w końcu spróbować ^^
Awatar użytkownika
insane
Posty: 1526
Rejestracja: 23 kwie 2019, 10:50

Re: Narty/snowboard

Post autor: insane »

z nauki na desce wspominam, ze bledem ktory popelnilem byl brak ochroniaczy na kolana. teraz jak slysze, ze ktos sie chce nauczyc smigac na snowboardzie to jest to pierwsza rzecz, ktora polecam, bo latwo kolana o stok rozwalic ;/
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: Narty/snowboard

Post autor: manio »

Macie jakieś spoko fora albo portale gdzie móglbym sobie poczytać o sprzęcie? Nigdy nie miałem dobrych nart ani butów a w tym roku chcę chociaż buty kupić
Awatar użytkownika
JKG
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:58

Re: Narty/snowboard

Post autor: JKG »

@manio Jeżeli chodzi o forum to chyba skiforum.pl najlepsze, chociaż styl odpowiedzi na pytania często mi się nie podoba.
NTN nagrywają dużo na yt o sprzęcie i chyba nawet zrobili aplikacje która ma Ci sprzęt dopasować.

Słyszałem, że stacjaeksperta.pl ma też jakieś darmowe porady online, ale z tego co wiem oni współpracują z atomic i Salomon dlatego już możesz zgadywać co Ci doradzą :D

Wysłane z mojego POCOPHONE F1 przy użyciu Tapatalka

"Technically, alcohol is a solution" - Elon Musk
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

Jakie plany na tą zimę? Ktoś się orientował jak wygląda sytuacja z wyjazdami? Da radę pojeździć we Włoszech czy chociażby Czechach?
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 706
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Narty/snowboard

Post autor: checollada »

No sytuacja jest dynamiczna i ciezko przewidzieć co będzie za miesiąc czy dwa. Na te chwile Czechy zamknęły granice z Polską, a we Włoszech ciagle myślą i trwa dyskusja publiczna, ale być może nie będzie sezonu narciarskiego w tym roku - za duże ryzyko.


https://wgospodarce.pl/informacje/88546 ... nie-bedzie


Ostatnia zmieniła się narracja i po “negocjacjach z branza narciarka” jednak będzie można chyba pojeździć w Polsce, bo my w przeciwieństwie do zachodu świetnie radzimy sobie z pandemią. Aha, no i wicemister jest z Małopolski i ma udziały w spółce posiadającej stok, ale to przypadek

https://www.wp.pl/?s=https://wiadomosci ... 1e45&c=336
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

ja może do austrii w lutym, we will see what time will tell
Awatar użytkownika
JKG
Posty: 61
Rejestracja: 03 wrz 2019, 19:58

Re: Narty/snowboard

Post autor: JKG »

Mi na szczęście udało się rozpocząć sezon na lodowcach w Austrii pod koniec października.
Plan był jeszcze raz jechać przed świętami i póki co widzę, że na grupkach króluje Szwajcaria która nie wychodzi o wiele drożej niż Austria.

Dziś jadę rozpocząć sezon w PL, bo świry z wyciągu UFO w Bukowinie zawsze muszą otworzyć jako pierwsi :D

edit. @checollada to, że Gut-Mostowy jest z małopolski to jest duże niedomówienie. Typ jest z Zakopanego i ma udziały w wielu wielu miejscach. A jak nie ma, to tak jakby miał :D
I w sumie jeżeli chodzi o jego kieszeń to wydaje mi się, że o wiele więcej straci na tym, że jego hotel i restauracja nie działają, bo stok ma raczej malutki i pozbył się ostatnio części udziałów z tego co słyszałem. (sorry za offtop)
"Technically, alcohol is a solution" - Elon Musk
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1967
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Narty/snowboard

Post autor: yytr »

A jakie polecacie spoty w Austrii? I w sumie w Polsce też jakie ulubione? Nie przepadam za naszymi stokami ale dziewczyna chce spróbować to może przed czy po feriach by się udało pojechać.

@JKG Rzuciłem okiem na ten wyciąg UFO i to taki pagórek dla bardzo początkujących z tego co widzę. Rozumiem, że po prostu jesteś z okolic i taki wypad to żaden problem dla Ciebie :P?
ksiazenieporzadek

Re: Narty/snowboard

Post autor: ksiazenieporzadek »

Ja od bodajże 10 lat w Austrii Zillertall 3000. Wypady majówkowo - jesienne na lodowiec Hintertux, a zimą na tereny wokół lodowca, wszystko zajebiście połączone wyciągami, chyba z 300km tras łącznie - każdy znajdzie coś dla siebie, nigdy nie zawiodłem się. Ponadto bezproblemowy dojazd z Polski (autostrada przez całe Niemcy, potem Austria i chyba z 30km zostaje zwykłą drogą).
ODPOWIEDZ