La Liga - liga hiszpanska

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Kto skończy w TOP6 2023/2024?

Alavés
1
1%
Almería
1
1%
Athletic Bilbao
8
5%
Atlético Madrid
24
16%
Barcelona
23
16%
Cádiz
1
1%
Celta Vigo
3
2%
Getafe
0
Brak głosów
Girona
3
2%
Granada
2
1%
Las Palmas
1
1%
Mallorca
0
Brak głosów
Osasuna
0
Brak głosów
Rayo Vallecano
1
1%
Real Betis
11
7%
Real Madrid
26
18%
Real Sociedad
19
13%
Sevilla
7
5%
Valencia
1
1%
Villarreal
15
10%
 
Liczba głosów: 147

Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: mateko »

Dobry ruch?
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: badi »

ja tam generalnie uważam, że problemy Barcelony są znacznie głębsze i bardziej złożone niż osoba trenera, ale sam fakt że zamiast pragmatycznego nudziarza bez emocji na ławce usiądzie ktoś kto kocha piękna piłkę jest dla mnie ogromnym krokiem w przód. bardzo jestem ciekaw jak chłop to poukłada, jak wykorzysta potencjał arthura i de jonga, gdzie ustawi messiego pod nieobecność suareza, czy przesunie puiga do pierwszej drużyny i jak pod jego skrzydłami będzie wyglądał firpo, który wybił się właśnie pod jego opieką w betisie. ogólnie wraca mi zaciekawienie tym sportem, bo w ostatnich tygodniach to raczej było oglądanie na siłę i z kibicowskiego obowiązku
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: jefecito »

Dobry ruch IMO, Setien to idealista pełna gębą zakochany w Curyffie i tym stylu grania co zwiastuje powrót przyjemności z oglądania Barcy. Na pewno będzie ciekawie, a czy to wypali? Martwi brak doświadczenia w dużych klubach i na pewno mała elastyczność taktyczna (momentami tak było w Betisie, że nawet jak nie szło to dalej gramy swoje). To jest ryzykowny ruch ze strony Barcy, ale można wiele zyskać jakby Setien się wpasował i to wszystko poukładał, a najwyżej jak okaże się klapą to poleci już w lecie. Jego Betis oglądało się świetnie.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

Spoiler
Obrazek


:cool:
Ostatnio zmieniony 14 sty 2020, 3:45 przez ebismolarek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: boixos »

weź się naucz używać spojlerów ziomek

wreszcie pozbyto się szkodnika, będzie można obejrzeć mecz Barcelony bez bólu głowy, sezon zaczyna się dziś
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: ebismolarek »

specjalnie dla ciebie żebyś nie płakał za bardzo
Spoiler
ziomek
Awatar użytkownika
mruwa
Posty: 216
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:23
Lokalizacja: Kraków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: mruwa »

Myśle, ze obecna barce to mógłby ułożyć nawet Maciej Skorża, Valverde był do wydupcenia już po romie, oczy krwawiły, sercu było żal. Oby teraz wstawił Griezmanna na środkowego napastnika bo żal mi tego potencjału
pardon
Posty: 7836
Rejestracja: 18 kwie 2019, 1:09

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: pardon »

któryś z was pamięta czemu pep był wuefistą w fcb? czysta ironia, trenerski staż, czy coś innego?
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: badi »

jeden z użytkowników blaugrana.pl deprecjonowal jego osiągnięcia pisząc, że podobne wyniki z takim składem osiągnąłby nawet jego włefista. pozdro sobi!
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: kapec »

Ciekawostka, jakimi kwotami operuje się (czy też operowało) w topowych ligach
Były dyrektor generalny Osasuny, Ángel Vizcay, przyznał się do ustawiania wyników meczów na poziomie LaLigi.

Pod koniec maja służby zatrzymały kilku zawodników i byłych działaczy, którzy mieli być zamieszani w ustawianie meczów w dwóch najwyższych klasach rozgrywkowych w Hiszpanii w sezonach 2016/2017 oraz 2017/2018. Jak się jednak okazuje proceder z wpływaniem na końcowy wynik poszczególnych spotkań na Półwyspie Iberyjskim był już rozpowszechniony znacznie wcześniej.

Wskazują na to słowa wypowiedziane przez Ángela Vizcaya, który stwierdził otwarcie, że brał czynny udział w ustalaniu rezultatów starć Osasuny w rozgrywkach 2012/2013 i 2013/2014.

W pierwszym z wymienionych okresów działania podjęte przez przedstawicieli ekipy z Pampeluny doprowadziły do utrzymania zespołu na poziomie LaLigi, dzięki porozumieniu wypracowanym z Getafe, Betisem oraz Realem Valladolid.

- 150 000 euro zostało wypłaconych drużynie z Valladolid, aby wygrała z Deportivo La Coruña [mecz zakończył się zwycięstwem Realu Valladolid 1:0 w 35. kolejce - przyp. red.]. Kolejne 150 000 euro trafiło do Betisu, aby także zgarnęli komplet punktów z Celtą Vigo [mecz zakończył się zwycięstwem ekipy z Sewilli 1:0 w 35. kolejce - przyp. red]. Zarówno Celta, jak i Deportivo byli wówczas zamieszani z nami w walkę o utrzymanie. Z kolei my przekazaliśmy 400 000 euro Getafe, aby ci nam się podłożyli w Pampelunie [mecz zakończył się zwycięstwem Osasuny 1:0 w 35. kolejce - przyp. red.] - powiedział były dyrektor generalny.

Szeroko podjęte działania przez wysłanników „Los Rojillos” doprowadziły do ich pozostania w elicie oraz opuszczenia jej przez Deportivo La Coruña. Natomiast Celcie udało się uciec ze strefy spadkowej po dwóch zwycięstwa w ostatnich dwóch kolejkach nad Realem Valladolid oraz Espanyolem.

W kolejnym sezonie Osasuna nie miała już tyle szczęścia i pomimo zainwestowania ponad miliona euro w końcowej fazie rozgrywek zakończyła je ostatecznie na 18. miejscu w tabeli i musiała pogodzić się ze spadkiem do Segunda División razem z Betisem, który otrzymał w sumie 900 000 euro za wygraniem meczu z Realem Valladolid i porażkę z ekipą z Pampeluny.
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4338
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: Kalom »

dlaczego to nie jest bardziej nagłośnione jak mowa o korupcji w jednej z największych lig i to przy udziale minimum 4 klubów? xD
:joint: [*]
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11446
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: SWN »

Bez kitu, nie wiem jak innym, ale mi takie akcje totalnie obrzydzają chęć śledzenia i interesowania się sportem, który jak widać może być ustawiony jednym telefonem nawet na poziomie ekstraklasy top2 ligi świata, ja jebie

zawsze uważałem wszystkie facebookowe komentarze typu 'real z kupionymi sędziami w lm!!!' 'sędziowie wiedzieli że mają gwizdać po barce!!!' za jakieś szurskie odloty, no ale jak tu nie wierzyć w teorie spiskowe jak potem wychodzą takie wałki
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: lambiczi »

Jak można komuś zapłacić żeby wygrał mecz? :D
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

Jak setne sekundy zmieniają ocenę sytuacji i piłkarzy:
https://twitter.com/FranKrostiraor/stat ... 5838327809

Przecież gdyby trafił to Valverde miałby ten rok praktycznie z głowy. Ale nie trafił, Fede zabrał się też z nogami, więc przeszło bez echa i każdy ma to w dupie. Pojeb. Ale wiadomo od lat, twarde i waleczne Atletico, szacunek.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
johnsonpokrywa
Posty: 288
Rejestracja: 23 paź 2019, 15:33

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: johnsonpokrywa »

HIT!! HIT!! HIT!!

maricon pierdoli coś o szacunku, jebany
I live on borrowed time, my expiration date I passed it, so lock me up forever, but this shit is everlastin'
Awatar użytkownika
jefecito
Posty: 841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:29
Lokalizacja: Kraków

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: jefecito »

Dembele zerwał sobie całkowicie dwójkę i prawdopodobnie wypada do końca sezonu :(

Messi też ostatnio gra z jakimś dyskomfortem, ale nie jest to nic poważnego podobno
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: boixos »

Dembele wtopa 10-lecia i jedna z większych w historii Barcelony, patrząc na cenę i grę. Chłop jest młody, a właściwie skończony.
Awatar użytkownika
samir
Posty: 905
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:26

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: samir »

ale szkoda go też tak po ludzku bo jak odpalał miał akcje najlepszych piłkarzy na ziemi a te kontuzje nie wiem skad sie biora moze on ma inne miesnie niz ludzie albo np wali konia spiety no tak czy inaczej niech idzie do lekarza bo mnie wkurzyl ostro
Awatar użytkownika
kapec
Posty: 5169
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:01

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: kapec »

Po ludzku to mi go nie szkoda za akcje typu "zamknę się w pokoju bo chcę transfer".
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: La Liga - liga hiszpanska

Post autor: svnchez »

Real zaczyna być już zobligowany do wygrania mistrzostwa, w innym przypadku to będzie żenada. Nie dość, że +3, mecze z najważniejszymi rywalami u siebie, to jeszcze zdziesiątkowana kadra i tak najsłabszej od 12 lat Barcelony.

A Dembele dobry transfer, chętnie zobaczyłbym jakieś zestawienie procentów rozegranych minut od przyjścia w wykonaniu jego i Bale'a, bo zdaje się, że przy nim nawet Gareth jest okazem zdrowia.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
ODPOWIEDZ