Skoki narciarskie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

szsz
Posty: 27
Rejestracja: 07 lip 2019, 20:38

Skoki narciarskie

Post autor: szsz »

tymczasem ruszyl sezon 19/20

kontynental w slowenii: kot 4 i 5, poza nim skakali zniszczol (10 i 19), stekala (15 i 15), murana (14 i dsq) i pilch (42 i 28)

byl tez w szczyrku fis cup wystartowalo chyba ze 20 polakow, najlepiej spisal sie niznik dwa razy plasujac sie w top 10

ciekawi mnie sezon, bo stoch czy zyla juz coraz starsi, kubacki zreszta tez, kot moze sie odbuduje ? wolny na ile sie rozwinal ? muranka, zniszczol ostatnia szansa zeby zaistniec w pś ? juz 25 na karku.
samcro
Posty: 778
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: skoki narciarskie

Post autor: samcro »

Tylko nie ma co brać sezonu letniego za wyrocznię , rzadko w lato stochy i najlepsi skakali świetnie.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
MalinowyJogurt

Re: skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

To co tam panowie, jutro oficjalnie zaczynamy zimowy sezon Pucharu Świata, mam nadzieję, że ostatni już raz z inauguracją w Wiśle i następne zawody Wisła dostanie już w grudniu, a nie na sam początek jak trzeba martwić się o magazynowanie śniegu.

Co wiemy o tym sezonie? W sumie to nic nie wiemy, kompletnie nie mam swojego faworyta do wygrania Kryształowej Kuli, jednak to nie ona w tym sezonie jest najważniejsza, wielu zawodników skupi się na Mistrzostwach Świata w Lotach w Planicy i na Mistrzostwach Świata w Oberstdorfie, sam Kamil w wywiadach mówi, że jest spokojny jak nigdy przedtem, że w sezon chce wejść na luzie, a głównym celem zapewne zostaną loty, co ciekawe pierwszy raz przy sztucznym oświetleniu odbędą się zawody w Planicy, następnie oświetlenie zostanie zdemontowane i przeniesione na mniejsze skocznie.

Szkoda, że zawody w Sapporo zostały odwołane, oglądanie skoków o 2 w nocy zawsze miało swój klimat, może chociaż w Zhangjiakou dojdą one do skutku. Mistrzostwa świata nie są zagrożone, tak powiedział prezes niemieckiego związku narciarskiego.

Wielką zagadką jest dla mnie Klemens Murańka, w wewnętrznej rywalizacji skacze na poziomie Żyły i Kubackiego, czy to on w końcu poszedł do góry, czy jednak Dolezal to słaby trener i reszta obnizyła loty? Przekonamy się jutro.

Szkoda też Domena Prevca, liczyłem, że się chłopak ogarnie i wyeliminuje błędy przez, które nie dostaje powołania a on dalej je robi, lubię tego chłopaka.
https://www.skijumping.pl/wiadomosci/28 ... ch-bledow/

A jak tam u was? Macie jakieś oczekiwania co do tego sezonu?
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: skoki narciarskie

Post autor: clockers »

o kurwuniu, ale zleciało. no będzie śledzone na pewno, liczę, że Dawinio Kubacki wjedzie na pełnej kurwie i powyjaśnia.

ps. mam też cichą nadzieję na powrót Adama Małysza i Roberto Czekona! ;)
Awatar użytkownika
jAg
ZADYMIARZ
Posty: 6722
Rejestracja: 18 kwie 2019, 7:27
Lokalizacja: Tychy

Re: skoki narciarskie

Post autor: jAg »

W sumie przez całą pandemię przestałem śledzić przygotowania poszczególnych ekip do sezonu i nie zdziwię jak np. taki Aschenwald na starcie będzie rozpierdalał.
Lista ciumcioków ślizgawki: lygrys, saturn, Patryk233, azar, 2rzyn, Szaju, benzoabuser, Addicted, samcro, DJ_BOBO, hwjsk, RIVALDO111, Moltisanti, the badman
MalinowyJogurt

Re: skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

W piątek nie jutro* jakoś myślałem, że dziś czwartek już :)
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: demon »

Szybko zleciało, jaram się jak zwykle. Zwłaszcza że sezon wyjątkowo bogaty w imprezy i turnieje. Szkoda tylko, że ta pandemia cały czas trwa, bo obawiam się, czy uda się wszystko rozegrać wg planów (Sapporo :( ).

Mam wrażenie, że to będzie dobry sezon dla Norwegów. Lindvik pewnie zrobi kolejny krok do przodu po fajnym poprzednim sezonie, Tande tym razem bez problemów zdrowotnych powinien być mocny, Granerud w świetnej formie w pazdziernikowych mistrzostwach Norwegii, do tego wąsacz Johansson i Forfang.

Ciekawi mnie postawa Niemców w drugim sezonie Horngachera. Eisenbichler to moim zdaniem jeden z największych faworytów tego sezonu, takie mam przeczucie. Geiger poprzedni sezon świetny, ale mam wątpliwości czy stać go na powtórkę. Leyhe będzie nieobecny cały sezon. Wraca za to Wellinger, ale póki co chyba jest w przeciętnej formie, podobnie jak Freitag który nawet nie przyjedzie do Wisły. Po raz pierwszy od lat cały okres przygotowawczy zaliczył Freund, ciekawe czy będzie jeszcze w stanie wrócić do czołówki. Jednym z odkryć może być Hamann, który miał dobry letni sezon.

Kraft jak zwykle narzeka na kiepskie lato oraz problemy z plecami. Najrówniejszy skoczek ostatnich 6 sezonów, obronca KK, ciekawe czy znowu będzie tak dobry przez cały sezon czy może przyjdzie pierwszy słabszy sezon?

Liczę na to, że Słowency w koncu zaczną wykorzystywać swój potencjał i mnóstwo talentów. Też bardzo lubię Domena i mam nadzieję, że się ogarnie. Nie wiem czy zdąży na MŚ w Lotach, a był moim cichy faworytem do medalu. Ładnie rozwija się za to talent Zajca, podoba mi się nienaganny styl lotu tego chłopaka.

Mój ulubiony skoczek to Ryoyu Kobayashi. Uwielbiam go. Dwa lata temu skakał kosmicznie, poprzedni sezon trochę nierówny i mam wrażenie, że przez zmianę trenera. Wcześniej pracował z Vaatainenem, rok temu zastąpił go Schallert i jego metody treningowe to przede wszystkim nastawienie na trening siłowy, przez co Rjoju był trochę zajechany. Latem pracowali nad jakimiś zmianami w technice lotu, mam wątpliwości czy Schallert nie kombinuje za bardzo. Oglądam skoki od kilkunastu lat i wg mnie Rjoju to największy talent w XXI wieku obok Małysza i Schlierenzauera. Poza nim dobrze skakał ostatnio Yukiya Sato, może być mocny w tym sezonie a przynajmniej na początku.

No i Polacy. Kubacki powinien być najlepszy z naszych w tym sezonie, typuje top 5 w PŚ. Stoch pewnie będzie kumulował siły na MŚ w Lotach i MŚ w Oberstdorfie, ale jakoś mam wrażenie, że medalu nie zdobędzie. Żyła to jak zwykle niewiadoma. Dla Muranki to być albo nie być w skokach, jeśli teraz nie zacznie porządnie punktować to chyba czas odłożyć narty na bok, już ma 26 lat. Spore nadzieje wiążę też z Pilchem. Słabo wyglądają natomiast Kot i Wolny, zresztą od bardzo dawna. Dla Stocha, Żyły, Huli sezon olimpijski będzie ostatnim, Kubacki jeszcze pewnie poskacze, jeśli nic nie ruszy u Kota to pewnie też skonczy skakać. Przyszłość polskich skoków wygląda mało optymistycznie, dlatego trzeba wierzyć w przebudzenie Muranki, Stękały, Zniszczoła, Wolnego czy rozwój Pilcha, bo inaczej to za dwa-trzy lata spadniemy do poziomu Czechów i Szwajcarów, z maksymalnie jednym zawodnikiem w top 15-20 i pojedynczymi punktami reszty.

Kurwa ale się rozpisałem :lol:
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10156
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Skoki narciarskie

Post autor: wujot »

Oby tylko ta korona nie popsuła całej frajdy z oglądania skoków. W ekipie włoskiej jakiś gość z wynikiem dodatnim i całej ekipy zabraknie w Wiśle.
MalinowyJogurt

Re: Skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

wyjebać konkursy drużynowe, albo zostawić 1-2 na cały sezon, ale nie inaugurację
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10156
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Skoki narciarskie

Post autor: wujot »

Drużynówki są spoko raz na jakiś by sprawdzić formę ekipy ale ostatnio za dużo ich jest i też się zgadzam z tym, że nie powinno być takiego konkursu na inaugurację
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Skoki narciarskie

Post autor: clockers »

ja tam lubię drużynówki. zawsze fajne urozmaicenie sezonu.
Awatar użytkownika
exyou
Posty: 1350
Rejestracja: 28 lip 2019, 17:02

Re: Skoki narciarskie

Post autor: exyou »

Znowu ten chujowy sport wraca, jeszcze bez kibiców to wogóle kaszana :D

Śmieszy mnie jak polacy się podniecają skokami negując przykładowo żużel tłumacząc tym że interesuje się nim kilka krajów hehe
Awatar użytkownika
WHITE
Posty: 2800
Rejestracja: 18 maja 2019, 13:48

Re: Skoki narciarskie

Post autor: WHITE »

drużynowki są spoko, ale nie 8 razy w sezonie... :nonono: a tym bardziej nie 2 razy u nas
nie każdy rok przestępny, ale każdy jest przestępczy
Awatar użytkownika
demon
Posty: 1249
Rejestracja: 30 gru 2019, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Skoki narciarskie

Post autor: demon »

exyou pisze: 19 lis 2020, 19:20 Znowu ten chujowy sport wraca, jeszcze bez kibiców to wogóle kaszana :D

Śmieszy mnie jak polacy się podniecają skokami negując przykładowo żużel tłumacząc tym że interesuje się nim kilka krajów hehe
Przecież żużel jest w Polsce w chuj popularny i masa ludzi go ogląda. Ci którzy lubią skoki raczej nie hejtują takich sportów jak żużel. To domena fanów piłki i nba.
Awatar użytkownika
mario995
Posty: 2777
Rejestracja: 11 maja 2019, 9:35

Re: Skoki narciarskie

Post autor: mario995 »

Dokładnie
Poza tym, hejtowanie skoków jest mocno hybione. Sport ma przecież bardzo długą tradycję i w wielu krajach dużą popularność. W przeciwieństwie do piłki nożnej, na igrzyskach traktowany jest poważnie przez sportowców, co też buduje prestiż. Myślę, że teraz nawet skoki mają szansę trochę odżyć, właśnie za sprawą nowych twarzy u Norwegów czy Niemców. Kobayashi przywrócił zainteresowanie skokami w Japonii. Do pełni szczęścia brakuje mi tylko mocnej kadry Finów i byłoby idealnie :)
MalinowyJogurt

Re: Skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

exyou pisze: 19 lis 2020, 19:20 Znowu ten chujowy sport wraca, jeszcze bez kibiców to wogóle kaszana :D

Śmieszy mnie jak polacy się podniecają skokami negując przykładowo żużel tłumacząc tym że interesuje się nim kilka krajów hehe
ale to ty dzwonisz


Przecież nikt tu nie hejtuje innych sportów, jak coś lubisz to to oglądasz, jak nie to nie i tyle, dla wielu z nas skoki to sport, który towarzyszy nam od dziecka, co weekend oglądanie kwalifikacji i konkursów, sukcesy Adama, sukcesy Kamila, legendarne konkursy jak Planica 2005.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: Skoki narciarskie

Post autor: kon rafal »

Z tymi kwalifikacjami to popłynąłeś ziomuś




Wielkie 5 dla Ciebie

Wysłane z obojętnie jakiej przeglądarki

MalinowyJogurt

Re: Skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

Ja oglądam :(
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: Skoki narciarskie

Post autor: niuhniuh »

nie muszę oglądać skoków, wystarczy, że wiem że lecą. od razu trochę lepiej czuć ten zimowy klimat
MalinowyJogurt

Re: Skoki narciarskie

Post autor: MalinowyJogurt »

Lecimy
Spoiler
Obrazek
ODPOWIEDZ