Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: Bieganie

Post autor: redman23 »

Epokowe wydarzenie! Eliud Kipchoge dokonał niemożliwego i pokonał maraton poniżej 2 godzin!
Niestety rekordu oficjalnie nie ma, ale mam nadzieję, że uda mu się to powtórzyć bez tych udogodnien wkrótce, kozak niemożliwy :bowdown:
Awatar użytkownika
Łąsą
judym
Posty: 3177
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:09

Re: Bieganie

Post autor: Łąsą »

nie wiem czy na guralu bym przejechał 42 kilometry w dwie godziny
szacun
jakaś recepta mordo tej?
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Ze względu, że na bieg zabieram ze sobą sporo cukru to poświęciłem chwilę na rozmyślanie w co to wszystko pakować. Myślałem chwilę o kamizelkach taktycznych, które stały się bardziej popularne (nawet w muzyce XDXD) i mógłbym bez problemu wyglądać jak debil w lesie i wygodnie biegać z przylegającą kamzą. Ale z ciekawości zrobiłem research i nawet istnieją podobne wytwory jak plecaki i kamizelki do biegania. Podobały mi się takie, które są na wzór kamizelek taktycznych z bidonem płaskim na plecach, jednak nie mają innych kieszeni i są słabo zoptymalizowane. Inną sprawą są takie z bidonami, które są okrągłe - a to już lata na każdą stronę podczas biegu. Najśmieszniejsze w tym wszystkim jest to, że takie plecaki to koszt 350-400zł przeważnie. Myślę, czy nie kupić kamizelki "taktycznej" stosowanej w ASG, z ładownicami płaskimi - to mi da możliwość zarzucenia na siebie odpowiedniej ilości destro energy, glukometru, pasków, nakłuwacza i wrzucenie nawet telefonu z muzyczką.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 583
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: Bieganie

Post autor: zlewam »

niedawno zaczalem sobie biegac i dzisiaj obudzilem sie z silnym bolem plecow. w necie wyczytalem ze to od biegania po asfalcie, prawda to? czy wy tez tak mielscie jak zaczynaliscie i to normalne
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Bieganie

Post autor: Drmz »

[mention]cukier[/mention] cudowny meczing z awatarem kurwa :lol: z ciekawości - jakie dystanse biegasz, że potrzebujesz całej kamizelki taktycznej cukrów ze sobą? xd
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Bieganie

Post autor: Bunnymen77 »

ja jak zaczynalem lata temu to biegalem w halowkach z takimi wypustkami, bolała mnie kość piszczelowa. Zmienilem buty i wszystko jest gicik, poza jakimis momentami gdzie robie 18 km, a wczesniej biegalem po ~8, ale to zrozumiale. Biegam w nike downshifter wiec budzetowa wersja, ale mega polecam, biegam w nich i chodze w gory - wygodne, stawy nie bolą, bardzo wytrzymale no i spoczko wygladają. Podczas black friday kupilem najnowszy model, jeszcze nie testowalem, wzialem tylko na spacer i widze, ze sznurowki sie rozwiazuja :/
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

XDDDDDD

Ochujałeś? To nie od tego, że biegasz po asfalcie to raz a dwa stwierdzenie, że bieganie po asfalcie niszczy stawy i kolana to jest mit.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3648
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: Bieganie

Post autor: Prez »

mordki, niedługo wraca u mnie piłeczka, a ostatnie miesiące kondycyjnie zaniedbane w chuj, w związku z tym pytanie do bardziej doświadczonych w tej materii, jak biegać pod kątem sportów drużynowych? interwały sprawdzą się najlepiej, czy po prostu bez zbędnego rozkminiania ruszyć pizdę i biegać?
Spoiler
dodam, że nigdy nie miałem żelaznej kondycji, a samego w sobie biegania nienawidzę
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Bieganie

Post autor: Bunnymen77 »

Rozruszaj sie zwyczajnym bieganiem, a pozniej interwaly ktore sa zawsze na propsie, czy jesli chodzi o piłeczkę czy też o polepszenie wyników biegowych.
Awatar użytkownika
Spiritus
Posty: 231
Rejestracja: 14 maja 2019, 9:56

Re: Bieganie

Post autor: Spiritus »

Żadne interwały - interwały to tylko jak chcesz poprawić jakiś wynik np na 5 km.Musisz na samym początku zrobić bazę tlenową - dopiero później interwały mają jakikolwiek sens.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Drmz pisze: 15 sty 2020, 14:56 [mention]cukier[/mention] cudowny meczing z awatarem kurwa :lol: z ciekawości - jakie dystanse biegasz, że potrzebujesz całej kamizelki taktycznej cukrów ze sobą? xd
mój rekord to 26km z wakacji na raz, powtarzane co kilka dni. cukru potrzebuję przez cukrzycę, idzie tego sporo. :)
[mention]Spiritus[/mention] mimo wszystko bieganie w lesie wygrywa, nigdy tak dobrze się nie czułem i tak przyjemnie mi się nie spierdalało przed dzikami biegało, że w minione wakacje rozpaliłem w sobie spore zasoby na aktywność fizyczną :>
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie

Post autor: Raph »

O, temat dla mnie.
Biegam z rożnymi lub krótszymi przerwami od kilku dobrych, raz schudłem przez to nawet 15 kg, ale nigdy nie cisnąłem się z tym specjalnie, zwykle robię 8-10 km i chciałbym to zmienić. Celuję aktualnie w przebiegnięcie półmaratonu, jak się trochę ociepli. Najwięcej w życiu przebiegłem za jednym zamachem 17 km (O Jezu, jak wspaniale mi się wtedy biegało, szkoda było odpuszczać po 10 km), raz zszedłem z 1 km poniżej 4 minut, bodajże 3.52. Teraz mam średnio podczas biegania 5.30 min/km, przy czym w grudniu i styczniu to był 1-2 treningi tygodniowo, co daje niewiele.

W każdym razie aktualnie biegam w Kalenji Kiprun Long, ale zastanawiam się nad zmianą na Pegasusy 36 albo Vomero 14. Kupiłem Pegasusy 35 swojej narzeczonej, ale jeszcze w nich nie biegała, bo chce dopiero zacząć, a chciałem jej zapewnić coś, z czego na pewno będzie zadowolona. I właśnie: zazdroszczę jej trochę tego wyboru, więc pytanie: czy ktoś z Was przerucał się z Kiprunów Long lub Fast na Pegasusy 35/36 albo Vomero 14? Czy warto się napalać na tę zmianę?
...
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Przebiegłem z 300 km pegazusami 36 i jest fajnie. Na początku wąska pięta sprawia wrażenie jakbyś miał słabą stabilność. Z wentylacją największa lipa, bo to nie są typowo siateczkowe buty jak takie zwykłe adidasy duramo co miałem wcześniej. Grzeje się szybko stopa.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie

Post autor: Raph »

Ok, to zaskakujące, ale akurat ta wentylacja nie jest dla mnie problemem, bo Kiprun Long to tragedia pod tym kątem :wink:
...
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Jeśli w te wakacje powrócę do biegania, myślę, że dla zdrowia wypadałoby zainwestować w nowe buty. Nie, żebym czuł się źle w aktualnych. Ale może warto będzie znaleźć coś co będzie lepsze. Biegam zazwyczaj po lesie, trochę mniej po mieście. Coś co będzie dobre jeśli w okresie letnim planuję ustrzelić od 500 do 1000 kilometrów? Cena do 200zł, chociaż jeśli sprawdzi się coś tańszego - to jak najbardziej. Rozglądam się również za kamizelką taktyczną by móc wrzucić tam niezbędne mi graty przy bieganiu (jebać cukrzycę jebać) i przy okazji wrzucić pewien balast. :)
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Bieganie

Post autor: Raph »

https://www.sportisimo.pl/reebok/ridger ... .0/236472/
Ponoć całkiem spoko, ale ja biegam głównie po asfalcie, więc się nie wypowiem.
Chociaż ja bym pewnie spróbował dorzucić nieco i dobić do Pegasusów 36 Trail :wink:
...
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

Dobra, jednak nie pytałem tu o rady. :damn:
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: Bieganie

Post autor: 2ps__ »

no, elo już od dłuższego czasu zdarza mi się regularnie biegać te 24-30 km tygodniowo, sęk w tym, że jak robię pod 30 to mnie zaczynają kolana boleć letko i pięta, myślicie że 5/6 x 4 by mniej dopierdalało kolana czy bardziej, czy jeden huj? na pewno muszę zainwestować w lepsze buty niż kalenji za pięc dych z decathlona, jakieś porady? głównie asfalt, najchetniej 3 x w tygodniu po 10 km, 15 max, jakieś sprawdzone butki?
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1595
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: Bieganie

Post autor: retriakaretrox »

Panowie nie wiem gdzie wrzucić, więc pytam tutaj. Jest jakaś praktyczna alternatywa dla zegarków Polar? Szukam jakiegoś sprzętu który mógłbym fajnie sparowac z telefonem, ale nie mogę znaleźć nic ciekawego znaleźć (trochę szkoda mi wydawać 1,5k na taki zegarek gdzie nie jestem jakimś turbo biegacze, głównie zależy mi na rzetelnym pomiarze kalorii z ujęciem tętna tenis + rower + bieganie + rolki, to aktywności, którymi się bawię)
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 689
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Bieganie

Post autor: checollada »

Praktyczna alternatywa to zegarki Garmin lub Suunto. Dziewczyna używa polar vantage m na codzień do mierzenia aktywności typu bieganie, rower, ćwiczenia w domu czy zima jazda na nartach, jest ilość kroków i spalanych kalorii w trakcie dnia, jest trener personalny, dzięki któremu można np. wybrać program treningowy przygotowujący do półmaratonu i działa to fajnie, zegarek pokazuje jak z nasza forma, czy progresujemy/regresujemy albo czy nie jesteśmy przeciążeni, jest analiza snu i ponad 80 wbudowanych aktywności fizycznych do mierzenia, bateria spokojnie trzyma tydzień i więcej przy 5-6 treningach z włączonym GPS, ogólnie bardzo uczciwy sprzęt za cenę okolo 1k, to mcge polecić

powiem ci tak, tez od dluzszego czasu rozglądam się za zegarkiem i tez nie jestem turbobiegaczem. W gruncie rzeczy każdy z zegarków w naszych amatorskich warunkach sprawdzi się tak samo dobrze. Wchodzą w gre takie detale czy chcesz mieć ładniejszy ekran i opcje powiadomień z telefonu jak np w polar ignite czy garmin vivoactive bo oba to zegarki bardziej fitnesowe imo trochę damskie, czy dłuższy czas na baterii, więcej danych i pomiarów, do tego mniej lajfstajlowy a bardziej sportowy wygląd jak polar vantage m czy garmin forerunner 45 albo 245. Do tego co napisałeś sprawdzi się prawdopodobnie każdy z nich, musisz tylko, ustalić budżet jaki chcesz przeznaczyć, poczytać na stronie producenta czy ma takie aktywności jakie ci się podobają, najlepiej tez ubrać go na łapę w jakimś sklepie czy nie za duży nie za mały, to w końcu tez element ozdobny, chodzisz w nim cały dzień.

Pewnie są jakieś xiaomi albo huawei zegarki, ale na tym sie nie interesowałem
ODPOWIEDZ