Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:50 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3778
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Bieganie

Post autor: Czak »

Dlaczego nie, no kurwa a właśnie zacząłem jeździć żeby zrzucić kilka kilogramów bo nie lubię biegania
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Bieganie

Post autor: Bunnymen77 »

Ten plan wydaje sie sensowny, nie jestem ekspertem, nigdy nie biegalem z zadnym planem, po prostu wyszedlem, przebieglem niecaly km, zdychalem, wiec przeszedlem w marsz i kiedy doszedlem do siebie to z powrotem bieg. Chodzilem zawsze duzo i myslalem, ze poczatek bedzie latwiejszy :lol: Przede wszystkim nie biegnij na maxa, bo sobie zrobisz krzywde, lekki truchcik, troche szybciej niz marsz.
Jak masz mozliwosci to lepiej po lesie, po miekkim podlozu i kup buty do biegania, nie musza byc drogie.

hayanawama pisze: 22 kwie 2021, 17:09 No i wiadomo, że do tego musi być dieta bo nie pilnując tego samym bieganiem nic się nie ugra, tak na dobrą sprawę to żadnego sportu nie trzeba tylko dobrze się odżywiać
Ja na odwrot, zre jak swinia, olbrzymie ilosci, niestety jednoczesnie kocham i nienawidze stanu kiedy jestem obzarty, ze nie moge sie ruszac, kazdy jest zawsze w szoku ile ja jem :lol:
Ogolnie to jestem zdania, ze jest odwrotnie, jesli musimy wybierac, to wazniejszy ruch niz dieta.
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 17:23 przez Bunnymen77, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: Bieganie

Post autor: fromage »

nie jestem pewny ktora z opcji jest bardziej lepsza/uzyteczna zeby zrzucic kilogramy ale powiem tylko jak juz idziesz jezdzic to tylko kolarzowke (w decathlonie sa tanie dobre modele triban) i latasz jak pojebaniec bo czasami bieganko sie moze znudzic a pozniej po jakims czasie zmieniasz back2back jak drejk na bieganko i lecisz na ironmena jak jerzy gorski ktory z walenia w kable sie przerzucil na bieganie i rowerek ktory (teraz jest legenda)
bardzo polecam film Najlepszy (2017) / Breaking The Limits imdb 7.5 filmweb 8
duza motywacja po obejrzeniu
Bunnymen77 pisze: 22 kwie 2021, 17:21 Przede wszystkim nie biegnij na maxa, bo sobie zrobisz krzywde, lekki truchcik, troche szybciej niz marsz.
cala nauka wlasnie tkwi w tym
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 10:50 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
MalinowyJogurt

Re: Bieganie

Post autor: MalinowyJogurt »

No dwa tygodnie temu ogarnąłem sobie to Fitatu i wpisuje tam wszystko + obiady tak plus minus na oko, bo mi się nie chce ważyć wszystkiego co dodaje do zupy więc biorę wartości z neta i zostawiam sobie około 150 kcal zapasu. Ja mam ten problem, że kocham żreć a zapotrzebowanie kaloryczne przy swoim 171cm wzrostu mam jak kobieta a nie zdrowy rosły chłop więc niestety szybko tyje. Rower jest spoko, ale to trzeba ciągle pedałować a nie się rozpędzić i przez połowe drogi nie ruszać nogami, jednak zawsze lepiej wyjść na rower niż siedzieć przed kompem jak się chce coś zrobić, wg mnie najważniejsze to mieć deficyt kaloryczny co właśnie u mnie przy siedzeniu 8h na dupie przed kompem było nie lada wyczynem. Już raz zszedłem tyle ile chce, ale wtedy była siłka, teraz jak się zaprę to też dam radę, chcę do sierpnia dyche zrzucić.
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bieganie

Post autor: esdoen »

barbadoses pisze: 16 kwie 2021, 10:58 są kfd/sfd/ostrovit w wiekszych puszkach, albo to co trafiles to pewnie Celiko było

https://ostrovit.com/pl/products/mr-ton ... g&curr=PLN

pewnie wychdozi taniej niz jakis zachodni jello
podbijam, doszły - zrobiłem porcję i jeszcze dosypałem żelatyny na wszelki wypadek (bo nie wiem ile jest żelatyny w tym ostrovicie), i jest zajebiste. nawet jak na kolana nie pomoże, to jako bezcukrowy deser mega. dzisiaj wjechała wiśnia, jutro jeszcze mam do sprawdzenia kiwi+truskawka.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3925
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: Bieganie

Post autor: emcess »

mi if zdecydowanie pomaga w kontrolowaniu kalorii, polecam
Obrazek jebac kiboli
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Bieganie

Post autor: barbadoses »

esdoen pisze: 22 kwie 2021, 18:52
barbadoses pisze: 16 kwie 2021, 10:58 są kfd/sfd/ostrovit w wiekszych puszkach, albo to co trafiles to pewnie Celiko było

https://ostrovit.com/pl/products/mr-ton ... g&curr=PLN

pewnie wychdozi taniej niz jakis zachodni jello
podbijam, doszły - zrobiłem porcję i jeszcze dosypałem żelatyny na wszelki wypadek (bo nie wiem ile jest żelatyny w tym ostrovicie), i jest zajebiste. nawet jak na kolana nie pomoże, to jako bezcukrowy deser mega. dzisiaj wjechała wiśnia, jutro jeszcze mam do sprawdzenia kiwi+truskawka.
no w ostrovicie to raczej w 9x % masz żelatyne w tym co sypiesz bo tam żadnych wypełniaczy w składzie nie ma opróćz barwników, aromatów i słodzików a to są miligramowe/gramowe sprawy. Więc na 5g tego prochu masz min 4g żelatyny
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: Bieganie

Post autor: esdoen »

To pewnie nie ma znaczenia i nitpicking, ale nie jestem pewny, żelatyna ma 84% białka, Ostrovit 58%, więc quick maths, chyba... jakieś 70% to żelatyna w ostrovicie.

Dla pewności będę dosypywał, jak sugerowane jest 10g dziennie, to samego Ostrovita bym musiał ze 3 porcje opierdolić :D
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Bieganie

Post autor: barbadoses »

z moich obliczeń wynika, że na 6g tego prochu jest ok 4.5g żelatyny

gdyż na porcję 6g jest 3,5g białka
żelatyna to w 80% białko
czyli 3,5g to 80%, robimy proporcje 3.5 x 100 / 80 i wychdozi nam 4.4g
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10151
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Bieganie

Post autor: wujot »

kolana mi się popsuły

Wyszedłem dopiero trzeci raz po przerwie pobiegać i od samego początku czułem taki dyskomfort, że normalnie po 300 metrach zrezygnowałem. Takie uczucie jakby były nienaoliwione i kolejne metry tylko potęgowały ból. Pierwszy raz tak mam, ostatnio biegałem w piątek i było wszystko w porządku. Miał ktoś z Was podobnie, może trochę przeciążyłem?

Dodano po 51 minutach 39 sekundach:
stronę wcześniej był poruszany ten temat, więc nie było pytania :)
Awatar użytkownika
wujot
ave
Posty: 10151
Rejestracja: 02 wrz 2020, 11:15

Re: Bieganie

Post autor: wujot »

Przypomniało mi się właśnie, że miałem napisać co mi pomogło z tymi kolanami. Przez jakieś 8 dni nie mogłem nawet 5 metrów podbiec bez odczuwalnego bólu, poszedłem do apteki i miła pani sprzedała mi taką maść właśnie i powiem wam, że po 2 dniach mi przeszło wszystko. Cudowna maść, polecam.

Obrazek
hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:02 przez hwjsk, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Rozpieprzam wszystkie buty bardzo szybko. Od dwóch lat katuje pegazusy i trzymają się. Zmieniłem ostatnio wiązanie, żeby bardziej trzymały się kostki. A że jestem leniwy to ich nie rozwiązuję do końca i wpycham na siłę. Na piętach pojawiły się pierwsze przetarcia po dwóch latach.
MalinowyJogurt

Re: Bieganie

Post autor: MalinowyJogurt »

Panowie coś na obcieranie się ud? Przy dłuższych spacerach około 15km jest tragedia tak samo przy bieganiu :/ I tak dopóki nie schudnę a już i tak -4kg to trzeba jakoś kombinować.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Z decathlonu zwykłe majtki/podspodenki z działu piłka nożna/bieganie.
hwjsk
Posty: 4806
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 11:11 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vania
Posty: 79
Rejestracja: 29 cze 2019, 17:49

Re: Bieganie

Post autor: vania »

Hejka.
Moje Sennheisery CX Sporty się zjebały i odsyłam na reklamację. Będę chciał jakieś inne zakupić.
W czym biegacie, co polecacie?
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: Bieganie

Post autor: RW0 »

W jakiej bieliźnie biegacie? Bo mi dzisiaj uda obtarło i pisiora.
Biegam w termo ua
ODPOWIEDZ