Bieganie

Wszystkie ulubione dyscypliny sportowe w jednym miejscu. Nieważne, którą piłkę wolisz.

Moderatorzy: Sidd, Cz4rny1337

859wielki
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2019, 8:51

Re: Bieganie

Post autor: 859wielki »

oyama pisze: 12 cze 2022, 20:13 jakie buty do biegania rekreacyjnego (do 15km co dwa dni)? AIR ZOOM PEGASUS 38 beda ok?
Sam ostatnio stałem z podobnym dylematem i kupiłem model "37". Porównywałem z "38" i osobiście wielkich róznic nie odczulem. Jestem zadowolony, typowy uniwersalny model, może ciut jest za miękko, ale dla mnie jest git. Poprzedni miałem "34" i różnica kolosalna.

Sam do siłowego treningu 3x dorzucam 2x bieganie (raz interwały, raz długi bieg) i czuję w tej chwili większą zajawkę na bieganie niż na dźwiganie.
Ostatnio w poprzednią sobotę w moim mieście biegło blisko 2k ludzi w Biegu Papiernika - poszło 57:23, ale patelnia taka, że nie szło biec, więc lepiej taki wynik jak wcale.

Plan na następne miesiące to podkręcanie lekko tempa - na jesień dwa starty na 10 km i cel to zejście poniżej 55:00. Zimę mocno przepracować (bieganie na bieżni mi nie przeszkadza) i w okolicach maja półmaraton. Najbliżej w Grudziądzu i całkiem płasko na wynik.
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Bieganie

Post autor: oyama »

probowales w nich biegac po szutrze/trawie/tartanie? My biegamy po mieszanym terenie i nie wiem czy Pegasusy sie sprawdza. No i jak wygladaja przod buta i jego srodkowa czesc? Czytalem na necie, ze buciki na przedzie sa nieco zwezone (to akurat plus na moje giry), ale o srodku nie moglem znalezc zadnego info. Mam budowe stop taka, ze mam na srodku tak jakby druga kostke od zewnetrznej strony (nie haluks jak cos) i wolalbym obuwie bez ucisku na to miejsce i preferowalbym minimalny luz @859wielki
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
859wielki
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2019, 8:51

Re: Bieganie

Post autor: 859wielki »

Po np. leśnym terenie będę dopiero je testować w najbliższą sobotę. Na bieżni LA startowaliśmy w tym biegu i jak dla mnie było ok, bez większego dyskomfortu.

Moje odczucie raczej jest odwrotne - w środkowej części jest on dość ciasny. W przedniej części - palce itp. to niby się wydaje zwężenie, ale np. na mojej stopie odczuwam luzy po obu stronach.

W tej sytuacji raczej pewnie musisz mieć coś szerszego na samym środku. No i klasycznie lepiej fizycznie sprawdzić but jak siedzi na stopie niż na oko kupować - raz tak kupiłem - te "34" właśnie i żałuje.

Sam jestem mocnym pronatorem (szczególnie prawa stopa), ale po rozmowach + sprawdzeniu jakiś danych w internecie to teraz mało kto produkuje buty dla pronatorów i lepiej stawiać na neutrale (mają dodatkowe wyżłobienia).
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Biegałem w "38" po szutrze, ścieżkach leśnych i dawały radę. 38 w porównaniu do starszych modeli w palcach jest szerzej.

https://runrepeat.com/nike-air-zoom-pegasus-38

Tutaj wszystko pięknie opisane itp.
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Bieganie

Post autor: oyama »

znalazlem Pegasusy w modelu 38 na promocji, jest tez mozliwosc zwrotu w przypadku niedopasowania. Zamowie je i wyprobuje na swoich stopach, moze akurat beda dobrze lezaly. Wlasciwie flyknity tez maja takie zwezenie na srodku, a modele Lunar 3 i Trainer sa najwygodniejszymi skokami jakie mialem. To mysle, ze problemow z biegowkami nie bedzie, tym bardziej jak bryly wymienionych butow sa zajebiscie podobne. Dzieki za odpowiedzi i bede informowal po pierwszym truchcie

od razu zapytam - czy przy dluzszych dystansach tez odczuwacie pobolewanie w ledzwiach lub w kosci ogonowej? Ja ogolnie musze sobie rtg plecow wykonac po zeszlorocznym wypadku, bo wczesniej dostalem tylko leki rozkurczajace ze wzgledu na mocne napiecie i nie bardzo mi przeszlo. Ale teraz odczuwam to napinanie przy bieganiu, dlugich spacerach i nie wiem czym moglbym to rozkurczyc oprocz masazow. Probowalem plastrow rozgrzewajacych, one tez sa lipne na dluzsza mete i przyczyniaja sie do jakiegos ogolnego przybicia. Moze zele chlodzace i ten oklad z mlodych piersi?
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
859wielki
Posty: 15
Rejestracja: 17 lip 2019, 8:51

Re: Bieganie

Post autor: 859wielki »

oyama pisze: 13 cze 2022, 13:39 probowales w nich biegac po szutrze/trawie/tartanie? My biegamy po mieszanym terenie i nie wiem czy Pegasusy sie sprawdza. No i jak wygladaja przod buta i jego srodkowa czesc? Czytalem na necie, ze buciki na przedzie sa nieco zwezone (to akurat plus na moje giry), ale o srodku nie moglem znalezc zadnego info. Mam budowe stop taka, ze mam na srodku tak jakby druga kostke od zewnetrznej strony (nie haluks jak cos) i wolalbym obuwie bez ucisku na to miejsce i preferowalbym minimalny luz @859wielki
wracam do tematu, bo dzisiaj z racji jeszcze w miarę mniejszej temperatury poszło 12 kilometrów po różnorodnym terenie.

Więc w skrócie o Pegasusach:

* na asfalcie pięknie się idzie, czuć jak podeszwa dobrze amortyzuje.
* kostka brukowa/jumby - jakaż kurwa tragedia - twardo, stopa nie wyrabia.
* szuter - elegancko, trzeba znaleźć równiejszy teren, ale jest git.
* las i miękkie podłoże - pod butem czuć, że jest miękko ale przyczepność na całkiem dobrym poziomie.

Czyll uniwersalny but do w sumie każdej nawierzchni.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

A ostatnio na Lounge Zalando pojawiły się kultowe '36. Aż kupiłem z sentymentu mimo, że co raz gorzej mi idzie bieganie.
Awatar użytkownika
RW0
Posty: 2227
Rejestracja: 20 kwie 2019, 16:00
Lokalizacja: 71

Re: Bieganie

Post autor: RW0 »

Ja się przymierzam właśnie do zakupu jakiś, bo trochę ostatnie 3 tygodnie pobiegałem i wkręciłem się na nowo(mam nadzieje, że nie na 3 miesiące jak zwykle). Zawsze miałem problem z utrzymaniem motywacji do samego biegania, bo inne sporty to zawsze aktywnie i kocham, ale samo bieganie trochę się nudziło. Teraz sobie zarzuciłem jakieś cele, zobaczymy czy i jak szybko uda mi się je zrealizować. Wymyśliłem sobie 5km w 20 minut(póki co mam 22,20) i 10km w mniej niż 50(póki co mam 52,17). Raczej w jakieś maratony nie mierzę, bo za długo by to trwało i bym się znudził pewnie XD może jakiś thriatlon kiedyś wleci. i wracajac do bucików to myśle nad newbalnce 1080 - ktoś ma, lubi? raczej biegam po mieście(czyt. chodniki, asfalt, okazjonalnie parki), ale chciałbym też kiedyś wybrać się nie bieżnie - nie będą tutaj już za miękkie?

póki co biegam w moich ulubionych freerunach 2, które mam już x lat, ale chyba czas na improvment a nie kupowanie tego samego buta
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4354
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: Bieganie

Post autor: oyama »

bieganie po lesie przy 30st dzisiaj oddalo
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Bieganie

Post autor: cukier »

po kolejnych dłuugich przerwach udało się zrobić mi dyszkę poniżej godziny - jestem zadowolony w opór. biegłem w terenie leśnym i miejskim, deszczowa pogoda ok 15 stopni. po przypadkowym znalezieniu motywacji humor jest gituwa, tym bardziej, że wróciły mi jakieś ludzkie wyniki a nie umieranie przy piątce.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

Trochę się muszę pochwalić. Po miesiącu (w sumie to pewnie i roku) chlania dzień w dzień, powrotów po nocy i generalnie niszczenia organizmu rzuciłem alko i zacząłem se biegać.
Pierwszy bieg po 4 dniach bez alko 13km, dziś drugi bieg 15km. Z czego głowa i płuca miały zapas mega bo nie byłem zmęczony w ogóle, praktycznie nie wskakiwałem na puls ponad 160 ale nogi już były z betonu więc wolałem odpuścić. Jestem w ciężkim szoku że takie dystanse sobie robię dość luźno :oops:
dzeske
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2020, 13:01

Re: Bieganie

Post autor: dzeske »

jakim tempem?
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Bieganie

Post autor: lambiczi »

Jakie słuchawki do biegania do 200zł? Tylko takie, żeby mi nie wypadały - zwykłe douszne mi często wypadają.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

Huawei AM61.
hwjsk
Posty: 4809
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Bieganie

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 15:54 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1040
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: Bieganie

Post autor: trez »

A dla mnie nie telepie się. Kwestia zakręcenia kabelkami.
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

dzeske pisze: 27 cze 2022, 8:52jakim tempem?
Fatalnym oczywiście, koło 6.40 na KM :D Ale już jest dużo lepiej, postępy bardzo szybkie są, jednak pamięć mięśniowa istneieje bo kiedyś coś tam ze sportem miałem wspólnego
lambiczi
Posty: 845
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:58

Re: Bieganie

Post autor: lambiczi »

trez pisze: 30 cze 2022, 20:30Huawei AM61.
Ciężko dostępne są oprócz jakichś podróbek z Chin na allegro.
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Bieganie

Post autor: the badman »

Czemu każdy do biegania potrzebuje douszne które są niewygodne często bo wypadają. Ja sobie biegam w nausznych i jestem mega zadowolony, zero problemów ze spadaniem, komfort i dobra jakość
dzeske
Posty: 65
Rejestracja: 15 kwie 2020, 13:01

Re: Bieganie

Post autor: dzeske »

the badman pisze: 01 lip 2022, 12:38
dzeske pisze: 27 cze 2022, 8:52jakim tempem?
Fatalnym oczywiście, koło 6.40 na KM :D Ale już jest dużo lepiej, postępy bardzo szybkie są, jednak pamięć mięśniowa istneieje bo kiedyś coś tam ze sportem miałem wspólnego
nie ma fatalnego tempa ;) sam biegam 5:40/6:20 i jeśli w takim czuje się dobrze to mi to wystarczy :)
ODPOWIEDZ