Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Stary pijak i marny pismak?

TAK
41
36%
NIE
22
19%
NIE WIEM
22
19%
NIE ZNAM
8
7%
SŁUCHAM BEDOESA
20
18%
 
Liczba głosów: 113

Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Ema »

Zakładam jak napomknął FLoo w temacie o macie, bo nie ma. lubicie ? czytacie ? (osąd pisarza)

E: dodana
Ostatnio zmieniony 21 paź 2021, 11:17 przez Ema, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: FLoo »

ankiete zrób
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Czak
Posty: 3777
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:55

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Czak »

[19] Klatkę piersiową, brzuch, plecy, włosy pod pachami, nogi, mosznę i włosy łonowe
lygrys pisze: 23 sie 2022, 21:13 🎶 Polska gotowa na na duragi 🎶
emdeer
Posty: 293
Rejestracja: 19 lip 2019, 17:14

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: emdeer »

ja to w ogóle się zastanawiam czy te jego uzależnienia, które tak bohatersko pokonał to nie bajeczka wymyślona na potrzeby kreacji pisarza który coś przeżył
Awatar użytkownika
Ema
Posty: 581
Rejestracja: 16 maja 2019, 23:19

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Ema »

ja zulczyka pamietam z czasów jak jeszcze nie był pisarzem, tylko pisał jakies chujowe artykuły dla o2.pl.
był tam dział z jakas kultura masowa i zulczyk recenzował komiksy, pamietam jak sie spruł do Jima Lee, ze ten kreski uczył sie przerysowując playmatesy z playboya heh, ale mnie wkurwił wtedy. ogólnie to ślepnąć od świateł uratowało mu chyba dupę i tera na tym caly czas jedzie
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: badi »

ślepnąc od świateł, wzgórze psów i podcast o ćpaniu są spoko, innych dokonań jegomościa nie kojarzę
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 959
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: jkravo »

Pomijając ŚoŚ, które czyta się po prostu świetnie, wszystko co od niego czytałem to totalne nieporozumienie a wczesne książki typu Radio Armageddon to materiał do tematu "ale cringe! [zabawa]". Nie wiem z czego to wynika, z tego, że w ŚoŚ tematyka pozwala trochę przymknąć oko na krawędziarskie teksty sypiące się z książki, czy po prostu był wtedy w najlepszej pisarskiej formie i umiał oscylować ale nie przekraczać tej granicy pisania dialogów, które brzmią dobrze tylko w głowie zbuntowanego nastolatka.
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
samcro
Posty: 777
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: samcro »

Wzgórze psów to jego najlepsza ksążka, Ślepnąc od świateł też bardzo dobre ale czarne słońce to przeciętniak i tyle a instytut i radio armageddon to najgorsze książki jakie w życiu czytałem, kompletny chłam i juz nie mam ochoty na więcej od niego.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: aleksy »

ślepnąc od świateł kozak, ale ogólnie mega lamus, który chciałby być kazem bałagane, ale nie będzie (nawet sam kaz nie jest, ale to inna sprawa)

do tego lewak-hipokryta (sorry za pleonazm)
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: mql »

ślepnąć od świateł słabiutkie przecież, serial poprawił błędy Żulczyka, odebrał żulczykową ogólną czerstwość i coś z tego wyszło

nic więcej od niego nie czytałem, kiedyś sie zabierałem za Wzgórze psów, ale w końcu nie kupiłem
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: Bunnymen77 »

Serial był ok, samego Żulczyka nic nie czytalem, ale słuchałem wywiadu u Winiego, który mnie skutecznie odstraszył.
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: aleksy »

mql pisze: 21 paź 2021, 13:40 ślepnąć od świateł słabiutkie przecież, serial poprawił błędy Żulczyka, odebrał żulczykową ogólną czerstwość i coś z tego wyszło
może być jak mówisz, w odróżnieniu od hiphopu - w książkach nie jestem ekspertem i gówno znaczy moje zdanie ;P
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: oyche »

nie no serial>ksiazka, co nie znaczy ze ksiazka slaba
Awatar użytkownika
ricky
Posty: 880
Rejestracja: 22 kwie 2019, 17:21
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: ricky »

mnie tam sie "slepnac od swiatel" podobalo oprocz
Spoiler
sceny ruchanka, bo tak wlasciwie to na huj to tam bylo xD jakby jaca nie mogl powiedziec po prostu "przejebalem to kurwisko w cipe" i elo, a nie kurwa sek00alny strumien swiadomosci na trzy jebane strony
FUCK OFF MR LAHEY
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: xzakuux »

Bardzo lubię prozę Żulczyka, choć uważam że cierpi na syndrom nieumiejętności pisania zakończeń. Patrząc jednak tylko na aktywność w social mediach to jest strasznym bucem
XVX
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: clockers »

no chyba spoko ziomek i fajny człowiek (tzn. takie sprawia wrażenie po tym co mówi w wywiadach, rozmowach i na socialach - totalnie nie czaje zarzutu o bucostwo) oraz dobry pisarz (od ŚoŚ). Wzgórze Psów genialna książka.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: moody »

wzgorze psow znakomite. informacja zwrotna bardzo dobra (zakonczenie obniza ocene), slepnac od swiatel pewnie tez jest git choc tu tylko serial widzialem tak ze ostatnimi laty jest w formie, za to tych jego starszych rzeczy to boje sie sprawdzac po zetknieciu z jedna z nich - instytutem, ktory byl fatalny
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: con shonery »

Zacząłem najnowszą książkę, chyba to była ta informacja zwrotna ale jakoś po 2 stronach odrzucil mnie styl pisania, co mnie zaskoczyło bo znając Żulczyka z podcastow i wywiadów myślałem, że to będzie coś w moich klimatach, wróciłem do Chłopów i Ogniem i mieczem essa
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: PeterStillNinety's »

Ślepnac od świateł dobra książka Natomiast zacząłem jakąś drugą (nie pamiętam tytułu) i to jest mocny chłam, szkoda oczu.
ogólnie to ślepnąć od świateł uratowało mu chyba dupę i tera na tym caly czas jedzie
Bez kitu też tak to widzę.
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
koxefer
Posty: 2389
Rejestracja: 30 gru 2019, 0:04
Lokalizacja: luxus, lexus - nie jezus chrystus

Re: Jakub Żulczyk- stary pijak i marny pismak?!

Post autor: koxefer »

slepnac od swiatel dobre, informacja zwrotna nie skonczylem - nietypowy styl i dosc monotonne to bylo

musze wzgorze psow sprawdzic
Mój ojciec z Santiago Latino, a twój stary pijany Grzesio
freeRivaldo
ODPOWIEDZ