Ulubione książki przeczytane w 2021

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Ulubione książki przeczytane w 2021

Post autor: hwjsk »

****
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 13:24 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Ulubione książki przeczytane w 2021

Post autor: Jose »

dou pisze: 09 sty 2022, 20:32 szacun @Jose za wynik, ja w tym roku świadomie ograniczyłem liczbę książek (w 2020 przeczytałem mnóstwo makulatury - głównie do audycji - która nie wzbogaciła mojego życia niestety i raptem 10% z 79 książęk jest wartych polecenia z ręką na sercu)
ech, jak recenzowałem książki to robiłem tak samo - brałem, co leci, bo za darmo, czytałem, pisałem reckę i tak leciało, ale potem sobie uświadomiłem, że nie tędy droga
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Ulubione książki przeczytane w 2021

Post autor: jogi »

David Diop - Bratnia Dusza - o Senegalczyku walczącym w I wojnie dla Francji. Chłopak po stracie przyjaciela zaczyna wkradać się z nocami do okopów niemieckich i mści się... ale to nie to jest istotą tej historii.
Andrzej Stasiuk - Opowieści galicyjskie - świetne opowiadania połączone spójnie mistyczną nitką zza światów. Wszystko się dzieje na polskiej wsi gdzieś na południu. Jak wam się podobał Słobodzianek to tu jest równie uroczo.
Andrzej Stasiuk - Przewóz - druga wojna, wschód Polski i partyzantka oczami partyzanta. Stasiuk ma pióro. Polecam.
Michaił Bułhakow - Mistrz i Małgorzata - wróciłem po latach. Wiadomka. Klasa.
Hrabal - Pociągi pod specjalnym nadzorem. - zawód.Nie porwało. Nie ruszyło. Nie rozśmieszyło. Nie wzruszyło.
James Clavell - Szogun - przesuper przygodówka ulokowana w najlepszym miejscu na ziemii.
Olga Tokarczuk - prowadź swój pług przez kosci umarłych - dla mnie bomba. Leci się przez to leciutko, trzyma w napięciu, dzieje się i moje leśne klimaty bo kocham polskie lasy.
Sielankowanie pod Tatrami. Życie codzienne i niecodzienne Zakopanego w XIX wieku - nie pamiętam autora/rki ale bardzo fajnie opisane początki Zakopanego.
Drzewa które wybrały Tatry - o drzewach w TPN. Dla zajawkowiczów. Oczywiście bardzo nietypowo bo sa tu legendy, czary mary, zabobony.
Wiesław Myśliwski - Traktat o łuskaniu fasoli. Piękny przelot przez życie. Narracja jakich mało.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
ODPOWIEDZ