Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Raph »

Lowrider pisze: 21 lis 2019, 11:06 czytałem lotr raz, w tłumaczeniu łozińskiego. było to za dzieciaka, max 13 lat i przeplatając to harrym potterem i wiedźminem nie mogłem kurwa przebrnąć przez to w ogóle, fatalnie się to czytało
Dlatego polecam tłumaczenie Skibniewskiej, bo to zupełnie inne książki SOM ONE
...
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Raph »

Droga Ślizgawko, kto z Was czytał "Kroniki Amberu"? Bo lecą dla mnie właśnie do mnie dwa tomy, w których mam wszystkie części powieści. Jestem ciekaw, czego się spodziewać. Czy faktycznie takie zajebiste, jak pisze większość, czy jednak się ciągnie, jak piszą niektórzy?
...
Awatar użytkownika
Lothia
Posty: 860
Rejestracja: 19 kwie 2019, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Lothia »

Pomyśl, co powiedziałby Poem Sometimes, gdyby wiedział, że zamierasz to czytać nieironicznie.

Moim zdaniem nie warto i to bardzo, ale myślę, że dojdziesz do tego wniosku sam już na samym początku lektury.
Awatar użytkownika
Raph
Posty: 318
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:15
Lokalizacja: Śląsk

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Raph »

Lothia pisze: 07 lut 2020, 1:44 Pomyśl, co powiedziałby Poem Sometimes, gdyby wiedział, że zamierasz to czytać nieironicznie.
Nie wiem, co pisał, rzadko z nim teraz rozmawiam :lol:
...
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: kshaq »

Ja tam się dobrze bawiłem, czytając to, ale było to 10 lat temu co najmniej i niewiele z tej lektury pamiętam :dunno:
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Rupert »

Pierwsza saga jeszcze jako tako chociaż zakończenie kiepskie ta następna to lipa opór ogólnie 5/15

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: mql »

Raph pisze: 06 lut 2020, 15:34 Droga Ślizgawko, kto z Was czytał "Kroniki Amberu"? Bo lecą dla mnie właśnie do mnie dwa tomy, w których mam wszystkie części powieści. Jestem ciekaw, czego się spodziewać. Czy faktycznie takie zajebiste, jak pisze większość, czy jednak się ciągnie, jak piszą niektórzy?
Właśnie zacząłem i mocno meh, nijakie to takie, nieciekawe, po łebkach. Skończę to, co mam - bo nie lubię niedokończonych książkę, a mam trzy pierwsze tomy - i koniec mojej przygody z Amberem.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Jose »

Lothia pisze: 20 sie 2019, 21:36 Ostatnio odkryłem na swoim czytniku ‚Kroniku Amberu’ i przypomniało mi się jak znany miłośnik i badacz słowa pisanego, pogrobowiec de Saussure’a i mój przyjaciel z forum
Spoiler
Poem sometimes
...użył w jednym zdaniu słów ‚warsztat’ oraz ‚Zelazny’.

Przeczytałem dopiero połowę pierwszej części i jakie to jest, kurwa,
Spoiler
złe
:bowdown: :bowdown: :bowdown:
Spoiler
Ktoś to serio czyta nieironicznie? xD
Kurde faja, jaki tru post, właśnie się na to naciąłem, jestem w połowie, pewnie dokończę, ale ogólnie to jakby gimbus se zaczął coś pisał, zero kontekstu (na początku się to może spinało, bo amnezja), ale im dalej w las, tym coraz gorzej, robią se coś te ludziki, chuj wie, o co im chodzi, dialogi z dupy, fabuła od czapy, ja pierniczę.
Spoiler
choc wierzę, że w ostatniej części Corwin spotka wyrocznię i zapyta o Holokaust
Swoją drogą, mam dużo tych książeczek na dysku, więc ciekawe, ile jeszcze razy trafię na takie padaki.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Bunnymen77 »

Czytam Piknik na skraju drogi, ale mam to w wielkim tomisku gdzie są jeszcze inne opowiadania:
"Poniedziałek zaczyna się w sobotę"
"Żuk w mrowisku"
"Trudno być bogiem"
"Miliard lat przed końcem świata"

Ślizgawko, warto?
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Rupert »

Poniedziałek zaczyna się w sobotę i trudni być Bogiem czytałem i mogę polecić co do tego drugiego to też jest niezle pojebany film który również polecam
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: mql »

tak jest, te dwa zdecydowanie najlepsze

Miliard lat przed końcem świata też spox, czytałem z przyjemnością, ale Żuk w mrowisku jakiś pojebany dobra u mnie w zbiorze było inne opowiadanie zamiast Żuka - Ślimak na zboczu, no i ono było chujowe, Żuka nie czytałem
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Bunnymen77 »

Troche mnie rozczarował Piknik przez zakończenie, potencjał był na sporo więcej.

U mnie jednak też jest Ślimak na zboczu, odpuszczę sobie, a pozostałe sprawdzę, bo panowie zgrabnie piszą, szybko i przyjemnie się czyta.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: con shonery »

A czytaliście wy "Robot" by Adam Wiśniewski "Snerg" czy nie, jak nie to na co czekacie
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: 8na10 »

nawet by mi przez myśl nie przeszło że piknik to fantasy bueheh, bo mi ta nazwa się kojarzy z elfami i krasnoludkami
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1738
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Światowa literatura fantasy (temat dla kuców)

Post autor: Bunnymen77 »

Zajebalem się, temat o sf ma bardzo podobną nazwę, może moderator przeniesie, ale na poprzedniej stronie pojawiła się dyskusja o Diunie (też wtrąciłem pięć groszy) więc przynajmniej nie jestem pierwszym zaśmiecającym ;)


Robota czytałem początkiem roku, bardzo dobra książka, ale miałem momentami poczucie, że teorie się nie do końca kleją, tylko że kompletnie nie chciało mi się rozbierać tego na czynniki pierwsze, za dużo fizyki :)
ODPOWIEDZ