Brandon Sanderson

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Mko21
Posty: 701
Rejestracja: 08 paź 2019, 21:50
Lokalizacja: Kraków

Brandon Sanderson

Post autor: Mko21 »

Ulubiony autor, klasycznie dostępne 3 książki z archiwum burzowego światła najlepsze, jak pociągnie pełne 10 tomów na tym poziomie to najlepsza seria fantasy długo nie będzie pobita. Poza tym warto jeszcze wyróżnić świetna trylogię z mgly zrodzony ( chociaż Bohater Wieków jak dla mnie słabszy od pozostałych 2), aktualnie na nic bardziej nie czekam jak na kolejną książkę z abś, czytał ktoś? jakie opinie?
Nie pal jointów, nie pal wiader, pal aluminium i majkę czasem walnij w kabel
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Deyker »

@Mko21 orientujesz się czy przed Dawcą Przysięgi muszę przeczytać Tancerke Krawedzi czy mogę to spokojnie pominac?
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Bisclavret »

Możesz pominąć, ja nie czytałem i w niczym to nie przeszkadza przy czytaniu Dawcy.

Brandon jest moim zdaniem zajebisty, ale rozumiem ludzi którym nie siada. Trzeba mieć dużo cierpliwości do tych książek. Wkurwia mnie jedynie świadomość, że pewnie jeszcze z 10 lat nie będziemy wiedzieć o co chodzi w tym całym Cosmere.
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Bisclavret »

Mko21 pisze: 23 mar 2020, 19:27 aktualnie na nic bardziej nie czekam jak na kolejną książkę z abś
I jak, wjechał już Rytm Wojny ;)? Ja się na razie nie zabieram, ale z tego co słyszałem to rozkminy poleciały wysoko
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Kacper »

próbowałem chłopa forsować na starym ślizgu i żaden kuc się nie przekonał

Droga Królów to dla mnie fantasy z najwyższej półki. Uwielbiam jak PLiO, ale cenie je obie zupełnie z innych stron. Tutaj świat przedstawiony i samo podejście do gatunku jest dla mnie top topów, ale w kwestiach samego prowadzenia i rozwiązywania wątków wolałem Martina.

Jestem ostatni tom w plecy, ale nie chce się do niego zabierać bez przypomnienia sobie całej sagi na co ostatnio nie mam czasu. Poczeka chwile na jesienne wieczory.
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Bisclavret »

Raz że trzeba przypomnieć sobie resztę, ale też druga sprawa że część 4 to przedostatnia część pierwszego cyklu w tym uniwersum (maja być dwa cykle po 5 tomów) no i kurde weź teraz to czytaj żeby za dwa lata znowu musieć sobie przypominać. Ja chyba poczekam na 5 część i wtedy zaatakuje wszystko od początku do końca.

Chyba, że będzie się z tym pieścił jak z ostatnią częścią serii o waxie i waynie, już 5 lat minelo
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Deyker »

Rytm wojny trzyma poziom moim zdaniem
Awatar użytkownika
the badman
Artysta
Posty: 1778
Rejestracja: 24 cze 2019, 17:39

Re: Brandon Sanderson

Post autor: the badman »

Ja kiedyś zacząłem Drogą Królów i się poddałem po 1/4 bo nic nie kumalem z tych nazw/ jakichś odprysków i co chwila innych bohaterów. Ale ja to fantasy laik, Harry Potter xDD Ale zacząłem teraz od zera czyli prawilnie Cosmere od Elantris i w sumie się jaram, tylko że to podobno najłatwiejsza książka Sandersona. Znów się odbije od drogi krółow? Co po Elantris czytać?
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: Brandon Sanderson

Post autor: Bisclavret »

"Z mgły zrodzony" jest przystępny i mało skomplikowany jak na Sandersona, polecałbym zacząć od tego. 1 Era to trylogia, pozniej jest jeszcze nie dokończona seria z Waxem i Waynem (lada moment ma ją zamykać ponoć).

ABŚ to na początku rzeczywiście horror, światłospreny alethi parshmeni arcyburza o co kurwa chodzi. Początek z tą serią jest trudny.
ODPOWIEDZ