Joe Hill

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Joe Hill

Post autor: lygrys »

Obrazek
Hubert Spandowski - Joe Hill
http://konglomeratpodcastowy.pl/radio-sk/joe-hill/

Jesteście fanami?
Co polecacie?
W cieniu Ojca czy ma własny styl?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Joe Hill

Post autor: sugarhill_notausgang »

sugarhill_notausgang pisze: 19 kwie 2019, 11:26 Joe Hill zadebiutował zbiorem opowiadań, potem napisał 4 powieści i znowu zbiór opowiadań. Także w tej chwili możesz łyknąć cokolwiek, ze wskazaniem na "Rogi" i "NOS4A2", albo zacząć od końca, czyli od wydanego w zeszłym roku zbioru "Dziwna pogoda" w którym są 4 nowele, z czego 1 jest meh, 2 są zajebiste, a jedna zajebista w chuj. I co ciekawe ta "zajebista w chuj" - pt. Naładowany, jako jedyna nie ma w fabule nic paranormalnego, to jest kryminał/thriller. Pozostałe 3 zawierają elementy s/f.

W pisarstwie Hilla widać od razu, że szanuje dorobek swojego ojca i czerpiąc z niego mniej lub bardziej świadomie, jednocześnie wbija ten literacki ekwiwalent maca z frytkami na nowy level - soczystego burgera z burgerowni, miksując horror, thriller, dramat i s/f z zadziwiającą swobodą. To jest taki Stephen King 2.0. Jego najlepsza powieść, czyli "NOS4A2" w kategorii "Beletrystyka do pociągu albo na deszczowy nudny dzień" ma ode mnie 10/10.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Joe Hill

Post autor: lygrys »

Może kiedyś sprawdzę komiks Locke & Key, jak mi się spodoba, to może sprawdzę książki.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Joe Hill

Post autor: sugarhill_notausgang »

Faktycznie napisał jeszcze scenariusz do komiksu Locke & Key, też może kiedyś sprawdzę, bo się nie jaram mocno, ale wszystko inne co napisał czytałem.
Oprócz tego na podstawie powieści "Rogi" powstał film z Daniel Radcliffe'm w roli głównej - można obejrzeć, ale książka o wiele lepsza niż ten film.
Poza tym od stycznia w Polsce można oglądać pierwszy sezon serialu "NOS4A2" na podstawie powieści Hilla. Jeszcze nie oglądałem, ale oceny zbiera średnie. Znowu - książka była zajebista.

Prawa do ekranizacji "Pudełka w kształcie serca" - powieściowego debiutu Hill'a kupiła wytwórnia Warner Bros, niestety projekt utknął i nie wiadomo czy i kiedy zostanie zrealizowany.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Joe Hill

Post autor: lygrys »

15 lis 2020, 20:27

W styczniu 2021 egmont wydaje komiks

KOSZ PEŁEN GŁÓW
Oprawa twarda, 184 strony, cena okładkowa 69,99 zł, premiera 20.01.2021.

https://egmont.pl/Kosz-pelen-glow,43599876,p.html
http://dcmaniak.blogspot.com/2020/11/st ... montu.html
Spoiler
Obrazek
[edit]
Joe Hill spotka się wirtualnie z polskimi czytelnikami
15-02-2021 06:38 | Tomasz 'Asthariel' Lisek

Joe Hill spotka się wirtualnie z polskimi czytelnikami
10 marca o godz. 18:00 na profilu Empiku na Facebooku odbędzie się wirtualne spotkanie z Joe Hillem, poświęcone wznowieniu kolejnej książki amerykańskiego pisarza, czyli Pudełka w kształcie serca.
https://polter.pl/ksiazki/Joe-Hill-spot ... ami-w92832
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Joe Hill

Post autor: sugarhill_notausgang »

lygrys pisze: 21 lut 2021, 12:50 wirtualne spotkanie z Joe Hillem, poświęcone wznowieniu kolejnej książki amerykańskiego pisarza, czyli Pudełka w kształcie serca
Byłem na spotkaniu Joe Hill jawi się jako świetny ziomeczek któremu nie odbiła sodówa i aż chciałoby się z nim iść na piwo do pubu pogadać o popkulturze.

Teraz czytam to Pudełko w kształcie serca, bo nie załapałem się na pierwsze polskie wydanie, a nie chciałem przepłacać za używane. Jestem w 1/3 no typowa powieść o duchach także tylko dla fanów takiej prozy, ale co by nie mówić wciąga, dobrze się czyta w nocy, jest klimat.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Joe Hill

Post autor: lygrys »

Chłopaki ze StephenKing.pl kiedyś byli na spotkaniu z nim w Berlinie i też mówili, że spoko koleś
Spoiler
Obrazek
Joe Hill pewnie może sobie pozwolić na więcej swobody bo jest gwiazdą mniejszego formatu niż jego ojciec.
Zresztą propsy dla niego, że nie budował kariery na plecach ojca, tylko na swoim talencie - Młodszy syn Stephena, debiutował jako Owen King i podobno jest gorszy pisarzem od ojca i brata.

Jeszcze żadnej książki Joe Hilla nie czytałem, ale słyszałem, że sam przyznał się do tego, że na początku swojej pisarskiej kariery nie za bardzo wychodziły mu powieści, bo nie wiedział jak je pisać.

Słyszałem też, że jakąś książkę z ojcem napisał o motocyklistach, bo wtedy jeszcze na motorze nie jeździł i nie wiedział jak to napisać.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Ave
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2021, 15:50

Re: Joe Hill

Post autor: Ave »

Hej, zbiorę może więcej opinii nt. NOS4A2? Zabieram się do kupna co zimę, czuję, że to jest ten rok, ale gdzieś mignęło mi ostatnio porównanie do Doktora Sen Kinga, które było po prostu gówniane (nawet nie w porównaniu do ~20 powieści i kilkudziesięciu przeczytanych opowiadań, po prostu było chujowe). Zestawienie uzasadnione czy wymuszone?
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: Joe Hill

Post autor: lygrys »

Na konglomeracie podcastowym masz omówienie omówienie wszystkich książek i komiksów Joe Hill
https://konglomeratpodcastowy.pl/tag/joe-hill/
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Tiquill
Posty: 161
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:45
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: Joe Hill

Post autor: Tiquill »

Rogi fajna książka, film z Radcliffem tez spoko.
Niczego nie żałuję.
ODPOWIEDZ