DC vs MARVEL

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

Napisy Końcowe: Dan DiDio zwolniony z DC Comics – co może oznaczać ten ruch i co dalej z komiksami wydawnictwa?
Spoiler
premiera o 20:00

p.s. DC, bo tylko ich komiksy kupuje.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: DC vs MARVEL

Post autor: daveyo »

Ostatnio sobie postanowiłem, że rozpocznę swoją przygodę z komiksami (wcześniej miałem mały epizod, ale nic się nie zachowało). Co miesiąc będę kupował jeden egzemplarz. Dzisiaj byłem w empiku i przejrzałem sobie co tam jest i akurat były na promocji. Wziąłem Nightwing Tom 1 Lepszy niż Batman. Spoko wybór?
A i ktoś może mi dokładnie opisać cóż to jest za cykl DC Odrodzenie i czy w ogóle warto to kupować czy lepiej jakieś starsze wydania etc.
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: DC vs MARVEL

Post autor: Rupert »

Kup sobie takie serie jak: batman trybunał sów najlepsze co powstało o batman
Superman red son najlepsze co powstało o supermen

Wysłane z mojego G3121 przy użyciu Tapatalka

[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

Joker dostał nową dziewczynę na 80-lecie.

Origin of Punchline (Jokers New Sidekick)
Spoiler
Detective Comics #1000
https://egmont.pl/Detective-Comics-1000,31095818,p.html
Wydanie: 2020
Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Scott Snyder, Geoff Johns, Tom King, Paul Dini, Warren Ellis
Ilustrator: Jim Lee, Greg Capullo, Alex Maleev, Dough Mahnke, Kelley Jones
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 12.08.2020

kupię sobie na pamiątkę
daveyo pisze: 10 cze 2020, 19:22 Ostatnio sobie postanowiłem, że rozpocznę swoją przygodę z komiksami (wcześniej miałem mały epizod, ale nic się nie zachowało). Co miesiąc będę kupował jeden egzemplarz. Dzisiaj byłem w empiku i przejrzałem sobie co tam jest i akurat były na promocji. Wziąłem Nightwing Tom 1 Lepszy niż Batman. Spoko wybór?
A i ktoś może mi dokładnie opisać cóż to jest za cykl DC Odrodzenie i czy w ogóle warto to kupować czy lepiej jakieś starsze wydania etc.
Kolejny porządek w DC po New 52 z tego co pamiętam.

Najlepiej wejdź na Youtube, w pisz sobie DC Odrodzenie i masz strasznie dużo omówień komiksów z tej serii

Komiksy DC - co to jest Rebirth i czy warto to sprawdzić
Spoiler
Comics Weekly #12 - DC Rebirth: fakty, przewidywania, oczekiwania
Spoiler
Ale z tego co wiem, DC Rebirth się chyba już skończyło i jest teraz nowa seria.

Nightwing się podobno opłaca.
Green Arrowa nie.
Aquamana podobno tak.
Nastoletnich Tytanów podobno też.
Podobno nie opłaca się kupować wszystko co dla DC pisał Bendis, ostatnio przestał pisać supermana i dużo osób się cieszy.

Najlepiej kup pierwszy tom, przeczytaj i jak Ci się spodoba to kup drugi.

Ja głównie kupuje DC Deluxe, które przeważnie kosztują powyżej 100zł, bo to są wydania zbiorcze i twardej oprawie, ale planuje kupić w miękiej oprawie.

Green Lantern [Gdy Hal Jordan przywalił z piąchy Bogu!]
Spoiler
Green Lantern. Galaktyczny Stróż Prawa. Tom 1
https://egmont.pl/Green-Lantern.-Galakt ... 619,p.html
Wydanie: 2020
Seria/cykl: UNIWERSUM DC
Scenarzysta: Grant Morrison
Ilustrator: Liam Sharp
Tłumacz: Marek Starosta
Typ oprawy: miękka ze skrzydełkami
Data premiery: 25.03.2020

Planuje też kupić Animal Mana pisanego przez Granta Morrisona, które dwa tomy w ramach DC Deluxe wyda Egmont pod koniec roku.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: DC vs MARVEL

Post autor: daveyo »

Super, wielkie dzięki za informację.
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: DC vs MARVEL

Post autor: Archie »

daveyo pisze: 10 cze 2020, 19:22Wziąłem Nightwing Tom 1 Lepszy niż Batman. Spoko wybór?
Chujowo wybrałeś, ale że jesteś świeży i nie wiesz co dobre to może spasować.
daveyo pisze: 10 cze 2020, 19:22A i ktoś może mi dokładnie opisać cóż to jest za cykl DC Odrodzenie i czy w ogóle warto to kupować czy lepiej jakieś starsze wydania etc.
Uniwersum DC po evencie Flashpoint miało w 2011 roku restart. Nowe serie które wychodziły były oznaczone jako The New 52 i pisano postacie od nowa, choć część historii ze starego universum została niezmieniona (nie ruszono Green Lanterna i dużo rzeczy u Batmana zostało również niezmienionych), ale cześć pozmieniano i zrobił się lekki chaos co jest w nowym kanonie, a co nie. Dodatkowo z racji restartu cześć postaci dostała nowe osobowości (np. Superman z TN52 był bucowatym singlem). DC w 2016 roku wprowadziło Rebirth jako restart linii TN52 i w dużym uproszczeniu zrobiono fuzję starego universum z nowym, a dokładnie to nowemu uniwersum nadano trochę ten stary vibe i zrobiono reset niektórych wątków tak żeby były jak w poprzednim uniwersum. Np. wrócili Superman i Lois ze starego universum, ale już z synem, a nowy Superman umarł i jego energia połączyła się z energią starego eSa (dla zainteresowanych było to w Ostatnie dni Supermana z TN52, Lois i Clark, Action Comics z Odrodzenia tomy 1-3 i Superman: Reborn).

Jeśli chodzi o DC to na początek polecam sięgać po klasyki (pojedyncze albumy) ze poprzedniego uniwersum (tego sprzed TN52). Wtedy powstało najwięcej kamieni milowych, które można czytać samodzielnie. TN52 i Odrodzenie to w większości historie średnie na które szkoda pieniędzy, zamiast inwestować w te pozycje to lepiej sięgnąć po komiksy z innych wydawnictw. Dla początkującego polecam poniższe tytuły. Daję przekrojowo, trochę superhero, trochę DC, trochę Marvela, trochę niezależnych. Jeden mianownik - wszystkie bardzo dobre. :cool:

Batman: Rok pierwszy - Na nowo opowiedziany początek Batmana ze scenariuszem Franka Millera i jest to historia bardzo dobra na początek z medium. Historię którą niby znasz dostajesz opowiedzianą w ciekawy sposób i jesteś wprowadzany w uniwersum.

Batman: Zabójczy żart - Kolejna klasyczna historia, tym razem z Jokerem w centrum.

Batman: Długie Halloween - Tu poznajemy narodziny Two-Face'a i mamy jeden z kamieni milowych w kwestii komiksów. Piękny kryminał noir gdzie Batman jest detektywem, a nie gadżeciarzem. Ciężko będzie upolować podstawową, kolorową wersję, ale w wariant Noir (czarno-biały, kolekcjonerski) również warto zainwestować.

Batman: Powrót Mrocznego Rycerza - Elseworld w przyszłości w której Bruce Wayne jest starcem, ale musi wrócić do gry. 4 już klasyczna pozycja na liście.

Batman: Biały Rycerz - Elseworld (czyli alternatywna rzeczywistość) gdzie poznajemy wariację na temat tego co stałoby się gdyby Joker był tym dobrym.

Luthor - Jeden tom o tym co motywuje głównego i najciekawszego przeciwnika Supermana.

JLA: Ziemia 2 - Pojedynczy album pokazujący jak wyglądałaby zła wersja najpotężniejszych bohaterów DC.

New X-Men autorstwa Granta Morrisona - Bardzo dobry wstęp dla nowych czytelników w świat mutantów, którzy zostali mocno zredefiniowani przez Morrisona i uwspółcześnieni. To akurat jest zamknięty run mający 7 tomów.

Kapitan Ameryka autorstwa Eda Brubakera - Na tyle ważna seria, że na niej bazował drugi film z Kapitanem. Komiks jest o wiele lepszy i kręci się w około szpiegów i zakulisowych machlojek na arenie światowej. Również dłuższa seria.

Punisher autorstwa Gartha Ennisa - Seria jest z lini MAX, która przeznaczona była dla dorosłego czytelnika, wiec jest poważnie, morderczo i krwawo. Jeżeli chodzi o tę postać to czołowa pozycja, choć również dłuższa.

Ultimate Spider-Man - Komiksy sygnowane jako "Ultimate" to alternatywna rzeczywistość stworzona w 2000 roku aby nowym czytelnikom przedstawić uwspółcześnione historie dobrze znanych bohaterów w które mogą łatwo wejść. Tu mamy luźną serię o nastolatku, którego nagle gryzie pająk i nie jest to kalka tego jak potoczyły się losy Petera w głównym uniwersum (Gwen nie umarła z rąk Green Goblina, i tak dalej). Seria dobiła do 133 zeszytów, wyrobiła Bendisowi markę gościa który potrafi pisać o nastolatkach i z niej narodził się Miles Morales. Serie o Spider-Manie z głównego uniwersum od dobrych 10 lat są pisane w sposób chujowy (wynika to z polityki wydawnictwa, która nie pozwala Peterowi zmężnieć na dłuższą metę), więc to co wyszło u nas (nie licząc Ultimate) nie jest warte kupna.

Transmetropolitan - Warren Ellis to jest taki gość, który wątki sci-fi kręcące się wokół technologii, polityki, społeczeństwa i transhumanizmu czuje bardzo dobrze. Główny bohater jest Hunterem S. Thompsonem w takim świecie i nie bierze jeńców.

Criminal - Duet Ed Brubaker & Sean Phillips to sprawdzona marka i jak przeczytasz jeden ich komiks to wiesz o czym klimatycznie będzie każdy. Panowie w swojej twórczości uprawiają mieszanki noir z różnymi innymi gatunkami. W przypadku tego tytułu mamy kryminał i każdy tom to pojedyncza historia o innych bohaterach okupujących jedno uniwersum i lekko przenikającymi swoje historie.

Fatale - Horror z fame fatale w roli głównej autorstwa Eda Brubakera i Seana Phillipsa.

Sin City - Kolejny klasyk autorstwa Franka Millera do którego nie tylko pisał wykurwiste scenariusze, ale i dawał wykurwiste ilustracje gdzie pięknie grał przestrzenią negatywną. Brudna, czarno-biała, gęsta, kryminalna historia w klimacie noir. Każdy z tomów opowiada losy innej postaci, które się przenikają. Tak, Brubaker w Criminal wykorzystał patent Millera i mimo, że Criminal również polecam to Frank pokazuje kto jest tutaj szczupak, król wód.

Łasuch - Komiksy autorstwa Jeffa Lemire są u nas popularne i nie bez powodu. To scenarzysta, który bardzo dobrze gra na emocjach. To jedna z jego najlepszych serii.

100 Naboi - Seria na początku o tym co byłoby gdybyś mógł zabić bez konsekwencji, a później poznajemy pewnych zakulisowych graczy i ich wewnętrzne porachunki.

Kaznodzieja - Kolejny tytuł Ennisa na liście tylko, że to tu odpala się i pokazuje jak bardzo potrafi być kontrowersyjny. Jeżeli kogoś uczucia religijne łatwo obrazić to nie polecam tego tytułu, dla ludzi mających dystans i lubiących czarny humor pozycja obowiązkowa.

The Black Monday Murders - Horror kręcący się wokół świata finansjery i okultyzmu. Hickman jest takim scenarzystą, który zawsze ma mocno przemyślany wątek fabularny w najdrobniejszych szczegółach, które rozsiewa od pierwszych stron. Mocna i gęsta rzecz.

Calvin i Hobbes - Klasyczna, komediowa seria o przygodach sympatycznego urwisa i jego towrzysza. Tomy można czytać dowolnie, bo zbierają paski. Ciekawostką jest, że autor nie zezwala na tworzenie merchu z postaciami za co należy się szacunek, bo kupony mógłby odcinać na skalę masową.
Ostatnio zmieniony 12 cze 2020, 23:19 przez Archie, łącznie zmieniany 4 razy.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: DC vs MARVEL

Post autor: daveyo »

Wow, przy następnym zakupie wezmę to pod uwagę. Bardzo dziękuję. Szacunek za taką zajawkę. :bowdown:
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: DC vs MARVEL

Post autor: Archie »

Walnąłem edycję i dodałem jeszcze trochę tytułów po Sin City. @daveyo, ogólnie nie polecam kupować w Empiku, bo jest drogo. Sprawdzone sklepy to gildia.pl (tu też możesz łatwo obadać nowości) i dyskonty aros.pl/bonito.pl (ta sama firma jest właścicielem obu marek), nieprzeczytane.pl. Oryginały w j. angielskim najlepiej nabywać w atomcomics.pl. W przypadku dyskontów polecam najpierw wyszukać dany tytuł przez Ceneo, bo jest drobna różnica cen.

Jakby miał ktoś pytania i szukał czegoś w określonym klimacie to oznaczajcie i postaram się pomóc.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

EGMONT KOMIKSY 2020 - cz. 3 (DC, Vertigo, DH, inni wydawcy amerykańscy)
Spoiler

Tomasz Kołodziejczak w rozmowie z Marcinem Łuczakiem o planach Egmontu dotyczących DC udzielił następujących informacji:

*Klasyki DC w ramach linii "DC Deluxe" było mniej w ostatnich dwóch latach ze względu na WKKDC. Nie chciano dublowania tych samych komiksów niemal w tym samym czasie.
*Rzeczywiście były przymiarki do kolekcji komiksów z Batmanem, ale czy będzie ona na rynku (a jeśli tak, to kiedy) tego nie można ujawnić.
*W standardowych wydaniach nie będzie żadnych nowych serii z "Odrodzenia". Część obecnie wydawanych serii dobiegnie końca lub zostanie wygaszona w jakimś sensownym miejscu.
*Egmont chce wydać absolutnie wszystko z TOP 10 Moore'a.
*Pomimo zakończenia linii "Nowe DC Comice" (New 52) jakiś czas temu ukazał się GREEN ARROW Lemire'a i Sorentino, a w zapowiedziach jest POTWÓR Z BAGIEN Snydera - oba w Deluxe. Niewykluczone, że pojawią się tam jeszcze inne komiksy z New 52 [ANIMAL MAN Lemire'a wydaje się pewniakiem], czy Rebirth.
*Historia z Trybunałem Sów została niedawno wznowiona, ale jest chęć by kiedyś wydać to w jednym, ładnym wydaniu.
*Cała seria antologii BATMAN: BLACK & WHITE (4 odsłony) ukaże się w dwutomowej edycji "Noir", nakład od 700 do maksymalnie 900 egzemplarzy.
*Zostało jeszcze trochę klasyki, która powinna trafić na polski rynek i pewnie prędzej czy później tak się stanie.
*Egmont przygląda się ofercie DC Kids (dawne imprinty DC Zoom i DC Ink), może coś w 2021.
*Tomasz Kołodziejczak jest wielkim fanem SANDMAN: MYSTERY THEATRE i bardzo chciałby ja wydać.
*Na razie bez konkretnej daty, ale RONIN będzie w "DC Deluxe".
*Wydawnictwo zamierza jeszcze korzystać z biblioteki Vertigo. Choć ze względu na zmiany brandów przez DC i zamknięcie Vertigo kolejne komiksy z tamtego imprintu (w tym z "Sandman Uniwersum") będą na okładce miały logo Black Label.
*Forma wydawania HELLBLAZERA była długo dyskutowana i postanowiono pójść w tryb autorski. Są dalszy plany, sięgające poza to, co zapowiedziano w katalogu.
*INJUSTICE jest na liście Tomasza Kołodziejczaka, więc kiedyś może się doczekamy się tego po polsku.
*PROMETHEA było niemałym wyzwaniem dla tłumaczki.
*Pandemia spowodowała, że część tytułów pierwotnie celowana w premierę w tym roku w ogóle nie trafiła do katalogu i z czasem będzie zapowiedziana na przyszły rok.
*Już zaplanowane daty wydań mogą ulec zmianie.
https://dcmaniak.blogspot.com/2020/05/t ... wie-z.html

Zapowiedzi Egmontu do końca 2020 roku!
https://dcmaniak.blogspot.com/2020/05/z ... -roku.html
Pojawiły się zapowiedzi wydawnictwa Egmont na pozostałą część obecnego roku i oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nich masy komiksów z wydawnictwa DC. Tych w drugiej połowie roku ma być łącznie 38 i pełną listę możecie zobaczyć w dalszej części posta.

LIPIEC:
- Batman: Detective Comics tom 1: Mitologia
- The Flash tom 10: Wyprawa po moc
- Superman tom 2: Saga jedności. Ród El
- Promethea księga trzecia

SIERPIEŃ:
- Batman tom 11: Upadek
- Batman: Detective Comics #1000
- Globalne Pasmo (Global Frequency, Warren Ellis, Vertigo)
- Harley Quinn tom 5: Głosuj na Harley (ostatni tom cyklu)

WRZESIEŃ:
- Batman: Black & White część 1 i część 2 (wydania utrzymane w stylu zeszłorocznego Noir)
- Batman: Ostatni Rycerz na Ziemi (DC Black Label)
- DMZ tom 3
- Hellblazer: Garth Ennis tom 3
- Hitman tom 2
- Lewiatan
- Liga Sprawiedliwości tom 4: Szósty wymiar
- Uniwersum DC według Mike'a Mignoli (DC Deluxe)

PAŹDZIERNIK:
- Animal Man tom 1 (Grant Morrison, Vertigo)
- Batman: Detective Comics tom 2: Rycerz z Arkham
- Czarny Młot/Liga Sprawiedliwości: Młot sprawiedliwości
- Green Lantern tom 2: Dzień spadających gwiazd
- Omega Men (DC Deluxe)
- Superman: Action Comics tom 3: Polowanie na Lewiatana
- Śpioch tom 2
- Zegar Zagłady (Doomsday Clock)

LISTOPAD:
- 100 Naboi: Brat Lono
- Batman tom 12: Miasto Bane'a
- Batman, który się śmieje tom 2: Zarażeni
- DCeased
- Joker: Zabójczy uśmiech (DC Black Label)
- Potwór z Bagien (Scott Snyder, DC Deluxe)
- Sandman Uniwersum: Księgi Magii tom 1
- Władza Absolutna (The Authority, DC Deluxe)

GRUDZIEŃ:
- Animal Man tom 2 (Grant Morrison, Vertigo)
- The Flash tom 11: Mistrzowska sztuczka
- Hellblazer: Warren Ellis
- Hitman tom 3
- Powrót Mrocznego Rycerza: Złote Dziecko (DC Black Label)
- Superman: Amerykański obcy (DC Deluxe)

2021:
- TOP 10: Samx i inne opowieści

Link do pełnego katalogu TUTAJ.
Jak kupię "Potwór z Bagien (Scott Snyder, DC Deluxe)" to pobije mój rekord wydania najwięcej kasy na komiks, bo ma ponad 150zł kosztować.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: DC vs MARVEL

Post autor: baqlashan »

@Archie czytałeś Superman Redson? Jaką masz opinie na temat tego zeszyciku? I czy ta polska wersja jest zbiorcza i posiada 3 tomy tego, czy tylko pierwszy? Jest to pierwszy komiks ever który mnie jakoś sobą zaciekawił i rozważam czy kupić.

e: o! widzę, że @Rupert już tu napominał o tym zeszyciku, powiesz mi coś Rupi?
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

Te wznowienie od Egmontu to jest chyba wszystko w jednym tomie.
Chciałem dzisiaj kupić, ale były tylko rozpakowane egzemplarze.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: DC vs MARVEL

Post autor: baqlashan »

lygrys pisze: 10 sie 2020, 23:38 Te wznowienie od Egmontu to jest chyba wszystko w jednym tomie.

ooo to super, dzieki za info
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: DC vs MARVEL

Post autor: Archie »

Superman: Red Son to była 3 zeszytowa mini-seria, wydanie polskie jest wydaniem zbiorczym i posiada wszystkie trzy zeszyty. Nie jestem fanem tej historii (spotkałem się też z opiniami osób którym ona się podoba). Z komiksów Millara wolę np. Old Man Logan, a jeśli chodzi o historie alternatywne z Supermanem stojącym po stronie rządowej to wolę Supreme Power gdzie był wychowywany przez rząd USA (tytuł z Marvel MAX - linii dla dorosłego czytelnika).
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

» 22 sie 2020, 21:45

Trwa właśnie internetowy konwent DC FanDome
https://www.dcfandome.com/live?fbclid=I ... NI0lxyTaQI
i Walter Hamada właśnie potwierdził, że wszystkie komiksy, filmy, seriale i gry to oficjalnie jedno wielkie uniwersum DC.
Coś pięknego, do tego Ben Affleck z Michaelem Keaton powrócą jako Batmani w filmie o Flashu.

15 lis 2020, 20:37

W grudniu wychodzi Animal Man, cały run Granta Morissona

ANIMAL MAN OMNIBUS
Oprawa twarda, 712 stron, cena okładkowa 199,99 zł, premiera 02.12.2020
Spoiler
Obrazek
Miał wyjść w dwóch tomach, ale Egmont zmienił zdanie pewnie przez koronawirusa.

Jeżeli to kupię to będzie mój rekord ile wydałem na jedno wydanie komiksu.

[edit]

Szykuje się nowa kioskowa kolekcja komiksów

Hachette szykuje kolejną kolekcję komiksów? Tym razem padło na DC Comics
https://filmozercy.com/wpis/hachette-sz ... 5eu0PoKkIQ
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 9918
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: DC vs MARVEL

Post autor: lygrys »

Od środy 18 sierpnia 2021 startuje nowa kioskowa kolekcja komiksowa Hachette

"BOHATEROWIE I ZŁOCZYŃCY DC"
https://kolekcja-dc.pl/
https://www.instagram.com/kolekcja.hachette/
https://www.facebook.com/Kolekcja-Hache ... 788017677/
Spoiler
Obrazek
pierwszy tom za niecałe 15zł, drugi chyba za niecałe 30zł, od trzeciego za niecałe 40zł.
Tomy będą się ukazywać co 2 miesiące.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
enjoy1g
Posty: 409
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:37

Re: DC vs MARVEL

Post autor: enjoy1g »

Jestem w trakcie czytania Kapitana Ameryki od Eda Brubakera. Czy między tomem drugim, czyli Czerwonym Łajdakiem a tomem drugim, czyli Śmierć Kapitana Ameryki, powinienem przeczytać Civil War? @Archie
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: DC vs MARVEL

Post autor: Archie »

@enjoy1g: Tak
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
ODPOWIEDZ