[PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

MonsieurHibou
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2019, 23:03

[PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: MonsieurHibou »

Czytacie jakieś czasopisma? Chciałbym coś regularnie czytać, ale zawsze się zniechęcam po numerze lub dwóch. Przekrój jest przekombinowany i przecudaczony, czasopisma polityczne mnie odpychają (chyba, że znacie jakieś niepodpadające pod opcje PIS/PO/narodowcy, etc., to polećcie). Głównie chodzi mi o publicystykę, ale szeroko pojęta kultura też spoko.
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: piernikowyskoczek »

angorę czasem kupię, tam od prawa do lewa publicystyka
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Ezio_Wroclaw »

W sumie większą wartość od czasopism i tak obecnie prezentują blogi/ziny, więc wydawanie kwitu trochę się z celem mija. Ostatnio kupiłem CD-A ale poziom tam już od dłuższego czasu zszedł na psy, a że musieli reanimować Siekierę, to oznacza, że nie tylko ja uznałem, że sama obecność Smugglera nie ratuje poziomu tego pisarstwa.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: gogi »

piernikowyskoczek pisze: 21 kwie 2019, 10:52angorę czasem kupię, tam od prawa do lewa publicystyka
angora niestety zdziadziała i stała się pismem dla ludzi którzy czytają z otwartymi ustami, byłem stałym czytelnikiem przez jakieś 12 lat ale od momentu kiedy pierwsze 20 stron stało się regularnym napierdalaniem w rząd dla czystego napierdalania (nie żebym ten rząd popierał, po prostu mierzi mnie bezrefleksyjne walenie w bęben), to spasowałem
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: piernikowyskoczek »

a to szkoda z tym napierdalaniem w rząd, bo lubiłem angorkę poczytać, tam normalnie Ikonowicza felieton mógł być, a obok Korwina

i łamigłówka fajna była, ta z kwadracikami i numerami
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: gogi »

najbardziej przeszkadza mi to że wcześniej było jeszcze czuć jakąś refleksję w tych felietonach, a teraz bierzesz do ręki, przeglądasz i widzisz że ludzie coraz starsi i zabetonowaniu na swoich pozycjach
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2856
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: YKCUL »

Czy czasopismo CD ACTION jeszcze funkcjonuje?
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Ezio_Wroclaw »

^A jak, tylko, ze poziom spadł na psy, stara gwardia odeszła prawie całkowicie, naczelny w ogóle z nowego naboru, jedyna pozytywna zmiana to ceny ostatnimi czasy i generalnie jeszcze spoko mają publicystykę.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Jasek »

kupuje tylko Przekrój te pare razy w roku, chcialbym zaczac NIE, czasem kupuje jakies popularnonaukowe typu swiat nauki czy cos, ale srednie
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Jose »

Nie kupuję już nic, kupowałem "Przekrój" ostatnio, ale format był za duży i źle mi się czytało, te polityczne typu "NCzas" albo jakieś "Newsweeki" i "Polityki" też mi się znudziły już daaaawno i w sumie lepiej mi się żyje.
Awatar użytkownika
kalahar
Posty: 96
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:54
Lokalizacja: 71/34

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: kalahar »

Kilka razy w tygodniu Dziennik Gazeta Prawna, często Tygodnik Żużlowy, zawsze Ekrany, Nieruchomości, Przegląd prawa egzekucyjnego.
Próbowałem Przekrój w nowej odsłonie i Pismo, ale w sumie strata czasu w chuj. Kiedyś jeszcze były spoko - Przegląd Polityczny i Res Publica Nova, ale chyba i zmalało i już nie ma.
Mam niestety nawyk sprawdzania różnych gazet, wkurzająca sprawa, choć ostatnio poza ww. nic innego nie kupuję.
MonsieurHibou
Posty: 27
Rejestracja: 20 kwie 2019, 23:03

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: MonsieurHibou »

Ekrany czytam i bardzo sobie cenię, podobnie Film PRO (pozdro Sniper jeżeli tu jesteś).
Ezio_Wroclaw pisze: 21 kwie 2019, 20:23 ^A jak, tylko, ze poziom spadł na psy, stara gwardia odeszła prawie całkowicie, naczelny w ogóle z nowego naboru, jedyna pozytywna zmiana to ceny ostatnimi czasy i generalnie jeszcze spoko mają publicystykę.


CD-Action w końcu ma naprawdę fajne okładki, tylko mogliby zmienić logo, bo choć mam sentyment, to zupełnie nie przystaje do obecnych standardów. Porzucenie płyt DVD na rzecz kodów też super rozwiązanie, no ale czytam bardzo nieregularnie, tylko jak jakieś pełniaki fajne są. Szkoda, bo niby w internecie jest wszystko, ale morze gówna, z którego trzeba wyławiać jakieś spoko rzeczy mnie trochę przytłacza i zniechęca do poszukiwań.
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: cukier »

Nie czytam gazet. Followuję TerazRock by widzieć jakieś ciekawostki lub informacje o koncertach. Większość wiadomości dostaję wybiórczo z upday. Fajne jest to o tyle, że zbiera nowości z różnych źródeł a nie tylko jednego.
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
papier
Posty: 101
Rejestracja: 21 kwie 2019, 23:02

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: papier »

Mam wykupioną prenumeratę PSX Extreme, bo lubię czytać sobie o gierkach mimo, że gram mega rzadko. CD-Action w ciągu ostatnich dziesięciu lat kupiłem kilka numerów z ciekawości, jak np. mieli jakiś jubileusz, no i niestety, ale dla mnie to jest kaszana straszna to pismo. Ze starej gwardii, to nie ma tam chyba nikogo i ogólnie dało się odczuć, że gazeta ( :twisted: ) adresowana jest do gimbusów.
Czasami kupuję też tygodnik Motor, ale poziom jest raczej słaby. Dużo tekstów sponsorowanych, do tego rozpierdala mnie, jak np. robią jakieś zestawienie samochodów i podają ich ceny, ale w taki sposób, że ich rozpiętość jest totalnie bezsensowna, bo biorą pod uwagę tak sztrucle, jak i jakieś wersje specjalne i np. wygląda to tak, że e36 ma rozpiętość cenową od 3k do 100k :lol:
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3539
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: mancipium »

to na pierwszy rzut polecam Wam coś takiego jak newsletter ze świata co tydzień:
https://outride.rs/pl/brief/
spróbujcie na jeden tydzień i zobaczcie czy się przekonacie, mi się to podoba :).

No a ja zauważyłem, że w necie fajne i ciekawe artykuły ma Tygodnik Powszechny który jest chyba mocno katolicki (absolutnie nie moje poglądy), ale czytając ma się wrażenie, że autorzy chcą byc obiektywni co cenię/ Przymierzam się też do czytania Przeglądu. Dość niszowe ale od dawna wychodzące pismo, które czytał mój śp. dziadek ponad 10 lat temu.
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: 2ps__ »

a pnerumeruje ktoś natgeo i travelera i może się wypowiedzieć? roczna prenumerata za 184 zeta wydaje się dość kusząca, ale nie wiem jak z poziomem
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: mql »

ja zrezygnowałem z natgeo jakoś w zeszłym roku, mam wrażenie, że polska wersja robiła się pod rządami wojciechowskiej nudnawa
a w domu mam numery od 1993, wiec znam sie jak Rozi na grajmie
jabolsdz
Posty: 258
Rejestracja: 21 kwie 2019, 12:24

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: jabolsdz »

a z innej beczki -- macie jakieś wykupione subskrypcje na internetowe wydania polskich / zagranicznych czasopism?

nigdy tematu nie zgłębiałem, bo dość często najważniejsze artykuły były dostępne za darmo, ale teraz co raz częściej jednak treść ucięta w połowie. nie zależy mi na jednym portalu (np: gazeta wrocławska), tylko na jakimś mixie.

co do tematu to kupowałem MVP i VAJB, bardziej z zajawki, bo nie wszystko było godne przeczytania, Angorę żona kupuje, więc czasami też przejrzałem, no Przegląd Sportowy czasem kupię, zwłaszcza jak jest jakiś skarb kibica, inne cudo, albo jadę w jakąś trasę koleją / busem.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2724
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Jasek »

zebrałem się do tego NIE w końcu, od paru tygodni już kupuje. I polecam, zajebiscie ciety jezyk, przyjemnie sie czyta, w dodatku dosyc ciekawe i wazne rzeczy sa, a do tego wisienka na torcie - rubryka Uszatego, choćby dla tych jego paru zdań polecam wydac te pięć ziko
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
nihil Novi
Posty: 1533
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:16

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: nihil Novi »

Kim w końcu naprawdę był Smuggler?
Sensei życia
ODPOWIEDZ