Klub Książkowy "Ślizgawka"

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Czy dołączyłbyś lub dołączyłabyś do lokalnego, ślizgawkowego klubu książki?

Tak ("nie czytasz, nie idę z tobą do łóżka")
54
78%
Nie ("nie mam czasu, robię ruchy")
15
22%
 
Liczba głosów: 69

ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: ChiefKeef »

witam ślizgawkę
zauważyłem na kanyetothe2 temat proponujący założenie klubu książkowego. pomyślałem od razu o lokalnej ślizgawce i od razu wysuwam się z pytaniem oraz ankietą. byłby ktoś chętny? zbliżają się święta i w pewnym sensie poprzez dołączenie do takiego klubu (z którego i tak bez konsekwencji oczywiście możecie odejść) zmotywowalibyście się do przeczytania tej jednej lub dwóch książek na miesiąc.

wyglądałoby to tak:
kto chce, ten pisze propozycję książki u dołu (najlepiej dostępnej w bibliotekach i pdfach na necie), zbieram propozycje do ankiety i daję jakieś dwa-trzy dni na głosowanie i po zakończeniu ankiety mamy dwa tygodnie lub miesiąc na przeczytanie (to zależy od długości książki), kończy się termin, dzielimy się swoimi refleksjami i od razu lecimy z kolejną książką.

zapraszam do głosowania w ankiecie w celu zliczenia chętnych oraz dzielenia się swoimi propozycjami
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: Jose »

Jestem za!
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: rubinstein »

spoko :joint:
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: zemsta1kadluba »

też sie dołączę, ale bywam marudny w ocenach uprzedzam
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: cloud »

koniecznie, robimy to. ostatnio mało czytam, więc może w końcu coś mnie zmotywuje do powrotu.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
elaborat
Posty: 63
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:48

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: elaborat »

bardzo fajna inicjatywa, jak czas będzie sprzyjał to wezmę udział
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: formaszczytu »

Zapisuję się!
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: joey »

wpadłbym
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2610
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: Sidd »

Brzmi nieźle, chętnie spróbuję
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: ChiefKeef »

fajny odzew, jutro można by już zacząć podawać propozycje, lecz nie wiem czy wolelibyście aby je podawać wg. jakiegoś klucza np. raz tylko literatura polska, raz literatura faktu z ameryki południowej a innego razu coś z azji czy lecimy z wszystkim, z całego globu, z wszystkich epok
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: zemsta1kadluba »

mi się zdaje że lepiej jest wybierać z klucza, byłoby ciekawiej bo mógłbym sobie przeczytać książkę z rodzaju takich których na co dzień nie czytam.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: Jose »

Możemy sobie wybrać np. rok jakiś tam i lecieć wg jednego gatunku/kraju/myśli przewodniej, a potem zmienić na coś innego ('Rok reportażu, rok literatury z Ameryki Południowej, rok noblistów). Tak żeby zgłębić jakiś temat, a potem kolejny. Ale jestem bardzo otwarty na wszystko, nie mam jakichś szczególnych preferencji i bardzo mnie jara, że coś takiego powstaje.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: stranger »

Dawaj dawaj
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: Iszji »

Świetna inicjatywa, ale bym to jakoś bardziej sformalizował, żeby był motyw bata nad uczestnikami. W przypadku braku konsekwencji frekwencja może być niższa.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: cloud »

po wybraniu tytułu proponuję przedłużyć wyznaczony termin o kilka dni, aby każdy miał możliwość wyposażyć się w fizyczna (bądź nie tylko) wersje książki.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: svnchez »

Jak to dokładnie funkcjonuje żeby potem nie było przypału lub niesłowności, raczej należy czytać wszystko czy można się deklarować raz na jakiś czas? Pogadałbym o poszczególnych tytułach, ale mam swoją długą listę rzeczy do czytania, z której nie chciałbym rezygnować, a raczej nie będę miał czasu żeby jeszcze regularnie czytać wybrane tutaj tytuły.
I chyba najlepiej byłoby trochę skakać po tematyce i gatunkach żeby się nie zapętlić tylko w jednym.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
ChiefKeef
Posty: 139
Rejestracja: 21 kwie 2019, 19:58

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: ChiefKeef »

Nie wydaję mi się, aby istniała jakaś możliwość i jakiś sens egzekwowania nieczytania książek. Również trudno mi podać samemu klucz wg. którego podajemy propozycje, ale ten pierwszy miesiąc zaczniemy na spokojnie, a w kolejnych polecimy według waszych propozycji. Sądzę też iż cały rok wg. danego klucza to przesada i po prostu każdy miesiąc będzie o danej, innej tematyce niż w miesiącach poprzednich.

Jako iż wyszedłem z inicjatywą założenia klubu, pozwolę sobie na ten wielki przywilej i wydaję mi się, że możemy klasycznie, na rozgrzewkę zacząć od polskiej literatury z dowolnego okresu. Dajmy na to, że na podanie propozycji będzie dzień-dwa, stworzę ankietę i kolejny dzień lub dwa na głosowanie.

Zapraszam do podawania propozycji i jeśli coś wam nie pasuje, to też piszcie, bo nigdy w takim czymś nie uczestniczyłem ani nie organizowałem. Będzie to taki testowy miesiąc.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: stranger »

Myślę, że najlepszym wyborem będzie jakiś termin zamknięcia listy członków(tej pierwszej wstępnej) i zdeklarowane gremium poda po 3 swoje propozycje. Następnie droga dyskusji wybierzemy jeden pod który będzie się mogła podpiąć reszta. Tak to widzę(skrecze) tak to widzę
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
kocur
Posty: 1066
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:34
Lokalizacja: Poznań

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: kocur »

cloud pisze: 16 gru 2019, 20:31 koniecznie, robimy to. ostatnio mało czytam, więc może w końcu coś mnie zmotywuje do powrotu.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: Klub Książkowy "Ślizgawka"

Post autor: dziejaszek »

Dopisuję się :D
ODPOWIEDZ