Jaką książkę kupiłem?

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: rubinstein »

ostatnio kupilem
jadro ciemnosci
1000 lat samotnosci
notatki z umarlego domu
Awatar użytkownika
cukier
Posty: 1050
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:54

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: cukier »

do książek pokroju jądro ciemności mam uraz przez szkołę
Buntownik to najdoskonalsza forma człowieka. Odrzuca konformizm na rzecz indywidualizmu nie będąc atencyjnym hipsterem, ale rewolucjonistą.
>>> wbita https://www.youtube.com/user/ComeoutTV <<<
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: rubinstein »

dlateog ja sobie chetnie zaczne wracac do tych ciekawszych lektur
niewielu ludzi, majac te 16-18 lat, potrafi je dobrze zinterpretowac, bo nie sa zwyczajnie gotowi na konforntacje z ambitniejsza literatura, a takich ksiazek niebrakuje w spisie lektur, nawet tym aktualnym. my w polszy dostajemy mix martyrologii (praktycznie kazda polska lektura) i rzeczy znacznie odbiegajacych tematycznie, czyli lektury z innych kregow kulturowych. zrozumienie ich wymaga wiecej wiedzy i kreatywnosci przy interpretacji, bo dotykaja one tematow na wyzszym poziomie abstrakcji niz przegrane powstanie, ludzie w obazach, czy gwalt dokonany przez nazistow na warszawie.
ktora polska lektura oprocz jakiejs kamizelki czy ferdydurke nie walkuje motywow polskiego mesjanizmu, cierpienia ze strony okupantow itp.? niewiele ich jest tak naprawde
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: sugarhill_notausgang »

Dziękujemy za złożenie zamówienia
Bój o Pomorze. Ostatnie walki obronne na wschodzie 1 szt. 39.99 PLN
Przygody Brygadiera Gerarda 1 szt. 32.00 PLN
Taktyka piechoty francuskiej w epoce napoleońskiej 1792-1815 1 szt. 28.00 PLN
Awatar użytkownika
dou
Posty: 843
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: dou »

kupiłem sobie Jak przestałem kochać design

a było to tak:
Akcja dzieje się w antykwariacie na zachodzie, w Szwajcarii. Antykwariat zapewnia, że ma w zbiorach 100tys książek. I jestem w stanie w to uwierzyć. Mnóstwo książek w każdym języku, raczej tanie(nawet jak na Szwajcarie). Od 2 do 5 franków (czyli 8-20zł) w zależności jaki stan/który rok itd.
Generalnie najpierw szukam Gameboya (a nuż w końcu znajdę) Trochę gier było, na ps2/ps3/pc, nawet WOWa znalazłem na pc (nie wiem, czy to unikat, ale tak mi się kojarzy, że chyba spoko) myślę, może będą hirosy 3, no ale nie było niestety. To potem przeglądam płyty CD. Szukam, głównie Tiersena, ale nie pogardzę czym innym. No ale albo był pop albo klasyka albo emimem (jak zobaczyłem emimema to mi się przykro zrobiło, bo wcześniej widziałem, jak młody chłopaczek przy kasie miał płytę Nasa). Jedna płyta z gameboyem na okładce (wiecie ocb) mnie zaciekawiła. Francuska, wszystkie utwory powstały z wykorzystaniem dźwięków owegoż sprzętu, no ale nie kupiłem (też żałuje, bo chyba z 2 franki). No nic. Tyle z albumów. No to szukam książek. Idę po klasykę, może znajdę Hessego w oryginale to sobie na półce chociaż postawię. Nie było wilka stepowego, tylko gra szklanych paciorków, a to nie chce myślę. Potem szukam Dostojewskiego, a nuż widelec będą notatki z podziemia po rosyjsku czy niemiecku, to też postawię na półce chociaż. No ale nie ma. Samuel Beckett mi mignął przed oczami, potem miałem nadzieję na Ibsen "Wróg ludu" też nici. No to żeby zawęzić trochę idę do regału z innymi językami. najpierw szukam coś po japońsku, było parę, ale takim językiem, że i tak nie byłbym w stanie przeczytać (no ale mogłem kupić, na półce chociaż by stało) (no i w końcu mogłem zobaczyć w oryginale jakąś książkę japońską, pisaną od prawej do lewej z góry na dół, czyli otwiera się jakby na końcu i czyta w lewo) no nic. No nic myślę, może będzie coś po polsku. Mistrz i małgorzata mi mignął, harry potter i jakieś inne. Ale w końcu zaraz przy samej ziemi znalazłem coś z Karakteru, patrzę Marcin Wicha, myślę super. w sumie myślałem, że to bardziej wyjątkowy egzemplarz, jak większość z Karakteru, ale tego sporo nakładu zrobili. Tak czy inaczej spoko.

Jakbyście mieli pytania to pisze w komentarzach. I pamiętajcie, żeby zasubskrybować.
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1730
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: knarku »

u mnie ostatnio wpadl Franz Kafka - proces, Aldous Huxley - nowy wspanialy swiat i łelbek czastki elementarne pzdr
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: zemsta1kadluba »

knarku pisze: 09 mar 2020, 14:45 Aldous Huxley - nowy wspanialy swiat
świetny wybór topka moich książek
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
rbj
Posty: 300
Rejestracja: 19 kwie 2019, 12:55

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: rbj »

Kupiłem na bazarku 5 lat kacetu Grzesiuka za 5 złotych, czytałem w gimnazjum więc pewnie kiedyś przeczytam jeszcze raz

Wysłane z mojego Redmi 6A przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: rubinstein »

hesse siddhartha
zobaczymy
Awatar użytkownika
bukaj
Posty: 673
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:14
Lokalizacja: kato

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: bukaj »

wczoraj ją skończyłem. 5/5
when the beat is dope, I get excited
Awatar użytkownika
rubinstein
Posty: 1097
Rejestracja: 22 kwie 2019, 11:21

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: rubinstein »

no pani z mole tez polecala jeszcze do tego gre szklanych paciorkow
zobaczymy
Placi
Posty: 53
Rejestracja: 13 lis 2019, 22:13
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: Placi »

rubinstein pisze: 13 mar 2020, 12:49 hesse siddhartha
zobaczymy
Kupiłem, bo zajrzałem w ten temat, skonczylem przed chwila i podbijam:
bukaj pisze: 13 mar 2020, 13:01 wczoraj ją skończyłem. 5/5
Edit. Kupilem tez Serotonine Houellbecqa.
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4873
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: scam_sakawa »

Kupiłem sobie 4 tytuły i liczę na trochę rozrywki:
  • Gangsterskie egzekucje - Janusz Szostak
  • Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy’ego - Michaud Stephen G., Aynesworth Hugh
  • Słowik. Skazany na bycie gangsterem - Janusz Szostak
  • Warszawa wciąga. Tu byłem. Tu ćpałem. Tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach - Jaś Kapela
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Gokusiek
Posty: 36
Rejestracja: 04 gru 2019, 14:18

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: Gokusiek »

Mario Puzo - Ojciec Chrzestny

Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec biedny ojciec

Heather Morris - Tatuażysta z Auschwitz
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: Ablazir »

cyniu pisze: 29 mar 2020, 23:34
  • Warszawa wciąga. Tu byłem. Tu ćpałem. Tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach - Jaś Kapela
czekam na recenzję
Obrazek
Awatar użytkownika
Flisinio
Posty: 128
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:26

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: Flisinio »

Ablazir pisze: 30 mar 2020, 0:01
cyniu pisze: 29 mar 2020, 23:34
  • Warszawa wciąga. Tu byłem. Tu ćpałem. Tu piłem. Przewodnik po warszawskich klubach - Jaś Kapela
czekam na recenzję
Kiedyś przeczytałem na szybko w pociągu, myślałem że bd szit a całkiem przyjemnie mi się czytało (bardziej o lokacjach, które znałem). Czasem za dużo pieprzenia, że jest lewakiem i opisów lokali z tym związanych.
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: Ablazir »

Kiedyś jakiś artykuł jego sprawdziłem to mimo, że było trochę głupot to też czytało mi się całkiem przyjemnie, zastanawiam się tylko, czy dłuższą formę jest w stanie uciągnąć. Teraz przeczytałem fragment na https://www.legimi.pl/ebook-warszawa-wc ... 45581.html i również mnie zachęcił.
Obrazek
nigdyniebralemkoksu
Posty: 194
Rejestracja: 22 maja 2019, 17:09

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: nigdyniebralemkoksu »

Gokusiek pisze: 29 mar 2020, 23:45 Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec biedny ojciec
Polecam wyrzucić, idiotyczna książka. https://www.johntreed.com/blogs/john-t- ... dad-part-1
svlv96
Posty: 1449
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: svlv96 »

Ostatnio kupiłem "zakulisowe umowy które zmieniły świat" z opisów brzmi trochę jak teorie spiskowe, ale zapowiada się nieźle, a i oceny w necie nie najgorsze.
Awatar użytkownika
alis_springs
Posty: 713
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:49

Re: Jaką książkę kupiłem?

Post autor: alis_springs »

Gokusiek pisze: 29 mar 2020, 23:45 Robert T. Kiyosaki - Bogaty ojciec biedny ojciec
pamiętam jak nauczyciel od podstaw przedsiębiorczości w technikum niemal na każdej lekcji robił tej książce i jej autorowi werbalne fellatio przedstawiając ją jako W STU PROCENTACH ZAUFANY I SKUTECZNY SPOSÓB NA DOROBIENIE SIĘ DUŻEJ ILOŚCI PIENIĘDZY I ODMIENIENIE SWOJEGO ŻYCIA [ZOBACZ JAK]. nie przeczytałem jej nigdy, być może dlatego wciąż nie jestem bogaty.
w każdym razie no offence, tak mi się po prostu przypomniało i przytoczyłem anegdotę o którą nikt nie prosił.
ODPOWIEDZ