offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

bardzo często bonito ma najniższe ceny, ale jak masz możliwość, to polecam księgarnie niekomercyjne, zamiast żywić monopolistę empika np
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3921
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: offtopic książkowy

Post autor: emcess »

bonito.pl/taniaksiazka.pl, ja raczej korzystam z tych dwoch stron
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

dou pisze:bardzo często bonito ma najniższe ceny, ale jak masz możliwość, to polecam księgarnie niekomercyjne, zamiast żywić monopolistę empika np
To też prawda empik jebie autorów strasznie, no i wspierajmy mniejsze księgarnie żeby nie było tak jak w stanach że mamy monopolistę Amazona który jak zdecyduje że jakaś książka powinna być ocenzurowana to nagle ciężko ją w ogóle dostać, nie mówiąc o jakiejś możliwości zarobku przez autora

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

^
dokładnie.
mnie bardzo boli brak dodruków dobrej literatury, bo nie ma popytu, no ale to inny temat. I potem są używane książki za 100zł bo nigdzie nie można jej dostać
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: offtopic książkowy

Post autor: Luxair »

Nie no, o złotówkę w tę czy wewtę nie będę walczył, czy tam zamawiał 5 książek w 10 różnych sklepikach-krzakach, ale jak zobaczyłem że ta sama kniga potrafi w Merlinie kosztować 20 złotych a w Empiku 40 zł to powiedzialem nara
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: offtopic książkowy

Post autor: formaszczytu »

Też macie takie dziwne okresy zacinania się z czytelnictwem? Potrzebuję jakiejś książki która znowu mnie "odpali", czyli wciągnie tak, że przeczytam ją jednym tchem.
Tutaj mój gust książkowy z jakiegoś ostatniego roku:
https://www.goodreads.com/user/show/909 ... openhauera
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: offtopic książkowy

Post autor: Luxair »

Ja czytam tylko na wakacjach bo kiedy indziej nie ma czasu.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

Ja czytam na kiblu, w wannie, w kolejkach, jak dzisiaj w urzędzie pracy, kiedyś jeszcze w autobusie i na wykładach, polecam, całe książki idzie przerobić
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: offtopic książkowy

Post autor: svnchez »

U mnie te okresy zacinania się to standard, zawsze próbuję być systematyczny, ale nigdy się nie udaje. W tym roku wyglądało to przyzwoicie, ale też złapałem zamuł. W dodatku nigdy nie mogę pogodzić fazy na seriale z czytaniem; albo większość czasu czytam, albo oglądam seriale i książki idą na bok, nigdy jakoś równomiernie.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: offtopic książkowy

Post autor: formaszczytu »

Czytanie między lekcjami (miałam nauczanie indywidualne i na przykład 2 godziny lekcyjne okienek), w autobusach, w kolejkach czy podczas cardio na siłowni zawsze było najlepsze. A potem skończyłam naukę, zrobiłam prawo jazdy, przepisałam się do lekarzy u których przyjmują mnie co do minuty i przestałam robić cardio. Niby to szukanie głupich wymówek, jednak teraz mam wrażenie, że mocno uzależniłam się od internetu. Cały czas telefon w ręku, a jak wiadomo, telefon to i internet. Zwłaszcza, że ostatnimi czasy czytam głównie elektronicznie. Dodatkowym wyjściem były audiobooki, ale na ich miejsce wskoczyły podcasty. Mam też durną tendencję do zaczynania i nie kończenia. Cholernie zazdroszczę tego ile czyta @Iszji bo to jakiś kosmos jest.
Powiedzcie mi, proszę. Jaką ostatnią książkę przeczytaliście jednym tchem, to może i mi się uda tak odnowić czytelnictwo. U mnie to "Adam Kay - Będzie bolało".
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
sugan
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2019, 19:13

Re: offtopic książkowy

Post autor: sugan »

hot zdjęcie, to dziewczyna czy dziewczyna z penisem?
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: offtopic książkowy

Post autor: formaszczytu »

Nie ten wątek, mrdk.
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
Travson
Posty: 893
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:23
Lokalizacja: Łódź/Gdynia

Re: offtopic książkowy

Post autor: Travson »

Nowy Żulczyk, props czy hejt?
phobos pisze: ten świat to symulacja na zaliczenie jakiegoś kosmicznego studenciakaxd który co roku oddaje ten sam projekt ze zmianami
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

jestem w trakcie, na razie bardziej props niż hejt, językowo jest super, ale zobaczymy jak to się wszystko zakończy. w każdym bądź razie poleciał mocno tym razem i jest to coś zdecydowanie innego niż poprzednie rzeczy.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: offtopic książkowy

Post autor: dziejaszek »

formaszczytu pisze: 15 lis 2019, 19:22 Też macie takie dziwne okresy zacinania się z czytelnictwem?
Nie, ale miewam tak (na przykład teraz), że mam "w czytaniu" dziesięć książek na raz, bo zaczynam jedną, nie mogę się na niej skupić, więc zaczynam kolejną, bo wydaje mi się, że bardziej podpasuje itd. Ale potem przechodzi mi i z reguły większość z nich, jeśli nie wszystkie, kończę.
Awatar użytkownika
formaszczytu
Posty: 2111
Rejestracja: 29 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: SKI

Re: offtopic książkowy

Post autor: formaszczytu »

@clockers Do której z książek najbliżej?

@dziejaszek U mnie to normalne. Fajnie tylko jakbym je kończyła. :roll:
Bolo pisze: 08 maja 2020, 22:44 Forma przeora ci życie i pole.
https://www.last.fm/pl/user/parodyofzombie
https://www.instagram.com/deprawacja/
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

dou pisze:^
dokładnie.
mnie bardzo boli brak dodruków dobrej literatury, bo nie ma popytu, no ale to inny temat. I potem są używane książki za 100zł bo nigdzie nie można jej dostać
Też mam taki problem bo lubię książki o różnych ideologiach i filozofiach, a one są wydawane zwykle przez jakieś niszowe prawicowe i lewicowe wydawnictwa, ciężko o dodruki a i często te wydawnictwa już nie istnieją.

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu Tapatalka

mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

formaszczytu pisze: 15 lis 2019, 21:29 @clockers Do której z książek najbliżej?


do której z jego wcześniej książek najbardziej podobne jest Czarne Słońce?

nie czytałem wszystkich, ale wydaję mi się, że do żadnej.
encrenoire

Re: offtopic książkowy

Post autor: encrenoire »

....
Ostatnio zmieniony 29 maja 2020, 0:29 przez encrenoire, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

encrenoire pisze: 17 lis 2019, 12:29 Juz sie kolego nie wykrecaj, bo filozofii politycznej to mozesz poczytac latwo i po polsku i po angielsku. A juz podstawy poznac, to w ogole. Ale jesli chodzi o niszowych autorow, to fakt, wielu nie ma przetlumaczonych nawet na angielski; nie wiem tylko czy operujemy tym samym pojeciem niszowosci.
po angielsku tak, chodzi mi o polskie wydania niszowych rzeczy. Za takie "Społeczeństwo przemysłowe i jego przyszłość" dałem z ponad stówę, a obecnie na internecie w ogóle tego nie ma, za zbiór tekstów Evoli co prawda tylko 5 dych ale nie było w ogóle dostępne przez dłuższy czas i na farcie trafiłem na dodruk. Zbiorowa praca Derridy, Vattimo i innych filozofów "Religia" lata po około 200 złotych na allegro.
mołpy są kozackie
ODPOWIEDZ