offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

co masz piotra zychowicza i po co
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic książkowy

Post autor: przedszkolanek »

ej, ale jakie jest niby podobieństwo między tyrmandem, hłaską a myśliwskim, kumple

a co do pytania to może stasiak miałby szansę podejść, ale to jednak zupełnie inne imaginarium
Biesprym
Zbanowany
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2020, 21:19

Re: offtopic książkowy

Post autor: Biesprym »

Jose pisze: 31 paź 2020, 23:23 co masz piotra zychowicza i po co
Spoiler
Obrazek
Mam w chuj tych rzeczy, dużo do oddania za darmo, byle ktoś chciał czytać. Nie mam przyjaciół i się nie ożeniłem, więc jako największy wyraz humanizmu, wyznaję czas poświęcony drugiemu człowiekowi w takiej formie. Trochę przylygrysowałem, ale wybaczcie, żabka wjechała, czyli mała flaszka, robi mi w głowie wielki sklep z książkami.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: offtopic książkowy

Post autor: Finn »

w chuju mam tempo narracji. nie pamiętam tych książek, więc nie powiem Ci, która jest o czym. myślę, że powinno się mu się spodobać, i tyle. a poza tym Vonnegut powinien mu podejść i Thomas Bernhard (ten szczególnie).
wrzuć zdjęcie swoich ulubionych pozycji, biesprym.
Biesprym
Zbanowany
Posty: 209
Rejestracja: 24 paź 2020, 21:19

Re: offtopic książkowy

Post autor: Biesprym »

Wrzuciłbym, dla beki i z nudów, ale już się zmęczony poczułem jak Lygra po całym dniu w dajśmanie. Ogólnie jak chcesz się czegoś dowiedzieć, poznać inny punkt widzenia, to tylko z książek, od tych kurew protestujących, telewidzów niczego się nie dowiesz, a pierdolenie tvnu na żywo przefiltrowane przez czyjś łeb, to serdecznie pierdole. Mogą spierdalać świeczki odpalać, a nie we mnie ochotę do rozmowy. Jeśli poważnie pytasz, to zawsze wracam i uwielbiam JP2, Platona naszych czasów. Nie będę wklejał i dalej lygrysował, myślę że wiesz, że mam wszystko.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

czytałem Zychowicza tą ostatnią o Studnickim i generalnie spoko jako wprowadzenie do tej postaci, ale trochę za bardzo laurkę zrobił jego podejściu więc w sumie bardziej poleciłbym przeczytanie czegoś Studnickiego, np. Wobec nadchodzącej Drugiej Wojny Światowej
Czemu w sumie heatujesz go @Jose jako autora? Nigdy nic innego od niego nie czytałem.
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
Archie
Posty: 255
Rejestracja: 29 kwie 2019, 3:05

Re: offtopic książkowy

Post autor: Archie »

@Finn, sprawdź Factfulness książka dot. światowych trendów, błędów poznawczych występujących w skali globalnej i przedstawiająca na faktach dużo pozytywnych trendów. Jeden z kluczowych tematów jaki jest zaatakowany to błędne przeświadczenie, że liczba ludzi będzie stale rosnąć. Bardzo fajnie jest poruszony ten wątek w książce i już dla niego samego warto ją kupić. Oczywiście tutaj artykuł krytykujący stanowisko Roslinga. Książka ma masę przypisów, więc można później pogrzebać. Jej wadą jest to, że na twardych danych nie pokazuje złych rzeczy, które stale rosną, a jedynie dobre. Książka pisana pod założenie - świat nie jest tak chujowy jak wszyscy dookoła mówią. Na pewno warto ją przeczytać, ale jak każdą taką książkę dot. trendów nie ma co brać jej za pewnik, a raczej jeden z możliwych scenariuszy stojący w kontrze do pesymistycznych założeń.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic książkowy

Post autor: przedszkolanek »

Archie pisze: 04 lis 2020, 20:17 Jeden z kluczowych tematów jaki jest zaatakowany to błędne przeświadczenie, że liczba ludzi będzie stale rosnąć. Bardzo fajnie jest poruszony ten wątek w książce i już dla niego samego warto ją kupić.
to ja dopowiem, że ten sam wątek w początkowych partiach podejmuje Todd w proponowanym przeze mnie Schyłku Imperium, gość jest zresztą demografem z wykształcenia i socjologiem z zawodu i z tych statystyk demograficznych potrafi wyciągać fajne wnioski, np w 1982 jako 30letni badacz na ich podstawie wysnuł wniosek, że w okolicach 1990 roku padnie ZSRR, a to były czasy świetności Sacharowa i jego głupiutkiej teorii homo sovieticusa
imo warto się zainteresować
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: offtopic książkowy

Post autor: baqlashan »

mój wujek go przebił bo przewidział co do joty zamach na world trade center, mówił o tym od początku lat 90tych
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
przedszkolanek
Posty: 17084
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:29

Re: offtopic książkowy

Post autor: przedszkolanek »

tyle, że on taką tezę uargumentował analizą danych demograficznych i zrobił to w czasach, kiedy ówczesna humanistyka była przekonana, że zsrr będzie istniał długie lata, bo wyhodował sobie homo sovieticusa, taka różnica
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: offtopic książkowy

Post autor: baqlashan »

przedszkolanek pisze: 04 lis 2020, 21:00 kiedy ówczesna humanistyka była przekonana, że zsrr będzie istniał długie lata, bo wyhodował sobie homo sovieticusa
mało kto w to wierzył, taka była wówczas propaganda i tyle, pozdro
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
FruitOffTheWall
Posty: 6206
Rejestracja: 07 maja 2019, 22:24

Re: offtopic książkowy

Post autor: FruitOffTheWall »

emaa ksiażkowe świry
w weekend pojechałem sobie odciąć sie od świata na wieś w akompaniamencie browarków i tej o to książki na zdjęciu.I powiem tak polecam w chuj,nawet jak mówisz ze piłka nożna to pedalstwo a piłkarze to ciota i chuj.Piłka nożna w tej książce to tylko pretekst,nie będę spojlerował ale dzięki niej naprawdę zajarałem się tematem bośni (ktory jest opisany w tej książce) i marzy mi się żeby wybrać na wyczieczke własnie w to państwo, a szczególnie w Sarajewo które jeszcze trochę ,,pachnie wojną ( ojcze doniz voice)".Jescze raz polecam
+ czytam biografie jackiewicza która jest pojebana/smieszna i również mi się podoba ale to nie dla wszystkich ,ale jak ktoś lubi biografie to polecam nie będzie się nudził
mam pare wad ale zalet tez sporo
RIP ziołozioło
czarne audi jedzie ty kurwo w krzakach leżysz tratatata wysyłam żołnierzy
Czas zapierdala? Może ziomie po koksie
Zapierdalala w Las Palmas, nie Europie Wschodniej
https://www.last.fm/user/Tommy_Ovocetti
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

siema
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: offtopic książkowy

Post autor: zemsta1kadluba »

baqlashan pisze: 04 lis 2020, 21:33 mało kto w to wierzył, taka była wówczas propaganda i tyle, pozdro
no nie zgodziłbym się z tym że każdy traktował to tylko jako propagandę i nie wierzył w wielkość zsrr
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: offtopic książkowy

Post autor: baqlashan »

bardziej mówiłem o teorii "homo sovieticusa", a z tym trwaniem na wieki wieków amen to wiadomo że lud w to wierzył, (chociaż i tak jakoś od czasu wojny w afganistanie i leciwego już breżniewa morale narodu tak podupadły że hej) ale na poziomie naukowym nikt tam się co do tego nie łudził, jak zwykle nie doceniacie klasy intelektualnej sowietów i patrzycie na nich z pobłażaniem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

zacząłem Zero Zero Zero od Saviano, ale ten początek taki se. warto jechać z tym dalej?
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

imo warto, ale mi się od początku w miarę podobało, z tym że po angielsku słuchałem
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5396
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: offtopic książkowy

Post autor: clockers »

ok, to może tłumaczenie kuleje, no nic, dam szansę.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Ten Kindle bd git?
https://www.amazon.de/dp/B07FQ4XCR1

Wiem, że był gdzieś wątek, ale nie wiem gdzie, a potrzeba na cito.
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3927
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: offtopic książkowy

Post autor: emcess »

jest ultragit, kupilem ostatnio na promce i polecam serdecznie
Obrazek jebac kiboli
ODPOWIEDZ