offtopic książkowy

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

To jak tak mówisz, to normalnie leci do mnie, najwyżej pójdę do sędziego i mi odda pieniądze przecież.

Trochę jestem podekscytowany w sumie, ale czuję, że przestanę przez to odwiedzać bibliotekę :(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3921
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: offtopic książkowy

Post autor: emcess »

faktycznie, dokończyłem tylko książkę którą akurat czytałem i od tego czasu używam tylko kindla. no ale jest wygodnie, miesci sie nawet do kieszeni kurtki, masz podświetlenie które nie męczy wzroku
największy plus dla mnie to dostęp do książek które na przykład są wyprzedane fizycznie/dostępne tylko w wybranych krajach
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: offtopic książkowy

Post autor: Bunnymen77 »

A można tam np zapisywać sobie cytaty?
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

Można, a nawet trzeba.
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Nie no, co za gamechanger. W jednym ręku Kindle, w drugim kutas, tak trzeba żyć.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: offtopic książkowy

Post autor: con shonery »

U mnie pół kindla zajebane cytatami i lubię sobie wracać do nich (i wklejać na forumka), ostatnio czytałem po angielsku i tu nieocenioną opcją jest zaznaczenie nieznanych wyrazów, od razu wyskakuje okienko z definicją, no super sprawa. A ostatnio jakoś nic nie czytam, nawet Dukajek nowy mnie nie przykuł do literek na dłużej :(
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: offtopic książkowy

Post autor: mql »

Nic dziwnego, bo to nudnawa książka to Imperium Chmur.

Z początku niby fajną opcją się wydawała taka fantastyczna quasi-kontynuacja Lalki, potem się to mocno rozmyło. Postacie zaludniające dukajowy Nippon są nieciekawe, ich spory i problemy niezbyt frapujące, a styl pisania i nawiązania do Japonii z początku wydawały mi sie miałkie, a po przeczytaniu tego artykułu odczucia mam jeszcze gorsze. Szkoda.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: offtopic książkowy

Post autor: con shonery »

To mam identyczne odczucia kamracie, artykuł aż boję się teraz czytać, żeby się całkiem nie zniechęcić. Z drugiej strony może właśnie lepiej skończyć już ten patologiczny związek, bo wiadomo, że do niczego to nie doprowadzi:(
Za to chodzi mi po głowie Lód po raz trzeci. Tutaj wiem, że się nie zawiodę, z drugiej strony wtedy muszę się liczyć z tym, że do końca zimy raczej niczego innego nie przeczytam, tylko utknę w lutej strefie komfortu.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: offtopic książkowy

Post autor: mql »

prooops, ja właśnie lecę z Lodem trzeci raz :D te kilkaset strony podróży koleją transsyberyjską znowu ciąga, piękna rzecz
Awatar użytkownika
#1
Posty: 1386
Rejestracja: 18 maja 2019, 20:20

Re: offtopic książkowy

Post autor: #1 »

Podlinkuje ktoś Wszyscy Kłamią Seth Stephens? Nie mogę odszukać
^ kogo to chuj obchodzi?
Bilbao
Posty: 10
Rejestracja: 28 paź 2020, 21:27

Re: offtopic książkowy

Post autor: Bilbao »

Jakie ksiazki z Uniwersum najlepsze? Przeczytane już originały i trylogia Diakowa
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: offtopic książkowy

Post autor: LuckyLuke »

Halko, bo wziąłem się w końcu za czytanie i na pierwszy ogień poleciał Snowden „Pamięć Nieulotna”. No i się znów zniechęcam bo początek to jest jakieś lanie wody i wspomnienia jak był dzieckiem i chuj mnie to obchodzi i ogólnie nudzi.

Czytał ktoś? To się później jakoś rozkręca? Bo tak przewertowałem sobie w przód i on cały czas o tym dzieciństwie swoim pisze. Ja rozumiem, że to może być ważne, ale przynudza i ogólnie nie podoba mi się w jaki sposób to jest tam przedstawione.
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: offtopic książkowy

Post autor: moody »

bierz sie za cos innego az chwyci od poczaktu
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: offtopic książkowy

Post autor: dou »

podbijam. czytanie to ma być przyjemność
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

Od kiedy nauczyłem się przerywać książki w połowie czy nawet sporo wcześniej, życie jest piękniejsze. Ostatnio mnie tak wymęczył debiut Żulczyka, że przekartkowałem trochę do przodu, szukając jakiejś odmiany albo, nie wiem, sensu, a potem przeczytałem zakończenie i imo zaoszczędziłem kilka solidnych godzin.
Awatar użytkownika
LuckyLuke
Posty: 1293
Rejestracja: 20 kwie 2019, 19:19
Lokalizacja: Wrooclyn

Re: offtopic książkowy

Post autor: LuckyLuke »

No to pizgam ją w kąt i biorę się za „Odwet Oceanu”, który kiedyś zacząłem i pamiętam, że mnie mocno wciągnęło.
dziejaszek
Posty: 242
Rejestracja: 17 cze 2019, 21:25

Re: offtopic książkowy

Post autor: dziejaszek »

Jose pisze: 22 lis 2020, 20:16 Od kiedy nauczyłem się przerywać książki w połowie czy nawet sporo wcześniej, życie jest piękniejsze.
Nauczyłem się tego parę lat temu, bardzo cenna umiejętność.
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: offtopic książkowy

Post autor: redman23 »

LuckyLuke pisze: 22 lis 2020, 19:25 Czytał ktoś? To się później jakoś rozkręca?
Jeśli średnio interesuje Cię dzieciństwo Snowdena, jego poglądy polityczne i historia jego rodziny to wydaje mi się, że możesz się trochę zanudzić. Moim zdaniem zdecydowanie warta przeczytania, można było dodać więcej szczegółów i lepiej opisać pewne sprawy, ale wiadomo, że jak masz się meczyć to nie ma co :) Czytanie o jego wcześniejszych latach pozwala lepiej zrozumieć pewne wybory Snowdena. Z pewnością ciekawie jest tam opisany rozwój inwigilacji od początków internetu, działania pewnych agencji rządowych i warta wyróżnienia część o Polsce
akapit, ale po angielsku
We were traveling to Quito, Ecuador, via Moscow via Havana via Caracas for a simple reason: it was the only safe route available. There were no direct flights to Quito from Hong Kong, and all of the other connecting flights traveled through US airspace. While I was concerned about the massive layover in Russia—we’d have almost twenty hours before the Havana flight departed—my primary fear was actually the next leg of the journey, because traveling from Russia to Cuba meant passing through NATO airspace. I didn’t particularly relish flying over a country like Poland, which during my lifetime has done everything to please the US government, including hosting CIA black sites where my former IC colleagues subjected prisoners to “enhanced interrogations,” another Bush-era euphemism for “torture.”
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: offtopic książkowy

Post autor: Jose »

czytam/słucham właśnie "traktat o łuskaniu fasoli" i przy okazji czytam recenzje czy tam jakieś tekściki o tym i w kilku miejscach natknąłem się na zdania w stylu: "Nie trzeba być Paulo Coelho, żeby napisać książkę, z której cytaty poruszają do głębi i zostają z Tobą na długo", no coś mi się otwiera w kieszeni jak to czytam, a z drugiej strony nie wiem, czy ten Myśliwski mnie nie nabiera na ludową mądrość i rzeczywiście nie jest takim Coelho, który sadzi ładnie opisane oczywistości... no ale słucham dalej
2ps__
Posty: 2750
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:54

Re: offtopic książkowy

Post autor: 2ps__ »

nwm co to coehlo ale traktat o luskaniu fasoli :oops: wspaniale sie to czytalo
ODPOWIEDZ