Co tam ostatnio przeczytałem?

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: oyche »

ja czytam starość aksolotla dukaja i męczy mi to bułę trochę, fajna historia, ale styl jej prowadzenia ciężki, zwłaszcza że jest tam najebane odnośników, które nie działają na moim kindlu i pomijam je
on każdą książkę tak napisał?
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: con shonery »

Aksolotla nie czytałem, nie wiem jak z tymi odnośnikami, ale w każdej jaką dotąd czytałem wprowadza nowe słownictwo od pierwszych zdań, bez wyjaśnień, na początku gubisz się o co chodzi, dopiero po czasie wyławia się znaczenia z kontekstów.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: baqlashan »

oyche pisze: 11 maja 2020, 16:08 ja czytam starość aksolotla dukaja i męczy mi to bułę trochę, fajna historia, ale styl jej prowadzenia ciężki, zwłaszcza że jest tam najebane odnośników, które nie działają na moim kindlu i pomijam je
on każdą książkę tak napisał?
wszystkie książki dukaja sa napisane w ten sposób, a czarne oceany to już jebane apogeum, najtypowsze pretensjonalne gówno, literatura dla dzieci i dziewczyn
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: oyche »

dzięki w ogóle za odpowiedź o heyersdahlu, zapomniałem wcześniej
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: con shonery »

echh poznałbym dziewczynę co lubi lód
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3878
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Godhand »

con shonery pisze: 11 maja 2020, 20:20 echh poznałbym dziewczynę co lubi lód
Dokładnie taką selekcję kiedyś robiłem, tylko pod Chianga.
Nie pykło.
How nonbinary persons kill people?
They / them.
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: knarku »

skończyłem czytać Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla no i bardzo fajna książka. Viktor był twórczą trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii i na tym się w dużej mierze książka opiera. Są tutaj trzy rozdziały - w pierwszy opisuje swój pobyt w Auschwitz, jak tam sobie radzili z trudami dnia codziennego i co, powiedzmy, pozwoliło mu przeżyć ten przejebany okres w obozach koncentracyjnych. Drugi rozdział to jest już takie po krótce wprowadzenie do logoterapii, czyli właśnie tej jednej ze szkółek wiedeńskich i tak w dużym skrócie polega to na dążenia do sensu, poszukiwania celu w odróżnieniu od tej psychoanalizy, gdzie jednak więcej się mówi niż słucha i celem jest rozkminienie co jest cięte i skąd wynikają dane zachowania. Trzeci i zarówno ostatni rozdział to jest krótki rozdział o nazwie OBRONA TRAGICZNEGO OPTYMIZMU, który powstał na podstawie wykładu który wygłosił w 1983 r. Tak w dużym skrócie jak kogoś zupełnie nie interesuje psychologia to raczej nie rusz, zostaw a jak ktoś jednak lubi no to polecam jak najbardziej, myśle, że logoterapia jest ciekawym odłamem i nawet sobie wciele w życie niektóre rzeczy tutaj wyczytane.
Bakan
Posty: 1353
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Bakan »

Mistrz i Małgorzata- świetne, wielowarstwowe, barwne, z mistrzowskimi postaciami, których „dziwność” momentami odrzuca ale z czasem można do niej przywyknąć, idealna satyra, miejsce na refleksje, humor, duża rzecz, 8/10
PRES
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2020, 19:08

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: PRES »

Fernando Pessoa"Księga niepokoju" nie polecam tej książki jeśli nie ma sie ugruntowanego spojrzenia na świat , bo potrafi wprowadzić w mega bezsens egzystencji,najbardziej dołująca ksiązka jaką dano mi było przeczytać i chyba gorszej pod tym względem nie da sie znaleźć.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: daveyo »

PRES pisze: 19 maja 2020, 22:18 Fernando Pessoa"Księga niepokoju" nie polecam tej książki jeśli nie ma sie ugruntowanego spojrzenia na świat , bo potrafi wprowadzić w mega bezsens egzystencji,najbardziej dołująca ksiązka jaką dano mi było przeczytać i chyba gorszej pod tym względem nie da sie znaleźć.
Dawno nic mnie tak nie zaintrygowało, chyba sięgnę po ten tytuł, choć czytelnik ze mnie średni.
PRES
Posty: 43
Rejestracja: 28 mar 2020, 19:08

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: PRES »

bardzo wazne jest Twoje spojrzenie na świat, bo serio ta ksiązka moze wprowadzić Cie na długo w stan depresyjny, jak również ksiązki Emila Ciorana, kiedyś za wcześnie trafiłem na nie i potrafiłem sie trząść i płakać czytając go i wyżej wymienioną , ale teraz mam zupełnie inne podejście i taki płacz juz jest dla mnie bez sensu
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2731
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: Jasek »

Skończyłem w nocy dwie pierwsze części Młokosa. Zeszło mi to całkiem szybko, jak na tyle stron. Uwielbiam styl pisania Dostojewskiego, chyba nikogo innego nie czyta mi się tak lekko. Protagonista całkowicie skradł moje serce, piękny umysł i przejmowanie się rzeczami, które inni mają w pizdzie. Dołogorukiego porównałbym do dojrzałego, lepiej napisanego i nie wkurwiającego Buszującego w Zbożu. tera czaję się na 3 cześć i rzeczy Urbana muszę nadrobić
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: xzakuux »

PRES pisze: 19 maja 2020, 22:18 Fernando Pessoa"Księga niepokoju" nie polecam tej książki jeśli nie ma sie ugruntowanego spojrzenia na świat , bo potrafi wprowadzić w mega bezsens egzystencji,najbardziej dołująca ksiązka jaką dano mi było przeczytać i chyba gorszej pod tym względem nie da sie znaleźć.
nie no, nie wierzę, że może być jeszcze gorzej, więc biorę na klatę, dzięki za wzmiankę, bo nie znałem
XVX
Awatar użytkownika
dou
Posty: 842
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: dou »

ja to się trochę podpiszę pod tym co pisał [mention]PRES[/mention]
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
svnchez
Posty: 1658
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:45

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: svnchez »

A ja nie, bo myślałem, że kopie mocniej. Pisałem o niej w tym temacie w październiku i widzę, że na świeżo miałem podobne podejście co teraz. Można docenić walory literackie, ale wstrząsu nie doświadczyłem, mimo słabości do egzystencjalizmu.
Robert Lewandowski pisze:Dobra, puściliście już swoje numery, a teraz wjeżdża ZBUKU
zuperhero
Posty: 1682
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: zuperhero »

knarku pisze: 14 maja 2020, 14:35 skończyłem czytać Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktora E. Frankla no i bardzo fajna książka. Viktor był twórczą trzeciej wiedeńskiej szkoły psychoterapii i na tym się w dużej mierze książka opiera. Są tutaj trzy rozdziały - w pierwszy opisuje swój pobyt w Auschwitz, jak tam sobie radzili z trudami dnia codziennego i co, powiedzmy, pozwoliło mu przeżyć ten przejebany okres w obozach koncentracyjnych. Drugi rozdział to jest już takie po krótce wprowadzenie do logoterapii, czyli właśnie tej jednej ze szkółek wiedeńskich i tak w dużym skrócie polega to na dążenia do sensu, poszukiwania celu w odróżnieniu od tej psychoanalizy, gdzie jednak więcej się mówi niż słucha i celem jest rozkminienie co jest cięte i skąd wynikają dane zachowania. Trzeci i zarówno ostatni rozdział to jest krótki rozdział o nazwie OBRONA TRAGICZNEGO OPTYMIZMU, który powstał na podstawie wykładu który wygłosił w 1983 r. Tak w dużym skrócie jak kogoś zupełnie nie interesuje psychologia to raczej nie rusz, zostaw a jak ktoś jednak lubi no to polecam jak najbardziej, myśle, że logoterapia jest ciekawym odłamem i nawet sobie wciele w życie niektóre rzeczy tutaj wyczytane.
a ja właśnie poleciłbym każdemu, odbijając argumenty to myślę że ze względu na fakt, że prawie cała merytoryczna część oparta jest na przykładzie, w sensie opowieści z obozów śmierci, to robi się bardzo strawne nawet dla czytelnika nie będącego specjalnie w temacie + to jest taka książeczka z 200 stron może, więc objętościowo również nie przytłacza. A na pewno wprowadza trochę optymizmu do życia, być może niektórym pozwoli wprowadzić pozytywne zmiany, no i zawsze to powiększenie wiedzy w co by nie mówić istotnym aspekcie życia(nie wiem jak to nazwać- dobrostan umysłowy/poukładanie w głowie czy coś XD ), btw nie interesuje się na tyle psychologią żeby powiedzieć jak logoterapia odbierana jest przez współczesnych psychologów ale myślę że na pewno nikomu nie zaszkodzi ;)
Awatar użytkownika
jada
Posty: 70
Rejestracja: 22 maja 2019, 22:53
Lokalizacja: Na srebrnym globie

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: jada »

"Trylogia Nowojorska" Paula Austera, jako delikatna wprawka do postmodernistycznych klimatów jest całkiem okej, ale tylko okej.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: con shonery »

baqlashan pisze: 11 maja 2020, 16:18 wszystkie książki dukaja sa napisane w ten sposób, a czarne oceany to już jebane apogeum, najtypowsze pretensjonalne gówno, literatura dla dzieci i dziewczyn
Jaco podziela Twoje zdanie - kilka dni temu była rozmowa Dukaj x Bagiński x jakiś typ i Bagiński mówil że z chęcią zekranizowalby Czarne oceany a Dukaj aż oczami przewrócił, westchnął i powiedział że tej książki nienawidzi :exclaim: o, https://youtu.be/V5ySfekvf60?t=5984

@Rupert a czytałeś Robot Wisniewskiego-Snerga? Jak nie to powijaj imo moim zdaniem koniecznie
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4772
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: scam_sakawa »

Ostatni żywy świadek. Prawdziwa historia największego seryjnego mordercy w historii Teda Bundy`ego - świetna sprawa dla tych, którzy lubią klimaty psychopatycznych, seryjnych morderców.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
SaintJust
Posty: 72
Rejestracja: 26 maja 2020, 23:57

Re: Co tam ostatnio przeczytałem?

Post autor: SaintJust »

Tomasz Markiewka - Gniew
fajnie jebanie po polskim libdemie
Nie ma wolności dla wrogów wolności
ODPOWIEDZ