Szukam książek o...

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Szukam książek o...

Post autor: con shonery »

O, to wczoraj skończyłem Azazela Borisa Akunina, praktycznie każdy rozdział zakończony twistem, XIX wieczny Petersburg/Londyn/Moskwa, jeśli lubisz takie klimaty to polecam. To pierwsza część cyklu i dziś sięgam po drugą.
Popi
Posty: 263
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szukam książek o...

Post autor: Popi »

Właśnie machnąłem Miasto młodych wilków "Szlacheta" dwie części i zacząłem "Ostatni" Piotra Mudyna i Marzeny Matuszak, potrafi ktoś polecić coś dobrego o PL mafii? Może jakieś konfabulacje Masy są warte przeczytania?
Popi.jaku
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Szukam książek o...

Post autor: oyche »

przeczytałem z 2-3 książki tego masy, takie tam pierdu pierdu, szybko i gładko się czyta, ale jakieś specjalnie warte przeczytania nie jest
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4631
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Szukam książek o...

Post autor: scam_sakawa »

wicia pisze: 21 gru 2021, 20:21 Właśnie machnąłem Miasto młodych wilków "Szlacheta" dwie części i zacząłem "Ostatni" Piotra Mudyna i Marzeny Matuszak, potrafi ktoś polecić coś dobrego o PL mafii? Może jakieś konfabulacje Masy są warte przeczytania?
Chińczyk król polskiego narkobiznesu, książka o Słowiku
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Popi
Posty: 263
Rejestracja: 11 sty 2020, 10:13
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Szukam książek o...

Post autor: Popi »

Dzięki panowie
Popi.jaku
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam książek o...

Post autor: joey »

przeczytałem trochę tych książek i według mnie najlepsza jeśli chodzi o przywiązanie do faktów jest "Świat według Dziada" Niewiadomskiego. do znalezienia na allegro w cenie trochę wyższej niż przeciętna, mafijna książeczka, ale naprawdę warto. ta sama półka to klasyczny Alfabet mafii oczywiście, chociaż to reportaż, a niekoniecznie wspomnienia/biografia

a ze słabszych pozycji to ten "Krół Życia" o Pershingu jest całkiem ok, "Słowik" Szostaka jest niezły, ale raczej nie dowiesz się niczego nowego, jeśli obsługujesz komputerem jak mawia największy gangus IV RP i "Mafia na Wybrzeżu" Wójcika (podobnie jak ze Słowikiem, ale tu broni się kapitalną robotą przy opracowywaniu mniej znanych wątków)
trójkąt bermudzki wola mokotów
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: Szukam książek o...

Post autor: pieschrodingera »

joey pisze: 22 gru 2021, 21:13 a ze słabszych pozycji to ten "Krół Życia" o Pershingu jest całkiem ok
Strata czasu. Przeczytałem i nie przypominam sobie żebym dowiedział się z niej czegoś ekstra, czego nie byłoby np w filmikach na youtubie w tej tematyce. Ogólnie jeżeli Pershing to rzeczywiście najciekawsza postać w tym całym gangsterskim uniwersum, to moim zdaniem nuda, można dużo lepiej spożytkować wolny czas.
tbc
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4631
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Szukam książek o...

Post autor: scam_sakawa »

joey pisze: 22 gru 2021, 21:13 Świat według Dziada" Niewiadomskiego
Zapomniałem przecież, bo nie mam w swojej kolekcji, a czytałem.

Faktycznie to jedna z najlepszych w temacie, pozdrawiam kumatych pasażerów, którzy przytakiwali wzrokiem na mój gust jak czytałem w podróży MPK. xd
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam książek o...

Post autor: joey »

pieschrodingera pisze: 22 gru 2021, 21:22
joey pisze: 22 gru 2021, 21:13 a ze słabszych pozycji to ten "Krół Życia" o Pershingu jest całkiem ok
Strata czasu. Przeczytałem i nie przypominam sobie żebym dowiedział się z niej czegoś ekstra, czego nie byłoby np w filmikach na youtubie w tej tematyce. Ogólnie jeżeli Pershing to rzeczywiście najciekawsza postać w tym całym gangsterskim uniwersum, to moim zdaniem nuda, można dużo lepiej spożytkować wolny czas.
nie no, jasne, że jak jesteś zaznajomiony z tematyką, to nic nowego się nie dowiesz, ale według mnie - jako, powiedzmy, podsumowanie czy konspekt - spoko, zwłaszcza, że czyta się całkiem żwawo
cyniu pisze: 22 gru 2021, 23:14 Faktycznie to jedna z najlepszych w temacie, pozdrawiam kumatych pasażerów, którzy przytakiwali wzrokiem na mój gust jak czytałem w podróży MPK. xd
:rotfl:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Szukam książek o...

Post autor: 8na10 »

szukam jakiejś dobrej beletrystyki szpiegowskiej, mogą być zarówno klimaty jamesa bonda, jak i te mniej fantastyczne, byleby to było ciekawe

chcę dreszczyk emocji, intrygę, tajne gówno a nawet ściśle tajne gówno, skradanie w ciemnym jak dupa swaroga holu prestiżowego budynku państwowego, zdrady, mozolne kompletowanie informacji, tropienie, łączenie kropek, ciekawą zagadkę, niestworzone teorie protagonistów nt antagonistów, szczwane gierki kontrwywiadu, wymuszenia, haracze, zastraszanie, mobbing, przesłuchiwanie, dym z cygara w zatłoczonym barze, gadżety o których się fizjologom nie śniło, kłamstwo i ukrytą prawdę, kroczenie za linią wroga, kurtuazję, świrowanie hitmana, wielkie zagrożenie o pułapie państwowym albo światowym, chamskie hakerstwo, przechwytywanie cennych informacji, krew na rękawiczkach i odciski palców na umywalce, cichy krok wypastowanych mokasynów, rozszyfrowywanie enigmy, wzajemne przechytrzanie się głównych bohaterów, zagmatwaną konspirację, pierdolony mrok towarzyszący pracy szpiega, przewidywanie ruchów rywala na 5 do przodu, podszywanie pod rzecznika prasowego w zielonej górze, wielkie misterium stasi i kgb, szachy 5d, sprzedajnych polityków, zemstę i pościg, zatajanie śladów, zimnowojenną groteskę, człowieczą niemoc w obliczu wyszkolonej klasy super agentów bez emocji, subtelny cynizm i piekielną efektywność - chcę głębokie szpiegowskie gówno jednym słowem.

po wstępnej oględzinie chyba jakieś ksiązki toma clancego się pod to załapują, ale ludzie o zbliżonym temperamencie do mojego piszą że on nudny i wielowątkowy. a mnie nic tak nie wkurwia w powieściach jak wątki miłosne, albo że główny komendant policji ma córkę i ona ma depresje bo ją chłopak rzucił i dlatego on jest rozkojarzony w pracy i przez to się wyżywa na współpracownikach i atmosfera na komendzie tak hujowa, że ta biurwa marzena poszła na zwolnienie a czarek popadł w alkoholizm bo on już nie wyrabia psychicznie
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: Szukam książek o...

Post autor: szpilman »

Zły - Leopold Tyrmand?
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Szukam książek o...

Post autor: 8na10 »

nie wiem, nie czytałem, ja powieści w ogóle nie czytam, ale od zawsze interesowałem się kontrwywiadem i dotarło tera do mnie że czemu powieści o tym nie czytam. sprawdziłem tego złego na lubim yczytać, i generalnie fajnie się zapowiada, ale z tego co zrozumiałem z opisu to to jest walka jakiegoś batmana ze złoczyńcami, c' nie? nie wiem ile w tym szpiegowskiego gówna ala ramon mercader ale na pewno rzucę okiem, dzięki.
jasny wracaj na forum
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Godhand »

@bakłażan

The Mole - John Le Carré
The spy who came in from the cold - John Le Carré
Masquerade - Gayle Lynds
Szyfr - Mai Jia
Nasz człowiek w Hawanie - Graham Greene

Jakieś Ludlumy, Forsythy, Clancy, Finder, McLean.
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
8na10
Posty: 4667
Rejestracja: 23 wrz 2021, 5:48
Lokalizacja: The United States of Poland

Re: Szukam książek o...

Post autor: 8na10 »

ponętna lista, dziękuję ci
jasny wracaj na forum
Mateusz
Posty: 418
Rejestracja: 24 kwie 2019, 14:39

Re: Szukam książek o...

Post autor: Mateusz »

Mam abonament na Legimi i poczytałbym jakąś beletrystykę.
Możecie polecić jakieś topowe dla Was książki, coś co polecilibyście każdemu? Ewentualnie coś typu:
1. Odpowiednik filmów Sorrentino albo Felliniego w książkach, piękne życie, sztuka, kobiety?
2. Jakaś książka w klimatach gangsterskich, myślę o trylogii Ojca Chrzestnego, ale może znacie coś w klimatach Japonii o Yakuzie?
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Szukam książek o...

Post autor: Piters »

Kurwa jakos nigdy za bardzo ksiazek nie czytałem, ale juz za mna chodzi zeby zacząć

Jakieś propozycje, abym mógł w ogole obczaić co mi się podoba? Bo nie wiem od czego zacząć kompletnie :dunno:
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
yytr
Posty: 1944
Rejestracja: 04 sty 2020, 16:11

Re: Szukam książek o...

Post autor: yytr »

Houellebeq "Możliwość Wyspy", "Serotonina", "Platforma"
Murakami "Kronika ptaka nakręcacza", "Przygoda z owcą"
Salinger "Buszujący w zbożu"
Kafka "Przemiana"

Chyba moje ulubione pierwsze co do głowy przyszły. Szczególnie polecam cokolwiek od dwóch pierwszych autorów. Jak ktoś zna coś w ich klimacie to chętnie poznam.
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4292
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Szukam książek o...

Post autor: Piters »

Sprawdze, dzięki
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Godhand »

Piters pisze: 17 maja 2022, 22:33 Kurwa jakos nigdy za bardzo ksiazek nie czytałem, ale juz za mna chodzi zeby zacząć

Jakieś propozycje, abym mógł w ogole obczaić co mi się podoba? Bo nie wiem od czego zacząć kompletnie :dunno:
Tak z powietrza to ciężko. Jakieś hobby, ulubione klimaty, nawet może filmy (ze względu na atmosferę i tematykę)?
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
frikz
Posty: 299
Rejestracja: 04 cze 2019, 0:49

Re: Szukam książek o...

Post autor: frikz »

Jestem świeżo po przeczytaniu dwóch pozycji od Żulczyka – Wzgórze Psów i Informacja Zwrotna.
Raczej podzielam zdanie większości ślizgawkerów nt. Wzgórza - świetne, a i Informacja była całkiem spoko.
Chętnie przeczytałbym jakieś powieści typu: kryminał, thriller czy po prostu obyczajowe
osadzone tu i teraz, we współczesności, w Polsce, najlepiej o młodych ludziach: dwudziesto- czy trzydziestolatkach – mile widziana akcja osadzona w Warszawie lub innym dużym mieście.
Spoiler
XD sory że tak szczegółowo
kurwa dwadzieścia trzy miliardy osiemset cztery miliony siedemset trzydzieści cztery tysięcy i pięćset trzydzieści cztery
ODPOWIEDZ