Szukam książek o...

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: jogi »

con shonery pisze: 25 lut 2021, 11:27 z serii amerykańskiej czarnego?
O, ja włąśnie kupiłem
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/i ... ca-w-pelni
i dla fanów Chicago Drill:
https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/amerykanskie-lato
Zajebiste rzeczy. Miło mi się czytało też Sny o pociagach Denisa Johnsona o prowincji Ameryki północnej początków XXw.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: Szukam książek o...

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 4:14 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Szukam książek o...

Post autor: con shonery »

Imperium księżyca świetne, jeszcze z tej tematyki Krew i burzę mogę polecić (a w niekończącej się kolejce czeka Wrzask rebeliantów). Sny o pociągach też brzmią super, ale póki co za parę dni zabieram się za Dziewięć twarzy Nowego Orleanu :joint:
strandmon
strandmon
Posty: 775
Rejestracja: 13 sty 2020, 23:39

Re: Szukam książek o...

Post autor: strandmon »

wspomniane wyzej please kill me jest sztosem przeokrutnym, czytalem po 20-40 stron, zeby chwila trwala, polecam wchuj
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Szukam książek o...

Post autor: badi »

panowie kiedyś przeczytałem taką książkę SHANTARAM i kurwa byłem obezwładniony przez kilka tygodni - strasznie mnie wciągnęła i czytało się to ultraprzyjemnie. od kilku lat czytam natomiast samą, nazwijmy to, literaturę ciężką czyli poradniki, psychologiczne jakieś kurwa reportaże itp. muszę od tego odpocząć i potrzebuję czegoś przygodowego czy kryminalnego co wciągnie mnie bez reszty i przy tym będzie działo się w czasach w miarę współczesnych i nie będzie gównem dla mas typu mróz. pomożecie? nesbo przerobiłem całego, kinga raczej też, kiedyś czytałem też takie kryminały co się dzieją w RPA i mi się podobały ale no nie wiem jak obecnie wpaść na trop czegoś ciekawego
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: Szukam książek o...

Post autor: Jose »

Jak kryminalna cegła to sieknij sb Stiega Larssona

A mnie obezwładniło ostatnio "Na wschód od Edenu"
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Godhand »

Perez-Reverte "Królowa Południa".

A jak odpuścisz terażniejszość, żeby tylko płynąć z historią to McMurty "Na południe od Brazos".
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4791
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: Szukam książek o...

Post autor: badi »

Jose pisze: 09 mar 2021, 11:50 Jak kryminalna cegła to sieknij sb Stiega Larssona
czytałem

królowa południa - bardzo ciekawa propozycja. czekam na głosy pozostałych użytkowników do końca dnia i zamawiam jak nic ciekawszego tutaj nie rzucą
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Szukam książek o...

Post autor: mql »

badi pisze: 09 mar 2021, 11:46 panowie kiedyś przeczytałem taką książkę SHANTARAM i kurwa byłem obezwładniony przez kilka tygodni - strasznie mnie wciągnęła i czytało się to ultraprzyjemnie. od kilku lat czytam natomiast samą, nazwijmy to, literaturę ciężką czyli poradniki, psychologiczne jakieś kurwa reportaże itp. muszę od tego odpocząć i potrzebuję czegoś przygodowego czy kryminalnego co wciągnie mnie bez reszty i przy tym będzie działo się w czasach w miarę współczesnych i nie będzie gównem dla mas typu mróz. pomożecie? nesbo przerobiłem całego, kinga raczej też, kiedyś czytałem też takie kryminały co się dzieją w RPA i mi się podobały ale no nie wiem jak obecnie wpaść na trop czegoś ciekawego
Nico Walker - Świeży
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: Szukam książek o...

Post autor: Bunnymen77 »

Z poczatku dziwilem sie, ze poradniki jak byc szczesliwym czy duzo sprzedawac to kategoria ksiazek ciezkich, ale faktycznie, pewnie przed polowa bym odpuscil.
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Szukam książek o...

Post autor: zuperhero »

badi pisze: 09 mar 2021, 11:46 panowie kiedyś przeczytałem taką książkę SHANTARAM i kurwa byłem obezwładniony przez kilka tygodni - strasznie mnie wciągnęła i czytało się to ultraprzyjemnie. od kilku lat czytam natomiast samą, nazwijmy to, literaturę ciężką czyli poradniki, psychologiczne jakieś kurwa reportaże itp. muszę od tego odpocząć i potrzebuję czegoś przygodowego czy kryminalnego co wciągnie mnie bez reszty i przy tym będzie działo się w czasach w miarę współczesnych i nie będzie gównem dla mas typu mróz. pomożecie? nesbo przerobiłem całego, kinga raczej też, kiedyś czytałem też takie kryminały co się dzieją w RPA i mi się podobały ale no nie wiem jak obecnie wpaść na trop czegoś ciekawego
podobnie do szantaram czytało mi się 'w drodze' od kerouaca, w sensie też taki ciągnący się film przygodowy tylko wydrukowany
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Szukam książek o...

Post autor: dou »

podrzućcie coś pls o spaniu
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 583
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: zlewam »

matthew walker dlaczego spimy
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Szukam książek o...

Post autor: zuperhero »

dou pisze: 26 mar 2021, 10:18 podrzućcie coś pls o spaniu
wydaje mi się że efektywniej będzie odpalić 2-godzinnego biohackerskiego podcasta na temat snu, w tym czasie dostaniesz co tam się dzieje w naszym organizmie gdy śpimy w pigułce i wylistowane punkty co zrobić żeby poprawić swój sen
*chyba że poza praktyczną implementacją u siebie, interesuje cię dokładniejszy opis, co to wgl jest sen, jak to wyglądało na przestrzeni dziejów i jakąś historię badań, no to wiadomo bez książki się nie obejdzie, sam nie czytałem ale ta od @zlewam rzeczywiście mi się już przez polecenia, z różnych źródeł, przewineła kilka razy(chociaż oglądałem filmik od takiej dietetyczki, w którym opowiada że niektórzy naukowcy z pewnymi fragmentami się nie zgadzają)
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Szukam książek o...

Post autor: dou »

Generalnie to cokolwiek, niekoniecznie ksiazka. Sprawdzę wasze polecenia dziekuwa
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Szukam książek o...

Post autor: Deyker »

Kręcę trochę z panną, która robi tatuaże i tak chciałem jej na symboliczny prezencik kupić książkę jakąś w tej tematyce, możecie coś polecić? Coś co jakby przeczytała dałoby jej rzeczywiście może jakiś szerszy obraz, zainspirowało. Tylko proszę, żeby nie był to byle jaki podręcznik czy coś w tym stylu, bo ja tego nie potrafię zweryfikować :D
Pawcio
Posty: 70
Rejestracja: 04 maja 2019, 19:53

Re: Szukam książek o...

Post autor: Pawcio »

Poleci ktoś jakieś warte uwagi ksiazki zwiazane z pilka nozna? Interesuja mnie glownie biografie, hostoria itp. Czytalem w sumie tylko Zlatana.

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Szukam książek o...

Post autor: con shonery »

Deyker pisze: 17 kwie 2021, 11:35 Kręcę trochę z panną, która robi tatuaże i tak chciałem jej na symboliczny prezencik kupić książkę jakąś w tej tematyce, możecie coś polecić? Coś co jakby przeczytała dałoby jej rzeczywiście może jakiś szerszy obraz, zainspirowało. Tylko proszę, żeby nie był to byle jaki podręcznik czy coś w tym stylu, bo ja tego nie potrafię zweryfikować :D
Może to
https://terytoria.com.pl/1805-tatuaz-pr ... wyd-2.html
Deyker
Posty: 1052
Rejestracja: 17 maja 2019, 9:24

Re: Szukam książek o...

Post autor: Deyker »

Myślałem o "Tatuażu" Andrzeja Jelskiego. Może ktoś czytał?
Awatar użytkownika
knarku
Posty: 1707
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:33
Lokalizacja: Nijmegen

Re: Szukam książek o...

Post autor: knarku »

szukam jakichs ksiazek osadzonych w jakims brudnym, gangsterskim klimacie, gdzie jest motyw narkotykow, przemocy, zepsucia, ogolnej degeneracji i pogoni za hajsem, wladza i cala reszta

z rzeczy, ktore czytalem to Prawdziwy gangster. Od zolnierza mafii do kokainowego kowboja i tajnego wspolpracownika wladz najbardziej sie wpisuje w to, czego mniejwiecej szukam, te Amerykanskie lato. Depesze z ulic Chicago czytalem ostatnio, ale to nie do konca ten kierunek, bo to bylo bardziej w formie reportazu i nakreslenia patologii w tamtym srodowisku a mi chodzi o wiekszy rozpierdol
ODPOWIEDZ