Szukam książek o...

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: jogi »

Mi nie chodzi o rasę tylko o lukę którą ludzie jedni po drugich są w stanie bardzo szybko wypełnić. Dlatego piszę o utopii.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
svlv96
Posty: 1448
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:51
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szukam książek o...

Post autor: svlv96 »

szukałem książek postapo, dostałem dużo fajnych propozycji przeczytałem "Drogę" i dziękuje dla zioma co ją polecił. Teraz szukam biografii ludzi, którzy kiedyś nie mieli nic, a teraz mają. Kogo warto przeczytać? Póki co za mną biografia Elona Muska i ziomka od Nike czyli Phil Knight
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: Szukam książek o...

Post autor: dou »

steve jobs - isaacson walter
leonardo da vinci - isaacson walter
Elon Musk - Ashlee Vance
król darknetu - NICK BILTON (to raczej historia o chłopaku idealiście który pogubił się po drodze) raczej przykład którego nie należy powielać, ale wpisuje się w schemat *nie miał nic, a potem miał*
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Szukam książek o...

Post autor: baqlashan »

jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33- czyli jak?
Wierzę, że ludzkość dzięki rozwijaniu nowych, bardziej wydajnych i bardziej ekologicznych technologii może zmarginalizować swój negatywny wpływ na środowisko, czego np energia atomowa czy samochody na prąd są dowodem. Więcej ci w tej materii nie powiem, nie mam kompetencji by się w tym temacie wypowiadać. Natomiast jedno ci mogę powiedzieć - dzisiejsza energetyka jest uzależniona od dzikiego konsumpcjonizmu, jeśli ludzkość chce przetrwać musi z niego zrezygnować.
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 I czemu znowu mamy ją zmieniać skoro historia pokazuje że zmienianie Ziemii przez człowieka do niczego dobrego nie prowadzi.
Zmiany ekosystemów - złe. Cywilizacja - dobra. Jeśli uznamy, że cała cywilizacja jest do zaorania to podcinamy gałąź na której siedzimy.
Co więc wtedy z całą medycyną, autostradami, zindustrializowanym przemysłem dzięki, któremu możemy wyżywić cały świat? One bezpośrednio wynikają albo z modelowania środowiska, albo wykorzystywania go. Ja nie wierzę w boginię Gaję, i uważam, że jako najbardziej rozwinięty gatunek na tej planecie powinniśmy wykorzystywać zasoby tak, aby dalej się rozwijać, by kiedyś móc ewentualnie wyruszyć gdzieś w kosmos. Konsekwentny eko-nihilizm nie ma sensu, w świetle obiektywnej materii nie ma żadnej różnicy dla wszechświata czy nasza planeta jest bardziej, lub mniej zużyta, uważam, że nie da się wyciągnąć w logiczny spójny sposób wszelkich konsekwencji wypływających z ekologizmu jako ideologii. Dlatego właśnie za kryterium wiodące przyjmuję rozwój, mamy zdolność abstrakcyjnego myślenia co pozwala nam abstrakcyjnie przekształcać rzeczywistość.
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 Twoje rzucanie ogólnikami że coś trzeba zmienić to za mało
W rzeczy samej. Ja w sposób ogólnikowy odpowiadałem na ogólnikowe pytanie. Raczej wskazywałem kierunek w którym ludzkość powinna podążać, (i w który wierzę, że będzie podążać) nie wskażę konkretnych rozwiązań gdyż jak mówiłem nie mam wystarczających kompetencji i nie stoi za mną żaden autorytet w tej dziedzinie.
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 Antynatalizm przynajmniej jest konkretną propozycją
Niby dlaczego? Niby w jaki sposób wszechświat bardziej korzysta na zielonej, pięknej planecie, aniżeli na rozwiniętej cywilizacji, zdolnej do maksymalizowania potencjału płynącego z materii nieożywionej?
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 ale konkretną bo przecież mocno uargumentowaną tym że zdominowaliśmy nawet gatunkowo tą planetę i jesteśmy najliczniejszymi kręgowcami na ziemi
Ewolucja, nasz rozwinięty rozum powstał w wyniku niej. Mamy przewagę nad lwem, słoniem i wielorybem. Bo go mamy. Skoro jesteśmy najsilniejsi to zdominowaliśmy tę planetę.
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 Propsuję Twoje podejście do oszalałego i niezrównoważonego kapitalizmu który chociażby zarzyna nasze lasy ale to kolejne hasło z którym tak naprawdę nie ma jak walczyć
W sensie co jest hasłem, bo chyba nie do końca rozumiem. Kapitalizm? Uważam, że jest jak z nim "walczyć", ale to już temat na zupełnie inną dyskusję.
jogi pisze: 10 lip 2020, 9:33 Dodam na koniec że mi jest dobrze w życiu i imo żyjemy w spoko czasach
Dobrze, że ci dobrze, ale te "spoko czasy" to głównie zasługa eksploatowania państw 2 i 3 świata. Ten system jest niewydolny i upadnie.
Finn pisze: 10 lip 2020, 13:34 Mało mnie obchodzi, czy będzie więcej na świecie osób czarnoskórych czy chińczyków.
Dosyć infantylne masz skojarzenia, tu nie rozchodzi się o żaden odcień skóry, ja mówiąc "człowiek zachodni" mam na myśli cywilizację Okcydentu i cały jej humanistyczny dorobek, a mówiąc "Chińczycy" mam na myśli cywilizację chińską.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: jogi »

No ogólnie zgadzam się że wszystkim. Ale tutaj to już nie kumam.
baqlashan pisze: 12 lip 2020, 7:44 Niby dlaczego? Niby w jaki sposób wszechświat bardziej korzysta na zielonej, pięknej planecie, aniżeli na rozwiniętej cywilizacji, zdolnej do maksymalizowania potencjału płynącego z materii nieożywionej?
rozmawiamy z perspektywy człowieka czy wszechświata. Pytanie imo trzeba odwrócić... niby w jaki sposób czlowiek bardziej korzysta itd. Bo chyba stąd zaczęliśmy gadkę. Z rozwojem cywilizacji to jednak też nie do końca się zgadzam, w sensie jej zbawiennego wplywu, bo jednak najnowsza jej historia to największe wojny, zbrodnie, nie mówiąc o brutalnym eksploatowaniu planety... ze zdolnością abstrakcyjnego myślenia.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: Szukam książek o...

Post autor: baqlashan »

jogi pisze: 12 lip 2020, 11:24 niby w jaki sposób czlowiek bardziej korzysta
niby w jaki sposób człowiek bardziej korzysta... na tym, że istnieje? Trochę niedorzeczne.
Antynatalizm = nie rozmnażajmy się = nie ma ludzi. Nie korzystamy na tym.
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: jogi »

Ale korzysta w sensie takim jak dziś. Niezrównoważonym. Co wcale nie równa się jego istnieniu, a wręcz działa antynatalnie. :dunno:
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Szukam książek o...

Post autor: Finn »

a po co człowiek, jak jest owcą w czołgu?
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1088
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Drmz »

Chyba już gdzieś było pisane, ale szukam ciekawych pozycji osadzonych w realiach obozów koncentracyjnych ktoś coś? Raczej jakieś fabularne niż stricte reportaże, ale ważne żeby jakościowo było konkretnie.
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
barbadoses
Zbanowany
Posty: 239
Rejestracja: 27 kwie 2020, 10:19
Lokalizacja: Szczytno

Re: Szukam książek o...

Post autor: barbadoses »

Grzesiuk ?
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: Szukam książek o...

Post autor: zuperhero »

Archipelag GUŁag. 1918-1956 Aleksandr Sołżenicyn
Jeden dzień Iwana Denisowicza Aleksandr Sołżenicyn
Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktor E. Frankl
Pięć lat kacetu Stanisław Grzesiuk
Król szczurów James Clavell
Awatar użytkownika
LeeSu
Posty: 1594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:52

Re: Szukam książek o...

Post autor: LeeSu »

Ucieczka z Ravensbruck - Eugenia Kocwa
Dymy nad Birkenau - Seweryna Szmaglewska
Inny świat - Herling-Grudziński
+48 997
To nie pitca na dowuz
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Godhand »

zuperhero pisze: 08 sie 2020, 20:52 Król szczurów James Clavell
+10
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Szukam książek o...

Post autor: Finn »

Jak ktoś nie czytał Króla szczurów i którejś z książek Bukowskiego, to nie może nazywać się ślizgerem.
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: Szukam książek o...

Post autor: Godhand »

BTW, nie obóz, ale jak interesuje Cię psychologia osoby w zamknięciu to Głębski "Kryminalista".
Polecam serdecznie.

Edit:
Zapomniałem.
Johnatan Litell "Łaskawe".
Ale to Cię przeryje i uznasz ze lepiej byłoby tego nie czytać (emocjonalnie).
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4635
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: Szukam książek o...

Post autor: scam_sakawa »

Okrutny ze mnie nonkonformista, jeśli uważam, że Król szczurów to po prostu dobra książka, ale bez żadnego wow?
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: Szukam książek o...

Post autor: jogi »

Nieee. Chodzi o to żeby przeczytać.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Finn
Posty: 2723
Rejestracja: 22 lip 2019, 12:19

Re: Szukam książek o...

Post autor: Finn »

@cyniu Nie, wszystko z Tobą w porządku.
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 961
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: Szukam książek o...

Post autor: jkravo »

zuperhero pisze: 08 sie 2020, 20:52 Człowiek w poszukiwaniu sensu Viktor E. Frankl
+100
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szukam książek o...

Post autor: joey »

szukam czegoś o aferze Art-B, najlepiej od strony teoretycznej
trójkąt bermudzki wola mokotów
ODPOWIEDZ