[PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Kategoria poświęcona książkom, tekstom i dziennikarstwu.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: manio »

nihil Novi pisze: 11 lip 2019, 22:54 Kim w końcu naprawdę był Smuggler?
http://ramzelsworld.blogspot.com/2007/12/smuggler.html

zostało tu wyjasnione

e; ja czytam filmpro i polecam jeśli ktoś coś filmy
Awatar użytkownika
dou
Posty: 840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: dou »

wiem, że tutaj sami światli europejczycy, którzy jak za starych dobrych czasów KUPUJĄ gazetę w kiosku, w drugiej ręce trzymając kawę ze starbaksa, ale jak znajdzie się jakiś pirat, to tutaj dużo gazet za darmo online (do 3 miesięcy wstecz bodajże)
tl:dr gazety za darmo
Spoiler
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Jasek »

Nowy Przekrój trochę hujnia, więcej przewijałem, niż czytałem.
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Dill »

nihil Novi pisze: 11 lip 2019, 22:54 Kim w końcu naprawdę był Smuggler?
był? dalej pisze, ma stałą rubrykę nawet na stronie. teraz zrobiłem jakiś tam research i ludzie mówią, że to naczelny jerzy poprawa aka mac abra.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2350
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: kshaq »

nihil Novi pisze: 11 lip 2019, 22:54 Kim w końcu naprawdę był Smuggler?
Mac Abra
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: oyche »

fakty i mity zdechły :cool:
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Godhand »

Czy Ślizgawka czytała opko Komudy, które ukazało się w NF ("Delian będziesz cwiartowany")?
Co Ślizgerzy sądzą o histerycznej (moim zdaniem) reakcji środowisk LGBT na ten tekst?
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: oyche »

Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: clockers »

a była jakaś polityczna czy cenzorska ingerencja w ten tekst? bo nie kojarzę za bardzo. pismo "Nowa Fantastyka" chyba nie jest finansowane z publicznych pieniędzy, więc mogą se publikować co i kogo chcą i tak samo wycofywać teksty czy za nie przepraszać, jeśli uznają, że są chujowe z takich czy innych przyczyn. tutaj nawet do wycofania tekstu nie doszło, bo rozumiem, że numer z tym opowiadaniem już wyszedł i nikt w niego nie ingerował. to że najpierw je zaakceptowali, a potem jak podniesiono larum, to się zaczęli pukać w głowę, no to już ich problem i ich wiarygodności jako redakcji. ja nie czytam, bo to nie moja bajka, ale powyższe oświadczenie imo jest dość histeryczne.
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: sugarhill_notausgang »

O, i to jest dopiero histeryczna reakcja :lol:

Państwo pisarze nie ogarniają, czym jest cenzura (weryfikacja treści przez organy państwowe z punktu widzenia ich zgodności z prawem, polityką państwową etc.), czym jest kapitalizm i jak działa wolny rynek - a to już dziwne,bo w znakomitej większości to prawicowcy, więc powinni chyba to rozumieć. Czasopismo ma prawo drukować co chce, nie drukować czego nie chce, a panowie pisarze mają prawo płakać o i bełkotać coś o "brutalnych nagonkach" albo "ingerowaniu w treść przekazu artystycznego" :lol: i wszyscy zadowoleni. Obrażeni pisarze mogą publikować własne książki i teksty w każdym periodyku, który będzie chciał je drukować - kto im broni wolności przekonań LOL, kto im "zamyka usta" hahaha.
Spoiler
Obrazek
Mogą śmiało zakładać własne pismo i drukować się nawzajem. Ach, ten pan podpisany pierwszy z lewej na górze już miał własne pismo, w którym kilku innych pisarzy z listy podpisów było regularnie drukowanych, niestety rynek zweryfikował, ups...

A żeby karuzela śmiechu kręciła się dalej, pan Lewandowski podpisany na dole po lewej wrzucił na swojego Facebooka to oświadczenie, w którym lamentuje nad wolnością poglądów i cenzurą, a z nieprzychylnymi komentarzami i reakcjami "HaHa" walczy rozdając bany :bowdown:
Awatar użytkownika
kzn
Posty: 44
Rejestracja: 21 kwie 2019, 0:28

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: kzn »

Wiecie może czy któryś z major graczy planuje wypuścic na dniach jakiś skarb kibica na Euro?
Awatar użytkownika
qualite_de_schizoide
Posty: 1163
Rejestracja: 30 cze 2019, 17:19

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: qualite_de_schizoide »

nowy przekrój za 38 złotych XD p o g i ę ł o - ja już chyba odpadam, mimo 8-9 wydań na mojej półce kupowanych regularnie :(
chuj mnie boli co se napiszesz na forze
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2725
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Jasek »

O huj, przecież to praktycznie 100% więcej.
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
Raptowny
Posty: 1000
Rejestracja: 09 gru 2019, 22:36

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: Raptowny »

Warto jeszcze kupować MEN's Health ? Szczerzem pytam, bo ostatnio musiałem pozbyć się NEWSWEEKA po 3-cim nagłówku i 2-gim akapicie.. :( :confused:

Te 15zł to dla mnie zasadniczo spory wydatek (jeśli chodzi o dostawcę kultury). Szukam fajnych wstecznych numerów, a CD-ACTION też sprasowany..

A co z prasą programistyczną ?
Spoiler
https://handicapbeats.bandcamp.com/
inwalidacja.blogspot.com/
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: gogi »

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/przeglad-sportowy-sobotnie-wydanie-koniec-dlaczego-powody-przyczyny pisze:Paweł Wołosik, redaktor naczelny „Przeglądu Sportowego” napisał na Twitterze, że w najbliższy piątek pojawi się specjalne wydanie gazety na weekend. „Razem dostaniecie 148 stron! Wiele nowości, nowa szata graficzna” - zachwalał.

Pod tweetem pojawiły się pytania, czy oznacza to, że „PS” nie będzie już ukazywał się w soboty. Wołosik na nie nie odpowiedział. Spytaliśmy więc biuro prasowe RASP, czy firma rezygnuje z sobotniego wydania dziennika.

- Tak, „Przegląd Sportowy” nie będzie się ukazywał regularnie w soboty - potwierdza Agnieszka Skrzypek-Makowska, kierowniczka komunikacji zewnętrznej RASP. - Powiększamy w związku z tym piątkowe wydania do minimum 40 stron, pojawią się w nich także nowe sekcje - piątkowe wydania „Przeglądu Sportowego” będą więc wydaniami weekendowymi. Również poniedziałkowe wydania „Przeglądu Sportowego” zyskają więcej stron – dodaje.

RASP nie rezygnuje jednak całkowicie z sobotnich wydań tytułu. - Przy okazji ważnych wydarzeń sportowych, „Przegląd Sportowy” będzie się ukazywać okazjonalnie także w soboty - mówi.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: gogi »

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/koniec-sport-zwolnienia pisze:Gremi Media zdecydowała o zamknięciu z końcem listopada br. regionalnego dziennika „Sport”. Spółka poinformowała, że „decyzja ta jest wynikiem dokładnych analiz rentowności i oceny kierunku rozwoju”. „Sport” wydawany był w Katowicach od 1945 roku. Jak dowiedziały się portal Wirtualnemedia.pl, cały zespół redakcyjny otrzymał wypowiedzenia.
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
sztyc
Posty: 2051
Rejestracja: 08 lip 2020, 22:10

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: sztyc »

jak za małolata się chłonęło wszystkie sportowe gazety to od sportu zawsze było czuć ten geruch familoków, zamykanych kopalni, dzielnicy bobrek i frykadeli na obiad, nie lubiłem tej śląskocentryczności, tempo to była za to zajebista gazetka
dla drużyny wezmę wyrok na klatę
----
prawdziwe białasy na forum ślizgawka wolący cycki od dupy: mancipium, phobos, OmarStooleyman, jajca, kapper1, aleksy, Deyker, ART, camzatizbak, mas, Korben Dallas, fifi, pardon (?)
kendo
Posty: 93
Rejestracja: 24 lut 2023, 12:57

Re: [PRASA] gazety, czasopisma, magazyny

Post autor: kendo »

Oto przegląd czasopism, które kupowałem, bądź wciąż kupuję.
Jako gracz w stanie spoczynku lubiłem poczytać coś o starych czasach i przy okazji dowiedzieć się, co tam nowego się dzieje. Wymagania te świetnie spełniał "Pixel", no ale już go nie ma. Może wróci. Pececiarzom został więc "CD-Action" (obecnie jako kwartalnik), a pececiarzom-nostalgikom siostrzane wydawnictwo nieregularne "CD-Action Retro".

Lubię też historię, więc i do tego typu czasopism zaglądam. Jest więc kwartalnik "Karta", a w nim osobiste (pamiętnikarskie) relacje ludzi z różnych czasów. Pozwala to wczuć się w "ducha historii" i wielkie (i nie tylko) wydarzenia poznać z perspektywy zwykłych ludzi. Do dziś pamiętam notatki jakiejś kobiety pisane w oblężonym Leningradzie - cieszyła się, że przypomniała sobie o stojącym w piwnicy słoju z rozgotowanym makaronem, schowanym tam kiedyś jako domowy klej do tapet.
Ponadto dwumiesięcznik "Biuletyn IPN", a w nim m.in. jakieś mniej znane epizody z XX-wiecznej historii Polski oraz miesięcznik o kilkudziesięcioletniej historii, czyli "Mówią wieki" piszący na tematy z różnych okresów historii Polski i świata.
Zdarzają się też ciekawe wydania "Pomocnika historycznego" Polityki. Podane w atrakcyjnej formie graficznej i popularnonaukowej zagadnienia dotyczącego jednego tematu, np. Powstanie styczniowe albo Historia Afryki. Mają swoją stronę, na której można kupić archiwalia.

Z tygodników od czasu do czasu kupuję dwa nieoczywiste : "Plus Minus" (wydawnictwa od "Rzeczpospolitej"), a w nim wywiady, kultura, felietony, niedużo polityki oraz "Gościa Niedzielnego". Nie jest to tygodnik tylko i wyłącznie religijny, oczywiście sporo jest treści, dotyczących Kościoła rzymsko-katolickiego w Polsce i na świecie, ale jest i sporo ciekawych tematów: kultura, społeczeństwo, podróże, wieści z kraju, i artykuły nt. sytuacji na świecie, często miejsc mało znanych, jest też nauka (pisze tu np. Tomasz Rożek).
Jeśli kogoś nuży już wzmożenie polityczne (Tylko PiS! vs Tylko nie PiS!) w większości popularnych tygodników, to warto tym dwóm dać szansę.

Jako że mam "po drodze" to regularnie zaglądam do empiku. "Dzięki" mediom społecznościowym pojawił się termin "bańka informacyjna", za to chyba starą jak świat jest "bańka przyzwyczajeń". Warto dać sobie szansę i pobuszować przy regałach z prasą. A nuż coś nas zaintryguje i zainspiruje. Może komuś wpadnie w oko magazyn żeglarski, a za rok zda na patent? Może oczywiście skończyć się na słomianym zapale, ale nie musi.
Jednym z takich odkryć, z którym zostałem na dłużej jest okołokwartalnik "Zew Północy" traktujący o Skandynawii i okolicach (kultura, społeczeństwo, przyroda, historia, itd). Nigdy nie byłem w tych rewirach, ale jakoś tak ciepło na serduszko mi się robi, gdy o nich czytam.
Za to moim tegorocznym odkryciem jest "Nowy Obywatel" z wiele mówiącym podtytułem "Pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej". Format A-4, jest zwykle "temat numeru" i wokół tego się kręci, artykuły oraz wywiady potrafią czasem dobić do dwudziestu stron, na deser jest nawet kącik ze współczesną polską poezją (zaangażowaną). Jako, że jest to kwartalnik - treść jest przemyślana i dogłębna, nie ma miejsca na bieżączkę. Dla ludzi mających serce po lewej stronie.
ODPOWIEDZ