[serial] Warszawianka (2022?)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

[serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: mql »

Obrazek

Szykuje się nam nowy serial HBO - zdaniem twórców to tragikomiczne przygody czterdziestoletniego playboya, ulubieńca wszystkich i miejskiej legendy, który walczy nieustająco z rzeczywistością, próbując uchwycić sens własnego istnienia we współczesnym świecie.

Główny bohater "Warszawianki" to postać złożona. Nieodpowiedzialny imprezowicz, przyjaciel wszystkich i seryjny uwodziciel. Jednocześnie zadręcza się nienawiścią do samego siebie, ograniczany przez rodziców (w ich rolach Krystyna Janda i Jerzy Skolimowski), zaszufladkowany przez kulturę i czasy, które go stworzyły. To czterdziestolatek, który miał wszystko i wszystko utracił. Jest artystą, ojcem, wyrafinowanym kochankiem, nieskrępowanym facetem w pełnym zahamowań świecie. Ma inteligencję, humor, urok osobisty, jest duszą towarzystwa, przeżywa nieustannie rozliczne przygody. To czarujący "enfant terrible" z głową pełną marzeń i pisarz, którego opowieści skradły serca pokolenia X. Jednocześnie - niedojrzały mężczyzna, zmarnowany talent, słaby, zdezorientowany, lecz uczciwy. Otoczony kolorowym korowodem postaci miasta, przyjaciół, znajomych i kochanek.

brzmi trochę jak polskie (czyli zapewne bardziej wycofane) Californication z Borysem kurwa Szycem w głównej roli, do tego opisywane przez Żulczyka, pojawia sie też finansowo-ujemna ostatnio Krycha Janda, no i last but not least Zofia Wichłacz

chuj wie kiedy premiera, nie znalazłem info
Awatar użytkownika
arboozrap
Posty: 1252
Rejestracja: 31 gru 2019, 11:42

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: arboozrap »

Śmiało podnieśmy sztandar nasz w górę...
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: joey »

brzmi jak binge-watch material na cytube
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: clockers »

w sumie ciekaw jestem bardzo, jak Żulczyk poradził sobie z obyczajówką z elementami komedii. Borys może albo rozjebać albo zawieść, z nim nigdy nic nie wiadomo, ale wydaje się być spoko obsadzony. odrazu na wstępie props, że będzie Zofia Wichłacz :oops:
Awatar użytkownika
LWD
Posty: 2872
Rejestracja: 10 paź 2019, 10:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: LWD »

borys szyc pierwszy w polsce aktor, szykuje się arcydzieło.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: clockers »

https://m.wirtualnemedia.pl/m/artykul/s ... iedy-start

premiera "Warszawianki" już w marcu, ale niestety nie na HBO, tylko na nowej platformie SkyShowtime.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: potter »

tam może być dużo dobra, abstrahując od tego tematu, bo np. z nowych to Your Honor 2, ten serial od twórców na Noże itd. Paramount i Showtime mają dużo jakościowych rzeczy.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: clockers »

no i mamy trailer:
https://www.facebook.com/jakub.zulczyk/ ... 771802952
premiera 19/06 na SkyShowtime.

czekanko.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: Luxair »

Mamy Californication w domu
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
mast
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:16

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: mast »

Mnie to zastanawia jaki proces myślowy doprowadził kogoś do wniosku, że potrzebny jest tysięczny serial o nieodpowiedzialnym acz uroczym imprezowiczu-playboyu z pogmatwanym życiem wewnętrznym, i że należy w tej roli obsadzić akurat Borysa Szyca.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: mql »

normalnie obstawiałbym samego Borysa Szyca, ale czy on wyćpany krokodylem mlekiem sojowym i burgerem z maka daje w ogóle o to jebanie to już inna kwestia
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: clockers »

mast pisze: 07 cze 2023, 12:39 Mnie to zastanawia jaki proces myślowy doprowadził kogoś do wniosku, że potrzebny jest tysięczny serial o nieodpowiedzialnym acz uroczym imprezowiczu-playboyu z pogmatwanym życiem wewnętrznym, i że należy w tej roli obsadzić akurat Borysa Szyca.
a ile takich seriali było w Polsce i jakie to seriale?
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: oldschool »

39 i pół hehe :rotfl:
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: potter »

Powrót z C+ z zeszłego roku mi się kojarzy, ale straszny syf to był
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: mql »

clockers pisze: 07 cze 2023, 15:44
mast pisze: 07 cze 2023, 12:39 Mnie to zastanawia jaki proces myślowy doprowadził kogoś do wniosku, że potrzebny jest tysięczny serial o nieodpowiedzialnym acz uroczym imprezowiczu-playboyu z pogmatwanym życiem wewnętrznym, i że należy w tej roli obsadzić akurat Borysa Szyca.
a ile takich seriali było w Polsce i jakie to seriale?
imo @mast ma głównie na myśli Borysa Szyca, nigdzie nie pisze, że takich seriali było dużo w Polsce :dunno:
Awatar użytkownika
scam_sakawa
Posty: 4635
Rejestracja: 24 kwie 2019, 8:43
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: scam_sakawa »

A mi się wydaje, że @mast pił do samego scenariusza i ma żal, że w globalnym kinie powstała już masa tytułów na ten temat stąd brak potrzeby adapcji tego do polskich warunków.
Wszystkie moje posty są wyłącznie fikcją literacką i nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości.
Awatar użytkownika
legiakurwo
Posty: 111
Rejestracja: 24 sie 2021, 16:21

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: legiakurwo »

o, zekranizowali piotra fiedlera
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5395
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: clockers »

no, tylko że w globalnym kinie powstało już wszystko, nwm przykładowo do czasu wyjścia Gomorry była już masa tytułów traktująca o mafii i bezwzględnych gangusach, a raczej mało kto płakał, że po co to komu, a tym bardziej jak się okazało, że to dojebana seria. także słaby argument jak dla mnie, a co do Szyca, to on w sumie może wszystko, jest w kurwe zdolny i zasłużył na pierwszy plan w jakiejś porządnej i budżetowej serii. tylko trzeba go dobrze obsadzić i zajebiście mu rolę napisać - przekonamy się jak będzie tym razem, ale wierzę w Żulczyka.
gimb
Posty: 497
Rejestracja: 03 maja 2019, 8:45

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: gimb »

a mi się wydaje, że mast pił
mudryk
mast
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:16

Re: [serial] Warszawianka (2022?)

Post autor: mast »

clockers pisze: 07 cze 2023, 15:44
mast pisze: 07 cze 2023, 12:39 Mnie to zastanawia jaki proces myślowy doprowadził kogoś do wniosku, że potrzebny jest tysięczny serial o nieodpowiedzialnym acz uroczym imprezowiczu-playboyu z pogmatwanym życiem wewnętrznym, i że należy w tej roli obsadzić akurat Borysa Szyca.
a ile takich seriali było w Polsce i jakie to seriale?
W Polsce pewnie zero i mogło tak spokojnie pozostać
ODPOWIEDZ