Arcane (2021–)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
xou
Posty: 275
Rejestracja: 21 kwie 2019, 21:34

Arcane (2021–)

Post autor: xou »

Obrazek

Arcane – miniserial wyprodukowany przez Fortiche Production, wydany we współpracy z Netflixem oraz Riot Games, według scenariusza Christiana Linke i Alex Yee. Seria opowiada historię postaci znanych z gier produkcji Riot Games. Akcja serialu ma miejsce w dwumieście Piltover i Zaun, a fabuła dotyczy głównie sióstr Jinx oraz Vi.

IMDB: https://www.imdb.com/title/tt11126994/ (9.4)
Filmweb: https://www.filmweb.pl/serial/Arcane-2021-873628 (8.8)

*

Otwieram temat, bo na forum jest trochę osób, które tracą życie w League of Legends, i jest też trochę tych młodszych użytkowników, którzy omg JInx <3

Co sądzicie o tym aktualnie drugim najlepszym na świecie serialu? Hot or not?
Obrazek
ソロで帰る道すがら
挨拶さえもできないさ
待っても去っても変わらない
そうだ! これからだぜ?
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Arcane (2021–)

Post autor: sebring »

ogolnie trzy ostatnie odcinki są zajebiste, w zasadzie nie ma do czego się przypierdolić, ale
Spoiler
to zakończenie jest strasznie słabe do chuja :(
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Arcane (2021–)

Post autor: SWN »

Skończyłem właśnie. Serial jako całość rozpierdol, nie oczekiwałem czegoś takiego od Riotu nawet w najlepszych wyobrażeniach, byłem przekonany że zrobią z tego ładną cukierkową historię do trzymania się za ręce, tymczasem było gorzko i brudno jak cholera, a te podniosłe, melancholijne wstawki dawkowane idealnie. Zakończenie faktycznie zawód i przenieśli rozwiązania na kolejny sezon aż do przesady, niemniej nie trafiłem z wszystkimi swoimi przewidywaniami i nie było za łatwo.

Gdzieś między drugim, a trzecim aktem Jinx zaczęła mnie niemożnie wkurwiać, bo po cichu
Spoiler
zaciskałem kciuki za udany reunite z Vi i zakończenie one vs bandziory Silco, niestety nie mogło być za dobrze
No i oczywiście jak już było wspomniane
Spoiler
Ekko vs Jinx :bowdown: :bowdown:

Jak wjechał ten numer Currego i moment z zegarkiem to ciary na całego

Poleciłem kilku znajomym którzy nawet nie grają w ligę i każdy z pozytywnym odbiorem. Nie mam wątpliwości, że Riot odjebał produkcję broniącą się nawet wśród "normalnych" widzów.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5579
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: Arcane (2021–)

Post autor: koniec »

mi się zakończenie podobało bo w sumie się czegoś takiego spodziewałem totalnie, ogólnie serial na props przede wszystkim za warstwę wizualną, fabuła mnie jakoś super nie wciągnęła, chociaż jak zawsze w podobnych produkcjach jestem ciekawy odkrywania całego tego świata lolowego, jego całej mitologii, tajemnic itp.
A tak w ogóle to mam pytanie -
Spoiler
ten doktorek, kumpel viktora co leczył jinx to singed tak?
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Arcane (2021–)

Post autor: SWN »

@koniec
Spoiler
Tak, chociaż chcąc być precyzyjnym nie jest jeszcze znany jako Singed i wszystkie znane projekty w tym Warwick czy zamach jeszcze przed nim
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Arcane (2021–)

Post autor: Jiigsi »

Spoiler
No generalnie dużo kruków było w tych odcinkach + pierdolenie mamy Mel o tym, że trafili na trochę za grubą rybę, każe sugerować, że w drugim sezonie Swain będzie istotną postacią, a Singed rozpocznie przygodę z nexusem.

No i było widzieć Vandera przykutego u Singeda w jaskini. Singed próbuje przywrócić córkę do życia i Vander -> WW to przemiana, która będzie wynikiem eksperymentów w tej materii. Wydaje mi się też, że tym medalikiem trochę teasowali, że tą córką jest Orianna. Z lore aktualnym się to nie klei, ale mogą chcieć tak to połączyć
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
Kalom
Posty: 4425
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:33
Lokalizacja: mówię z miejsca, gdzie rano wstać to sukces

Re: Arcane (2021–)

Post autor: Kalom »

:joint: [*]
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Arcane (2021–)

Post autor: con shonery »

O historii jeszcze nie mogę się wypowiedzieć (oprócz tego, że początek mocny) ale już mogę śmiało stwierdzić, że to jedna z najładniejszych animacji jakie widziałem i jakkolwiek historia się nie potoczy, to każdy odcinek będzie dla mnie przyjemnością. Specjalnie sobie dawkuje, żeby mi nie spowszedniało.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Arcane (2021–)

Post autor: SWN »

Riot oficjalnie zapowiedział że S02 nie wcześniej niż 2023 :(
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: Arcane (2021–)

Post autor: cloud »

SWN pisze: 20 lis 2021, 20:38 Poleciłem kilku znajomym którzy nawet nie grają w ligę i każdy z pozytywnym odbiorem. Nie mam wątpliwości, że Riot odjebał produkcję broniącą się nawet wśród "normalnych" widzów.
Dzięki za cynk, sądziłem, że trzeba być jakimś turbo-zajawkowiczem, aby się za to zabrać. Chętnie sprawdzę.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Arcane (2021–)

Post autor: SWN »

Spoko, serial był (jest?) w top10 imdb, na rotten tomatoes, czyli takim dość wybrednym serwisie dla smutasów ma 98% średniego audience score, więc bankowo nie ocenili tego wyłącznie gracze ligi, zresztą Riot sam przyznawał wielokrotnie, że serial ma być gruntem i akcją zaczepną pod promocję nowych wydawnictw growych, stąd nie będzie to czysty tribute dla fanów gdzie nie masz pojęcia kto z kim i gdzie, a bardziej środek mający powodować "ty, sprawdze se te gierke" i póki co trafili w dziesiątkę.

Oczywiście traci się jakąś tam część immersji jak oglądasz niektóre pojedynki 1vs1 i postać używa umiejętności z której jest znana w grze albo nie wiem kurwa, w tle rozmowy widzisz budynki z ekranu ładowania gry, bo micha cieszy się wtedy sama i jesteś jak w tym memie, ale dla postronnego widza to nadal będą zajebiście opracowane efekty wizualne, które tak po prostu uznasz za ładne. Absolutnie na żadnym kroku Riot nie dał odczuć jakichś samolubnych wstawek z postaciami mówiącymi "to stało się no wiesz hehe wtedy wink-wink pozdro dla kumatych" i chwała za to, bo bawią się jedni i drudzy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
sebring
Posty: 4224
Rejestracja: 30 wrz 2020, 20:41

Re: Arcane (2021–)

Post autor: sebring »

serial zajebisty ale twin peaks czy rodzina Soprano to to nie jest, tak wysokie oceny to przegięcie pały
kiedy czasy są dobre, to wódka jest zdrowa
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: Arcane (2021–)

Post autor: SWN »

Wiadomka że spadnie i mnóstwo hajpowanych produkcji z miejsca wdziera się do topki i tak w kółko, bardziej chodziło mi o to, że Arcane zainteresował dużo więcej ludzi niż tylko graczy ligi i kłamstwem byłoby powiedzieć, że to "serial o grze", bo broni się jako oddzielna całość :D
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: Arcane (2021–)

Post autor: con shonery »

Sam w Lola nie grałem i ten dopisek pod tytułem wręcz mnie zniechęcał, więc potwierdzam
Awatar użytkownika
Piters
Posty: 4373
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:28

Re: Arcane (2021–)

Post autor: Piters »

No ja też w lola nie grałem i bardziej, że to jego uniwersum mnie odrzucało niż zachęcało, a chyba mój ulubiony serial w tym roku tak wstępnie, więc można. Szkoda, że 2023 dopiero, ale lepiej tak niż żeby mieli jakieś gówno puszczać
Belmondo pisze:Jestem człowiek demolka
Życie to ślizgawka, twoje życie to parodia
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20593
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Arcane (2021–)

Post autor: phobos »

uniwersum lola jest zajebiste, gierka jest jaka jest, ja zawsze grałem dla zajawki postaciami i lore a nie rozpierdalaniem oponentów i kto zajebie więcej stworków, bo to dla dzieci i przegrywów bez życia

a sam serial nie jest o grze jako takiej, postacie dość luźno nawiązują do gierki, tzn. niby uniwersum to samo i backgroundy też, ale jednak trochę nie
Spoiler
caitlyn za chuj nie pasuje do jej odpowiednika z gry, jest bananówą-lamusiarą a odpowiednik z gierki to kapsztylwaffe z dużą lufą (tak samo zjebali miss fortune w tej grze ruined king)
vi sam nie wiem, jak cię mogę, not great, not terrible
jinx ok, to jest najlepiej zrobione
signed to jakiś creep a w gierce to śmiechowy wariacik który biega po mapie i robi damage, które zauważasz gdy jest już za późno
viktor no ok, tu ciężko spekulować bo w gierce on jest już maszyną, ale ciężko mi go sobie wyobrazić jako takiego lamusiaka
jayce w sumie ok
heimerdinger sam nie wiem

ale jak w kolejnym sezonie będzie swain, leblanc, vladimir, MORDEKAISER to im wybaczam i mogą nawet pedałów tam pokazywać
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
Jasek
Posty: 2737
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: Arcane (2021–)

Post autor: Jasek »

Spoiler
Heimerdinger w grze jest szalonym naukowcem, który co chwilę robi jakieś wybuchy i tyle, a tu zrobili z niego jakiegoś dziadziusoa, który tylko chodzi i krzyczy "to może być niebezpiecze, lepiej tego nie róbmy mój drogi", chociaż liczę, że jak już wjechała interakcja z Ekko - to nastąpi jakaś ewolucja Yordla i zacznie świrować z nauką
cztery żubry i dwie kurwy
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 701
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: Arcane (2021–)

Post autor: checollada »

Piękna jest to bajka, dawno nie miałem tyle radości przy oglądaniu animacji. Historia elegancka i postacie też eleganckie. Nigdy nie grałem w ligę, nie mam o tym pojęcia, a jednak nie miałem wrażenia, że coś mi ucieka przez nieznajomość tego świata.
Spoiler
Ulubiony moment z tego sezonu, to zdecydowanie akcja ze świetlikami na moście. Ogólnie postać murzyna na latającej desce i społeczności pod drzewem bardzo mi się spodobała.
Jako fan gier z serii Dishonored od razu kupił mnie ten świat. Corvo spokojnie mógłby polatać po kanałach, fasadach, dachach i wnętrzach budynków Piltover, pasowałby idealnie. Jaram się i czekam na kolejny sezon. Widziałbym też jakąś gierkę AAA typu RPG z open worldem w takim klimacie, tak od połowy sezonu chciałem w coś takiego zagrać :D


Pytanie ogólne, może głupie może nie XD Czy bać się spoilerów w internecie od ludzi, którzy znają to uniwersum z gierki czy raczej serial tylko luźno nawiązuje, ale tworzy własną historię? Poczytałbym coś ekstra, ale boję się, że zaraz gdzieś znajdę, że ten się przemieni w tego, a tamten zrobi tak i tak :confused:
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: Arcane (2021–)

Post autor: Jiigsi »

checollada pisze: 08 gru 2021, 11:32 Poczytałbym coś ekstra, ale boję się, że zaraz gdzieś znajdę, że ten się przemieni w tego, a tamten zrobi tak i tak
Tak będzie właśnie, znaczy serial nawiązuje raczej nie 1:1 do aktualnego lore, ale stara się być w miarę możliwości wierny i jednak w grze mamy te postacie po X latach, a kluczowe przemiany i wydarzenia raczej będą zachowane.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: Arcane (2021–)

Post autor: oyche »

obejrzałem trzy odcinki i zero zajawki, na plus wykonanie i zajebiste animacje, ładna muzyka, ale historia czerstwa w huj i nie wciągnęła mnie w ogóle, szkoda. also TIL  że ktokolwiek daje jebanie o lore w lolu
ODPOWIEDZ