[serial] Squid Game

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [serial] Squid Games

Post autor: MicBar »

Zgadzam się z opiniami powyżej: końcówki mogłoby nie być, sam motyw przewodni spoko, a jak się skupi na puszczanych do widza oczkach jest supcio.
Zarzuty, co do gry aktorskiej nietrafione, bo overacting to akurat normalna sprawa jeżeli chodzi o kino azjatyckie. Bije to z każdego niemal filmu/serialu o anime nie wspominając.
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Bakan »

Ja wczoraj skończyłem i mam dziwne i mieszane odczucia. Wrażenia w trakcie oglądania, to zachwyt po 3-4 odcinkach, a im dalej w las tym gorzej. Teraz kiedy jednak wracam myślami do serialu, przypominam sobie pojedyncze sceny, plus czytam na forach rożne rozkminy, to ta produkcja rośnie w moich oczach. Dużo rzeczy naprawdę fajnie zostało tam przekminionych, a większość zarzutów o brak logiki da się odbić.

na minus
Spoiler
-plot twist z bratem policjanta, bo było to oczywiste, ten drugi z dziadkiem bossem oczywisty już nie był, ale z drugiej strony trudno ogarnąć skoro twórcy nie dali nawet pół tropu, no od ściany do ściany


-teatralna gra też zaczęła mi z czasem przeszkadzać
-wątek VIPów najsłabszy punkt

Na plus dużo więcej, bo klimat podsycany tą chorą muzyczką, ogromne emocje przy grach (odcinek z kulkami sztos), warstwa psychologiczna, relacje między postaciami i sceny
Spoiler
typu nocna rzeź (świetnie to światłem ograli), pierwsza rozgrywka (łeb rozjebany) plus pojedyncze motywu jak zmiana hierarchii przez policjanta poprzez wymienienie symbolu maski, fakt że wszyscy są tam w zasadzie z własnej woli plus scena z banku, która pokazuje jak może zmienić się podejście do pieniądza, który jest brudny.
No 7,5 na 10 to tak spokojnie.
Ostatnio zmieniony 16 paź 2021, 11:29 przez Bakan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5826
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Squid Game

Post autor: cloud »

dobra, kurwa, ale spoilery ziomuś
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Luxair »

Bakan pisze: 16 paź 2021, 11:02
Spoiler
-plot twist z bratem policjanta, bo było to oczywiste, ten drugi z dziadkiem bossem oczywisty już nie był, ale z drugiej strony trudno ogarnąć skoro twórcy nie dali nawet pół tropu, no od ściany do ściany
U mnie było dokładnie odwrotnie
Spoiler
To że dziadek jest bossem wszystkiego było dla mnie oczywiste od początku - chociażby sam fakt że miał numer 001, i jego radość z grania w gry, udawany Altzheimer. A już jak w odcinku z kulkami strzał padł dopiero po tym jak kamera odjechała i dziadek zniknął za murem, stało się to oczywiste.

Natomiast tego że Lider będzie bratem policjanta nie wykminiłem.
Bakan pisze: 16 paź 2021, 11:02
Spoiler
zmiana hierarchii przez policjanta poprzez wymienienie symbolu maski
Spoiler
Nie zrobiło to na mnie aż tak wielkiego wrażenia bo bardzo podobny motyw był w Casa de Papel - jak do środka wbili antyterroryści w maskach ale w międzyczasie była wymiana masek na nowe i od razu zostali zidentyfikowani.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Bakan »

cloud pisze: 16 paź 2021, 11:05 dobra, kurwa, ale spoilery ziomuś
Dobra wrzucę całe w spoiler chociaż nie wiem, gdzie te spoilery.
Rossi
Posty: 652
Rejestracja: 25 kwie 2019, 14:43

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Rossi »

Luxair pisze: 16 paź 2021, 11:13
Bakan pisze: 16 paź 2021, 11:02
Spoiler
-plot twist z bratem policjanta, bo było to oczywiste, ten drugi z dziadkiem bossem oczywisty już nie był, ale z drugiej strony trudno ogarnąć skoro twórcy nie dali nawet pół tropu, no od ściany do ściany
U mnie było dokładnie odwrotnie
Spoiler
To że dziadek jest bossem wszystkiego było dla mnie oczywiste od początku - chociażby sam fakt że miał numer 001, i jego radość z grania w gry, udawany Altzheimer. A już jak w odcinku z kulkami strzał padł dopiero po tym jak kamera odjechała i dziadek zniknął za murem, stało się to oczywiste.

Natomiast tego że Lider będzie bratem policjanta nie wykminiłem.
Bakan pisze: 16 paź 2021, 11:02
Spoiler
zmiana hierarchii przez policjanta poprzez wymienienie symbolu maski
Spoiler
Nie zrobiło to na mnie aż tak wielkiego wrażenia bo bardzo podobny motyw był w Casa de Papel - jak do środka wbili antyterroryści w maskach ale w międzyczasie była wymiana masek na nowe i od razu zostali zidentyfikowani.
Spoiler
ja tak samo, dziadka od razu rozkminiłem (dodatkowy hint - rozróby przerwano jak dziadek powiedział że stop kurwa). Z bratem to myslalem ze sie okaze straznikiem albo tym typem ktorego odjebal policjant na poczatku
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: [serial] Squid Game

Post autor: kvcper »

Imo strasznie przekminiacie żeby wszystko było realistyczne, już sama akcja jest turbonierealistyczna, więc nie wiem po co doszukiwać się w tym sensu. Zaletą filmów i seriali jest właśnie to, że nie przedstawiają rzeczywistości. Ale to może tylko ja mam takie zdanie.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Bakan »

Tzn. można przyjąć pewny brak realizmu ze względu na konwencję, ale co innego przymknąć oko tu i ówdzie, a co innego godzić się na jawne robienie sobie beki z widza i scenariusz napisany na kolanie. Tutaj jest ok, w La Casa De Papel już np. nie.
Awatar użytkownika
3rzyn
Posty: 441
Rejestracja: 11 paź 2021, 17:57
Lokalizacja: dowolne zaimki

Re: [serial] Squid Game

Post autor: 3rzyn »

Spotkałam dzisiaj tych typów, dali mi jakąś karteczkę.
Spoiler
Obrazek
Wszystkie moje posty to fiksja
Awatar użytkownika
horrypaz
Brak Kultury
Posty: 3226
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:43
Lokalizacja: Hands, Underwood

Re: [serial] Squid Game

Post autor: horrypaz »

cloud pisze: 16 paź 2021, 11:05 dobra, kurwa, ale spoilery ziomuś
ej na chuj wy czytacie kilka linijek tekstu o serialu którego nie oglądaliscie a potem się prujecie żeby nie spoilerować xd?
pojebana akcja

ale debilne zakończenie tera to rozwleką na parę sezonów będzie a córka wkurwiona bo znowu prezentu na urodziny nie dostanie
Awatar użytkownika
3rzyn
Posty: 441
Rejestracja: 11 paź 2021, 17:57
Lokalizacja: dowolne zaimki

Re: [serial] Squid Game

Post autor: 3rzyn »

Horry pisze: 21 paź 2021, 9:47 ale debilne zakończenie tera to rozwleką na parę sezonów będzie a córka wkurwiona bo znowu prezentu na urodziny nie dostanie
Dla mnie ten serial po pierwszym sezonie można uznać za zakończony. Zbyt wiele razy sobie krzywdę robiłam oglądając kolejne sezony aż się znudziłam a tak do ostatnich 20 minut mamy satysfakcjonujące zakończenie. :eek:
Wszystkie moje posty to fiksja
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Squid Game

Post autor: vampmoney »

Drugi sezon będzie bankowo przecież ten serial bank rozbił chyba
Dla mnie miernoza taka ze szok
Awatar użytkownika
oyama
Posty: 4351
Rejestracja: 22 kwie 2019, 18:26

Re: [serial] Squid Game

Post autor: oyama »

obejrzane i bowdown dla serialu
Spoiler
ale koncowka mizerna, teraz w drugim sezonie Michal Wisniewski bedzie sie mscil na organizatorach rozgrywek. Byloby lepiej, gdyby ta najbardziej charakterystyczna grupa grajacych wyszla z pelnymi kieszeniami i jakby pokazali jak ich zycia sie zmienily od naporu kasy. Nie lubie takich sytuacji, ze przez kilka epizodow zapoznajesz sie z bohaterami, a pozniej wszyscy zostaja odpierdoleni i zostaje ten, ktory ma przekazywac jakies wartosci swoja postawa
moj profil jest wylacznie awatarem internetowym, a wszelkie opublikowane posty to fikcja literacka
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20261
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Squid Game

Post autor: phobos »

jest rozkmina, że
Spoiler
wszystko dzieje się za aprobatą rządu koreańskiego, bo gry toczą się ponad 20 (?) lat, a zaczęły się podczas jakiegoś grubszego kryzysu i na rękę im było organizowanie takich igrzysk dla zarobasów, którzy pompowali kapitał w rynek, a przy okazji pozbywali się społecznie bezużytecznych jednostek

trochę odklejone, ale ma potencjał to uniwersum na jakieś political sci fi czy jak się taki gatunek nazywa
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9517
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Squid Game

Post autor: potter »

Można się było tego spodziewać oczywiście, ale twórca tego serialu potwierdził że powstanie drugi sezon.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [serial] Squid Game

Post autor: MicBar »

Spoiler
phobos pisze: 09 lis 2021, 6:46 wszystko dzieje się za aprobatą rządu koreańskiego, bo gry toczą się ponad 20 (?) lat, a zaczęły się podczas jakiegoś grubszego kryzysu i na rękę im było organizowanie takich igrzysk dla zarobasów, którzy pompowali kapitał w rynek, a przy okazji pozbywali się społecznie bezużytecznych jednostek
Spoiler
Chyba reżimówka KRLD przedstawia fabułę serialu w podobny sposób krytykując zgniły kapitalizm i nowobogackich zwyroli.
W ogóle jak po jakimś czasie myślę sobie o tym serialu, to jednym z największych zaskoczeń było to, że
Spoiler
turbopoprawny politycznie netflix, który ma tendencję do często nachalnego pchania wątków LGBT nawet tam, gdzie nie są potrzebne i na siłę - przedstawił jedną z postaci jednoznacznie złych jako geja chcącego wykorzystać młodszego kelnera.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [serial] Squid Game

Post autor: Cz4rny1337 »

Spoiler
przecież to był obleśny white man korzystający ze swojego uprzywilejowania ze zgrabionych pieniędzy i chcący udusić azjatę kutasem, rucha wszystko prosiak, on nie gej
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [serial] Squid Game

Post autor: oyche »

slabe, skad ten hajp, czym wy sie jaracie dzieciaczki
Awatar użytkownika
con shonery
Moderator
Posty: 5984
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:18

Re: [serial] Squid Game

Post autor: con shonery »

Próbowałem zgłębić to zagadnienie i to mi wyszło
con shonery pisze: 05 paź 2021, 9:15 Kończę powoli Squid Game i mam taką refleksje, bo w ciągu ostatnich 2 lat widziałem dwa seriale, Gambit Królowej i Squid game właśnie, oba bijące rekordy popularności na Netflixie no i chyba ludzie wchłaniają codziennie masę strasznego gówna, że takie rzeczy są traktowane jak objawienia.
Awatar użytkownika
oldschool
Moderator
Posty: 13097
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:50

Re: [serial] Squid Game

Post autor: oldschool »

Coś w tym jest. Ludzie często wychodzą z założenia, że skoro już płacą za Netflixa to oglądają co jest na nim, a w większości jest gówno. Ci, którzy się wychowali w erze torrentów i p2p, to są przyzwyczajeni do oglądania tego co chcą, a nie tego co gdzieś jest.
ODPOWIEDZ