[serial] Squid Game

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

[serial] Squid Game

Post autor: retriakaretrox »

Trochę w szoku, że tak kurewsko nośny serial bez tematu na slgwk. Jak opinie po pierwszym sezonie? Czekacie na kolejne czy chujowka i wjbn?
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Squid Games

Post autor: PeterStillNinety's »

Skrobnij ze dwa zdania o czym to Bez spoilerów
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
retriakaretrox
Posty: 1597
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:24
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [serial] Squid Games

Post autor: retriakaretrox »

Generalnie nienatkniecie się na spoiler tego serialu w tej chwili graniczy z cudem, ale po krotce:
456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć. Komu uda się wygrać w tę okrutną grę i jaki, tak naprawdę, jest jej cel?
ja się nie ślizgam, ja się ślizgawkuje
Awatar użytkownika
Rupert
Bodo
Posty: 4661
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:36

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Rupert »

IMO i tak spojlery
Napisałbym tak ziomek ma długi a jego życie to gówno znajduje jednak szanse wzięcia udziału wgl grze która może mu pozwolić na odmienię swojego życia
[size=10 pisze:jebanaplujdupa[/size] post_id=564758 time=1632312420 user_id=236]
mocno przeceniony post ruperta
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11615
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Squid Games

Post autor: FLoo »

Nie no pomysł i realizacja ogólnie ok, na koniec sie tylko dłużyło (ostatni odcinek), ale oglada się dość lajtowo. Pare wkurwiajacych postaci (w tym główny bohater), wiadomo przewidywalny, ale i tak poziom wyzej niż jakieś kurwa la casa de papel. Obejrzeć warto.
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Luxair »

Przecież to jest dokładnie poziom Casa de papel.
(Ja wiem że po ostatnich sezonach wszyscy drwią z Domu z papieru, ale no nie mówcie, jak zaczynał lecieć to była sroga podjarka).
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: [serial] Squid Games

Post autor: kvcper »

To taki serial battle royal
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
MalinowyJogurt

Re: [serial] Squid Games

Post autor: MalinowyJogurt »

Pierwszy odcinek się dłuży i myślisz o co tym koreańcom chodzi, ale jak już zaczyna się gierka to :oops:
DeDoK
Posty: 4210
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:33

Re: [serial] Squid Game

Post autor: DeDoK »

XDDD
Ostatnio zmieniony 13 mar 2023, 10:04 przez DeDoK, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: [serial] Squid Games

Post autor: kvcper »

A mi się bardzo podoba, polecam, fajnie ze kino azjatyckie coraz bardziej wchodzi w mainstream
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
IllEisenheim
Posty: 188
Rejestracja: 19 mar 2020, 11:49

Re: [serial] Squid Games

Post autor: IllEisenheim »

Mocno przewidywalny i faktycznie koniec się już mocno dłużył. Ogląda się lajtowo i osobiście byłem ciekawy co wymyślą w kolejnych odcinkach. Dla mnie spoko, ale nic więcej i faktycznie trochę przehajpowany
Awatar użytkownika
gracjangk
Posty: 210
Rejestracja: 02 sie 2019, 9:09

Re: [serial] Squid Games

Post autor: gracjangk »

Obejrzałem 4 pierwsze i zakończenie, które mnie wkurwiło.
Spoiler
Powinny zakończyć na tym sezonie, teraz pewnie będą to ciągnąć przez kilka sezonów. Weź se typie hajs i przestań w końcu żyć jak robak.
Na plus na pewno pomysł, brutalność, trzyma w napięciu. Obejrzeć warto, ale nie trzeba.
Ostatnio zmieniony 11 paź 2021, 16:36 przez gracjangk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kapper1
Posty: 2292
Rejestracja: 04 wrz 2019, 1:10

Re: [serial] Squid Games

Post autor: kapper1 »

Taka szósteczka, poprawny serial, o którym jutro już zapomnę.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Cz4rny1337 »

MalinowyJogurt pisze: 09 paź 2021, 20:26 Pierwszy odcinek się dłuży i myślisz o co tym koreańcom chodzi, ale jak już zaczyna się gierka to :oops:
no w ogóle klasyk koreańskich filmów, które mieszają klimaty i gotunki i zaczyna się klimatem niczym z polskich komedii z Karolakiem. Parasite wyglądał przez pewien czas jak Bulionerowie [XD], Lament też jak komedia i to słaba

gdy się zrozumie, że koreańskie kino nie lubi zamykać się w gatunkach i jak ciężko napisać spójną produkcję zahaczającą jednocześnie o tak wiele skrajnych gatunków to inaczej się to ogląda
gracjangk pisze: 10 paź 2021, 15:59 Obejrzałem 4 pierwsze i zakończenie, które mnie wkurwiło. Powinny zakończyć na tym sezonie, teraz pewnie będą to ciągnąć przez kilka sezonów. Weź se typie hajs i przestań w końcu żyć jak robak.
Ty no nie wiem bo te kilka odcinków w sumie mocniej zarysowuje rozterki głównego bohatera i tak w ogóle w spoiler to chyba daj
Obrazek
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [serial] Squid Games

Post autor: azar »

gowno, ktore ogladacie tylko dlatego, ze inni ogladaja. Mam nadzieje, ze pomoglem w ocenie.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Bart »

Nie kumam spustów nad tym tytułem. Serial jest mega średni żeby nie powiedzieć słaby. Gra aktorska jak w przerysowanej komedii,żenująca, nagminny brak logiki i głupota a końcówka i decyzje bohaterów to jest w ogóle beka. max 4/10 i te zasady gry w kalmara wtf ?
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Squid Games

Post autor: potter »

ja trochę zmieniłem zdanie jak sobie obczaiłem po seansie różne analizy i np ten motyw
Spoiler
że kilkoro pierwszoplanowych postaci ginie tak jak w drugim odcinku ukazano ich działania, czyli gość z tatuażem rzuca się w przepaść żeby żyć a tu ginie od upadku, dziewczyna grozi nożem i od noża ginie, Arab kradnie pieniądze i ucieka a tu zostaje okradziony i ginie itd
jest fajnie przekminiony, ale zaś z graczem 001 już nie do końca mnie te wszystkie sygnały przekonują.
Też nie czepiałbym się gry aktorskiej, widziałem kilka azjatyckich rzeczy i oni tak tam grają podobnie, mocno ekspresyjnie, jedynie mnie wkurwiała ta babka no wiecie która.

Generalnie trochę przeciągnięte, trochę naciągane, ale mimo wszystko inne i wciągające. Oczywiście końcówka zjebana i Netflix nie odpuści takiego hita i będzie ciągnąć w nieskończoność więc podejrzewam, że będzie tylko gorzej.
Awatar użytkownika
Cz4rny1337
Moderator
Posty: 7832
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:52

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Cz4rny1337 »

Bart pisze: 11 paź 2021, 12:17 Nie kumam spustów nad tym tytułem. Serial jest mega średni żeby nie powiedzieć słaby. Gra aktorska jak w przerysowanej komedii,żenująca, nagminny brak logiki i głupota a końcówka i decyzje bohaterów to jest w ogóle beka. max 4/10 i te zasady gry w kalmara wtf ?
https://folkency.nfm.go.kr/en/topic/detail/1589
Obrazek
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [serial] Squid Games

Post autor: Bisclavret »

Jesteś liderem w supertajnej supernielegalnej grze na śmierć i życie, co robisz?
Spoiler
nie dajesz rodzinie żadnego znaku życia, nie wymyślasz żadnego alibi że wyjeżdżasz na tydzień w Himalaje, nie płacisz czynszu za kilka miesięcy, a dla bezpieczeństwa zostawiasz wizytowkę będąca wejściem do gry na biurku w swoim nieopłaconym mieszkaniu
No brzmi logicznie
Awatar użytkownika
jkravo
Posty: 961
Rejestracja: 08 maja 2019, 23:42
Lokalizacja: Breslau

Re: [serial] Squid Games

Post autor: jkravo »

po pierwszych 6 odcinkach byłem ostro zajarany, ale niestety finalnie trochę kapiszon z tego wyszedł
Spoiler
Zakończenie nie dość, że niezbyt sensowne to po prostu nudne - na początku liczyłem, że cała ta akcja to jakaś forma eksperymentu społecznego lub czegoś w tym stylu, przerobienie tego na kolejną wariację "Hrabiego Zarowa" i zabawy bogaczy trochę mnie znudziła. Ogólnie od momentu gdy pojawiają się VIP-y w maskach zwierząt to już cała oryginalność znika ze sceny na scenę - pomijając już przeruchany motyw to jeszcze poziom cringu dialogów wyjebywał poza skalę. W dodatku cały ten motyw Lidera (który miał najgłupszą kurwa maskę na świecie - no wyglądało to tak idiotycznie, że wybijało mnie z jakiejkolwiek powagi/ciężaru scen w których się pojawiał) i jego brata psa czy w sumie całej tej kradzieży organów też tak naprawdę nie zszedł się z niczym i mogłoby go nie być. Generalnie jak to się często zdarza w serialach/filmach gdzie jest motyw jakiejś tajnej gry/bractwa/sekty twórcom zdecydowanie zabrakło odwagi, żeby pozostawić większość rzeczy niedopowiedzianymi, spokojnie można by wyjebać w/w motywy i skrócić to do ~6 odcinków i wtedy byłoby super, bo pod względem scenografii jest pięknie, przeszarżowane azjatyckie aktorstwo też lubię, no ale już pod koniec były duże ciężary i ogółem to wychodzi z tego taka szósteczka tak jak ktoś pisał.
vel Krzykacz
Dołączył(a): 05 Lutego 2010
ODPOWIEDZ