[serial] Ród Smoka (2022)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

Przecież dwa pierwsze epizody kozak, podoba mi się młoda Rhaenyra w tych blond włosach - w ogóle coś wiadomo ile zapowiedzieli sezonów?
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5817
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

dobrze w chuj jest, jako trudny klient aka fan ze sporą wiedza i uwielbiające DoD jestem kupiony. nawet delikatne zmiany fabularne czy czasowe nie bolą, w gruncie rzeczy nie mogło być lepiej, a szykuje się jeszcze MASA kozackich historii i zdarzeń

kapitalny dobór aktorów, świetna Alcock w roli młodej Rejnyry (szkoda, ze pewnie zaraz będzie przeskok i zobaczymy ją jeszcze w max jednym odcinku), superowa cała rada, nawet zupelnie poboczne postaci, Matt Smith ewidentnie dźwiga rolę (a już czekam na Ewana Mitchella w roli jego głównego adwersarza), a jakiekolwiek nerwy co do Touissssssssanta też były przesadzone - Corlys co się zowie

ktoś oglądał z pozycji zupełnej czystej karty, bez znajomości historii? jak odbieracie te trzy odcinki, nie gubicie się, nie dzieje się ciut za mało, czy własnie za dużo?

@SiNi w sumie nie wiadomo, taniec ze smokami chca pokryć na pewno (czyli imo z 3/4 sezony maksymalnie), a przebąkuje się tez, że Ród Smoka ma być specyficzną antologią i potem pod tym samym szyldem będą leciec inne sezony (quasi-seriale) oparte na martinowskiej rzeczywistości, niektóre krótsze
Awatar użytkownika
checollada
Posty: 693
Rejestracja: 27 kwie 2019, 12:34

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: checollada »

Ja oglądam z pozycji czystej karty i mam dwa spostrzeżenia po dwóch odcinkach. Póki co bardzo mało wątków i postaci. Pamietam, ze w Grze o tron rownolegle działo się kilka historii i praktycznie każda scena to był przeskok gdzie indziej, można było czuć sie zagubionym momentami. Tutaj póki co wszystko jest ładnie poukładane, bohaterów jest w sumie tylko kilku, pomaga to w odbiorze. Druga sprawa, momentami mam wrażenie, że wszystko dzieje się bardzo szybko, coś jak w ostatnim sezonie gry o tron. W jednej scenie gadają o jakiejś akcji, zaraz następna scena, gdzie już są na miejscu i dzieją się rzeczy.

Dla mnie to lepiej, że nie rozciągają tego na silę. Zresztą koleżka, który czytał książki mówi, że tak jest lepiej, bo inaczej ten serial miałby z 15 sezonów, a i tak fajnych akcji powinno być jeszcze w ciul.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5817
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

dokładnie tak, wciąż jesteśmy na początku drogi i w sumie na etapie budowania świata
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

Spoiler
Armor Daemona przed strzałami trochę kuł po oczach w ostatniej sekwencji, scena jak z Primala
@mql Kompletnie nie znam historii, jedynie całość Gota, a książkowa wersja jest mi obca , więc jak dla mnie wszystko jest wyłożone na tacy i ogląda się świetnie i zrozumiale, nie wiem jak można się tam pogubić. Czy w książce też jest
Spoiler
3letni przeskok czasowy jak w nowym odcinku?
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5817
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

Spoiler
chronologia serialowa jest zaburzona, wiek bohaterów też sie troche różni, np. Rhaenyra powinna być dobre 10 lat młodsza od Alicent, no ale nie są to zmiany in minus, a same przeskoki są tu trochę bardzie odczuwalne, ale łącza się po prostu z usunięciem jakichś mniej istotnych wydarzeń w trakcie, więc luz
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20283
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: phobos »

kurdę te sceny z napaloną królewną małpką kapucynką xddd
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1405
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: ffeee »

Spoiler
Już rozumiem dlaczego w średniowieczu zamykali księżniczki w wieżach, napije się to i chce ruchać każdego i wszędzie a później przyjdzie książę i będzie się skarżył na rozklapioche tak zwanej dziewicy
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3234
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: gawi »

:rotfl:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
tomeczek2301
Posty: 501
Rejestracja: 22 mar 2021, 12:08

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: tomeczek2301 »

Spoiler
wg mnie najgorszy odcinek, momentami przypomina jakąś parodie, postać króla to w ogóle jakas porażka
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: koniec »

Spoiler
a dla mnie właśnie na razie najlepszy, budowanie świata bez tego pośpiechu i skakania po lokacjach, kilka fajnych smaczków, trochę intryg i nie rozumiem kompletnie przypierdolki do króla, przecież jest dokładnie taki jaki miał być - czyli miękka faja
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5817
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

no jak, fajny odcinek typu cisza przed burzą (z drobnymi opadami) - i bardzo dobrze, bo wciąż jesteśmy na etapie krystalizowania się realiów, pojawiania się i dojrzewania nowych postaci
Spoiler
no z królem to się nie mogę zgodzić - Viserys considinowski jest aż zaskakująco udany, syty król czasu pokoju i prosperity, czyli dokładnie taki, jak powinien być - ba nawet lepszy (i to nawet zdaniem samego G.R.R. Martina). Do tego po prostu w gruncie rzeczy dobry i naiwny człowiek, któremu trudno sobie w ogóle wyobrazić, by ktoś mógł do życia podchodzić inaczej, ewentualnie zrzuci to luźno na karb ich ambicji i wolne, dalej lecimy z wielkim polowaniem czy turniejem na 10k ludzi.

sceny w burdelu zaskakująco hm stonowane jak na doświadczenia groottronowskie, dużo subtelniej, więcej zabawy światłem, dobry znak na przyszłość
Dodano po 6 dniach 1 godzinie 58 minutach 13 sekundach:
Larys Strong wjeżdżający powazniej w historię :oops:
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3067
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mas »

wytłumaczy mi ktoś z ostatniego odcinka motyw:
Spoiler
czemu zajebał rudego? jest jeszcze bardziej upośledzoną wersja Neda Starka który już i tak na standardy uniwersum był aż przerysowanie naiwy i honorowy czy ma to jakiś głębszy sens w książce? Jakby przypierdolił Deamonowi naprawdę wydaje mi się że miało to większy potencjał jak i motyw
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2351
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: kshaq »

Spoiler
no jak dlaczego, rudy podszedł i wprost mu powiedział, że wie, że rucha księżniczkę
dodaj do tego fakt, że Criston jest kurwa głupi, uważa się za honorowego, a do tego ma oczy cipą przesłonięte, to zapewne tłumaczył sobie, że strzeże tajemnicy :dunno:
no i jeszcze smutno mu było, że się jego ukochana z kimś innym hajta, to naodpierdalał
Awatar użytkownika
mas
Posty: 3067
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:40

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mas »

Spoiler
ok dzięki, liczyłem na jakieś bardziej ciekawe rozwinięcie wątku, bo skoro jakiś rudy lamus z wypizdowa którego 2 raz widzi wiedział o tym to znaczy że nie tylko on. Jakby tylko przypierdolił sobie harakiri samemu byłbym w stanie to w pełni fabularnie i charakterologicznie przyjąć, byłoby to też zdecydowanie bardziej efektowne na ślubie ale zajebanie wcześniej rudego dośc mocno mi się gryzie i traktuje jako to potencjalny macguffin w następnych odcinkach
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

Spoiler
Również nie za bardzo rozumiem zakatrupienia kochanka na ślubie, przecież rycerz mógł odstrzelić go spokojnie po cichaczu, poza tym zero konsekwencji z tego wydarzenia (chyba, że zostanie to pociągnięte w dalszym odcinku lub jakoś rozwinięte) obrońca przyszłej królowej wpadł na środek sali i sobie okładał jednego z gości (rudy chyba nie był uzbrojony z tego co pamiętam) bo miał taką ochotę przerywając jedno z największych wydarzeń na dworze króla i jakoś nikomu to nie przeszkadzało, nawet straż nie reagowała, imo tej scenie brakuje trochę logiki
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5817
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: mql »

Spoiler
bez kitu full głupie - w książkowym pierwowzorze Cole zajebał rudzielca PRZYPADKIEM w trakcie turnieju, czyli klasyczne collateral damage i w sumie nie zdziwiłoby to nic a nic. z obecnej sytuacji i tak się na luzie wykaraska, bo jest członkiem gwardii królewskiej i po prostu może więcej, ale niesmak pozostał

E @SiNi, rudy z jakimś tam nożykiem śmigał
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: SiNi »

@mql W takim razie książkowy obraz sytuacji prezentuje się o wiele lepiej, mogli już odwzorować to w taki sam sposób bo wyszło średnio.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9024
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: genocidegeneral »

przez te całe kwoty murzyńskie zaklinanie rzeczywistości przez viserysa i pierdolenie jakichś pierdół o żabach koniach wygląda tylko bardziej absurdalnie
Obrazek
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20283
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Ród Smoka (2022)

Post autor: phobos »

co jest kurwa ej oświetleniowcy weźcie ogarnijcie się, myślałem, ze jakaś zjebana wersję ukradłem z torrenta a tutaj HDR w jasnej scenie razi w oczy, a po ciemku nic nie widać, tak samo było w ostatnich odcinkach GoT
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
ODPOWIEDZ