[film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1951
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

[film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Połas »

WITAM PAŃSTWA NA WESELE. Wojciech Smarzowski powraca z nowym filmem. Wesele się będzie nazywać. Zara, zara, ale to już było? Znowu bawimy się u Wojnara? Wiadomo, że będą dwie przestrzenie czasowe. Film, który roboczo nazywał się również Wesele 2 i W2, był dofinansowany jako film historyczny, a do tego tu i ówdzie idzie przeczytać, że fabuła będzie mocno skupiać się na pogromie ludności żydowskiej w Radziłowie z 1941 roku. Premiera filmu 8 października. Kilka miesięcy wyciekło coś na kształt zwiastuna.



Oficjalny opis:
Wesele Anno Domini 2021. Gromada podchmielonych gości szaleje na parkiecie w rytm disco polo, druhny zacięcie rywalizują ze sobą w konkursach, ktoś nagrywa wideo życzenia dla młodej pary. Wesele jakich wiele, jednak pod pozorem dobrej zabawy kryje się gorzka prawda o nas. Panna młoda w zaawansowanej ciąży (Michalina Łabacz), zdecydowana na emigrację, z rosnącym niepokojem obserwuje wybryki męża. Jej ojciec, lokalny biznesmen Rysiek (Robert Więckiewicz), tej nocy też ma więcej zmartwień niż tylko zamieszanie wokół ślubu córki. Interes życia wisi na włosku, a w tle są nie tylko wielkie pieniądze, ale także szczęście jego najbliższych. Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

Pośród jak zawsze doskonałej obsady znaleźli się między innymi: Robert Więckiewicz, Michalina Łabacz, Agata Kulesza, Andrzej Chyra, Ryszard Ronczewski, Arkadiusz Jakubik, Mateusz Więcławek, Tomasz Schuchardt, Przemysław Przestrzelski i najnowsze aktorskie odkrycie twórcy „Kleru” – Agata Turkot. Za kamerą stanął stały współpracownik reżysera, Piotr Sobociński Jr, autor zdjęć do takich filmów jak „Wołyń", „Róża", „Drogówka" czy ostatnio nominowanego do Oscara „Bożego Ciała". Muzykę skomponował Mikołaj Trzaska, który współpracował z Wojciechem Smarzowskim przy takich tytułach jak „Róża”, „Drogówka” czy „Kler”. Za scenografię odpowiada nagrodzony Orłem i Złotymi Lwami Marek Warszewski, którego prace można było podziwiać w produkcjach „Miasto 44”, „Magnezja” czy „Najlepszy”.
Obrazek
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1260
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: stranger »

Smarzowski może nagrać film o jedzeniu schabowego w knajpie i tak będzie super i topka Polskiej dekady
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6888
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: mateko »

No nic tylko czekać przecież.
Awatar użytkownika
Megidox
Posty: 3447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:05
Lokalizacja: Zgorzelec/71

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Megidox »

Sprawdzę bankowo ale mam zle przeczucia
Lata melanży od 19 Marca 2009 w forumkowej branży
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: clockers »

czekanko full, ale ja jestem szalikowcem Wojtka, więc czekam na wszystko od niego, niezależnie od poruszanej tematyki, castingu etc.

w ogóle znając jego podejście do zapowiadania swoich filmów, to imo to, co na ten moment o filmie wiadomo (o fabule), to pewnie jest jakiś bardzo ogólny zarys (a może nawet jakieś celowe mylenie tropów), a w samym filmie będzie znowu pierdolnięcie i zaskoczenia. imo fajnie, że znowu jest patent z Weselem, tylko tym razem upgrade'owane do współczesnej wersji. sama weselna ceremonia będzie chyba jedynym co łączy oba "Wesela", bo jak pisze na FB samo Studio Metrage (artystyczny opiekun najnowszego filmu Smarzola), to nowe "Wesele" będzie czym innym i o czym innym. oby tak było.

pierwsze "Wesele" oczywiście instant classic, wielkie dzieło i topka polskich filmów w ogóle.

a to video co wrzucił Połas, to żaden zwiastun, tylko spocik-manifest o poparciu ekipy "Wesela" dla Strajku Kobiet, który zresztą hula już w sieci od zeszłego roku.
Ostatnio zmieniony 02 sie 2021, 21:28 przez clockers, łącznie zmieniany 1 raz.
Bartuz
Posty: 457
Rejestracja: 20 maja 2019, 15:15
Lokalizacja: Fryna City

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Bartuz »

Oby nie zepsuli tego tytułu, bo jedynka była świetna.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1951
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Połas »

clockers pisze: 02 sie 2021, 21:27 a to video co wrzucił Połas, to żaden zwiastun, tylko spocik-manifest o poparciu ekipy "Wesela" dla Strajku Kobiet, który zresztą hula już w sieci od zeszłego roku.
Tak, tak, chociaż pojawiają się tam szczątkowe fragmenty scen z filmu. Pamiętam, że właśnie producent wrzucił to na swój profil FB, ale szybko spadło z rowerka, jakby jorgnęli się, że ciut za wcześnie to wideo wychodzi. W międzyczasie Łabacz wrzuciła na swoje Insta i od tego czasu krąży po sieci w kiepskiej jakości.

W każdym razie też uważam, że to tylko ogólny zarys fabuły i pewnie do dnia premiery nie będziemy wiedzieć o czym, jak i dlaczego. Pytanie, jak podejdą do zwiastuna, bo Kino Świat - jak wszyscy pamiętany - zapowiadało Kler niczym komedię bądź film z uniwersum Patryka Vegi.
Obrazek
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5922
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: mql »

jeszcze jakiś czas temu bym oczekiwał dużo chętniej, ale jednak u Smarzowskiego szanse na dobry - czy nawet bardzo dobry - film (Wesele, Dom Zły, Wołyń) rysują się mniej więcej połowicznie z szansami na film przeciętny (Drogówka, Pod Mocnym Aniołem, Kler), wiec zobaczymy co tam się wylosowało

Rózy nie widziałem, w sumie zupełnie zapomniałem o istnieniu tego filmu, połączył mi się w głowie z Różyczką Kidawy-Błońskiego
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7693
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: ebismolarek »

mql pisze: 03 sie 2021, 10:16 Rózy nie widziałem, w sumie zupełnie zapomniałem o istnieniu tego filmu
Nadrabiaj kumpel, bo Róża bardzo dobra
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1802
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: many-s »

Mam taki problem z filmami Smarzowskiego, że mimo uch wysokiej jakości to nie mam ochoty ich oglądać drugi raz. Tylko Wesele, Wołyń i Dom Zły oglądałem dwa razy. Bardzo ciężkie kino jak dla mnie ale jednocześnie konkretne tematycznie i uderzające. Muszę kiedyś wrócić do wszystkich pozycji.
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: clockers »

imo Wesele i Drogówkę spokojnie można po kilka razy, ja wracam sobie do obu z raz na dwa lata. Wołyń i Róża oczywiście na raz i to najlepiej w kinie i potem dwa dni na pozbieranie się. Wołynia to w ogóle typowo boję się oglądać drugi raz. na Różę jeszcze fragmentami zerknąłem, jak leciała w tv.
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5700
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: TdW »

Pod Mocnym Aniołem cenicie? Mi się wydaje najmniej popularnym filmem Smarzowskiego, obejrzałem tuż po premierze i nic nie pamiętam, raczej nie zrobił na mnie jakiegoś wielkiego wrażenia
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: vampmoney »

Róża, Wesele czy wybitny Dom Zły to są mega produkcje, pod mocnym aniołem sredniawa maks moim zdaniem, na nowe Wesele bardzo czekam tylko szkoda że nie będzie Podkarpacko jak zwykle : /
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: clockers »

plakat:
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Ezio_Wroclaw
Posty: 2139
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:46
Lokalizacja: Wrocław

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Ezio_Wroclaw »

Czekam, ostatnio do Wesela się dorwałem, bo gdzieś mi się na grupkach Wojnar przewijał i nie kumałem memów, i chapeaux bas, Drogówka i Dom Zły klasyki, na Wołyń to muszę złapać klimat.
Obrazek

Nulla è reale, tutto è lecito.
https://musicxperienceblog.blogspot.com/ - maja pisaninka.
RateYourMusic
Awatar użytkownika
Tiquill
Posty: 161
Rejestracja: 26 wrz 2019, 14:45
Lokalizacja: Suwalszczyzna

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Tiquill »

Wiadomo już kto będzie ruchał w filmie Kingę Preis?
Niczego nie żałuję.
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7693
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: ebismolarek »

Stawiam na Jakubika
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1951
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: Połas »

Teaser:

Ostatnio zmieniony 31 sie 2021, 21:50 przez Połas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5425
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: clockers »

jak zwykle bekowy, komediowy teaser, a potem wpierdol i grobowa cisza po seansie.

dawać to kurwa.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9771
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [film] Wesele (2021) reż. Wojciech Smarzowski

Post autor: jajca »

i jak zwykle w kinach tłum ludzi nastawionych na komedię, nieporadnie próbujących na seansie znaleźć coś do śmiechu. jak w filmie "Pod mocnym aniołem" (który miał zwiastun z muzyczką z greka zorby) jakubik pierdnął, to sala aż się zatrzęsła od rechotu
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ