[Serial] Gra o Tron

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Bakan »

Chciałem się za to zabrać ale internet jest tak najebany memami, spoilerami i całym tym gównem, że znam już bohaterów, wiem kto zginie i kto został królem. Mimo tego oglądać? Tak bardziej precyzując pytanie to czy najbardziej istotnym w tym serialu jest układanie kolejnych scenariuszowych puzzli czy raczej otoczka taka jak klimat, bohaterowie i ogólne poznawanie „tego świata”?

Z takich „dużych” produkcji czeka jeszcze na mnie choćby Peaky Blinders czy The Wire, których nikt mi kurwa nie zaspoilerował więc nie wiem czy GoT nie odpuścić i nie wziąć się za coś tego typu. Co sugerujecie?
Awatar użytkownika
Krew
Posty: 1045
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:49

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Krew »

Weź się za the Wire i nie zniechęcaj się po pierwszych 3-4 odcinkach.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2351
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: kshaq »

Imo sezony 1-4 GoTa to topka seriali w historii telewizji, chociażby dlatego warto. 5-6 dalej są przyzwoite, chociaż już obniżkę formy po odejściu od książek widać. 7 i 8 to jebana pomyłka.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5814
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: mql »

[mention]kshaq[/mention] ma dużo racji, zaczyna sie naprawdę dobrze, ale poziom spadku w ostatnich 3 sezonach (bo i szósty był imo kiepski) to już jest jazda bez trzymanki, obrzydliwy, długi finisz

z jednej strony warto obejrzeć, bo początki to na pewno najlepsze fantasy w historii (porównywalne z władcą pierścieni), pełne zwrotów akcji, intryg i ciekawych dialogów

z drugiej - gwarantuję, że wtedy gdy zniknie prowadząca bohaterów ręka Martina poczujesz to dobrze. będziesz oglądał z coraz większym wkurwieniem, jak serial zmienia się w banalną telenowelę z przezroczystymi bohaterami

ot, życie :dunno:

no i weź się za the Wire i nie zniechęcaj się po pierwszych 3-4 odcinkach [2]
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: oyche »

nawet smutno mi się zrobiło, że już koniec, mimo że ostatnie sezony oglądałem na siłę

@bakan nie sugeruj się za bardzo tym tematem, pierwsze sezony got >> the wire

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
pietrax
Posty: 943
Rejestracja: 18 kwie 2019, 19:15

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: pietrax »

7 sezon najgorszy na swiecie. kto kurwa pisal te kwestie :O
tout comprendre c’est tout pardonner
wie goed doet, goed ontmoet
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Bakan »

Nie do końca zrozumieliście. Chodzi o to, że najbardziej istotnym dla mnie jest to czy spoilery typu
Spoiler
głowny bohater traci głowę w połowie produkcji, Cersei żyje do końca a królem zostaje kaleka
całkowicie odbiorą mi przyjemność oglądania czy kolejne trupy i przetasowania to tak naprawdę tylko dodatek do świetnej całości.
Awatar użytkownika
Kacper
Posty: 617
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:45

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Kacper »

możesz śmiało oglądać, wielu z nas oglądało ten serial przeczytawszy wcześniej książkę, przez 5 sezonów wiadomo było co i kiedy się stanie i mimo tego zdecydowanej większości się podobał.
Awatar użytkownika
imo
Posty: 2008
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:07

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: imo »

To ja mam dla Ciebie najlepszą radę. Weź się za książkę. Jest nawet szansa, że za nim przebrniesz przez 5 opasłych tomów to dziadek zdąży wydać 6 (ehe, ta). Rzeczywiście pierwsze sezony serialu to majstersztyk, ale każdy tom powieści jest jeszcze lepszy także wiesz co z tym zrobić. No i mniej więcej w 4 sezonie akcja z serialem się rozjeżdża i to ta książkowa właśnie ma więcej logiki imo.
Dołączył(a): 04 Kwietnia 2012
lygrys pisze: 17 sie 2023, 22:17 z uśmiechem na twarz mówię mój catchphrase "dzień dobry, w czym pani pomóc?"
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: oyche »

Bakan pisze: 22 maja 2019, 10:36 Nie do końca zrozumieliście. Chodzi o to, że najbardziej istotnym dla mnie jest to czy spoilery typu
Spoiler
głowny bohater traci głowę w połowie produkcji, Cersei żyje do końca a królem zostaje kaleka
całkowicie odbiorą mi przyjemność oglądania czy kolejne trupy i przetasowania to tak naprawdę tylko dodatek do świetnej całości.
nie odbiorą ci przyjemności z oglądania, przynajmniej nie całkowicie

imo do 4 sezonu serial jest lepszy niż książki #niepopularnaopinia
Awatar użytkownika
Lowrider
Posty: 1117
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:04
Lokalizacja: ślizgawka

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Lowrider »

imo pisze: 22 maja 2019, 11:02 To ja mam dla Ciebie najlepszą radę. Weź się za książkę. Jest nawet szansa, że za nim przebrniesz przez 5 opasłych tomów to dziadek zdąży wydać 6 (ehe, ta). Rzeczywiście pierwsze sezony serialu to majstersztyk, ale każdy tom powieści jest jeszcze lepszy także wiesz co z tym zrobić. No i mniej więcej w 4 sezonie akcja z serialem się rozjeżdża i to ta książkowa właśnie ma więcej logiki imo.
+1
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Bakan »

santo januszo pisze: 22 maja 2019, 10:42 możesz śmiało oglądać, wielu z nas oglądało ten serial przeczytawszy wcześniej książkę, przez 5 sezonów wiadomo było co i kiedy się stanie i mimo tego zdecydowanej większości się podobał.
O! Takiej odpowiedzi oczekiwałem.

Co do książek to jestem na etapie czytania tych z tematyki piłkarskiej #AleBrama! i mam też zamiar zacząć sięgać po literaturę faktu #chcebycmondry więc ciężko będzie mi nakurwiać w międzyczasie opasłe tomiska o smokach. Może na emeryturze.
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: suitup »

slizgawkerzy, skąd mogę pobrać ostatni sezon z lektorem? bo online to se na luzie znajduje ale mój ojczulek koniecznie musi mieć pobrane i z lektorem i kurwa nie mogę nic znaleźć
Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: piernikowyskoczek »

a skad masz online? moze stamtad uda sie pobrac, wstaw przykladowy link
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: suitup »

na fili.cc albo seriale.co oglądam rzeczy
akurat got oglądałem na HBO wiec luz

znalazłem exsite24 peel, spoko
dziękuję i tak
Bakan
Posty: 1339
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Bakan »

No i zacząłem. Jestem po 5 odcinkach i oglądam z zainteresowaniem ale żeby mnie jakoś położyło na łopatki to raczej nie. Może jeszcze się wkręci bo domyślam się, że sieć wszelakich intryg i gier psychologicznych dopiero nabiera rozpędu.

Odbiegając trochę od tematu to ten serial przypomniał mi o tym jak bardzo nienawidzę zjawiska nadużywania władzy i że zawsze mnie wkurwiało w tych wszystkich filmach/książkach o średniowieczu to, że król jednym skinieniem palca mógł pozbawić głowy szarego, niewinnego człowieka. Nie wiem skąd się we mnie to bierze ale tego typu sytuacje nawet w zmyślonym świecie sprawiają, że się we mnie kurwa gotuje więc sporo wkurwiania przede mną (parę spoilerów o niejakim Joffrey'u już do mnie dotarło więc...).

W każdym razie oglądam dalej, jak nie będę rozjebany w okolicach 2-3 sezonu to odpuszczę.
Willxc
Posty: 1526
Rejestracja: 13 maja 2019, 13:39

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: Willxc »

Oglądaj oglądaj rozkręci się ;)
samcro
Posty: 778
Rejestracja: 29 maja 2019, 23:34

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: samcro »

Bakan pisze: 06 cze 2019, 19:48 W każdym razie oglądam dalej, jak nie będę rozjebany w okolicach 2-3 sezonu to odpuszczę.
do 5 sezon jest ok, od 6 zjazd widoczny a ostatni sezon to robienie kurtyzany z logiki.
Lista forumowych najmanic.: jAg, art, moltisanti,camzat
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11616
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: FLoo »

odpalilem dwa miesiace temu s01e01 i wlasnie stracilem dwa miesiace
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
suitup
mob psycho
Posty: 2128
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:51

Re: [Serial] Gra o Tron

Post autor: suitup »

ja dlatego nie odpalam bo bym stracil tez, a znając mnie to nie 2 miesiące tylko 2 tygodnie bo bym nakurwial po 6 odcinków dziennie mniej więcej

ale pewnie za rok-dwa wrócę do tego
ODPOWIEDZ