[serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: Luxair »

Dylan:
Spoiler
do tej pory myślałem że jego jedyną motywacją (np. do palenia pamiętników) jest to że się zżył z dzieckiem i nie chce żeby zostało mu odebrane po tym jak się okaże że to nie on jest biologicznym ojcem... ale po dzisiejszym odcinku już nie jestem pewien. Może stręczył Erin?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5904
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: mql »

Spoiler
a może po prostu chodzi o ten na operację hajs, który sprzeniewierzył i planuje go rozjebać na inne cele niż zdrowie nieswojego kaszojada :dunno:
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: cloud »

Spoiler
https://www.reddit.com/r/MareofEasttown ... heory_and/

przeczytajcie tą teorie, gruby przelot
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
malysh
Posty: 22
Rejestracja: 18 sty 2021, 19:35

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: malysh »

1234
Ostatnio zmieniony 02 lip 2021, 14:04 przez malysh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: cloud »

finał jutro, widzowie, budzimy się.
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2045
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: Krynew »

Świetny serial, obejrzałem wczoraj duszkiem + dzisiejszy finał. Klasa.
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
cloud
091 SICARIOS
Posty: 5863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:31

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: cloud »

jezus jak ja się dobrze bawiłem przez cały sezon, popłakałem się na koniec finałowego odcinka i jestem w pełni spełniony. życzę sobie jak najwięcej takich seriali.
Spoiler
totalnie zapomniałem o Ryanie, który w pewnym momencie był w topce moich podejrzanych, no i cyk

będzie 2gi sezon?
lygrys pisze: 22 sty 2024, 9:47 Wszystkim fanom zimy życzę by zamarzli na śmierć.
Awatar użytkownika
Dill
Posty: 429
Rejestracja: 10 maja 2019, 17:07

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: Dill »

świetna produkcja, dobry finał.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: joey »

trudno szczędzić komplementów. kapitalna produkcja od początku do końca - jest świetna historia opowiedziana w ciekawy sposób, są bardzo charakterystyczne postaci, dobre dialogi, no i absolutnie topowa gra aktorska (Winslet golden globe ez, dont@me). kwestie techniczne zostawiam znawcom, ale z perspektywy laika, to bardzo mocno rzuca się w oczy praca kolorami, przyjemne ujęcia i napracowanko przy oddawaniu klimatu miejsca akcji (język, kostiumy, scenografia, in that order; jest prawdziwie, za to props). mój jedyny zarzut to popularny w pewnych kręgach sałntrak, ale nie dlatego, że coś w nim zgrzyta, tylko po prostu nie zapada w pamięć, co zresztą wcale nie musi być ogromną wadą, bo znajdzie się parę seriali/filmów, w których ścieżka dźwiękowa była jedynym, jasnym punktem. dla mnie, biorąc to wszystko do kupy, bez cienia wątpliwości - dyszka i bez kompleksów miejsce w tym samym tierze, co Sopranos albo chociażby pierwszy sezon True Detective.
także jeśli się jeszcze zastanawiasz, ziomuś, czy warto - to tak, warto. warto w chuj

w spoilerze będą spoilery
Spoiler
ale nie takie na pełnej piździe. zakończenie mnie w pełni satysfakcjonuje, bo już od dłuższego czasu byłem przekonany, że samo zabójstwo Erin w szerszej perspektywie nie będzie tym najważniejszym motywem. mimo wszystko - za ten końcowy plottwist props, ja ostatecznie obstawiałem Dylana (z uwagi na to, co napisałem wcześniej), ale taka kolej rzeczy budzi więcej sensu i rzuca jeszcze jedną perspektywę na rozwiązanie fabuły.

w związku z tym mam nadzieję, że kolejnych sezonów nie podpiszą, bo mam wrażenie, że całą historię Easttown już opowiedziano, a szukanie na siłę jakiejś osi fabuły dla nowych odcinków byłoby oderwaniem tego wszystkiego od poczucia rzeczywistości
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: jajca »

przyjemne i sprawnie zrobione oglądadło, plus, że nie za długie ale generalnie festiwal recyklingu klisz i motywów doskonale znanych z dziesiątek analogicznych produkcji (imo nie góruje w niczym nad przykładowym broadchurchem).
czy tylko mnie pare wątków wydało mi się zbędnie i przesadnie wyeksponowanych (rozumiem, że czasem ma to służyć zmyleniu widza itd. ale
Spoiler
taka Siobhan dostała chyba nieproporcjonalnie dużo czasu antenowego, aczkolwiek domyslam sie dlaczego
troche drazni pare rozbrajajacych zbiegow okolicznosci i wspominany juz "lazy screenwriting", akurat gosciu zauwazyl znikniecie broni z szopy w srodku nocy jak jej chwile nie bylo wtf?
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5904
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: mql »

ja się jednak troszkę rozczarowałem (i tak kawał spoko serialu z tego wyszedł, ale bez czynnika ponadczasowości)
Spoiler
tbh trochę za dużo mrocznych historii się w tym miasteczku działo, za dużo plot-twistów (już to odbijanie piłeczki i przechodzenie roli głównego podejrzanego w familii Rossów Billy->John->Ryan męczyło w pewnej chwili dość konkretnie) :dunno:
no ale kapitalna Winslet, wraz z masą innych mocnych kobiecych postaci (taka Julianne Nicholson ładnie jej potrafiła skraść show, albo Jean Smart - chociaż w roli radykalnie innej niż ta w Fargo)

fajnie też było zobaczyć aktorów grających zwykle trzeci plan w ciut ważniejszych rolach (Denman odrywający się od postaci Roya z The Office, Neal Huff, którego kojarzyłem dotąd tylko ze spindoktorem Carcettiego w The Wire, czy Joe Tippett, który mi się ostatnio przewinął w absolutnie marginalnej roli w Boardwalk Empire)
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5687
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: joey »

mql pisze: 01 cze 2021, 10:49 Neal Huff, którego kojarzyłem dotąd tylko ze spindoktorem Carcettiego w The Wire
to dlatego wydawał się taki znajomy :lol: totalnie zapomniałem o tej roli, props za wyłapanie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: Luxair »

Zakończenie meh
Spoiler
Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9695
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: potter »

Nie no, dlaczego oni tak spierdolili ten koniec? :( Czuję się jakby jakiś polski pseudoscenarzysta, z Szadzi albo innego tam, dostał te końcówkę do napisania. Generalnie podzielam Wasze zdanie i doceniam Kate Winslet za tę rolę itd itd, ale rozjebało mnie że tak jak pisze uż jajca cała tajemnica rozwiązuje się, bo
Spoiler
dziadek nagle sobie przypomniał że mu rzeczy znikają i broń też na chwilę zaginęła xDD i jeszcze akurat spotkała zaraz byłą kochankę tego Rossa
Od razu mi to obniża końcową ocenę i dam 7 jedynie, szkoda. Więcej nie dam nie tylko ze względu na finał, ale też za to takie właśnie ukazywanie głównej bohaterki jako tej której już niemal wszystko zło tego świata się przytrafiło, zbyt duża przesada imo. Oby też nie kręcili kolejnych sezonów, chyba że w innych miastach, bo zaraz się Sandomierz z tego jeszcze zrobi :D
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6841
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: Jiigsi »

Końcówka przekombinowana, ale sam sposób prowadzenia historii, gra aktorska, wiarygodne, realistyczne postacie - mistrzostwo. Dobra skojarzenie wyżej z broadchurchem, który też uznaję za serial fenomenalny - mocne 8++/10
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20587
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: phobos »

jak ktoś lubi klimaty amerykańskich miasteczek to spoko, ale tak to bym sobie odpuścił, ostatnie odcinki oglądałem już "do kotleta", a rzadko tak robię, zwykle oglądam seriale nie robiąc nic obok
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Mare of Easttown (TV Series 2021–)

Post autor: jajca »

Zaskoczyła mnie wysoka nota na filmweb. Chyba ogólnie ludzie po lockdownie sa tak złaknieni emocji, ze na sile dopatrują się arcydzieł wśród bylejakości, podobnie było z ta bajka o szachistce o której nikt już chyba nie pamięta
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
ODPOWIEDZ