[miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10012
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

[miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: lygrys »

[tu obejrzysz miniserial]
https://www.netflix.com/pl/title/80206099
2021 | 16+ | 1 sezon | Seriale w konwencji thrillera
Okrutny morderca Charles Sobhraj bierze na cel turystów przemierzających Azję Południową szlakiem hipisów. Miniserial oparty na wstrząsających wydarzeniach z lat 70.
W rolach głównych:Tahar Rahim,Jenna Coleman,Billy Howle

Gwiazdami miniserialu są Tahar Rahim („Mauretańczyk”, „Prorok”) i Jenna Coleman („Wiktoria”, „Doctor Who”).
Ktoś widział? Poleca?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
Pteh
Posty: 428
Rejestracja: 17 kwie 2019, 14:27

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: Pteh »

Widziałem, polecam. Pierwszy odcinek byłem jak 'meh', ale po jakimś czasie połknąłem resztę na jedno posiedzenie. Wciąga, aktorsko super (Rahim!) no i smaczku dodaje fakt, że to w dużej mierze prawdziwa historia
Awatar użytkownika
badi
BIZNESMENEL
Posty: 4805
Rejestracja: 27 maja 2019, 11:13

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: badi »

widziałem i nie wiem czy polecam niby spoko i jakieś tam emocje wywołuje, fajnie się patrzy na tę azję całą ale no kurwa mam wrażenie ten serial był momentami jakiś niedojebany ten detektyw z ambasady kurwa non stop spocony zestresowany ale dziewczyna serpenta mega ładna chociaż
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: MoTyW »

Pteh pisze: 03 maja 2021, 18:48 Widziałem, polecam. Pierwszy odcinek byłem jak 'meh'
Miałem tak samo - na początku dość ciężkie w odbiorze i momentami nawet męczące, ale jak się rozkręciło to już szybko poszło.
Pteh pisze: 03 maja 2021, 18:48 to w dużej mierze prawdziwa historia
Z tego co się orientuję (a coś tam sb przy okazji serialu o typku poczytałem), to faktografia generalnie się zgadza.
badi pisze: 06 maja 2021, 13:27 fajnie się patrzy na tę azję całą
Ode mnie ogromny props za zobrazowanie tego azjatyckiego klimatu przełomu lat 70. i 80. - wyobrażam sobie, że musiało to pochłonąć w kurwę kasy i pracy, a podczas seansu wygląda po prostu pięknie.
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3558
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: mancipium »

Natomiast ja po 3 odcinkach juz nie miałem ochoty dalej oglądać. Jakieś takie meh, chociaż na pewno fajny serial. Nie czuć tej netflixowści jak w 95% innych produkcjach, co jest dla mnie olbrzymią zaletą
dicegame
Posty: 165
Rejestracja: 05 lip 2019, 15:28

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: dicegame »

po 3 odcinkach bardzo fajny i na pewno obejrzę chętnie do końca, jest tak jak napisali użytkownicy wyżej - wybornie ukazany klimat azjatyckich lat 70tych i 80tych i brak typowej 'netflixowości'. Właściwie ta druga zaleta sprawia, że ogląda się przyjemnie, bez wplatania wątków lpg i murzynów na siłę.

Marie Andre :oops:
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: MoTyW »

Ojjj tak serialowe dupeczki osobny props :oops:
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
TdW
Posty: 5690
Rejestracja: 11 wrz 2019, 21:09

Re: [miniserial] Serpent / Wąż (2021) Netflix

Post autor: TdW »

Spoko się oglądało, ale nie rozjebał mnie na łopatki. Pierwsze odcinki oglądałem mega zaciekawiony, ale potem tempo zamiast wzrastać to wydawało mi się, że spada i wiało trochę nudą. Poza tym raziła mnie jakaś niekonsekwencja językowa np. podczas jednej sceny Charles ze swoją partnerką najpierw rozmawiają między sobą po francusku, a potem nagle po angielsku i tak na przemian. Scenografia i oddanie azjatyckiego klimatu tamtych lat oczywiście wielki propsy.
ODPOWIEDZ