[film] Oscary 2021

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Nagrodę dla najlepszego filmu zgarnie...

Judas and the Black Messiah (reż. Shaka King)
1
7%
Mank (reż. David Fincher)
2
13%
Minari (reż. Lee Isaac Chung)
0
Brak głosów
Nomadland (reż. Chloé Zhao)
3
20%
Obiecująca. Młoda. Kobieta. (reż. Emerald Fennell)
2
13%
Ojciec (reż. Florian Zeller)
2
13%
Proces Siódemki z Chicago (reż. Aaron Sorkin)
1
7%
Sound of Metal (reż. Darius Marder)
4
27%
 
Liczba głosów: 15

Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: Rhubarb »

1. Ojciec
2. Dźwięk metalu
3. Obiecująca Młoda Kobieta
4. Proces Siódemki z Chicago
5. Mank
6. Minari

Nomadland niestety mam obejrzane do niecałej połowy i niestety nie miałem czasu dokończyć, jednak póki co nie do końca do mnie trafiał, a do Judasza jakoś nie mogłem usiąść.

Ojciec i Dźwięk metalu podobają mi się najbardziej i wydają mi się dość podobne - obydwa w wyjątkowo immersyjny sposób pozwalają widzowi doświadczyć emocji osoby dotkniętej konkretnym problemem - Ojciec wydaje mi się mimo wszystko o klasę wyżej, jednak Dźwięk metalu jest z kolei trochę bardziej uniwersalny. Obydwa filmy dały mi bardzo dużo filmowych emocji na najwyższym poziomie, których od dawna mi brakowało - żałuję, że nie mogłem zobaczyć ich w kinie.

Obiecująca Młoda Kobieta jest bardzo fajna, jednak pewna umowność i poprowadzenie niektórych wątków po prostu nie wykorzystała swojego potencjału, nie przeskakując poprzeczki moich oczekiwań

Proces to typowy solidny Sorkin, jednak brak tu jakiejś duszy, mocnego tąpnięcia, czy charakteru

Mank z jednej strony mnie oczarował klimatem starego Hollywood i ówczesnej realizacji filmów, jednak treściowo wydaje mi się to wydmuszka stworzona po to, żeby Fincher mógł pokazać, że jest artystą, a nie tylko najlepszym rzemieślnikiem w branży. Tylko, że nie jestem pewien czy jest.

Minari niestety było dla mnie największym zawodem - dla mnie to mimo wszystko płaska historia z płaskimi postaciami w płaskim świecie, żaden wątek mnie nie usatysfakcjonował. Nie mam nic do oszczędności w środkach, ale tutaj po prostu widziałem bardzo dużo potencjał w relacjach między postaciami, które imo nie zostały w żaden sposób odpowiednio wykorzystane
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9519
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: potter »

o lol, ale dziwnie na tej sali i przy tych stolikach to wygląda :D w sumie nawet spoko

e:
Coś tam trafiłem: Na rauszu, babcia z Minari, Nomadland, Hopkins :bowdown: :bowdown: Największa niespodzianka imo że zdjęcia przegrało Nomadland z Mankiem :D
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: mateko »

Na rauszu musiało dostać i bajka.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: Mider »

Kaluuya :bag: typ nawet nie był najlepszy w swoim filmie

nie wspominając, że nie był postacią drugoplanową

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
btw https://nypost.com/2021/04/25/las-homel ... SocialFlow
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: boixos »

Czego nauczyła mnie ośmiornica mnie z deka rozjebało, na plus oczywiście
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: gogi »

dymy, widzowie, dymy

tegoroczną nagrodę za krótki metraż otrzymał film Two Distant Strangers
pozwolę sobie wrzucić streszczenie fabuły w spoiler
Główny bohater budzi się w mieszkaniu dziewczyny po ONS. Po wymianie uprzejmości wychodzi, zostaje zaczepiony przez policjanta, który chce go przeszukać, ten mu nie pozwala, policjant używa siły, szarpią się, a główny bohater ginie.

Następnie znów budzi się u boku koleżanki i sytuacja się powtarza. Główny bohater próbuje różnych sztuczek, uciekać, walczyć, nawet zostaje w mieszkaniu, ale wtedy ginie w wyniku pomyłki adresu przez grupę operacyjną policji. Próbuje nawet rozmowy ze swoim mordercą, a gdy ten go puszcza, umiera chwilę później z rąk jego kolegów. W tej sytuacji bez wyjścia stara się zaprzyjaźnić z policjantem, prosząc go, by ten podwiózł go do domu. Ten się zgadza i bohaterowie toczą rozmowę na temat rasizmu, przywilejów itp. W tym czasie na dachach budynków pojawiają się nazwiska ludzi, których zabiła policja. Dojeżdżają do domu, a policjant wyjawia mu, że zdaje sobie sprawę z bycia w pętli i nie sprawia mu to problemu. Wyciąga pistolet i zabija bohatera - ciężko było mi przeżyć ten idiotyzm, ale cóż, taka wizja reżysera. Główny bohater budzi się kolejny raz i podejmuje następną próbę, licząc, że kiedyś mu się uda. Film się kończy, a my dowiadujemy się, że Grzegorz Floryda poszedł tylko po zakupy, a zła policja go zabiła.
film jak widać jest na ważny społecznie temat, więc fajnie, jest o czymś

problem w tym, że w 2016 roku niejaka Cynthia Kao stworzyła film pod tytułem Groundhog Day For A Black Man i okazuje się, że fabuła nagrodzonego przez Akademię dzieła to po prostu plagiat XD
Furthermore, in 2020, during the George Floyd protests, social media news outlet NowThis contacted Kao about featuring the film on their Facebook and Instagram pages. The following year, Netflix released Two Distant Strangers in collaboration with NowThis, excluding any credit of Kao's name or that she had anything to do with the original idea for the movie in any way.
ale mnie palce świerzbią żeby połączyć pewne stereotypy o kradzieży z pewnymi ludźmi, no no
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: [film] Oscary 2021

Post autor: manio »

tego się nie spodziewałem, ciekawe jakie konsekwencje tego będą.
ODPOWIEDZ