[serial] Gomorra

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3688
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Prez »

chuja pamiętam z poprzednich sezonów, stwierdziłem, ze jednak obejrzę od początku całość
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Gomorra

Post autor: PeterStillNinety's »

Wspanialy serial Dwa nowe odcinki eleganckie Szkosa ze trzeba czekać co tydzień
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
banger
Posty: 863
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Gomorra

Post autor: banger »

Znowu wyciekły odcinki przed premierą w telewizji, 3 dni xD

łapcie link do 3 i 4 https://www.reddit.com/r/Gomorrah/comme ... 080p_hdtv/
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Gomorra

Post autor: phobos »

triggeruje mnie
Spoiler
ta relacja gennaro z ciro, no ja wiem, że mafia, bez sentymentów, ale chłop odjebał mu ojca, matkę, ojciec chuj który zlecił zabójstwo córki ciro a gennaro miał w sumie za śmiecia, matka pizda która wysłała gennaro do ameryki południowej w sumie ryzykując jego życiem, ale wciąż kreowanie ich na PDW braci się nie traci i łzawe powroty i dramy wyglądają komicznie
oprócz tego znalazłem kilka ciekawostek o serialu, jak szukalem refreshu poprzednich sezonów by połapać się, który, kurwa, jest synem kogo (bez spoilerów z 5 sezonu):
Spoiler
-jedno z tych osiedli "mrówkowców", gdzie toczy się akcja w 2020 zostało wyburzone, bo kojarzyło się jako symbol mafii camorry, czyli tej, na bazie której wyprodukowano serial
-jeden aktor małolat, ten danielino z pierwszego sezonu, co tam się ukrywał za miastem i w końcu dojechał go ten długowłosy chłopina "z miasta", tj. z centralnego neapolu czy skąd on tam byl w 10 odcinku siedzi w pierdlu za jakąś napaść i pobicie typa na stacji metra, co zwrócił uwagę jemu i jego ziomeczkom, by nie szczali po ścianach, niektóre źródła podają, że typ dostał paręnaście ciosów nożem
-w ogóle znaczna część aktorów to jacyś lokalsi-amatorzy, np. gennaro to syn fryzjera z tamtych rejonów, dlatego wszyscy mówią dialektem neapolitańskim, którego nie rozumie większość włochów
-ten co grał traka, czyli przywódcę tych zbuntowanych małolatów chyba z 2 sezonu to też jakiś krewny hardych gangusów z tych rejonów
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9748
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: jajca »

No generalnie standardowy język italiano wjechał na poważnie z przyczyn formalnych po 2 wojnie światowej wraz z rozwojem mass mediów, ale oni do dzisiaj gadają dialektami których jest kilkadziesiąt i różnią się nawet między miastami oddzielonymi o parędziesiąt km (ten oficjalny język wywodzi się bodaj z florenckiego), ten z neapolu ma dużo cech charakterystycznych (acz nie aż tak jak np na Sardynii gdzie maja dialekt niepodobny do żadnego innego)
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Kamilr8xa
Posty: 32
Rejestracja: 24 paź 2020, 21:59

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Kamilr8xa »

Jak dla mnie serial od dawna zjada swój własny ogon. Kiedyś mega wyraziste postacie drugoplanowe, a teraz pojawia się ktoś nowy i zaraz ginie. Sama fabuła zdaje się kręcić ciągle wokół tego samego - jeden z drugim nawiązuje sztame, któryś z nich zdradza na rzecz trzeciej postaci, zdradzony zostaje odstrzelony i na jego miejsce pojawia się nowy wróg. Relacja Gennaro z Ciro też w ch** niejasna - ciężko im żyć bez siebie, łączy ich jakaś nietypowa więź, a tak naprawdę jeden chce pozbyć się drugiego.
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Gomorra

Post autor: PeterStillNinety's »

L'immortale e turnat!
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Cineksc
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2019, 12:58

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Cineksc »

Podbijam, piękna to była scena nie zapomnę jej nigdy :bowdown:
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9693
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: [serial] Gomorra

Post autor: potter »

i co obejrzeliście ostatni sezon? Martwią mnie te negatywne głosy (zwłaszcza o zakończeniu) chociaż ja dopiero zaczynam s05.
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Gomorra

Post autor: PeterStillNinety's »

Gdzie są odcinki 9 i 10 ja się pytam ? Jest sobota a na stronach pusto
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
ksiazenieporzadek

Re: [serial] Gomorra

Post autor: ksiazenieporzadek »

Hbo go biedaku


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Gomorra

Post autor: phobos »

są na rarbg ale nie oglądałem jeszcze @PeterStillNinety's

hbogo i ich aplikacja crashująca się co 10 minut? no, pozdrawiam, wolę swojego stabilnie śmigającego plexa
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Na nc+go też nie ma 9 i 10
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11712
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: [serial] Gomorra

Post autor: FLoo »

Myslalem ze nc+go już nie ma. Na canal+ appce są.
Największa pizda na forum:

Mider
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Już wrzucili
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20585
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Gomorra

Post autor: phobos »

chujowizna niestety to wszystko
Spoiler
Konflikt ciro i gennaro wynika z tego, że genarro siadła psycha ponieważ ciro nie odzywał się, więc za karę zamknął go w gułagu. Legit.
Blue blood w sezonie jest kompletnym śmieciem i służy tylko temu, by gennaro rozjebał go bejzbolem, po czym ciro i tak mu przebacza i chce pozwolić mu żyć. Oczywiście happy end nie wydarza się, bo gennaro postanawia w ostatniej chwili poświęcić życie by pomóc uratować się ciro, który przed chwilą mógł mieć mental breakdown i ojebac jego razem z żoną i synem. Oczywiście obaj giną w najgłupszy możliwy sposób czyli jak już oponenci zostali odjebani to opuszczają gardę bo przecież to na pewno wszyscy
Wątki poboczne też są dość mocno z dupy, szczególnie jak gennaro zamiast wykorzystać żonę mistrala do jakiegoś szpiegowania za liniami wroga to robi mu egzamin z lojalności mimo że jak sam mówi zaufanie to rzecz na którą nigdy nie mógł sobie pozwolić
Ogólnie szkoda gadać, wszystko było wyreżyserowane na siłę by była ostatnia scena na plaży w której obaj zginą i game over
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Gomorra

Post autor: PeterStillNinety's »

Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
Flisinio
Posty: 128
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:26

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Flisinio »

dziękuję, że mogłem to przez lata oglądać
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Top1 seriali
Awatar użytkownika
kr0pka
Posty: 4485
Rejestracja: 18 kwie 2019, 22:45

Re: [serial] Gomorra

Post autor: kr0pka »

Piękna była ta wycieczka po Neapolu. Miała słabsze i mocniejsze momenty ale ostatecznie wspominał ją będę bardzo dobrze. Świetny klimat.
nic na potem
ODPOWIEDZ