[serial] Gomorra

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [serial] Gomorra

Post autor: azar »

Payn3 pisze: 21 kwie 2021, 19:54 Absolutne 100/10. Nie ma lepszego, prawdziwszego serialu. Ludzie mogą się spuszczać nad Sopranos, The Wire i BB ale nic Gomorry nie przebije. Ostatni sezon trochę równia pochyła ale to ze względu, że musieli scenariusz na szybko zmieniać przez aktorkę grającą Patrizie. Trzeci sezon to najlepsze co spotkało mnie w życiu a to co się tam odkurwia na koniec to już w ogóle. Pamiętam jak usiadłem i tak sobie siedziałem chyba z 30 minut w milczeniu...
:lol: lubie Gomorre, ale w porownaniu z Sopranos jedyne co ona moze zaoferowac ciekawszego to ujecia kamery. Za daleki odlot.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [serial] Gomorra

Post autor: aleksy »

nie ma w tym beki, można normalnie tak mówić
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

szpilman pisze: 21 sie 2021, 14:56
Spoiler
W sumie mogli nie pokazywać Ciro w tych trailerach bo trochę taki spojler, a Enzo mam nadzieje rozpierdoli tych braci Levante bo mnie rudy mocno wkurwiał.
A to chyba nie widziałeś tego:

Film pełnometrażowy i równocześnie zapowiedź 5 sezonu.

https://www.filmweb.pl/film/Nie%C5%9Bmi ... 019-830462

Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [serial] Gomorra

Post autor: szpilman »

azar pisze: 21 sie 2021, 15:31
Payn3 pisze: 21 kwie 2021, 19:54 Absolutne 100/10. Nie ma lepszego, prawdziwszego serialu. Ludzie mogą się spuszczać nad Sopranos, The Wire i BB ale nic Gomorry nie przebije. Ostatni sezon trochę równia pochyła ale to ze względu, że musieli scenariusz na szybko zmieniać przez aktorkę grającą Patrizie. Trzeci sezon to najlepsze co spotkało mnie w życiu a to co się tam odkurwia na koniec to już w ogóle. Pamiętam jak usiadłem i tak sobie siedziałem chyba z 30 minut w milczeniu...
:lol: lubie Gomorre, ale w porownaniu z Sopranos jedyne co ona moze zaoferowac ciekawszego to ujecia kamery. Za daleki odlot.
O nie kolejny obrońca Sopranos, jak bardzo lubię ten serial i uważam za top to już mnie troche meczy to ubóstwianie i stawianie tej produkcji na piedestale wszystkich wszechseriali i doczepianie łatki praojca wszystkich produkcji odcinkowych. Sopranos to komedyjka przy Gomorra, i nie dzielii żadna przepaść obu tych tytułów.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9685
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: jajca »

Nie no gomorra początek spoko, ale późniejsze sezony naciągane jak gacie po starym, trzeba mieć wyrozumiałość do fabuły
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
azar
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2019, 18:40

Re: [serial] Gomorra

Post autor: azar »

dokladnie, nie mitologizuje Sopranos, tylko wedlug mnie Gomorra to polka np. takiego 4 Blocks, a Sopranos czy The Wire to majstersztyki. To tak jakby zestawiac nie wiem, 13 dzielnice z La Haine.
pozdrawiam serdecznie dzis kazda mordke
pozdrawiam serdecznie Monike Brodke
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] Gomorra

Post autor: wrubel »

szpilman pisze: 21 sie 2021, 16:28 Sopranos to komedyjka przy Gomorra

no, to brzmi identycznie jak narzekanie typów z mojej szkoły, wychodząc z kina stwierdzili, że na Katyniu za mało się strzelali
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Gomorra

Post autor: banger »

Spoiler
Wyciekł pierwszy odcinek 5 sezonu, chyba Sky Italia przez przypadek udostępniła na swoim kanale, usunęli ale i tak wystarczyło czasu by ludzie pobrali. Jak ktoś się nie może doczekać, to może sobie oglądnąć :joint:
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Gomorra

Post autor: joey »

stawianie tej produkcji na piedestale wszystkich wszechseriali i doczepianie łatki praojca wszystkich produkcji odcinkowych
zdanie wielu cenionych reżyserów, topowych krytyków i aktorów, ale jednak chuj do dupy, odwołujemy :lol:

ten s05e01 to jakoś długo wisiał na tym yt, bo wpadłem na to z parodniowym opóźnieniem i było już kilkadziesiąt wyświetleń, a mimo to nikt się tym nie zainteresował, także to chyba jakieś marketingowe mrugnięcie okiem

pora na rewatch widzowie
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [serial] Gomorra

Post autor: many-s »

Jestem po sezonie 1 i 2 i bardzo solidny serial. Imo w tych sezonach zastosowali rozwiązanie podobnie jak w Boardwalk Empire :) Z chęcią obejrzę S03.
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Nowy trailer:

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [serial] Gomorra

Post autor: instinkt »

tyle czasu minęło od 4 sezonu że już nawet nie pamiętam dokładnie co się działo :lol:
muszę chyba sobie odświeżyć od początku przez wrzesień/październik skoro w listopadzie ma wjechać ostatni sezon
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Gomorra

Post autor: mateko »

Podbijam, lecę od nowa i serio dużo się pozapominało.
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

To samo, też czekam do października i odświeżam
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Gomorra

Post autor: potter »

plus nie zapominajcie o tym filmie Immortale, sam go jeszcze nie widziałem ale tam jest wyjasnione z Ciro
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Pisałem kilka postów wyżej o tym. Film całkiem niezły, wstęp do 5 sezonu jak by nie patrzeć
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1872
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Połas »

Pierwsze dwa odcinki 5. sezonu na HBO GO 20 listopada. W każdą sobotę będą się pojawiały premiery kolejnych dwóch epizodów.

Opis:
Spoiler
Ostatni sezon rozpoczyna się w momencie, gdy starcie między Levantesem a Patrizią pozostawiło Neapol w gruzach, zmuszając Genny’ego do porzucenia marzeń o normalności i powrocie do działania. Gdy policja deptała mu po piętach, Genny został zmuszony do ukrycia się, sam, bez Azzury i małego Pietra. Teraz jego jedynym sojusznikiem jest ‘O Maestrale, tajemniczy mafiozo z Ponticelli. Wojna jest nieunikniona, a jego wrogowie zaciekli. Ale Genny stoi przed sensacyjnym odkryciem: Ciro Di Marzio żyje i obecnie przebywa na Łotwie. Odtąd nic już nie będzie takie samo.
Obrazek
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Gomorra

Post autor: mateko »

Jak wrażenia widzowie?
Awatar użytkownika
Krew
Posty: 1045
Rejestracja: 10 maja 2019, 9:49

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Krew »

2 pierwsze odcinki lepsze niż cały 4 sezon.
Spoiler
Ciro kontra Gennaro czy jak zawsze się dogadają ?
Awatar użytkownika
Flisinio
Posty: 128
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:26

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Flisinio »

tęskniłem za Tobą
ODPOWIEDZ