[serial] Gomorra

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] Gomorra

Post autor: stranger »

Spoiler
jeśli faktycznie Pep Guardiola będzie żyć i ta cała finałowa sekwencja z jego śmiercią była pustym shock value to jebać i szkoda było czasu
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Połas »

Jak obejrzysz Nieśmiertelnego, to nie będziesz się zastanawiać ;)
Spoiler
Tak, będzie żyć.
Obrazek
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: [serial] Gomorra

Post autor: stranger »

OMG. Panie daj pan spokój
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Rev »

Nie otwieram spoilera od uż Połas ale właśnie też byłem zdziwiony widząc ten klip, jeśli rozwiążą to tak jak jak uż Stranger napisał w pierwszym spoilerze to moja opinia o serialu spadnie, a stawiam go bardzo wysoko w swoim rankingu..Pora nadrobić film, dobry?
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Połas »

Dla mnie Nieśmiertelny na spokojnie 7/10. Ciut inny klimat niż przy regularnych odcinkach Gomorry, co po części wynikało ze sposobu narracji i dwóch linii czasowych w fabule, a trochę po części ze względu na łotewską lokalizację. Sam film widziałem już ze cztery razy, więc oglądało mi się go naprawdę dobrze, kamera prowadzona jak w serialu, jest napięcie, chociaż milczący Ciro potrafi wkurwić und irytować. Ostatnia scena za to ciary. Pozycja obowiązkowa dla fanów serialu, bo to jednak łącznik między sezonami.
Obrazek
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: [serial] Gomorra

Post autor: aleksy »

dziwna akcja, ale gomorze mogę wybaczyć
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: [serial] Gomorra

Post autor: pieschrodingera »

Kiedy ten piąty sezon?
tbc
Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Payn3 »

Absolutne 100/10. Nie ma lepszego, prawdziwszego serialu. Ludzie mogą się spuszczać nad Sopranos, The Wire i BB ale nic Gomorry nie przebije. Ostatni sezon trochę równia pochyła ale to ze względu, że musieli scenariusz na szybko zmieniać przez aktorkę grającą Patrizie. Trzeci sezon to najlepsze co spotkało mnie w życiu a to co się tam odkurwia na koniec to już w ogóle. Pamiętam jak usiadłem i tak sobie siedziałem chyba z 30 minut w milczeniu...

Później zastanawiałem się dlaczego? Przecież tam nikogo się nie da lubić, same kurwa chuje i zabijaki, liczy się tylko hajs, nawet Gennaro nie miał problemu sprzedać teścia na psach. Ale to sprytnie wykminiony scenariusz, tutaj ci pokażemy relację z dzieckiem, tutaj jakiś dobry uczynek etc. i się przywiązujesz do typka, z którym w realu nie chciałbyś mieć nic wspólnego. Swoją drogą poznałem kiedyś ziomeczka, który mieszkał w tamtych rejonach kupę lat i opowiadał mi co nieco i wszystko się zgadza. Serial klasyk.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: jajca »

Dla mnie późniejsze sezony trochę daleki odlot już, serial staje się coraz mniej realistyczny i coraz bardziej przewidywalny, a
Spoiler
jeśli faktycznie wskrzeszają ciro to już w ogole :bag:
Co do tamtych rejonów, kojarzysz, ze serial jest bardzo luźno inspirowany non-fiction książka o tym samym tytule, gdzie normalnie padają nazwiska, wydarzenia itd
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2021, 8:59 przez jajca, łącznie zmieniany 1 raz.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20270
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Gomorra

Post autor: phobos »

niestety tak od połowy 3 sezonu tendencja spadkowa, początek trzeciego jeszcze był spoko klimacik bo tam była
Spoiler
jakaś Albania i ten klimat tam dość posępny, jak się komuś podobało to niech obejrzy Umbre
a tak to z lekka wieje już taką telenowelą, nowe postacie to lamusy a wątki postaci będących od początku już utykają w takim martwym punkcie i potrzebują reseta, czyli ktoś musi zostać solidnie odjebany
Spoiler
np. rodzina Genarro oby to bo pizdowaty wątek jak huj the sims
i w tym może jest potencjał
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Rev »

@jajca daj moze ten fragment o Ciro w spoiler, zeby ktos kto jest w trakcie ogladania sie nie nadział
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: [serial] Gomorra

Post autor: fromage »

definytwnie pierwszy i drugi, trzeci sezon zjadaja te nowsze z mlodziakami, jaralem i dalej sie jaram (pare lat temu) tym serialem jako ze przypadkowo tzn bardzo bardzo temu obejrzalem film pod ta sama nazwa co serial i kupilem ksiazka ktora bym kazdemu polecil, autora na jakis czas policja trzymala bo zbyt duzo powiedzial, film byl poprostu to co tam pisal w ksiazce a wspominal co tam bylo w 80-90 i ogolnie i kto duzy kto maly i kto co robi. jak mowilem kupujta czytajta kziaske bo warta i zacytuje kiedy neapolskie specjalne cbś na podlsluchu zlapaly "my smiecie przetwarzamy w zloto", jak maloletnich cyganow brali zeby rozwozili na tirach toksyczny otpad, czemu jak tsunami jebnelo to tam w somali od dawna jest toksycznyt otpad od kurwa nie wiem 80-90 i czemu przecietna zycia to okolo 35/40lat sorry za offtop i spoiler ale jaralem sie tym tematem jakis czas bo to spox ksiazka, serial jak serial jeden z lepszych ale np taka akcja w dorttumndzie w niemczech to byla grana i w serialu i w realu to stanelo sie. z tego co pamietam to teraz jest serial ZeroZeroZero nt. kokainy
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Payn3
Posty: 107
Rejestracja: 18 kwie 2021, 15:35

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Payn3 »

Tego pisarza do dziś ukrywają. ZeroZeroZero też spoko, czuć troszkę Gomorrki ale za dużo wątków wrzucone i podobała mi się tylko akcja w Meksyku.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1869
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Połas »

Finałowy sezon w listopadzie. Na razie teaser.

Obrazek
pieschrodingera
Posty: 1238
Rejestracja: 03 wrz 2020, 3:00

Re: [serial] Gomorra

Post autor: pieschrodingera »

Czekanko
tbc
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: [serial] Gomorra

Post autor: potter »

Piękna to będzie jesień serialowa
Awatar użytkownika
DamianosWariatos
Posty: 31
Rejestracja: 04 lip 2021, 22:58

Re: [serial] Gomorra

Post autor: DamianosWariatos »

Serial sztos, bez dwóch zdań. Uwielbiam końcówki odcinków, zawsze są z tym podkładem muzycznym, istne arcydzieło.

W oczach społeczeństwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji do pedalstwa i kurestwa!
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [serial] Gomorra

Post autor: szpilman »

Nie będę się rozpisywać nad zajebstościa tego serialu bo już wszystko zostało powiedziane w tym wątku, ale muszę tu wbić z bowdownem za ścieżkę dźwiękową bo jest po prostu obłędna, a utwór Tragic Vodka po prostu mnie zmiata z powierzchni. Zawsze gdy po tych klawiszach wlatuje ten pulsujący basik to mam przed oczami Ciro jak idzie przez jakieś ponure korytarze albo z dachu spogląda na obskurne osiedla Neapolu.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
Balaclava
Posty: 127
Rejestracja: 11 lut 2021, 13:10

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Balaclava »

Teraz tylko czekać na finałowy 5 sezon, premiera w listopadzie.

Krótki teaser:
Awatar użytkownika
szpilman
♓︎
Posty: 4622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:26

Re: [serial] Gomorra

Post autor: szpilman »

Spoiler
W sumie mogli nie pokazywać Ciro w tych trailerach bo trochę taki spojler, a Enzo mam nadzieje rozpierdoli tych braci Levante bo mnie rudy mocno wkurwiał.
"...jest eśmy małymi cząstkami wielkich rzeczy..."
pieseczek dla ślizgawkera
Obrazek
ODPOWIEDZ