[serial] Gomorra

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

[serial] Gomorra

Post autor: instinkt »

Obrazek
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Sined »

Dziwny ten sezon, Gennaro jakoś stara się go ciągnąć i odcinki z nim uważam za najciekawsze, jedyna osoba z charyzmą na odpowiednim poziomie. No i Azurra :oops:
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Gomorra

Post autor: joey »

trochę ten sezon w dziwnym kierunku idzie, mieszane uczucia mam, ale co Patrizia jest sztosem to o jeny :oops:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Rev »

Azurra najlepsza :oops:
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Gomorra

Post autor: banger »

Wszystko się zazębiło, budowanie fabuły pod jatkę zakończone, odcinki 9-10 to już stara dobra Gomorra :bowdown:
Spoiler
Genny jak Marlo z The Wire, Secondigliano to jego naturalne środowisko, a nie udawanie porządnego biznesmena
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2019, 14:16 przez banger, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: [serial] Gomorra

Post autor: wrubel »

ale weź kurwa niby nie spoileruj typie


albo sorki, bede miły bo tutaj sami przyjaciele, już mi przeszło
Awatar użytkownika
mateko
Waste Management
Posty: 6707
Rejestracja: 18 kwie 2019, 18:47
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Gomorra

Post autor: mateko »

Zostawiam :bowdown: dla tej serii.
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Gomorra

Post autor: joey »

9 i 10 z zaskoczenia przyśpieszyły akcję, także jak ktoś się zniechęcił przez wolne tempo/cokolwiek innego, to warto się przemęczyć imo.

a potem nie oglądać trailerów do kolejnego odcinka :roll:
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Sined »

Spoko, że to wszystko ruszyło. Szkoda tylko, że trochę późno.
Spoiler
W 9 odcinku w 11:11 obok ziomeczka palącego szluga jest Ciro czy mi się wydaje?
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Rev »

Lecimy z finałem :joint:

e: na to czekałem cały sezon :bowdown:
jankes
Posty: 162
Rejestracja: 19 kwie 2019, 16:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Gomorra

Post autor: jankes »

Całkiem zgrabnie wyszło to zakończenie sezonu tylko kim do chuja jest
Spoiler
ten jebany Mistral
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: [serial] Gomorra

Post autor: joey »

no ja to jestem wkurwiony
Spoiler
jestem zawiedziony zakończeniem wątku Patrizii; w sensie ono jest napisane bardzo dobrze od początku do końca i w sumie ciężko się do czegoś przyczepić, ale po prostu liczyłem przed tymi odcinkami, że ona wyjdzie o suchej stopie z tego wszystkiego i na końcu przybije piątkę z Gennym i podzielą się Neapolem. całe szczęście, że pozostawili przy życiu schowanego trochę do szafy w tym sezonie Enzo, bo nie przepadam za postacią Gennaro i wydaje mi się, że sam nie pociągnie następnego sezonu jako jedyna postać z jakimś wyraźnie zaznaczonym charakterem po stronie klanu Savastano. also bardzo irytuje mnie Azurra, casus tej brzydkiej raszpli z Breaking Bad i mam nadzieję, że skończy jak Deborah.
ale podsumowując to bardzo dobry sezon, może pierwsza połowa nakręcona trochę w innym stylu, niż zwykle, ale już druga nawiązuje poziomem do poprzednich sezonów i warto było czekać na taki rozwój akcji. RIP Patri :(
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Sined »

mocno średni sezon z bardzo dobrym zakończeniem
Spoiler
Gennaro to jest kot, nie wiem za bardzo też, może ktoś wyjaśni - co to za ziomek (Fernando?), który latał z Gennaro przez ostatni odcinek samochodem itd. Zajebiście, że zabili męża Patrizii, był strasznie miałki i nawet gdy próbował coś robić to nie wychodziło. Scena w której zabił starego Levante i powiedział ich córce by przekazała braciom, że Gennaro wrócił, jak i scena końcowa to ciarki. Ciekawi mnie czy Gennaro znowu przejdzie przemianę jak w okresie gdy był na wyjeździe w Kolumbii. Ciekawe co zrobi też z Prokuratorem, bo jego wątek pewnie będzie się ciągnął. No i Azurra po raz kolejny się zakochałem. :oops:
Czekam co wydarzy się dalej, chociaż pewnie znowu z 1-1,5 roku czekania
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [serial] Gomorra

Post autor: instinkt »

mówienie że sezon średni to mocne nadużycie, po prostu inny od poprzednich - inna budowa fabuły
mi się bardzo podobał i miał ciekawe zakończenie które otwiera opcje na wprowadzenie nowej interesującej postaci w sezonie 5
Spoiler
bo już mnie wkurwiały te miękkie faje, czas na prawdziwe gm2l
możliwe że ta postać się też będzie grubo przewijała przez zateasowany film o Ciro co powinno dać dobrą podbudowe
Spoiler
tylko czemu Genny wbił do tej meliny? bo myślał że Patricia sypała na niego?
Awatar użytkownika
banger
Posty: 860
Rejestracja: 22 kwie 2019, 16:54

Re: [serial] Gomorra

Post autor: banger »

Finał piękny, sam sezon mi się podobał, jednak to rozbicie wątków trochę męczyło i jakoś od 9 odcinka kiedy wszystko się zazębiło, Gomorra weszła na bardzo wysoki poziom.
Spoiler
Enzo albo zmieni się w zwyrola typu Ciro albo szybko pójdzie do piachu w pierwszych odcinkach. Nie ma ludzi, sojuszników, nie mam pojęcia co oni wymyślą by go przywrócić do gry, bo w tym sezonie zrobił się strasznym lamusem, ogrywali go jak chcieli. No i strasznie szkoda Patri, lubiłem ją bardzo, odjebali najpiękniejsza i najlepsza kobietę w serialu :(
Awatar użytkownika
Sined
Posty: 244
Rejestracja: 20 kwie 2019, 13:30

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Sined »

instinct pisze: 04 maja 2019, 20:03 mówienie że sezon średni to mocne nadużycie, po prostu inny od poprzednich - inna budowa fabuły
mi się bardzo podobał i miał ciekawe zakończenie które otwiera opcje na wprowadzenie nowej interesującej postaci w sezonie 5
Spoiler
bo już mnie wkurwiały te miękkie faje, czas na prawdziwe gm2l
możliwe że ta postać się też będzie grubo przewijała przez zateasowany film o Ciro co powinno dać dobrą podbudowe
Spoiler
tylko czemu Genny wbił do tej meliny? bo myślał że Patricia sypała na niego?
Po prostu miałem inne oczekiwania, może ze względu na to, że skończyłem Suburre przed tym sezonem Gomorry, gdzie jednak w drugim sezonie Suburry było mnóstwo akcji.
Co do spoileru to:
Spoiler
Prokurator zapytał Patrizie o Gennaro, w sensie czy go zna podczas przesłuchania, ta odpowiedziała, że on o tym wie, na co on, że musi to usłyszeć od niej. Do końca pewnie nie dowiemy się czy go wsypała czy nie (chyba że następny sezon to rozwieje). Poza tym zgodnie z jego zasadą by nie ufać nikomu łatwiej było zabić Patrizie i jej męża (bo zabicie samego męża pewnie nie wchodziło w grę) niż ryzykować, że go wsypała albo wsypie w przyszłości.
nikt nie powie nam jak mamy żyć, mordo
ile zarabiać, gdzie pracować i kim być, mordo
Awatar użytkownika
instinkt
Moderator
Posty: 6837
Rejestracja: 17 kwie 2019, 12:29

Re: [serial] Gomorra

Post autor: instinkt »

ale ja przecież nie neguje
Spoiler
odjebania jej, dziwi mnie tylko sama końcówka odcinka gdzie Genny wbija do jakiejś piwnicy chuj wie po co skoro temat wyjaśniony
Awatar użytkownika
PeterStillNinety's
WNB Weteran
Posty: 2563
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:43

Re: [serial] Gomorra

Post autor: PeterStillNinety's »

Instinct a propo tego co napisałeś:
Spoiler
Genny dobrze wie co robi idac w podziemia - walka o Secondigliano dopiero sie zaczyna - synowie Levante, dyplomata no i niebieska krew tez bedzie chciał wyrównać rachunki. A tak Genny zapewnił sobie ramię zbrojne w postaci ludzi Mistrala - sam zniknał a będzie nimi kierował Wszyscy beda zachodzić w głowę kto stoi za Mistralem i zanim się dowiedzą to trochę trupów będzie Mistrzowski manewr Gennaro

W ogóle scena gdzie został odpalony wuj Levante to taki pokaz siły, że ze 3 razy ją powtarzałem :bowdown:
Kontuzje brak sportu byłem wyczerpanym wrakiem dziś powracam po swój łup jak pirat w ręce z hakiem
Awatar użytkownika
kuszmen
Posty: 128
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:23

Re: [serial] Gomorra

Post autor: kuszmen »

kozacki sezon :bowdown:
byly obawy, ze bez Cira nie dadza rady, jednak to dalej, ten sam wysoki poziom
Spoiler
Gennaro Savastane is back, fajnie pokazali wewnetrzna walke Gennaro przez caly sezon, widac, ze nauki Ciro nie poszly w las i kontynuuje jego marzenie
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: [serial] Gomorra

Post autor: Rev »

co do końcowej sceny
Spoiler
Możliwe, że boi się, że Pati go wsypała więc się chowa. Niemniej jednak, moja pierwsza myśl była taka (po rzeczach do zrobienia, które wymienił w rozmowie z Patrizia), że hit na prokuratora już jest, więc się chowa, żeby przeczekać przypał po tym jak zostanie typo odjebany, ale nwm. Ogólnie props dla tego serialu, że nie boją się odpierdolić głównych postaci, no bo Patrizia takową była w tym sezonie. Szczególnie na tle seriali, które tych jaj nie miały tudzież straciły, jak GOT. pzdr
ODPOWIEDZ