[serial] Wiedźmin

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Napisał trylogię husycką która była wyborna. Imo nawet lepsza niż wiedźmin.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Parlae »

Ja nie ukrywam, że w moim przypadku (czyli w latach licealnych) największe wrażenie na mnie robił nie tam świat przedstawiony, ale po prostu język Sapka. Dosłowny i kwiecisty. Było to niezwykle odświeżające doświadczenie w porównaniu do rozmemłanych lektur szkolnych. Dzisiaj już na mnie nie robi on wrażenia, ale parę cytatów z sagi nadal mam w głowie. I nie utraciły swojej magii.
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Jose »

Mnie oczarował w podstawówce/gimnazjum (przez akcję), potem na studiach (polityka), a na koniec jakoś całkiem niedawno (język), za mnóstwo rzeczy można chwalić tu Sapka, jedna z moich ulubionych książek ever, czasami może przesadza z literackim samogwałtem, ale mi się i tak podoba.

Trylogia Husycka też super, ale imo tam zbyt często działał deux ex machina i ten motyw "zabili go i uciekł" denerwował już pod koniec trylogii.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Kompletnie nie zauważyłem zjawiska deus ex machina w trylogii :dunno:
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Bisclavret
Posty: 3297
Rejestracja: 27 gru 2019, 18:27

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Bisclavret »

Było tego dużo, głównie w "Bożych bojownikach". Reynevan co chwilą znajdował się w ciemnej dupie, żeby za chwile totalnie fartem się z niej wydostać, żeby jutro znowu się w niej znaleźć, żeby można było cudem z ciemnej dupy wyjść. I tak w kółko.

Co nie zmienia faktu, że Trylogia Husycka jest genialna, świetnie napisana, a słuchowiska to pierdolone arcydzieła.
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2926
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Ok. Inaczej jednak rozumiem deus ex machina.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: redman23 »

THE WITCHER - STUNT TEAM (JUST FOR FUN) PART 1
Spoiler
THE WITCHER - STUNT TEAM (JUST FOR FUN) PART 2
Spoiler
Awatar użytkownika
MoTyW
Pierwszy Mod
Posty: 5374
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:34

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: MoTyW »

Opowiadania czytałem dawno temu, za dzieciaka, choć coś w pamięci zostało. Sagę też, choć to akurat w tym kontekście nie jest zbyt istotne. W gierki nie grałem (shame on me, zamierzam nadrobić niebawem). Do serialu podchodziłem bez oczekiwań - trailery w żaden sposób mnie nie kupiły i nie pojechałem pierwszym, drugim, ani nawet trzecim hypetrainem.

Efekt finalny zaskoczył mnie bardzo na plus. Wiedziałem wcześniej o lekko udziwnionej chronologii, ale jakoś za bardzo mi ten zabieg nie przeszkadzał (może właśnie dlatego). Uważam, że serial zrealizowano po prostu solidnie. Nie będę się wypowiadał na temat zgodności z materiałem źródłowym bo nie jestem dość kompetentny to raz, a dwa, że każda adaptacja musi w jakiś sposób odbiegać od oryginału - taka natura konwersji z jednego typu źródła na drugi. Patrzyło się na to fajnie. Zdążyłem się przez te 8 odcinków zżyć z kreacjami bohaterów, do których nie mam zastrzeżeń (może tylko Triss mogłaby być lepszą dupą, ale jej funkcja tutaj i tak jest bardzo epizodyczna). Coś tam wprawiło mnie w śmiech, coś tam pragnęło przywołać łezkę w kącik oka. Henry zasługuje na osobnego propsa - po pierwsze za to, że jest geekiem i napierdala w Total War Warhammera, po drugie za to jak doskonale rozumie postać Geralta... Nie uważam jednak, że jest to jedyny koń pociągowy tego zaprzęgu. Moim zdaniem warto, nie warto natomiast słuchać pierdololo w stylu "HURRR DURRR JAK ONI MOGLI COŚ TAM COŚ TAM".
SLGWK since 15.08.2009
#wolnykurdystan #wolnacipa
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Moltisanti »

Obejrzałem ten serial i mam wrażenie że wleciał i wyleciał z głowy, dla mnie nic tu się nie broni. Absolutnie chujowa narracja, dostajemy jakiś świat przedstawiony, jakichś wiedźminów i deal with it, jak cię ciekawi historia świata przedstawionego czy jego opis to chuj ci w dupę, nic ci nie powiemy. Jedyne co to powiemy ci że wiedźmini są zimni, obojętni, nie czują emocji i nie mają empatii, a to ratowanie bezbronnego w każdym odcinku to tak dla sportu, tak samo jak posiadanie przyjaciela.

No kurde nie wiem, mi to się wydaje że w fantasy to co pociaga najbardziej to właśnie ten alternatywny świat, o którym tutaj nie wiemy nic, połowa odcinków jest totalnie z dupy typu zapierdalam potworka i zaraz wracamy do głównej fabuły. Próba zbudowania aury tajemniczości wokół Ciri to dla mnie też jakaś groteska. Pokażemy las i 100 trupów przed nim, a Ciri do niego wejdzie, o kurwa to zrobi wrażenie, no bo kumacie, inni zginęli a ona tam wejdzie i nie zginie :eek: Jeśli ktoś z was poczuł chociaż przez moment że znajduje się w innym ciekawym świecie który ma ochotę eksplorować, wyobrażać go sobie, to zazdroszczę, mnie ta przyjemność nie spotkała ani przez sekundę.
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Jose »

Moltisanti pisze: 07 sty 2020, 15:11 Absolutnie chujowa narracja, dostajemy jakiś świat przedstawiony, jakichś wiedźminów i deal with it, jak cię ciekawi historia świata przedstawionego czy jego opis to chuj ci w dupę, nic ci nie powiemy.
Czy podobnie nie jest w każdym serialu fantasy? W takiej Grze o Tron też wszystko było naćkane i początkowo łatwo było się pogubić i dopiero z czasem wszystko zaczynało się w całość. W książkach da się o wiele więcej rzeczy dopowiedzieć, tutaj czasami wyszło jak wyszło (ten wątek Ciri imo najsłabszy i najmniej logiczny).
Awatar użytkownika
Moltisanti
Posty: 3562
Rejestracja: 05 maja 2019, 21:11

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Moltisanti »

Jose pisze: 07 sty 2020, 15:23 Czy podobnie nie jest w każdym serialu fantasy?
No szczerze mówiąc to moim zdaniem nie i to tyczy się także filmów w tym gatunku które przecież mają dużo mniej czasu na przedstawienie świata. Pierwszy raz czułem się tak wepchnięty do innej rzeczywistości bez próby wyjaśnienia mi gdzie ja do chuja się tak na prawdę znajduję. Nie pomagał też sam styl kręcenia tego serialu gdzie większość scen to było zbliżenie na mordę która wypełniała 90% kadru ew jakiś mały pokój. Nie oczekuję od razu ujęć jak w Grze o Ton gdzie mam oddalenie na cały świat czy zajebisty wielki mur, ale fajnie gdyby realizatorzy dali mi możliwosć samemu poukładać jakoś klocki, połączyć w głowie skąd dokąd idzie Geralt, skoro nie chcą mi tego powiedzieć. A ja w każdym odcinku czułem że nie wiem czy akcja jest w tym samym miejscu, czy minutę a może rok drogi dalej, przez co totalnie traciłem zainteresowanie, bo już nie wiedziałem czy ten wątek z poprzedniego odcinka to miał miejsce 10 lat temu czy dwa dni temu, czy on w ogóle był istotny czy już jebać. No kompletnie traciłem zajawę po takich akcjach, a oglądałem bardzo uważnie jak na mnie
Łąsą pisze: 31 gru 2020, 19:13 prędzej nastąpi zmiana systemu monetarnego niż stopy wrócą do poziomu 3-4%
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2976
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: vampmoney »

Mój jedyny kontakt z uniwersum to serial z początku wieku i gra Wiedźmin 2 zabójcy królów, zabierać się za serial? Dodam ze całkiem ciekawi mnie to uniwersum, mam zamiar w niedalekiej przyszłości złapać wiedźmina 3 na pc.
Awatar użytkownika
zlewam
Posty: 583
Rejestracja: 19 kwie 2019, 18:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: zlewam »

^tak
ja znalem tylko jakies podstawy z gier (ale sam w nie nie gralem) a serial mial mnie zachecic do ksiazek, zajaralem sie i czytam tera normalnie
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: daveyo »

Wiedźmin po polsku | Netflix
Spoiler
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Jiigsi »

https://www.witchernetflix.com/pl-pl mapka świata, z osią czasu zawierającą ważniejsze wydarzenia. Całkiem fajnie to netflix zrobił
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
SWN
Administrator
Posty: 11447
Rejestracja: 17 kwie 2019, 0:46
Lokalizacja: Kałków

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: SWN »

Sam pomysł i organizacja (w sensie połączenie mapy z chronologią) super, ale ta mapa jest tak paskudna i nieczytelna, że od pierwszego momentu musiałem wytężać wzrok przygarbiony w kierunku ekranu. Nie mam chujowego monitora i nie siedzę w piwnicy, a nie znając uniwersum choćby z gry musiałbym się srogo wysilić, żeby namierzyć taki Novigrad napaćkany malutkimi, zlanymi literkami. Nie mam też pojęcia co jest na wybrzeżu, tuż na zachód od Brokilonu, no fatalne są te kleksy.
B to G strikes again, thick hay on the bread... For me it's a lifestyle, you say that's about swag
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: zemsta1kadluba »

daveyo pisze: 09 sty 2020, 13:50 Wiedźmin po polsku | Netflix
Spoiler
powiem że w sumie szacun dla aktora od Jaskra bo pamiętam że mówił że przeczytałem książki na szybko przed rolą, a po świętach chciał na spokojnie i rzeczywiście widać że zna ten świat, takich aktorów jak on i Cavill nam trzeba.
mołpy są kozackie
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: daveyo »

Chyba im się spodobało :D

Jak bardzo polski jest Joey Batey | Wiedźmin | Netflix
Spoiler
Awatar użytkownika
Ablazir
Posty: 3264
Rejestracja: 19 kwie 2019, 20:01

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Ablazir »

Według nieoficjalnych danych produkcja 2. sezonu "Wiedźmina" ma ruszyć już 17 lutego. Obecnie trwa wybieranie nowych lokacji m.in. w Szkocji.

Serial powróci najprawdopodobniej w pierwszym kwartale 2021 roku.
Fajnie, ale szkoda, że nie na święta :/
Obrazek
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: baqlashan »

czekam na sezon zrealizowany w całości na Podlasiu
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
ODPOWIEDZ