[serial] Wiedźmin

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Dokładnie. Na Podlasiu jest od chuja potworów.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: daveyo »

Nic to Was nie nauczyło...
Polowanie się zaczęło...
https://www.eska.pl/bialystok/adam-kras ... -a6PH.html
tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: tanio »

z recenzenckiego obowiazku obejrzalem wreszcie do konca pierwszy odc. i ja pierdole jakie to jest chujowe. cos jak gdyby Xena, wojownicza ksiezniczka i Maciej z Klanu mieli dziecko. albo moze swieto piwa? nie wiem. ocena na mc bardzo zawyzona, pewnie netflix posmarowal.
Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Rhubarb »

tanio pisze: 16 sty 2020, 12:08 z recenzenckiego obowiazku obejrzalem wreszcie do konca pierwszy odc. i ja pierdole jakie to jest chujowe. cos jak gdyby Xena, wojownicza ksiezniczka i Maciej z Klanu mieli dziecko. albo moze swieto piwa? nie wiem. ocena na mc bardzo zawyzona, pewnie netflix posmarowal.
a skąd ty typie wiesz, że zawyżona jak żeś obejrzał 1/8 xD
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Ja to mam tak że ilekroć jakiś tanio wyskoczy że jebie Xeną to jak oglądam to faktycznie widzę Xenę. Ostatnio zauważyłem też taką akcję z bitwy o Soden, że Tissaia w pewnym momencie tuż przed rozpierdolem jaki zrobiła Yennefer jest mocno poobijana i zakrwawiona, by po chwili już nie być. No, ale czary mary...
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mlodyperkez »

a ja obejrzalem caly 1 sezon dwa razy, bo czulem niedosyt po pierwszym razie i uwazam ze sa fajne podstawy pod naprawde solidny serial. na poczatku mialem bardziej krytyczne spojrzenie, po rewatchu troche mi wkurwienie zeszlo na pewne sprawy. juz mi tak ilosc czarnych nie przeszkadza, 1 czarna czarodziejka na cale gremium magow ujdzie, driady w sumie to nie elfy, nawet hindusa vilgefortza zniose, chociaz triss im kurwa nigdy nie wybacze o chuj chodzi przy podejmowaniu decyzji na tych castingach wie ktos? no bo jak masz w opisie ksiazki na ktorej sie bazujesz wyraznie napisane biala cera czerwone wlosy, a do roli zatrudniasz mulatke z czarnymi kreconymi wlosami to o chuj tu chodzi? yennefer ujdzie..chociaz imo aktorka jest troche za mloda, yen mi sie zawsze kojarzyla z taka dojrzala kobieta ktora wie czego chce i umie sobie chlopa w okol palca owinac a tutaj mam wrazenie to jest bardziej taka smarkula co to nie bardzo wie gdzie jej miejsce. cavill zagral calkiem okej, chociaz za ladna ma buzke brakuje jakiejs blizny + brak kocich oczu no kuuuuurwa za 1 obejrzeniem mowilem ziomkom ze no git ten geralt tylko cos mi w nim nie pasuje i wtedy ziomek mowi no kurwa on nie ma kocich oczu i wtedy mnie uderzylo ze to chyba to mi wlasnie nie pasowalo.

cgi takie se, gra aktorska MOZE BYC, no kurwa nie wiem czy to moje fanbojstwo czy patriotyzm i podswiadomie nie potrafie hejcic bo POLSKIE ale no mam wrazenie ze jak wezma do siebie uwagi fanow to im dalej w las bedzie tylko lepiej. mogli by tez popracowac nad przejrzystoscia timelineu bo momentami dla nuba bylo ciezko do polapania sie, no ale z drugiej strony musieli tez przedstawic wiele watkow i postaci wiec pewno w tej kwesti w przyszlym sezonie tez bedzie lepiej no a tak w ogole to jak ktos czytal ksiazki i gral w gry jak ja to mial w to wyjebane bo i tak wszystko kumal no ale jakis minus to jest dla nowego widza.

osobiscie uwazam ze momentami kulawy witcher > ladny ale nudny i nijaki mandalorian (jestem fanem sw od ~96)
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Uczciwie rzecz biorąc to scenografia ma się nijak do książki. Brokilon to nie była dżungla tylko gęsty las dębowy. Domy driad byly wykonane z zywych pnączy. Driady nie wyglądały jak amazonki z mad maxa, a Sodden nie było ruiną z furtką zamiast bramy. Resztę już pisałem. Sodden to była rzeź na dziesiątki tysięcy. Ale są też dobre rzeczy: sceny walki i cała ta gonitwa Yeneffer przez portale bardzo spoko. Jakiś tam potencjał jest.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: MicBar »

Imo Charlotra i Cavill świetna gra. Za to kreacja Triss dla mnie kompletnie niezrozumiała. Powinna być najmłodszą czarodziejką, kojarzoną z włosów, a w serialu z aparycji momentami mogłaby być matką Yen.

Jest trochę do poprawy po 1 sezonie, ale będąc pełnym obaw przed oglądaniem, jestem zadowolony. Czekam mocno, co dalej.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2985
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: vampmoney »

Wspominałem tam wyżej, że jako kompletny laik, który oglądał tylko wiedźmina z 2002 i grał w zabójców królów chcę odpalić netflixowy serial. Tak też zrobiłem i kompletnie nie żałuję wsiąkłem w klimat mega do tego stopnia, że planuję zabrać się za opowiadania sapkowskiego (bo zdaję sobie sprawę, że tam dopiero znajdę klimat wiedźmina i że serial pomimo, że mi się podobał pewno wykastrowany)
Awatar użytkownika
jogi
Posty: 2966
Rejestracja: 18 kwie 2019, 15:46

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: jogi »

Zacznij od sagi od razu. Opowiadaniami sobie uzupelnisz to co najważniejsze w sadze.
Yakuza not mafia, Yakuza wa kazoku.
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1372
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: redman23 »

Ktoś na fejsie wrzucił
KULISY WIEDŹMINA
Showrunnerka ujawniła plan na I sezon, który wysłała na początku do Netflixa. Można lepiej zrozumieć motywy, jakie stoją za różnymi rozwiązaniami. Naprawdę ciekawa rzecz.
w spoilerze 2 obrazki, parę akapitów tekstu
Spoiler
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mlodyperkez »

Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Sidd »

VeSe Bizzare Adventure
Stand user: Vesemir
Stand name: [Przeznaczenie]
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »

jebane hińskie bajki
Obrazek
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2622
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Sidd »

warn
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
sydemon
Posty: 161
Rejestracja: 08 maja 2019, 10:32

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: sydemon »

może być ciekawe
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9068
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »

W rolę najpiękniejszej na świecie Franceski Findabair wcieli się Mecia Simson.
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Spoiler
Obrazek
To niezła najpiękniejsza kobieta na świecie.


oprócz tego:
Kristofer Hivju - Nivellen
Yasen Atour - Coën
Agnes Bjorn - Vereena
Paul Bullion - Lambert
Thue Ersted Rasmussen - Eskel
Aisha Fabienne Ross - Lydia
Obrazek
Awatar użytkownika
YKCUL
Posty: 2863
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:07
Lokalizacja: Legalizacja

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: YKCUL »

Przecież ładna
NOWY FORUM ŚLI**
TYLKO NIE RAPOWY
Spoiler
Obrazek
Awatar użytkownika
Drmz
Posty: 1089
Rejestracja: 23 kwie 2019, 8:12

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Drmz »

NIby niebrzydka, ale do roli Goluma np też by sie nadawała i co teraz
kosciey pisze: 03 mar 2020, 13:07 wszyscy jesteście chujowo wypluci przez generator gówna.
lygrys pisze: 15 sty 2021, 17:13 Tak czy inaczej nie żałuje, bo wreszcie kupiłem durszlak
daveyo
Posty: 12142
Rejestracja: 29 lip 2019, 14:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: daveyo »

Building the Kikimora Battle with Vladimir Furdik | The Witcher | Netflix
Spoiler
ODPOWIEDZ