[serial] Wiedźmin

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Rhubarb
Posty: 495
Rejestracja: 30 maja 2019, 17:13

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Rhubarb »

ja pierdole co za różnica czy jakiś Istredd, którego wygląd nie ma żadnego znaczenia i nie jest w ogóle charakterystyczny będzie czarny czy biały :dunno: rozumiem tego typu pretensje przy zmienianiu ikonicznych postaci, których wygląd mocno wpływa na odbior postaci, no ale kurwa Istredd mógłby być kurwa fioletowy i mieć długie, rude włosy, co to zmienia?

tak jak ludzie czasem rodzą się z czarnymi włosami, częstym) czasem brązowymi, blond czy jasnym blondem, tak tu można uznać nawet ze po prpdtu czasem rodzą się czarni, a czasem biali, kogo to obchodzi w fantasy
Awatar użytkownika
mlodyperkez
Posty: 2594
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:39

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mlodyperkez »

Sapkowski top 1 autorem na stronie amazona https://www.amazon.com/author-rank/ref= ... 94-2980232
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Sidd »

I również boom wrócił na granie, chyba ponad 50 koła graczy nagle było na steamie w W3
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
N0V4K
Posty: 79
Rejestracja: 24 wrz 2019, 20:57

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: N0V4K »

Jestem kilka dni po obejrzeniu całości i bardzo lubię pana Cavila i Jaskra. Całkiem dobre sceny walki (szczególnie Blaviken). No i potwory mi jakoś nie przeszkadzały, jest ok, nie spodziewałem się smoków z gota. Trochę minęło odkąd czytałem Wiedźmina, ale najbardziej zirytował mnie Vilgefortz (przecież on tam na hita miał wszystkich), Triss (za chuja typiara mi nie pasuje i nie chodzi o kolor włosów czy coś), Foltest (co to za typ co) no i Cahir (przecież on był zwykłym typkiem z Nilfgardu, a nie żadnym przywódcą? Czy ja coś pojebałem?). Myślę, że powinni też poświęcić więcej czasu na opowiadania, zawsze był jakiś morał z tego, brakuje głębi w tym wszystkim. Już ogłosili, że 3 sezon ma zielone światło, więc oby tego nie spierdolili, bo mimo wad, wyczekuje na kolejny, oby lepszy sezon.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mql »

Też w końcu miałem chwilę, by serial skończyć i musze przyznać, że z każdym odcinkiem było lepiej. Kapitalna robota z czwartym odcinkiem i adaptacją Kwestii Ceny - biedaczyska musieli się natrudzić nad obrzydliwą mordą Jeża), no i z ostatnim. Szanuje taki rozwój serialu, takie stopniowe zyskiwanie jakości. Teraz tylko poprawić błędy, posypać więcej sosu i robic to dalej, starając się wycinąć możliwie jak najmniej z literackiego pierwowzoru.

Naturalnie, parę odejść od kanonu książkowego mnie zabolało, ale zdaję sobie sprawę, ze były czasem praktycznie niezbędne.
Spoiler
Zupełna odmiana Eycka mnie wkurwiła full, ale gdyby przedstawili go jak Sapek w ksiazce (co pan Andrzej zrobił fantastycznie) - odcinek musiałby trwać o 10 minut dłużej, a dużą część tego czasu musieliby przy okazji poświecić na pokazanie nieudanej szarży na smoka - no rozumiem, że woleli nie szarżować.

Wkurwił mnie najbardziej Foltest i przedstawiajacy go aktor oraz zabranie pani Triss Merigold jej chwili triumfu i Niszczącego Gradobicia Merigold. No chyba, że serial zupełnie pominie jej udział, jak kanon pomija udział Yennefer, nwm. W sumie jednak mnie to nie wkurwiło, moze będzie okej.
Aktorka grająca Triss wygląda na większości zdjęć spoza serialu naprawdę dużo lepiej, dużo bardziej merigoldowo, nie wiem co tam charakteryzatorzy odpierdolil :dunno:

[mention]N0V4K[/mention]
Spoiler
Ty no, ale przecież Vilgefortz był kozakiem, który praktycznie pokonał 1 vs 1 Geralta. Bardziej mnie w tej scenie dziwiło, ze Cahir mu dotrzymuje kroku.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9091
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »

[mention]mql[/mention]
Spoiler
przecież Niszczące Gradobicie Merigold to pogrom w Rivii a nie starcie pod Sodden
Ostatnio zmieniony 29 gru 2019, 22:45 przez genocidegeneral, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Sidd »

Nie uważacie że z panem Vilg. było tak że
Spoiler
Celowo dał się pokonać jako zdrajca żeby czarodziejki widziały jego rzekomą porażkę, mając z nim kontakt psychiczny?
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5584
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: koniec »

mogło tak być
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mql »

genocidegeneral pisze: 29 gru 2019, 22:44 [mention]mql[/mention]
Spoiler
przecież Niszczące Gradobicie Merigold to pogrom w Rivii a nie starcie pod Sodden
a to mi się pojebało - jak to było pod Sodden?
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: phobos »

pod Sodden to chyba tylko
Spoiler
dostała wpierdol i spaliło jej włosy, przez co nie umieli jej rozpoznać bo była młoda i mało kto ją kojarzył z jakichś cech poza tymi włosami
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9091
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »

Spoiler
Ta i poranione cycki miała i nie latała z bufetem na wierzchu jak na przyjęciu w trójce

Obrazek
Obrazek
encrenoire

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: encrenoire »

slaby ten serial, 5/10, szkoda.
Awatar użytkownika
Holden
Posty: 1167
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:01

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Holden »

zajebisty ten serial, 8/10, fajnie.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4696
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Parlae »

Obejrzałem cały sezon i mi się podoba. I piszę to jako fan książek (ustna matura nawet z dzieł Sapkowskiego zdawana :) ) i gier. Serial jest bardzo dojrzały, w ogóle nawet od 18 lat mógłby być spokojnie moim zdaniem. To zdecydowanie na plus, że nie zrobili z tego jakiejś bajeczki. Mega mi przypadły do gustu postacie Geralta (Henry dał radę!), Yen ("niewygodna zołza" naprawdę, kocham ją #teamYen) i Jaskra (chociaż jest bardziej irytujący niż zabawny ale to w sumie dobrze). Ciri tak średnio na razie ale jej historia się jeszcze rozwinie i aktorka ją grająca będzie miała większe pole do popisu. Bardzo fajny też Yarpen Zigrin z postaci drugoplanowych, dokładnie taki jak w książkach.
Bardzo fajna muzyka, klimat (szczególnie w odcinku ze strzygą :bowdown: ), walki i ogólnie CGI. Chociaż ten smok faktycznie bardziej jak wiwerna wyglądał. Trochę biednie. Diobeł też biedny, za to Jeż zajebisty. Ogólnie jest sporo do poprawy, ale wierzę, że będzie jeszcze lepiej. Potencjał na dalsze sezony jest ogromny. Póki co daję mocne 7/10.

BTW. Jak myślicie, kiedy pojawi się Regis? Jedna z moich ulubionych postaci. :cool: Ale pewnie gdzieś w okolicach 3 sezonu wleci. Albo nawet później.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5916
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mql »

O, jeszcze zatrudnienie karlow jako krasnoludow sprawia komiczne wrażenie.
Wiadomo, że taniej, ale ich krociutkie łapki i dziwna budowa ciała powoduje, że trudno ich brać poważnie. Wielcy zabójcy smoków, pozbawieni mięśni i niebędący w stanie machać bronią, ma to sens.

Inb4 karłofobia - no wiecie, rozumiecie
Awatar użytkownika
Sidd
Moderator
Posty: 2633
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:48
Lokalizacja: BDG

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: Sidd »

Jeśli Regisa nie zagra Mads Mikkelsen to mogą zamykać serial
YKCUL pisze: 17 kwie 2019, 18:41 To forum zmierzam ku świetności
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9091
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: genocidegeneral »



ja zaznaczyłem syfilis, a wy?
Obrazek
Awatar użytkownika
boixos
Posty: 671
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:48

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: boixos »

nie czytałem, nie grałem, obejrzałem i bardzo mi się podobało
a nie jestem fanem fantasy, i ogólnie jak widzę jakichś rycerzy i później te bary dla wsiurów z wkurwiającą muzyką to wyłączam
a tu nie
hajp zrobił swoje, no i to w końcu "nasze" więc trzeba było obejrzeć, ale ani przez chwilę się nie zmuszałem, z każdym odcinkiem oglądało się coraz lepiej
nie mam zastrzeżeń do aktorów, każda postać ciekawa, fajnie, że nie obsadzili znanymi mordami, ja właściwie oprócz Cavilla to znałem tylko pana prezydenta Rosji i Musiała, oraz panią z innego fantasy, ale to dawno temu
na minus, to nawet nie samo przeplatanie wątkami, czy ramami czasowymi, a to, że z każdym odcinkiem nie za bardzo wiedziałem co jest tym głównym wątkiem i właściwie jaka będzie kulminacja, niby Geralt, niby Ciri, a w ostatnim odcinku statystują, a na koniec nie wiadomo zbytnio co w 2 sezonie
tak czy siak, fajny serial, mam nadzieję, że po pozytywnym przyjęciu (bo chyba nie ma wątpliwości?), w drugim sezonie pójdą pełną parą, bo widać, że trochę ten sezon potraktowali z niepewnością, a potencjał jest dużo większy
Awatar użytkownika
PSZ
Posty: 1520
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:21

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: PSZ »

Nie czytałem, grałem w wiedźmin 1, serial zajebisty. Czekam na 2 sezon, bo bardzo przyjemnie oglądało się 1 sezon, który wciągnąłem na raz :). Po obejrzeniu miałem hajp na granie w wiedźmina, ale jak odpaliłem znowu pierwszą część, to odechciało mi się, zwróciłem zakupioną 3 na steam, a w drugiej części po samouczku mi się odechciało XD
Awatar użytkownika
mancipium
consigliere slgwk
Posty: 3561
Rejestracja: 18 kwie 2019, 9:54

Re: [serial] Wiedźmin

Post autor: mancipium »

Mam wrażenie, że trochę tutaj popłynęli co niektórzy.

Jestem trochę straszy i Sapkowskiego pierwszy raz czytałem w gimnazjum, drugi raz na 1 lub 2 roku studiów. Jego świat jest bardzo atrakcyjny i wciąga. pamiętam, że za każdym razem czytałem to ciurkiem jak natchniony. Nie oszukujmy się, ale jest to też świat niedorobiony. Prawda jest że Sapkowski to nie jest żaden geniusz literatury, a koleś który wymyślił dość oryginalny koncept, który chwycił jak cholera. Potem to już raczej odcinał kupony i wymyślał dalej historię. Jednak to nie jest w żaden sposób świat spójny i wymyślony od zera, a raczej świat dorobiony do konceptu. Stąd nie pamiętam, by był on spójny, wyjaśniany i usestymatyzowany. Pamiętam, że podczas lektury byłem tym zawiedziony parę razy, czytając to miałem wrażenie, że brakuje czegoś.

Zresztą prawdą jest, że potem już nic dobrego nie napisał. Sezon Burz nie był zły, ale miałem wrażenie, że był bezpłciowy, wiele osób usiadło i napisało sensowne coś, żeby się zgadzało, ale nie ma w tym polotu i czegoś nowego (z drugiej strony czy fani by tego chcieli? wątpliwe).

Wiec jako tako ten świat jest interpretowany różnie. Twórcy serialu niestety mogli to zrobić lepiej. Wydaje mi się, że oni mocno przeskoczyli fabułę do przodu. Pominęli wyjaśnienie miliona istotnych kwestii. Powiedzcie mi co może zrozumieć przeciętny odbiorca serialu ze scen pojmania Wedźmina i wypuszczenia przez króla Elfów? NIC. Ja tego nie rozumiałem... kamerzysta tez chyba momentami ćpał, bo te pierwsze odcinki z różnymi najazdami kamery był dziwne.

Ja powtórze to co większość - dobre sceny walki i dobrzy aktorzy. Słaby scenariusz, teatralne sceny, słaba kamera.
ODPOWIEDZ