[Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

[Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: lygrys »

Spoiler

Serial Peacemaker (w roli głównej pro wrestler WWE John Cena) to spin-off filmu "The Suicide Squad" w reżyserii James Gunna.

Peacemaker to superbohater Charlton Comics (aktualnie postacie z tego wydawnictwa takie jak Question, Capitan Atom, Blue Beetle są w posiadaniu DC Comics), który był inspiracją dla powstaci Komedianta (Comedian) z komiksu Strażnicy (Watchmen), potem jak DC odrzuciło historię, którą napisał z oryginalnym superbohaterami do których prawa przejeli.

Peacemaker pięściami i spluwami walczy o pokój, więc zapowiada się nieźle.

Baza bohaterów DC Comics » Peacemaker
https://uniwersumdccomics.com.pl/2020/11/17/peacemaker/

Alternatywne Ziemie » Ziemia 4
https://uniwersumdccomics.com.pl/2017/07/22/ziemia-4/
Spoiler
I tutaj zaczyna robić się ciekawie. Ziemię tą zamieszkują postacie stworzone przez wydawnictwo Charlton Comics (które w 1983 roku zostało wykupione przez DC Comics). Pochodzi stąd dwóch pierwszych Blue Beetle (Daniel Garrett i Ted Kord), Nightshade, Captain Atom (Allen Adam), The Question, Yellowjacket, Peacemaker i Tiger. Z tym, że postacie te są wzorowane mocno na bohaterach z komiksu “Watchmen” Alana Moore’a. Postacie działają pod okiem rządu USA, który stworzył drużynę Pax Americana po zamachach z 11 września. Captain Atom do złudzenia przypomina Doctora Manhattana (geneza, wygląd, możliwości, Blue Beelte i Nightshade są nawiązaniami wprost do Night Owla i Silk Spectre a Question to tak w zasadzie Rorschach o gładkiej twarzy. Sam Grant Morrison który stworzył ten świat przyznaje, że taka właśnie była jego inspiracja. Jako ciekawostkę można wspomnieć, że wydarzenia z tej Ziemi publikowane są na innych Ziemiach jako komiks “Quantum Comics”.
Ziemia ta pojawiła się w serii Convergence oraz specjalnym one-shot’cie “Multiversity: Pax Americana”
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: lygrys »

PEACEMAKER Trailer (2022)
Spoiler
13 stycznia 2022
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: lygrys »

Ten serial jest tylko na HBO MAX?
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: jesse7 »

Cena jako Peacemaker to jest 10/10. :bowdown: Zajebiście się to ogląda. :)
Awatar użytkownika
xzakuux
Posty: 80
Rejestracja: 06 mar 2020, 0:16

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: xzakuux »

Jeśli utrzyma poziom do samego końca, to mamy pierwszego pretendenta do suprerbohaterskiego serialu roku.
XVX
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5576
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: koniec »

zacząłem oglądać po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii w necie i rzeczywiście jest dobrze
Awatar użytkownika
lygrys
Posty: 10011
Rejestracja: 15 sty 2020, 22:03
Lokalizacja: Gdańsk - Wrzeszcz Górny

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: lygrys »

Dzisiaj skończyłem i jak pierwszy odcinek mnie nie kupił, to od drugiego bawiłem się rewelacyjnie.
Żarty mocno wulgarne i żenujące, ale też strasznie zabawne.

Tak się zastanawiam czy Peacemaker nie jest moim ulubionym serialem superbohaterskim w takiej stylistyce i jak mocno przebija pierwszy sezon Doom Patrol, Watchmen czy dwa sezony The Boys.

Na pewno bije je pod względem budżetu, ale trudno mi jest go porównać do wymienionych wyżej seriali, bo każdy z nich jest jakąś inną interpretacją serialu superbohaterskiego dla dorosłych.

Swoją drogą nigdy nie sądziłem, że Peacemaker będzie kiedykolwiek tak popularną postacią, szczególnie po tym jak powstał wzorowany na nim Comendian z Watchmen, który według mnie jest dużo gorszy.
+48 22 29 22 597
www.aborcjabezgranic.pl
Jak mnie nie ma na forum, to od was odpoczywam.
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1147
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: maciek »

Jestem po 5 odcinkach, dobre ale też bez przesady żeby się niewiadomo jak spuszczać. Zobaczymy jak będzie do końca
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1799
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [Serial] Peacemaker (2022) HBO Max

Post autor: many-s »

Zakończyłem całość kilka dni temu no i fajne to, deadpoolowo śmieszkowe, bardzo przyjemne w odbiorze ale też bez nie wiadomo jakich spustów. Trochę mnie irytowały te wstawki "emocjonalne" bo z jednej strony beka, sitcom i parodia, a z drugiej jakieś rozterki wewnętrzne z dupy (to chyba flagowa cecha reżyserii Jamesa Gunna). Na minus na pewno antagonista (?). Mimo wszystko daje naciągane 7-/10 i polecam lubiącym te pojebane komiksowe wypierdy.

Do konkurencyjnego WandaVision i The Boys nie ma podjazdu, lepsza rozkminka tam jest.
ODPOWIEDZ