OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gogi »

raczej kojarzycie teleturniej Milionerzy, to jest raczej szeroko pojęta wiedza

natomiast raczej mało kto słyszał o majorze Charlesie Ingramie, jednym ze zwycięzców w brytyjskiej edycji, a tak naprawdę to nie

major Ingram jest bowiem bohaterem prawdopodobnie największego skandalu w historii teleturniejów, mianowicie milion funtów wygrał, ale dzięki podpowiedziom wspólników z widowni; Ingram czytał odpowiedzi, a wspólnicy kasłali w momencie, w którym czytał poprawną odpowiedź, cała, dość dobrze opisana historia O, TUTAJ, a marsz po milion można obejrzeć O, TUTAJ

wspominam o tym, bowiem dwa tygodnie temu telewizja ITV wyemitowała mini serial pod tytułem Quiz opowiadający o tym jak Milionerzy wylądowali na antenie, jak rodzina Ingrama była zafiksowana na tym punkcie, jak Ingram wygrał oraz jak wyglądała sprawa sądowa

nie jest to dokładne odwzorowanie tej historii bowiem czuć sympatię twórców wobec majora Ingrama, natomiast obejrzeć jak najbardziej warto - trzy odcinki po ~45 minut, reżyserem Stephen Frears, znakomity jest zwłaszcza Michael Sheen który niemal idealnie odtwarza postać Chrisa Tarranta, prowadzącego brytyjskiej edycji Milionerów

ot, przyjemny wypełniacz czasu wolnego
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
joey
Posty: 5635
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:02
Lokalizacja: Warszawa

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: joey »

elo, da się gdzieś miami vice obejrzeć online na legalu?
trójkąt bermudzki wola mokotów
Awatar użytkownika
wrubel
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:42
Lokalizacja: białystok dziwko

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: wrubel »

polecam serial Nasi Chłopcy - dostępny na HBOGO
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: koniec »

nie mogę znaleźć tematu o najbardziej wkurwiających serialowych pindach ale główna bohaterka serialu "White Lines" bije Skylar z bb na głowę :wall:
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: the »

Temat był na ślizgu [rip in peace]

Na Netflixie jest bardzo dobrze nakręcony holenderski niderlandzki serial Kobiety Nocy.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

Ja z kolei polecam serial Ramy, który co prawda jest na Hulu, ale jak ktoś wie gdzie szukać to znajdzie. Nie ma też w internecie polskich napisów do niego, a jakże, ale angielski jest dość prosty i idzie to ogarnąć. A nie przypadkiem wspominam o nim dziś, bo jutro premiera drugiego sezonu, a do obsady dołącza znany i lubiany Mahershala Ali. Ten serial jakieś tam nagrody pozgarniał, odcinki trwają po 30 min, także szybko się to ogląda. A jest to trochę komedia, trochę dramat o tym jak radzi sobie rodzina imigrantów z Egiptu w Stanach. A ten sam Ramy ma też jakieś standupy na HBO chyba, ale nie sprawdzałem. Natomiast serial moim zdaniem warto, przyjemna rzecz.
Awatar użytkownika
Ybnaldo
Posty: 68
Rejestracja: 13 maja 2020, 10:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Ybnaldo »

Czy ktoś z was oglądał Więzienie OZ? Warto ?
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

oglądałem za dzieciaka i polecam
Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Iszji »

Polecam też, to bardzo złożona i warstwowa historia niczym the wire. To szyld oldschoolowego HBO oni nie zawodzą.
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

polecam w chuj Oz
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

jutro napiszę kilka słów o tym serialu, nie będzie to do końca pieśń pochwalna, pozdro
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6494
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

@variacik, dziękówa za polecenie "Bloodline", długo się rozkręcało, nieśpiesznie dodawali nowe fakty, ale fajnie budowali klimat i dało się poznać bohaterów z wielu stron i z każdym z nich dało się zżyć, za co props, te puzzle też odsłaniali w fajny sposób, wielu rzeczy można się było domyślić, ale zawsze zostawał jakiś niedosyt, szkoda, że dopiero w trzech ostatnich odcinkach przyspieszyło, bo jak ruszyło, to wtedy zaczęło być mega wciągające. Tak mi się kojarzy to z takimi starszymi "super" serialami Polsatu, czyli godzinne odcinki, akcja idzie powoli, ale raz na tydzień fajnie skubnąć odcinek.

Warto drugi sezon? Bo wygląda na takie typowe przeciągnięcie w czasie i boję się męczenia buły, bo jeden sezon w takim klimacie fajnie, a więcej to nie wiem, czy mi się chce.
Awatar użytkownika
kon rafal
Posty: 1394
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:07

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: kon rafal »

Skończyłem bojacka, dałem drugie 10/10 w swoim życiu, wcześniej nagroda ta trafiła w ręce peaky blinders. Zarzucajcie pomysłami co ma dołączyć jako ostanie do trylogii i będzie cycuś pizdeczka delikatesik.




Wielkie 5 dla Was

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Iszji
Posty: 482
Rejestracja: 23 maja 2019, 1:10

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Iszji »

Kompania braci
Literatura niepoważna usiłuje rozwiązać problemy egzystencji. Literatura poważna je stawia. [...] Literatura poważna nie jest po to, żeby ułatwiać życie, tylko żeby je utrudniać.
Awatar użytkownika
stranger
Posty: 1248
Rejestracja: 26 maja 2019, 0:41

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: stranger »

Young pope tylko bez drugiego sezonu
I know you think Obi-Wan gettin' tired now
Don't jump, Anakin, I got the higher ground
Awatar użytkownika
esdoen
Posty: 1214
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:44

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: esdoen »

Jose pisze: 29 maja 2020, 16:55 @variacik, dziękówa za polecenie "Bloodline", długo się rozkręcało, nieśpiesznie dodawali nowe fakty, ale fajnie budowali klimat i dało się poznać bohaterów z wielu stron i z każdym z nich dało się zżyć, za co props, te puzzle też odsłaniali w fajny sposób, wielu rzeczy można się było domyślić, ale zawsze zostawał jakiś niedosyt, szkoda, że dopiero w trzech ostatnich odcinkach przyspieszyło, bo jak ruszyło, to wtedy zaczęło być mega wciągające. Tak mi się kojarzy to z takimi starszymi "super" serialami Polsatu, czyli godzinne odcinki, akcja idzie powoli, ale raz na tydzień fajnie skubnąć odcinek.

Warto drugi sezon? Bo wygląda na takie typowe przeciągnięcie w czasie i boję się męczenia buły, bo jeden sezon w takim klimacie fajnie, a więcej to nie wiem, czy mi się chce.
No niestety IMO nie, pierwszy sezon był fenomenalny, S02 jeszcze oglądalny ale bez szału, S03 już turbo męczył (ale i tak skończyłem, bo nie lubię zostawiać rozgrzebanych seriali). Czuć to nawet przez to jak dobrze pamiętam - aż sprawdziłem w wiki co się działo, i S03 nichuja nie pamietam, S02 o tyle o ile, no i S01 najbardziej zapadło w pamięć.
versus
Posty: 30
Rejestracja: 26 maja 2019, 12:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: versus »

ode mnie normal people
Awatar użytkownika
gambler
Posty: 1220
Rejestracja: 19 kwie 2019, 23:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gambler »

@variacik @Jose, ja pitole pozdro dla was wariaty.
Na starym forum forum temat o Bloodline miał chyba cztery posty i byłem jedyny który to oglądał :lol:
spoko produkcja, zatrzymałem się na drugim sezonie


wchłonąłem last dance (10/10), co jeszcze obejrzeć ze sportowych dokumentali/mini-series?
yer a wizard, Harry
Awatar użytkownika
bania
Posty: 121
Rejestracja: 17 kwie 2019, 21:12
Lokalizacja: Midgar

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: bania »

Z filmów to Maradona i Senna.
Bo taki los rapera, bracie mój/Nawet jak cipy z nieba lecą, wszystko chuj

Seen the devil give a sermon in the church
Seen an angel dancing in the club

You hate, you're lame, your loss
ODPOWIEDZ