OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
piernikowyskoczek
Posty: 7055
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:06

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: piernikowyskoczek »

ten Wesołowskiej niby będzie w TV w czwartek, to twoja wielka szansa od przeznaczenia
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9022
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: genocidegeneral »

:lol: już nastawiam alarm w telefonie
Obrazek
Awatar użytkownika
manio
Posty: 754
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: manio »

https://www.filmweb.pl/serial/Kruk.+Sze ... 018-794373

Polecam bardzo, dawno mi się jakiś serial tak bardzo nie podobał pozdrówki, wiecej nic pisal nnie bedę bo nie umiem nie spoilerując
Awatar użytkownika
Godhand
Posty: 3865
Rejestracja: 08 mar 2020, 15:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Godhand »

@genocidegeneral

Pasowałoby? Wiedzielibyśmy przynajmniej czego szukać.

Obrazek
Robię rap, wiec pytają mnie o moje osiedle
Człowieku, ja mówię trzema językami biegle
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

No to na pewno jest to o czym pisał genocidegeneral, jak znjadziecie to wrzućcie tu bo chyba każdy chce to teraz obejrzeć :lol:
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »


W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka, córka psychologa więziennego. Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.
No nie wiem, polskie thrillery jakoś nie chcą wychodzić mimo opanowania wizualiów i porządnych aktorów pierwszoplanowych. Rojst był chujowy, to o policjancie co miał wyimaginowanego partnera - chujowe, Belfer taki sobie, ten gniot z Kuleszą o sierocińcu - chujowy, Pakt z Dorocińskim - chujowy. W sumie tylko Watahę (i to głównie drugi sezon) można z czystym sumieniem polecać.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

co ty piździsz, kruk był zajebisty, pierwszy sezon belfra tez spoko, z kolei drugi watahy nuda w chuj i musialem odpuscic w polowie

slepnac od swiatel kozak przeciez
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

Pakt też był jak dla mnie dobry, a drugi sezon z politycznymi rozgrywkami w tle wręcz zajebisty :dunno:
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5391
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: clockers »

Pakt kozak potwierdzam
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

No właśnie drugiego sezonu Paktu nie widziałem bo pierwszy mnie zraził i znudził, a faktycznie czytałem gdzieś że dużo lepszy od pierwszego.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11606
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

obejrzałem ostatnio Your Honor i w sumie jak ktoś nie ma co oglądać i czegoś szuka to polecam obejrzeć.
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

hej, szukam czegoś o outsiderach, kimś kto jest inny, niezrozumiany, wariat na uboczu społeczeństwa

dajcie co tam wam tylko wpadnie do łba, może być milion tytułów, ja to se potem wszystko posprawdzam na filmwebie, pozdro
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
frontkick

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: frontkick »

Rectify moze, ogladalem tylko jeden sezon ale bylo calkiem spoko
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

O Unabomberze coś może?
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
zuperhero
Posty: 1681
Rejestracja: 06 maja 2019, 22:08

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: zuperhero »

Luxair pisze: 01 kwie 2021, 9:57
Spoiler
W niewyjaśnionych okolicznościach ginie nastolatka, córka psychologa więziennego. Ojciec desperacko rozpoczyna poszukiwania na własną rękę. Dramatyczną sytuację, w której jest jego rodzina pogłębia kryzys ich wzajemnych relacji, niezrozumienia, emocjonalnego dystansu i braku więzi. Tymczasem wokół sprawy narasta zmowa milczenia.
No nie wiem, polskie thrillery jakoś nie chcą wychodzić mimo opanowania wizualiów i porządnych aktorów pierwszoplanowych. Rojst był chujowy, to o policjancie co miał wyimaginowanego partnera - chujowe, Belfer taki sobie, ten gniot z Kuleszą o sierocińcu - chujowy, Pakt z Dorocińskim - chujowy. W sumie tylko Watahę (i to głównie drugi sezon) można z czystym sumieniem polecać.
Rojst też nie był chujowy, zjebali tylko i aż samą historię- tak gdzieś od połowy do samego końca się nie kleiło niestety. Poza tym bardzo dobrze zagrane i nagrane, a przede wszystkim świetnie stworzony klimacik polski b, -dziesiąt lat temu
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

No tak, ale historia (a w szczególności finał) to jednak podstawa thrillera i - w mojej opinii - nawet najlepsza gra aktorska jej nie zastąpi. Poza tym, z tego co pamiętam, w "Rojście" było też tradycyjne nieudane polskie udźwiękowienie (aka lo-fi mumblewave). Oczywiście zgadzam się że od czystej strony wizualnej wyglądało to bardzo dobrze a grze Seweryna nikt niczego zarzucić nie może...
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gogi »

w Rojście problemem przede wszystkim było to, że do czwartego odcinka historia rozwijała się jak w serialu zaplanowanym na 13 odcinków

przypominam, że Rojst liczył sobie pięć odcinków
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Rev
Posty: 602
Rejestracja: 17 kwie 2019, 15:05

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Rev »

Jak już tak rozmawiacie o polskich serialach to wiadomo dlaczego w kwestii audio jest zawsze taka katastrofa? Odpaliłem ostatnio Kruka, a wcześniej ostatnim polskim serialem jaki oglądałem był ostatni sezon Watahy, no i nadal momentami ledwo słychać co oni tam dukają i przydałyby się napisy XD to jest jakiś kosmos że każdy polski serial ma taki problem.
Awatar użytkownika
jajca
Posty: 9684
Rejestracja: 10 maja 2019, 10:47

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: jajca »

W polskich filmach przecież to samo, jak idę do kina na polski film (a w kinie jest wysoki vol dźwięku przecież) to muszę siedzieć wytężony 2h a i tak zawsze jakiś dialog mi umknie. Wydaje mi się, że jest to problem zarówno techniczny, ale też chujowa dykcja wśród polskich aktorów filmowych u serialowych. Być może coraz ich więcej bez zaplecza teatralnego (co przecież w przeszłości było standardem), czasem też ktoś belkocze specjalnie dla roli, co wydaje mi się nierozsądne. W bodajże pitbullu nie zrozumiałem ani jebanego słowa wypowiedzianego przez Grabowskiego, rozumiem że grał mruka ochlejmorde ale mógłby też pomyśleć o widzach, wybaczyłbym mu przecież brak naturalności w tej kwestii.
lygrys pisze: 09 sty 2024, 4:25 walczę o to by jak najdłużej walczyć
moody
Posty: 1015
Rejestracja: 14 cze 2019, 22:34

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: moody »

dwie rzeczy. po pierwsze specyfika samego jezyka polskiego, ktory ma duzo takich swiszczacych glosek: sz, cz, ś, ć i tak dalej. druga rzecz to ciecie kosztow i robienie chujowych albo w ogole pomijanie postsynchronow
ODPOWIEDZ