OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Deyker pisze: 01 wrz 2022, 12:28 Oglądał ktoś te Gry Rodzinne na Netflixie? Oceny ma całkiem spoko
To nie ma dobrej noty na imdb 6 wiec tragedia, dobre seriale zaczynają się od 8, zaś filmy od mocnej 7.


@qwertas Czekam na ten serial tzn. Sprung , ale jeszcze nigdzie nie znalazłem.

@potter Skończyłem "The Bear" zajebisty jak "Punkt Wrzenia" fajnie było zobaczyć jednego z reprezentantów "Shameless" w głównej roli.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1871
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Połas »

Deyker pisze: 01 wrz 2022, 12:28 Oglądał ktoś te Gry Rodzinne na Netflixie? Oceny ma całkiem spoko
Punkt wyjścia dawał nadzieję na naprawdę dobry serial, jednak produkcja padła ofiarą swojej długości. Za dużo odcinków, w pewnym momencie zwroty akcji stają się przewidywalne i nielogiczne, a ostatnia scena już zwyczajnie mnie wkurwiła swoją głupotą. Szkoda, bo to fajniutko zagrany serial. Aczkolwiek jak zaakceptujesz formę serialu, która miała być swoistym followupem bądź pastiszem południowo amerykańskich telenowel, gdzie każdy z każdym, to jest szansa, że się trochę pośmiejesz.
Obrazek
qwertas
Posty: 958
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:34

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: qwertas »

SiNi pisze: 03 wrz 2022, 9:15 @qwertas Czekam na ten serial tzn. Sprung
https://theflixer.tv/watch-tv/watch-spr ... 65.8872245
ja tu chyba oglądałem z eng napisami przesyłając chromecastem z telefonu na tv
Obrazek

pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

właśnie skończyłem Deadwood, czemu nie było czwartego sezonu? Taki był zamysł, czy coś się wyjebalo? Bo to zakończenie mocno niesatysfakcjonujące
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
fromage
Posty: 3906
Rejestracja: 07 gru 2020, 20:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: fromage »

Uwu te nowe dragony? Pierwszy episode spok, sa cycki I kutasy oraz krew takze spoxik
Chief Keef pisze: I'm so fly, I'm so fly, in Hawaii eating Thai
You gotta pay me for a comment, and that comment might be why
Asian ho, say she think I'm nice, why 'cause I eat rice?
Bitch, I'm mean, go and get your things, you can spend the night
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

Jak ktoś lubił Mindhunters i Zodiac, to całkiem fajną propozycją jest Black Bird.
Based on true story, sześć odcinków, na Apple TV i oczywiście w torrentshopie.

Edit: Jest tam też ostatnia rola ś.p. Raya Liotty.

Ostatnio zmieniony 10 wrz 2022, 14:25 przez Luxair, łącznie zmieniany 1 raz.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

@Luxair Kreacja Larrego zagrana kapitalnie, dobrze też dobrali aktora jest podobny do Halla.
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: yaneq »

oglądał ktoś carnival row, polecacie?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Nie polecam, jest wiele ciekawszych propozycji serialowych (po prostu szkoda czasu na to) chyba, że średnia półka Cię zadowala z marną fabułą i kiepskimi dialogami to jak najbardziej tak.
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: yaneq »

coś luźnego na wieczór szukam ogółem, to co byś polecił w miarę nowego?
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
SiNi
Posty: 2218
Rejestracja: 06 cze 2020, 7:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: SiNi »

Ale w klimacie fantasy czy ogólnie ? Z fantastyką taka trochę bida w nowościach, oprócz rodu smoka, ale jeśli interesuje Cię ten gatunek to warto zobaczyć coś ze starszych, niektóre ciągną się do dziś :
Chyba najluźniejszy to„Co robimy w ukryciu” ciekawa opcja „Mandalorian” „Primal” „Ash kontra martwe zło” „dom grozy” czy nawet „supernatural” i „Legenda Vox Machiny” oraz „ Arcane” podałem takie lżejsze opcje, oprócz domu grozy.

A tak z seriali nowszych:

Ted Lasso - lekki, przyjemny z humorem.
Peacemaker - brutalny z humorem i elementami fantasy, ale tez mimo to lekki.
Dave - lekki serialik z humorem o raperze
The Bear - gęsta atmosfera w kuchni, aż czuć nerw przez monitor nie jest luźny ale naprawdę warto zobaczyć.
Rozdzielenie - pomysł na scenariusz petarda,ale nie należy do lekkich
1883 - klimaty westernowe jeden z lepszych w tym gatunku
Reacher - luźna akcyjna z mordobiciem i zabiciem czasu
Będzie bolało - genialny serial o lekarzu na porodówce (mój ulubiony)
The time - krótka historia o gościu który trafia do pierdla

To takie na szybko co przyszło mi do głowy jak interesują Cię konkretne gatunki to pytaj :) Ze starych luźnych produkcji jak nie widziałeś to odpalaj od razu Shameless U.K.



edit: Taka mała anegdotka szukałem z moją partnerką lekkiego serialu, który przyciągnie nas na wiele godzin i za każdym razem broniłem się przed obejrzeniem "Modern Family" jakoś zawsze odkładałem go na później i w końcu włączyłem pierwszy epizod - zniechęcający, poczułem zawód po tych wszystkich pozytywach na jego temat , ale dałem szanse i szybko oczarował mnie całokształtem, po prostu jest to jeden z najlepszych seriali jaki kiedykolwiek miałem okazję zobaczyć, niesamowicie pozytywnie nastawiający na życie, przyjemny z fajną dawką humoru oraz kapitalną rolą "Ala Bundiego" jest 11 sezonów od których nie mogłem się oderwać, klimat zbliżony do "The office " oraz " Przyjaciół"
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: yaneq »

dzięki bardzo za wyczerpującą odpowiedź, przejrzę listę i coś pewnie z niej wybiorę dla siebie :D
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jiigsi »

Primal :bowdown: :bowdown:

Potężna kreskówka od Tartakovsky'ego (Samurai Jack, clone warsy z 2003). Nie pada w zasadzie ani jedno słowo, obserwujemy jak primal man z dinozaurem kumplują się, dbają o siebie i się NAPIERDALAJĄ - no głównie to, dali chłopowi znanemu ze scen walki zrobić serial oparty o tym, ale bez ograniczeń wiekowych. Cudowna choreografia, animacja i taka pierwotna brutalność.
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
ffeee
Posty: 1404
Rejestracja: 12 maja 2019, 16:02
Lokalizacja: Ziemia Obiecana

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ffeee »

yaneq pisze: 10 wrz 2022, 17:26 coś luźnego na wieczór szukam ogółem, to co byś polecił w miarę nowego?
Spanko na koreańskich serialach nadal grane

Sprawdź Mr. Sunshine, Stranger, Vincenzo, Itaewon Class, Crash landing on you, wszystko na netflixie
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jiigsi »

https://tvline.com/2022/09/15/blade-run ... er-amazon/

Ridley Scott robi serial bladerunner dla amazona
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
yaneq
Posty: 3492
Rejestracja: 24 kwie 2019, 21:51

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: yaneq »

dzięki wielkie Pan @ffeee jest w czym wybierać
...a to jest nasze przeznaczenie, że stoimy na szpicy...
Bart
Posty: 120
Rejestracja: 17 lip 2019, 12:42

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bart »

Mider pisze: 07 sie 2022, 22:07
joey pisze: 06 sie 2022, 13:36
SiNi pisze: 06 sie 2022, 11:50 "Bosch: Dziedzictwo"
oj tak, łyknąłem w tym roku zarówno podstawkę, jak i spinoff, no i super się bawiłem, mimo że kojarzył mi się z typowo telewizynym tasiemcem i miałem małe oczekiwania
ten spinoff trzyma poziom podstawy? Bo widziałem trailer i dość biednie to wyglądało
IMO spin off jest conajmniej 2 poziomy niżej . Oryginalna seria jest świetna a Legacy mi się nie podobało. O zakończeniu nawet nie wspominam.
Awatar użytkownika
Parlae
Posty: 4611
Rejestracja: 29 lip 2019, 16:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Parlae »



Zajebiście. O poziom nie ma się co martwić.
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

szkoda ze na jabłku
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

Luxair pisze: 10 wrz 2022, 13:00 Jak ktoś lubił Mindhunters i Zodiac, to całkiem fajną propozycją jest Black Bird.
Based on true story, sześć odcinków, na Apple TV i oczywiście w torrentshopie.
Kurde, nie wiem czy już za dużo tych true crimów widziałem i także takich o seryjnych mordercach czy co [a trzeba też niedługo tego Dahmera odpalić, bo chwalą], ale nie urzekło mnie to za bardzo. W sensie historia jest ciekawa, aktorsko ten Hall zagrany klasa, reszta też daje radę, ale ale..
Spoiler
Chłop trafia do więzienia o zaostrzonym rygorze, a jedyne co tam jest groźnego to miny współwięźniów na wydziaranych mordach. Czekałem aż to się jakoś rozwinie, że wszyscy wiedzą, że jest kapusiem i co? 'Nie znasz dnia ani godziny' i tyle. Może ten strażnik coś więcej mu zrobi, bo nie załatwił mu 10k? No nie, pogroził i elo. A już najbardziej absurdalne jest, że nasz Larry, chłop z zaburzeniami [nie wiem czy nie powinien w ogóle w odosobnieniu odsiadywać, nie znam się], jest pozostawiany sam sobie w różnych pomieszczeniach, gdzie może sobie rzeźbić te 21 ptaszków, rysować mapę zabójstw, ta mapa niesprawdzona[!] przez nikogo wychodzi jak gdyby nigdy nic z więzienia na zewnątrz[!!], Jimmy zamiast trafiając do izolatki powiedzieć że sprawdźcie szybko Larrego bo on ma mapę gdzie zakopał to się domaga ołówka, rysuje krwią..
Rozpisałem się, wiem że to na faktach, może i tak było jeden do jeden, ale spodziewałem się czegoś więcej po pierwszych kapitalnych odcinkach a tak to takie 6/10
ODPOWIEDZ