OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
potter
Posty: 9672
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »



Jutro drugi sezon, czekam bo ma dobre recenzje przedpremierowe i oby nie skiepścili zakończenia jak w pierwszym. A zaraz potem drugi sezon Kruka także wygląda na dobry polski rok pod względem seriali.
Awatar użytkownika
Połas
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2019, 21:47

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Połas »

Jestem po przedpremierowych seansach pierwszych odcinków Rojsta'97, jak i drugiego Kruka, i jest dobrze. Jest spoczko, chociaż wiadomo, że po jednym odcinku to sobie można oceniać xD

W przypadku 1. odcinka Rojsta'97 jestem pod wrażeniem scenografii i oddania realiów popowodziowej Polski. No ale Holoubek już filmem o Komendzie pokazał, że umie w lata 90. na ekranie. Na szczęście też wciąga mnie ta historia, chociaż cholernie boję się, że finalnie będzie miliard wątków i każdy będzie chciał iść w innym kierunku. Gdzieś przeczytałem, że to najlepsza rola Różczki w karierze i pierwszy epizod rzeczywiście to zwiastuje. No i trochę nie kupuję Zośki Wichłacz jako matki nastolatki, no po prostu widać, że to młoda dupeczka, która udaje poważną panią.

Co do drugiego Kruka, to 1. odcinek uderza w ciut inne klimaty niż pierwszy sezon. Trochę, jakby to był zupełnie inny serial, co nie jest zarzutem. Ładna scena otwierająca serial - mnóstwo akcji, strzelanie się i Adam Kruk z nowymi problemami. Mam też wrażenie, że ten sezon może być bardziej nasączony lokalnością Podlasia niż pierwszy. Co do fabuły, to na pewno intryguje, ale wkurwię się, jeżeli
Spoiler
pójdą w jakiś tani romans Kruka z Koleśnik
Obrazek
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

to czekanko na kruka, jedynka byla dobra, chyba jeden z lepszych polskich obok slepnac od swiatel i pierwszego belfra
Awatar użytkownika
clockers
Posty: 5415
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:32

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: clockers »

Klangora se obadajta. imo najlepszy polski serial gatunkowy, jaki powstał. Kruk spoko, ale wg mnie minimalnie gorzej, jeśli chodzi o rozwiązania fabularne, a Belfrowi z kolei trochę brakuje klimatu, nastroju i aktorsko tam wielu nie domaga (acz scenariusz sztos).
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

no wlasnie sciagnalem se klangora z 2 tygle temu, ale jakos nie mialem zajawy zeby odpalac, moze w weekend
Awatar użytkownika
trez
Posty: 1061
Rejestracja: 13 sie 2019, 10:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: trez »

O nie wiedziałem, że będzie kolejny sezon Kruka. :razz:

@potter 2 sezon Rojsta jest powiązany z pierwszym? Pierwszego nie obejrzałem, ale gdzieś trafiłem na spoilerowe info i mnie zniechęciło.
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9672
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

nie wiem, podobno lepiej znać pierwszy, bo jest dużo nawiązań itp. Ale fabularnie to całkiem inna historia
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MicBar »

Kończę właśnie The Crown i S04 to :bowdown: Świetnie przedstawione są znane niby to postacie. W pewnej chwili kogoś lubisz, a w kolejnej każesz mu walić się na ryj.
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Kurde mam ochotę na jakiś serial bo mam kilka dni wolnego. Tylko coś przemyślanego, nie głupiego jak dom z papieru czy niewinny, które niestety obejrzałem. Bardziej w stylu breaking bad, better call saul, peaky blinders. Jest coś takiego na netflixie? Najlepiej niedługiego.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3973
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: emcess »

master of none, nie w stylu tych które podałeś ale jest zajebisty

kalifat
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1668
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Oglądałem, i faktycznie nie tego na ten moment oczekuję.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1145
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

No to Ozark ale raczej długie (3 sezony). Poza Netflixem Umbre na HBO Go w takim klimacie
Awatar użytkownika
Cuba L1br3
Posty: 761
Rejestracja: 17 kwie 2019, 11:55

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Cuba L1br3 »

Może Nowy wspaniały świat albo coś lekkiego jak You
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4248
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gogi »

Połas pisze: 06 lip 2021, 15:12W przypadku 1. odcinka Rojsta'97 jestem pod wrażeniem scenografii i oddania realiów popowodziowej Polski. No ale Holoubek już filmem o Komendzie pokazał, że umie w lata 90. na ekranie. Na szczęście też wciąga mnie ta historia, chociaż cholernie boję się, że finalnie będzie miliard wątków i każdy będzie chciał iść w innym kierunku. Gdzieś przeczytałem, że to najlepsza rola Różczki w karierze i pierwszy epizod rzeczywiście to zwiastuje. No i trochę nie kupuję Zośki Wichłacz jako matki nastolatki, no po prostu widać, że to młoda dupeczka, która udaje poważną panią.
jestem po całym sezonie Rojsta '97 i naprawdę, ale to naprawdę chciałem pochwalić twórców drugiego sezonu bo drugi sezon jest lepszy od pierwszego, przynajmniej w kwestii tego że na drugi sezon obecny wydawca miał budżet, nie to co Showmax

TYLE ŻE SIĘ NIE DA
tu omawiam po łebkach dlaczego nie chwalę
ale, kurwa, 2/3 ostatniego odcinka to jest tak jebitne podstawienie widzom pod nos oczywistych rozwiązań, że aż mózg paruje XD
co do aktorstwa: zwracam honor panu Łukaszowi Simlatowi ponieważ dostał rolę którą niezwykle łatwo jest przeszarżować a zagrał ją w sposób ocierający się o wybitność; Różczka też dojrzała do grania tego, co dostała i wyszło ciekawie; reszta? ujdzie

i tak, Wichłacz jest o dychę za młoda do grania tego co dostała; w ogóle chyba tylko cepy z ECPU uwierzą że jej ekranowa córa ma 13 lat XD

mam wrażenie że w tym sezonie niektóre wątki dodano totalnie na siłę byle były tak
tu wyjaśniam które
obozowy Wanycz mimo wszystko nie wnosi wiele do fabuły, podobnie pseudoromans żony Zarzyckiego, jak również to że Jass się zakręciła w środowisku don Wasyla i Romy

o właśnie, Jehowi tutaj też w sumie niewiele wnieśli
ja naprawdę chciałbym docenić Rojsta bo widać że ktoś przykładał się do wizualnego i dźwiękowego dopieszczenia całości

problem w tym że o ile w pierwszym sezonie miałem wrażenie że historię zamknięto za szybko (bo budżet), o tyle tutaj mam wrażenie że ją zbytnio rozciągnięto i nie wiem nawet dlaczego
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9672
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

Sześć odcinków to wcale nie tak dużo przecież. Generalnie się zgadzam, mnie kilka innych wątków nie gra jak np.
Spoiler
po co trzymali tego Drewicza na jakimś opuszczonym basenie? czemu go nie odjebali od razu, na co czekali?
. To rozwiązanie też takie meh
Spoiler
prokurator przez tydzień się nie pozbył wszelkich dowodów czyli rzeczy tego łebka z bagażnika, ok
.

Na plus aktorstwo, muzyka, klimat, ale scenariuszowo niewiele lepiej niż w pierwszym. Ale lepiej.

A co do tego wieku @gogi to no właśnie córka Zarzyckich w realnym życiu ma 13 lat i jest córką ... Magdaleny Różczki z pierwszego małżeństwa. A teraz jej chłopem jest reżyser tego Rojsta [i 25 lat niewinności Komendy, stąd pewnie tak dużo osób się powtarza z obsady tamtego filmu] czyli Jan Holoubek. A z tym wiekiem w serialu to też mi nie pasowało że np
Spoiler
prokurator jest we wspomnieniach niewiele młodszy niż Wanycz [może 5-7 lat], a w 1997 r wcale nie jest jeszcze stary, przecież powinien być dobrze po sześćdziesiątce już
.

Niepotrzebny był wątek lesbijski chociaż to Netflix więc można się było spodziewać, no a najgorszy Ogrodnik, strasznie nudna rola no ale pewnie nie jego wina, że się tam nie miał czym popisać.
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9056
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: genocidegeneral »

Ja to się ładnie w chuj załadowałem, bo byłem pewny, że drugi sezon też ma pięć odcinków, więc wczoraj za późno usiadłem do czwartego, o 1:34 stanąłem przed wyborem - oglądać czy iść spać? A ponieważ nie jestem zbyt rozsądny, to teraz odczuwam tę godzinę mniej.

Podobno linii dialogowych jest tyle samo, co w pierwszym, ale pierdolony Simlat musiał powtarzać co trzecią sylabę, stąd ten rozrzut.

To o czym wspomniał potter
Spoiler
gdy Jass zaczęła ryć w bagażniku samochodu Wareckiego to zastanawiałem się co ona spodziewa się znaleźć, przecież chłopak nie został zasztyletowany, więc nie będzie tam żadnego całunu grontyńskiego, ale gdy wyciągnęła tego walkmana to :lol:
Netflix widzę wyciąga wnioski, po krytyce czarnej Anny Boleyn do roli cyganki zatrudnili nowosolankę, props. :oops:

Dodano po 10 godzinach 14 minutach 16 sekundach:
coś tam jeszcze ciekawego polecicie polskiego z netflixa/hbogo?
Obrazek
Awatar użytkownika
emcess
Posty: 3973
Rejestracja: 18 kwie 2019, 20:21

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: emcess »

przyłączam się do propsów, nie wiem czy był jakiś polski serial z tak dobrze zrobionym dzwiękiem, w końcu nie musiałem włączać napisów, super soundtrack, świetny klimat i bardzo dobre aktorstwo

schodząc z rojsta polecam the morning show (jest na apple tv, jedyna rzecz warta zobaczenia tam chyba)
Obrazek jebac kiboli
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4248
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gogi »

emcess pisze: 19 lip 2021, 21:26the morning show (jest na apple tv, jedyna rzecz warta zobaczenia tam chyba)
dementuję, Ted Lasso jest bardzo przyjemnym serialem do oglądania
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9056
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: genocidegeneral »

Ale mnie wkurwia ten "Pakt", no by ich chuj tych wszystkich bohaterów, "tak, wiem, że wdepnąłem na grubą aferę i moje życie jest zagrożone, więc nie odbiorę telefonu i nie przekażę ci kluczowych informacji, bo akurat jem obiad, a później będę walił konia, odezwę się za godzinę", no właśnie nie ty ruro od giera, nie odezwiesz się.

Może wołowinkę? W soboty jest przepyszna.
Obrazek
Awatar użytkownika
genocidegeneral
Posty: 9056
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: genocidegeneral »

The Following - mmmmm <3
Myślisz sobie, że wolałbyś należeć do gangu pluszaków z biedronki niż do organizacji, której początkowo jedynymi znanymi członkami są dwa kryptogieje i jakaś typiara o aparycji dziurawego wojska z fryzurą na wkurwioną lesbo-feministkę, niestety i tak wypadają korzystnie w konfrontacji z (ty kurwa) FBI, które rzadko ma w jednym miejscu dwóch agentów mogących pilnować sobie nawzajem dupy, ale jeśli już ma, to szybko ich rozdziela żeby mogli zostać uwaleni na sukę, a wsparciem dowodzi chyba Leon, bo nigdy nie zdąży przyjechać na czas z innego kontynentu.

Nie są to rejony "zhakowałem serwery CIA" z Banshee, ale jest wysoko.

Lecę dalej.
Obrazek
ODPOWIEDZ