OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Chojny »

skończyłem wszystkie 3 sezony "w cieniu" na hbo i naprawdę polecam, bardzo jakościowa produkcja, trochę "ray donovan", trochę "breaking bad", trochę "barry", plus ten rumuński klimat, faktycznie tak jak kolega wcześniej napisał są te skojarzenia z gta IV

zachęcony do sprawdzania europejskich produkcji hbo zacząłem węgierskie "złote życie", które ma dużo pozytywnych opinii i momentalnie budzi skojarzenie z "rodziną soprano" (z premise'em takim, że węgierski tony postanawia skończyć z przestępczym życiem). nie wiem jak będzie dalej ale rozjebało mnie, że synalek głównego bohatera jest raperem (bądźcie gotowi na lekki krindż z machaniem łapami) i w swoim pokoju ma plakaty z polskich festiwali hiphopowych :bag:
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1672
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Chojny pisze: 21 lip 2020, 22:27 trochę "ray donovan", trochę "breaking bad",
Oo brzmi zachęcająco.
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
dou
Posty: 843
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:36

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: dou »

na hbogo wleciało "w domu", polski "serial". długość idealna dla mnie (niedzielny oglądacz wszselkiej maści seriali i filmów)
zasady gry:
Spoiler
Filmy muszą dziać się tu i teraz, w czasie pandemii, nie mogą trwać dłużej niż 10 minut, wszystkie muszą uwzględniać wprowadzone na czas pandemii restrykcje, artyści muszą przygotować filmy samodzielnie w czasie 4 tygodni, mając pełną dowolność w kwestii formy i gatunku. HBO Europe zaprezentowało już jak z takim zadaniem poradzili sobie Hiszpanie. Teraz przyszedł czas na Polskę.
twórcy:
Spoiler
Jacek Borcuch, Andrzej Dragan, Krzysztof Garbaczewski, Renata Gąsiorowska, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, Jan P. Matuszyński, Tomek Popakul, Jerzy Skolimowski, Krzysztof Skonieczny, Małgorzata Szumowska / Michał Englert, Mariusz Treliński, Anna Zamecka / Sung Rae Cho i Xawery Żuławski.
póki co jestem w trakcie, ale polecam "maski i ludzie" oraz "Kioto"
Kiedy umiera człowiek, tracimy całą bibliotekę
Użytkownicy nawiązujący do plhh na maturze: encrenoire, jajca, MalinowyJogurt, Master
Jasny pisze: 08 lip 2022, 11:20 Szkoda, że ludziom mózg nie wraca.
Awatar użytkownika
pigment
Posty: 242
Rejestracja: 27 paź 2019, 20:14
Lokalizacja: 71

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: pigment »

to "w cieniu" całkiem całkiem jakoś mi umknął ten serial a po pierwszych dwóch odcinkach jest naprawdę dobrze
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5918
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: mql »

amazon robi remake Utopii, ale chuj im na mordę

tego serialu nie powinno się ruszać, tylko oprawić i docenić piękne dzieło sztuki
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2046
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Krynew »

Masz rację, a ja i tak to obejrzę i będę smutny, że chujowy remake
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1439
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: niuhniuh »

mam straszne problemy z oglądaniem serialu nie po angielsku i wiem, tracę przez to niezłe produkcje. ale jakoś tak niekomfortowo jest nie móc zdjąć wzroku z ekranu na kilka sekund :dunno: może kiedyś się przełamie.

zacząłem oglądać Billions, ale chyba nie mam zamiaru kończyć. Definicja overwritingu. Typowy dialog tak wygląda tam:

-Ej Chuck, załatwiłeś nakaz?
-Nakaz? Powiem ci coś o nakazach. W '84 stary zabrał mnie na polowanie do Saskatchewan, tuż przy granicy z Montaną. Trzy dni siedzieliśmy obok namiotu polując na sarny i króliki, ale czwartego dnia pojawił się przy naszym obozie starzec. Od razu poznaliśmy indiańskie emblematy zawieszone na jego szyi. Ostrzegł nas przed ogromnym wilkiem, który grasował w okolicy... blabla dalej wiadomo 2 minuty opowiadania jakiejś anegdotki z dupy, przy której normalnie by mu rozmówca odpowiedział: ale co ty pierdolisz, ja pytałem o nakaz :what:
Awatar użytkownika
sugarhill_notausgang
Posty: 5492
Rejestracja: 17 kwie 2019, 8:35

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: sugarhill_notausgang »

niuhniuh pisze: 24 lip 2020, 12:41 jakoś tak niekomfortowo jest nie móc zdjąć wzroku z ekranu na kilka sekund
Haha jak ja to znam XD Chyba z dobry rok się złożyło, że oglądałem tylko filmy angielskojęzyczne i odpaliłem film po włosku to miałem niesamowitego mindfucka z tym, że nie wiedziałem gdzie mam patrzeć i że trzeba czytać dokładnie napisy bo inaczej się nie skuma o co chodzi i jeszcze trafiłem na mocno gadany film, gdzie dialogi były najwążniejsze :D Prawie pół filmu mi się mózg przyzwyczajał. Ale teraz oglądam sporo kina po norwesku, szwedzku, fajne tam robią filmy i warto się pomęczyć ;)
Jose pisze: 20 lip 2020, 9:25 "Jose, na cholerę ci było przesłuchanie 100 nowych albumów, jak więcej przyjemności masz z przesłuchania tego, co znasz i lubisz". Tak samo z filmami
Tak, fajny post Jose. Ja mam seriale, które oglądałem od A do Z po 4 albo 5 razy i na pewno jeszcze będę oglądał. Mam filmy, które oglądam raz na rok, czy na dwa lata. Zwykle w okolicach przerwy świątecznej i sylwestra robimy sobie w domu maraton wszystkich części Rockiego albo Szklanej Pułapki, albo Batmanów i chuj, bardzo dobrze mi z tym, robi mi się wtedy tak pluszowo na duszy.
Jeszcze dodam, że oglądanie/czytanie kolejny raz dobrze znanej historii ma swoje uzasadnienie psychiczne i zostało dobrze opisane w literaturze psychologicznej i terapeutycznej. Dziecku możesz czytać bajkę trzydziesty raz a ono się domaga trzydziestego pierwszego i broń cię bożę żebyś coś zmienił w treści, ma być tak jak jest zapisane!
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3703
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

oglądam na hbo teraz Ballers i w sumie po niemrawym początku props, luźna produkcja stylem przypominająca Ekipę i fajna kreacja postaci Joe, trochę jakbym widział uboższa wersję Charliego Runkle
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11740
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

ten serial to super letniaczek, z fajnym wakacyjnym klimatem, imprezkami, dupkami, fajnymi stylówkami i muzyką :oops:
szkoda że się skończył
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
phobos
BOR PTKWO
Posty: 20649
Rejestracja: 17 kwie 2019, 22:22

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: phobos »

to "w cieniu" fajny serial, obejrzałem 3 odcinki i se będę chyba oglądał

najlepsze seriale w klimatach dystopijnych? skończyłem ostatnio https://www.filmweb.pl/serial/Colony-2016-738303 i szkoda w chuj, że anulowali po 3 sezonie gdy akcja zaczęła się rozkręcać
mój styl życia to piątkowo
twój styl życia to chujowo
:cool:
ffeee pisze:szkoda, że przez internet nie można komuś zębów wybić :wall: :wall:
lygrys pisze:Wszystkiego najgorszego i wszystkie klątwy na ciebie i twoją rodzinę.
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: vampmoney »

Jak ktoś mi podrzuci jakieś fajne seriale gdzie akcja dzieje się w południowej Polsce / podlasiu jakieś takie wiecie underrated gem to będę całował po rękach. Tylko serio jakieś bardzo dobre żadnych średniaków.
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11740
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

Kruk

@vampmoney
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
vampmoney
Posty: 2989
Rejestracja: 18 kwie 2019, 3:10
Lokalizacja: Jarosław

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: vampmoney »

W obawie o rejon Polski ukazany na filmie wszedłem na filmweb a tam pierwsze słowa opisu „Na Podlasiu [...]” xD. dzięki max czekam aż ktoś może coś jeszcze fajnego podrzuci, kruka tego miałem ogarniać już chwile temu ale wybrałem „Znaki”
Awatar użytkownika
KillerCroc
Posty: 2204
Rejestracja: 02 maja 2019, 18:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: KillerCroc »

mql pisze: 24 lip 2020, 11:23 amazon robi remake Utopii, ale chuj im na mordę

tego serialu nie powinno się ruszać, tylko oprawić i docenić piękne dzieło sztuki
Ale news, nie wiedziałem, ale nie mam nic przeciwko, jak remake będzie chujowy to go nie będę oglądał, jeśli jest szansa że będzie dobry to niech robią, zwłaszcza że jeśli stoi za tym Amazon to chyba nie braknie kasy żeby to zrobić tak jak należy
Gdybym urodził się gdzieś indziej miałbym szansę...
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3703
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

FLoo pisze: 24 lip 2020, 15:44 szkoda że się skończył
5 sezon jest definitywnie ostatni? dopiero go zaczynam i nie znam zakończenia, wiec może to pytanie jest w ogóle z dupy
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
FLoo
Posty: 11740
Rejestracja: 18 kwie 2019, 11:54

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: FLoo »

Takjest ostatni
Największa pizda na forum:

Mider
Awatar użytkownika
jesse7
Posty: 242
Rejestracja: 12 kwie 2020, 16:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: jesse7 »

Ktoś na tym forum ogląda/oglądał Sons of Anarchy? Jestem na 5 sezonie. Klimat :bowdown:
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7693
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ebismolarek »

Od jakiegos czasu chce sie za to zabrać
Awatar użytkownika
JVCORE
Posty: 1470
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:15
Lokalizacja: WWA

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: JVCORE »

Ja oglądałem chyba właśnie do 5 sezonu bo potem wszystko zrobiło sie zbyt popierdolone, cos jak w zagubionych. Pierwsze sezony super, zwłaszcza wypad do Irlandii
#freefromage

GVMBLER
ODPOWIEDZ