OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »



Czyli chyba jednak to jakoś fajnie zakończą, jaram się
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

Dzięki panowie, zacząłem to co @wrubel polecił póki co bo nie znam dobrze historii i jest faktycznie spoko.
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

mql pisze: 22 lis 2021, 11:44
Luxair pisze: 22 lis 2021, 11:13 @mql Btw., widziałeś The Haunting of Hill House tego samego reżysera?
Chyba się za to wezmę bo oceny ma niezłe...
w sumie od jakiegoś czasu już za mną chodzi, jak mi się uda wygospodarować czas to odpalę
Zacząłem oglądać i jest naprawdę niezły. Oceny też b. dobre - 86% na IMDB, 92% na RT.

Spora część obsady pokrywa się z Midnight mass, chociaż klimat jest zdecydowanie inny - bardziej w stylu Hereditary i The Conjuring, ma też sporo wspólnego z The Shining (jak ktoś lubi Kinga to must-see). 10 około-godzinnych odcinków to z jednej strony wada, choć z drugiej dzięki temu możemy delektować się backstory każdego z bohaterów.

Fabuła: małżeństwo z piątką dzieci mieszkało przez krótki okres czasu w posiadłości którą później okrzyknięto najbardziej znanym nawiedzonym domem Ameryki; ich pobyt zakończył się ucieczką i śmiercią jednej z osób. Kilkanaście lat później, oglądamy jak z traumą radzą sobie ocaleni członkowie rodziny; do każdego z nich można przypisać jedno z 5 stadiów żałoby.

Na minus jest sporo dłużyzn (które miały chyba podkreślać "psychologiczność" serialu) i kingowskich duchów/jumpscare'ów, za którymi osobiście nie przepadam, no ale coś jednak w tym nawiedzonym domu straszyć musi :)
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
qwertas
Posty: 958
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:34

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: qwertas »

Landscapers na HBO o parce dziwaków którzy zakopali teściów w ogródku chyba będzie warto oglądać, true crime x czarna komedia z surrealistycznymi wstawkami, miejscami zalatuje trochę Fargo, aż myślałem że początkowy napis na ekranie to taka sama zagrywka ale jednak nie, faktycznie historia prawdziwa
Obrazek

pozdrawiam cieplutko
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »

no nawet główny aktor z Fargo plus Olivia Colman więc obsada zacna, sprawdzę na pewno, dzięki bo nie wiedziałem.
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: koniec »

pisałem już chyba ale jeszcze raz polecam mocno "Dopesick", fabularyzowany o kulisach epidemii opioidów na receptę w USA
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2032
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Krynew »

Gdzie to obejrzeć @koniec ?
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

podbijam, bo brzmi interesująco
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
redman23
Posty: 1364
Rejestracja: 08 lip 2019, 16:40

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: redman23 »

na Disney+ albo napiszcie pw to Wam wyślę linka
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: koniec »

Legalnie w pl to nie wiem, bo to serial hulu, ja z torrentow ściągałem
Awatar użytkownika
potter
Posty: 9518
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:00
Lokalizacja: Opole

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: potter »


Jedna impreza nieoczekiwanie zmieni życie nastoletniego Tymona, komplikując jego relacje z bliskimi. Tymczasem wokół wszystkich narasta realne zagrożenie wynikające z fali społeczno-politycznych napięć. Ludzie masowo wychodzą na ulice.

Chłopak i jego żyjący we własnym, hermetycznym świecie przyjaciele, muszą zdecydować, czy postawa biernych obserwatorów zmieniającej się na ich oczach rzeczywistości im wystarcza. W rolę Tymona wcielił się znany z polskiego slashera – „W lesie dziś nie zaśnie nikt” oraz „W głębi lasu” – Sebastian Dela. W serialu zagrały też Wiktoria Supryn, Weronika Dzierżyńka oraz raper Borys „Bedoes” Przybylski, dla którego jest to debiut aktorski. Obok młodych aktorów, pod okiem młodego 24-letniego reżysera zagrały gwiazdy polskiego kina – Agata Kulesza, Magdalena Boczarska i Grzegorz Damięcki oraz Grzegorz Małecki.
o kurwa, Bedi aktorem :D

E:
Trzeci i zarazem ostatni sezon After Life wychodzi 14 stycznia.
Awatar użytkownika
Bunnymen77
Posty: 1739
Rejestracja: 27 kwie 2019, 18:10

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Bunnymen77 »

qwertas pisze: 03 paź 2021, 1:05 Maid na netflixie polecam mocno
gawi pisze: 10 paź 2021, 22:53 Maid na Netflixie fajne, polecam z nowych rzeczy
Za takie polecenia powinny lecieć bany.

Niesamowicie smutny, dołujący serial. Poza tym super gra aktorska, świetna fabuła, tak serio to ogólnie bardzo dobry serial, ale dawka niepowodzeń dla mnie zbyt spora. Oglądnięcie dołującego filmu to jedno, ale serialu to już lekki masochizm.

Spoiler dot fabuły
Spoiler
Jak po odcinku, dwóch myślałem, że się jebie, ale będzie lepiej, tak dalej już tylko czekałem co się może spierdolić, a może bardziej nawet w jaki sposób spierdolić. Niezła sinusoida, ale każdy lepszy moment kończy się jeszcze potężniejszym pierdolnięciem niż wcześniej.
Scena w jednym z końcowych odcinków jak zapada się w fotelu wgniata, ale tam jest sporo przejmujących momentów, zbyt wrażliwy na to jestem, zajebiście, że kończy się happy endem i chyba nie będzie kontynuacji.

Choć refleksja na koniec i tak gorzka - jakby nie to, że złapała znajomości wśród bogatych osób to chuj by z tego było, no i ma talent, co zdarza się pewnie sporadycznie w takich sytuacjach w real life.
Awatar użytkownika
gawi
Posty: 3233
Rejestracja: 19 kwie 2019, 13:12

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: gawi »

Nie ma za co :joint:
Sprzedam płyty CD (głównie rap amerykański, ale jest i Ortega Cartel - LAVORAMA)

viewtopic.php?f=31&t=9041&p=661906#p661906
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

ale zachęcił tym smutkiem, dołowaniem i zbyt sporą dawką niepowodzeń
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

a potem zniechęcił
Spoiler
happy endem
i wyszło na 0
Awatar użytkownika
aleksy
Posty: 4451
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:45

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: aleksy »

kurwa nie pomyślałem, że tam jest spojler
Raptowny pisze: Duchowo? 10lat ćpania może człowieka oświecić, ale nie gadajmy o duchach
Awatar użytkownika
Jiigsi
good kid
Posty: 6840
Rejestracja: 18 kwie 2019, 14:20
Lokalizacja: u jasnego w klubie

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jiigsi »

:lol: ja też
last.fm

She gon' make me feel nice, jiggy jiggy on deck
I got bare gyal 'round, jiggy jiggy on deck
Awatar użytkownika
maciek
Posty: 1136
Rejestracja: 20 kwie 2019, 14:01

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: maciek »

me2

znaki
oyche
Posty: 11473
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: oyche »

hayanawama pisze: 14 kwie 2021, 22:49 kurwa gościu pisz że dajesz spoiler w spoilerze
sorry guys
qwertas
Posty: 958
Rejestracja: 26 kwie 2019, 18:34

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: qwertas »

@Bunnymen77 no jak tak ci się spodobało to polecam też Unorthodox i Unbelievable, tak samo jak Maid oba są wzorowane na prawdziwych historiach i są dostępne na Netflixie, nmzc

e: no i moim zdaniem nie jest tak dołujący, są zarówno upadki jak i wzloty, żadna z postaci nie jest też wyłącznie tym dobrym albo złym
jak ktoś chce pogłębić depresje i tęskni za myślami samobójczymi to lepiej chyba włączyć Olive Kitteridge (nie róbcie tego)
Obrazek

pozdrawiam cieplutko
ODPOWIEDZ