OFFTOPIC SERIALOWY

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Mider »

na ptb też jest :)
Awatar użytkownika
pykpyk
Posty: 1061
Rejestracja: 17 kwie 2019, 19:15

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: pykpyk »

powiedzialbym OZ ale widze ze widziany byl, dla mnie sie podoba sie billions bardzo tez, the deuce tez
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ebismolarek »

Ale mnie wkurwia Jesse Pinkman
Awatar użytkownika
niuhniuh
Posty: 1423
Rejestracja: 12 wrz 2019, 9:02

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: niuhniuh »

Dzięki chopaki, coś sobie wybiorę z waszych poleceń. Billions już w sumie też na oku miałem ale zapomniałem o tym.
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2780
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Mider »

crl pisze: 30 cze 2020, 14:37 niedawno skończyłem Boardwalk Empire i dołączam do zachwytów. rewelacyjny klimat i scenografia, super postacie (chyba tylko Margaret odstawała)
Spoiler
ale ten kilkuletni przeskok w ostatnim sezonie średni, najlepsze byłoby zrobienie jeszcze z dwóch sezonów, gdzie byłaby konferencja w Atlantic City, wojna castellamaryjska, śmierć Rothsteina itd. i wtedy naturalne przejście do ostatniego sezonu.

rozterki Elia, przemiana van Aldena, samobój Eddiego, Richard Harrow, lekkość w odjebywaniu postaci, wyrachowanie Nuckyego, wątek Gilian, Lucky Lansky i Rothstein, skurwysyn Narcisse, świetny Al Capone. ciężko o coś, co by mnie denerwowało, albo męczyło
ja jestem zakochany w tym serialu i czekam mocno, aż z pustą głową wjedzie rewatch
ten Narcisse to odstaje imo i wkurwia dość mocno swoją manierą w 4 sezonie(w 5 mniej bo już rzadziej się pojawia) plus Richard Harrow na tle reszty jest zbyt komiksowy.
Capone bdb, ale też dostał za mało czasu w ostatnim sezonie gdzie były odcinki w których w ogóle się nie pojawiał
Awatar użytkownika
Adre
Posty: 25
Rejestracja: 07 lip 2019, 10:30

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Adre »

Killing Eve zacząłem oglądać w południe i tak właśnie minął pierwszy sezon. Podziękowanko za polecanko. Mam nadzieje, że następne sezony będą trzymać poziom :cool:
Awatar użytkownika
Prez
Posty: 3650
Rejestracja: 26 lip 2019, 8:29

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Prez »

zmieniam zdanie o kalifacie, po pierwszym odcinku pisałem gdzieś tu, że nuda ale liczne propsy w stronę tego serialu sprawiły, że dzisiaj odpaliłem kolejny odcinek i już wiem, ze obejrzę do końca
lygrys pisze: 11 maja 2022, 21:05 świetny dzień, jeden z najlepszych w moim życiu.
Dziękuje ci zjebana Polsko.
kup sobie płytkę z rapem NOWA LISTA I CENY
całość już na OLX
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4039
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Luxair »

Unorthodox - młoda Żydówka z ultra-ortodoksyjnej gminy na Brooklynie porzuca męża i ucieka do Berlina, mimo że jest niewykształcona, nie mówi po niemiecku i praktycznie nie zna współczesnego świata. Serial nawiązuje częściowo do autentycznej historii/książki Debory Feldman.

Najpierw plusy: główna aktorka daje z siebie wszystko, włącznie z ogoleniem głowy. Świat chasydów, ich stroje, hierarchie rodzinne, rytuały są ukazane w fascynujący sposób. Traktowanie kobiet jak trędowatych jest dosyć szokujące. Duża część dialogów odbywa się w jidysz, co jeszcze bardziej potęguje efekt egzotyki. Tym bardziej szkoda że wydarzenia rozgrywające się w Europie to naiwna bajka o Kopciuszku; w Berlinie zawsze świeci słońce, wszyscy są mili, wszystkie rasy i narodowości się kochają, jest obowiązkowa para gejów, a w 24h osoba znikąd może sobie znaleźć nocleg, paczkę przyjaciół i pracę :)

Mimo wszystko jednak warto obejrzeć - tylko 4 odcinki.
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: msh »

ebismolarek pisze: 30 cze 2020, 23:45 Ale mnie wkurwia Jesse Pinkman
A który sezon oglądasz? On razem z bohaterem serialu zmieniają się co sezon. No, ale ogólnie propsy dla serialu, najlepszy jaki oglądałem z rodzinką soprano na czele. Chociaż niezbyt wymagający, ale frajda na pierwszym miejscu:)
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ebismolarek »

@msh, zacząłem oglądać od nowa cały serial drugi raz, dosyć szybko mi zleciały 3 sezony i teraz zaczynam 4 i jestem na 3 odcinku, ale trochę wolno mi idzie
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: msh »

@ebismolarek Też miałem rozkminę czy od nowa tego nie zacząć, ciekawe czy dalej tak się będę jarał:). Czyli co? z wiekiem jaranko maleje, czy fakt że Drugi raz oglądasz?
Awatar użytkownika
ebismolarek
Posty: 7686
Rejestracja: 28 lis 2019, 23:25

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: ebismolarek »

No ja zbierałem się dłuższy czas do tego żeby zacząć oglądać drugi raz, ale jest 50/50 jak mówisz, z wiekiem trochę jaranko zmalało i nie jest to to samo co za pierwszym razem, ale nadal jest to bardzo dobry serial :D
Awatar użytkownika
NEGRO
Posty: 1454
Rejestracja: 27 lip 2019, 14:59

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: NEGRO »

Panowie ktoś oglądał The Killing (wersje duńską)? ponoć dużo lepsza od amerykańskiej.
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: the »

Oglądałem. Na Ale Kino kilka lat temu. Pamiętam, że się wciągnąłęm, ale czy lepsze od wersji amerykańskiej to Ci nie powiem, bo tej nie oglądałem
Awatar użytkownika
msh
Posty: 371
Rejestracja: 22 kwie 2020, 16:37
Lokalizacja: Resovia

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: msh »

Kurwa napisałem posta to sie skasował w chuj, więc teraz tak na szybko. Nie oglądałem Duńskiego. Urzekł mnie klimat deszczowego Seattle, a więc stawiam na Kanada/USA. Lepszy od sezonu trzeciego detektywa. Wciąga zajebiście.
Awatar użytkownika
Chojny
Posty: 471
Rejestracja: 10 maja 2019, 16:48

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Chojny »

Macie coś dobrego na HBO Go?
zacząłem ostatnio rumuńskie "umbre" ("w cieniu") i chociaż jest to super ograny schemat (mrukowaty protagonista prowadzący podwójne życie typu bycie bad boyem kontra bycie bucem dla własnej rodziny), to jednak coś w tym schemacie mnie osobiście zawsze przyciąga do ekranu. ogólnie dialogi się sprawdzają, czarny humorek się sprawdza, a surowy wschodnioeuropejski klimat Bukaresztu nadaje całości szczerości i brudu, ale oczywiście nie aż tak nasyconego jak w "gomorrze"
Awatar użytkownika
MalkoNTENT
Posty: 1666
Rejestracja: 18 kwie 2019, 13:53

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: MalkoNTENT »

Nikt nie oglądał The Get Down na netflixie? Chyba nie widziałem na forum żadnej wzmianki. Jakie to jest dobre. Przerysowane lata 70’. Jestem po 3 odcinku ale oczarował mnie klimatem na tyle, że już wysoko sobie go cenie i nie ważne co fabuła przyniesie. No i zakochałem się Herizen :oops: :oops: :oops: o jezzuuu
Malkontent to moje drugie imię odkąd dorosłem

Ja to nowy Sub Zero
a to że jestem chuj
Za to mogę podziękować ździrom
Awatar użytkownika
Jose
Brak Kultury
Posty: 6493
Rejestracja: 17 kwie 2019, 6:49

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: Jose »

Ja propsowałem na pewno na starym forum, bardzo fajne i zachęca do diggowania w początkach hip-hopu.
Awatar użytkownika
zemsta1kadluba
Posty: 7707
Rejestracja: 22 paź 2019, 12:50

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: zemsta1kadluba »

znacie jakieś dobre holenderskie (lub flamandzkie) seriale?
mołpy są kozackie
Awatar użytkownika
the
Posty: 616
Rejestracja: 19 kwie 2019, 11:31

Re: OFFTOPIC SERIALOWY

Post autor: the »

Kobiety Nocy, chyba nawet je tu wpisywałem kilka stron wstecz
ODPOWIEDZ