[serial] Utopia (2020)

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

[serial] Utopia (2020)

Post autor: kshaq »



To co, jutro premiera pierwszego odcinka. Jaram się w chuj i jednocześnie boję się, że hamburgery spierdolą :dunno:
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Luxair »

Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: kshaq »

Na razie do tego tak nie podchodzę - w końcu oryginał dalej mogę sobie obejrzeć :dunno: A widziałem na subreddicie Utopii opinię jkiegoś typa, który widział pokazy przedpremierowe i podobno nie jest źle. Nie nastawiam się na arcydzieło, ale z ciekawości na pewno łyknę.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: mql »

dwa sezony Utopii były bliskie perfekcji - do tego zakończone niebywale udanie (chociaż niezamierzenie), ehhhhhhhh

po co to ruszasz po co się rwiesz jak nie twoje amerykaninie jebany jeden z drugim
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Bakan »

Zdecydowanie lepszym ruchem byłoby dokończenie tamtej historii. Najlepiej z tymi samymi twórcami i obsadą. Przecież spokojnie można kontynuować X lat później i pokazać jak ten cały rozpierdol wpłynął na bohaterów plus ograć te lata jako czas, w których „nowy antagonista” zarządzał organizacją i wdrażał nowy plan. A odgrzewać kotlet, który wizualnie i fabularnie wciąż jest perełką to imo bezsens.
Awatar użytkownika
Globe
Posty: 1251
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:47

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Globe »

Jeżeli dobrze pamiętam i serial się kończy w szpitalu, to przecież jest to kompletnie urwany wątek i to nie była koncepcja na X lat później, tylko wznowienie sezonu od zakończenia poprzedniego. Tam się dalej miało dziać, ale serial został anulowany.

e: trailer fatalny, no ale tutaj nie ma zaskoczenia
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Mider »

Ten trailer marny, nie zachęca do oglądania, ale pierwsze recki wjechały na rt i nie jest źle póki co https://www.rottentomatoes.com/tv/utopia_2020/s01
Bakan
Posty: 1354
Rejestracja: 19 kwie 2019, 7:32

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Bakan »

KRZYSZTOF pisze: 25 wrz 2020, 12:38 Jeżeli dobrze pamiętam i serial się kończy w szpitalu, to przecież jest to kompletnie urwany wątek i to nie była koncepcja na X lat później, tylko wznowienie sezonu od zakończenia poprzedniego. Tam się dalej miało dziać, ale serial został anulowany.

e: trailer fatalny, no ale tutaj nie ma zaskoczenia
Faktycznie. Obczaiłem teraz ostatnią scenę i jak widać słabo zapamiętałem zakończenie.
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: kshaq »

Dwa pierwsze odcinki za mną, widać amerykańszczyznę, ale obawiałem się, że będzie gorzej. Do dalszego ciągu podchodzę z umiarkowanym optymizmem.
Awatar użytkownika
Krynew
Posty: 2045
Rejestracja: 28 kwie 2019, 20:04

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Krynew »

Czemu nie ma tego na polskim Prime Video nawet po angielsku?
Kocham, pozdrawiam
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: kshaq »

Awatar użytkownika
gonny_trebor
Moderator
Posty: 4452
Rejestracja: 17 kwie 2019, 10:13
Lokalizacja: 9 wzgórzy

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: gonny_trebor »

https://cytu.be/r/slgwk
obejrzyj sb serial z forumkiem, start 22:00
ŚLIZGAWKA BEAT BATTLE #76 - Sampel

Niech jedzenie będzie lekarstwem, a lekarstwo - pożywieniem :exclaim:

>>> KINO ŚLIZGAWKOWE <<<
Awatar użytkownika
Mider
Posty: 2840
Rejestracja: 17 kwie 2019, 16:07

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Mider »

^Chodzi oczywiście o brytyjską Utopie
Awatar użytkownika
kshaq
Posty: 2361
Rejestracja: 17 kwie 2019, 7:51

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: kshaq »

meh

obejrzałem całość i jako osobny serial może całkiem przyjemnie by się na to patrzyło, ale cały czas miałem z tyłu głowy oryginał i z każdym odcinkiem rosło we mnie przekonanie, że 100 razy lepiej był zrobiony
Arby i Jessica niestety zostali strasznie zepsuci w porównaniu do swoich pierwowzorów :(
tRO8l3
Zbanowany
Posty: 59
Rejestracja: 10 paź 2020, 19:17

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: tRO8l3 »

Dla mnie ten serial w pierwszej wersji to dziecinada. Jakaś zbieranina poszukiwaczy prawdy jak w scooby doo, tylko psa brakowało. Pierwszy sezon ledwo obejrzałem, bo do reszty tak przedstawionych kulis, kuchni tajemniczego świata polityki nie dorosłem.
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: mql »

amazonowy projekt anulowany i bardzo, kurwa, dobrze
Awatar użytkownika
Luxair
Posty: 4102
Rejestracja: 24 kwie 2019, 19:38

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: Luxair »

tRO8l3 pisze: 11 paź 2020, 4:57 Dla mnie ten serial w pierwszej wersji to dziecinada
Obrazek
Spoiler
Obrazek
Koks i dziwkę brałeś cichcem
Polizałeś pizdę, popijałeś Żywcem
joozek
Posty: 13
Rejestracja: 27 paź 2019, 19:30

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: joozek »

Nowej utopii tak bardzo odebrano to czym wyróżniała się oryginalna. Chyba nigdy nie słyszałem podobnej ścieżki dźwiękowej w żadnym serialu niż wtedy. No bez tej muzyki to nie wiem po co oni zrobili jakąś nową wersję :rotfl:
Awatar użytkownika
baqlashan
Zbanowany
Posty: 5636
Rejestracja: 18 kwie 2019, 0:26
Lokalizacja: strych

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: baqlashan »

tRO8l3 pisze: 11 paź 2020, 4:57 Dla mnie ten serial w pierwszej wersji to dziecinada. Jakaś zbieranina poszukiwaczy prawdy jak w scooby doo, tylko psa brakowało. Pierwszy sezon ledwo obejrzałem, bo do reszty tak przedstawionych kulis, kuchni tajemniczego świata polityki nie dorosłem.
ja sie zgadzam z typkiem
Rupert pisze: jak chce czytac urojenia po narkotykach to czytam sobie fromage jak chce oświecenia to czytam bakłażan prosta rzecz
Set your world on fire, watch your planet burn
While swinging in a tire hanging from a flying worm
Awatar użytkownika
mql
Moderator
Posty: 5903
Rejestracja: 17 kwie 2019, 9:20
Lokalizacja: Poznań

Re: [serial] Utopia (2020)

Post autor: mql »

Utopia to PRZEPIĘKNA warstwa wizualna i wyjątkowa muzyka (Tapia de Veer stworzył dzieło, no dzieło), fabularnie faktycznie mocno bez szału. Mi to zupełnie nie przeszkadza, wręcz przeciwnie -do tego doceniam, ze udało im się osiągnąć taki poziom komiksowości bez rysunkowego pierwowzoru.
ODPOWIEDZ