[film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Kategoria poświęcona sztuce małych i dużych ekranów.

Moderatorzy: gogi, con shonery

tanio
Posty: 77
Rejestracja: 03 maja 2019, 0:52

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: tanio »

Mogli wziąć Mate i Starego Maty, ale nawet dobre
Japan
Posty: 194
Rejestracja: 17 kwie 2019, 23:52
Lokalizacja: Oleśnica

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Japan »

Luxair pisze: 08 wrz 2021, 23:11 Mogli wziąć Rachel Weisz na Jessikę, ale spox
no ale bez kitu, pasowałaby :huh:
Tylko PiS
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 516
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Rafał81000 »

Niestety jak na razie Diuna w IMAX tylko w 3D.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: MicBar »

Też to słyszałem i jestem zażenowany.
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 516
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Rafał81000 »

Cinema City tłumaczy, że dostało od dystrybutora tylko taką wersję filmu i niestety nic nie mogą jak na razie ugrać. Chociaż dzisiaj wbiłem na stronę cinema City i zobaczyłem, że od wtorku 26 października będą wyświetlać wersję 2D. Ciekawe czy w weekend 29-31 października nadal będą głównie puszczać wersję 3D czy większość seansów będzie 2D i przykładowo jeden w 3D. Nie ukrywam, że bardzo liczę na tą drugą opcję, bo strasznie czekałem na ten film, ale przez 3D musiałem odpuścić premierowy weekend i czekam z niecierpliwością na jedyną słuszną wersję 2D w IMAX.
peterkurten
Posty: 872
Rejestracja: 24 kwie 2019, 23:12

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: peterkurten »

Będzie imax 2d <3
Awatar użytkownika
gogi
Złoty Rozjebus
Posty: 4218
Rejestracja: 17 kwie 2019, 20:15

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: gogi »

na co komu IMAX skoro webrip 1080p już lata w sieci...
pardon pisze: 10 lis 2023, 12:06 nie umiem slowo daje nie umiem juz czytac dluzszych postow saturna i lygrysa bez uczucia ze oni nie marnuja swojego zycia, ale zatruwaja tez nasze mimowolnie pchajac do glow ich chore urojenia
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: koniec »

Jestem po obejrzeniu i pierwsze wrażenia pozytywne, chociaż mam trochę wrażenie jakby się skończyło zanim się na dobre zaczęło.
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: kvcper »

No bo w planach jest więcej części niż jedna. Inna sprawa, że najprawdopodobniej one nigdy nie powstaną.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 626
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: KamilNO »

Dlaczego?
Awatar użytkownika
kvcper
Posty: 649
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:47

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: kvcper »

Bo ten film przy obecnej sytuacji po prostu na siebie nie zarobi.
Ja tu gram, a ty Mateusz Borek
https://rateyourmusic.com/~kaemdeq
Awatar użytkownika
koniec
bruh bruh
Posty: 5536
Rejestracja: 17 kwie 2019, 17:44
Lokalizacja: Łódź

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: koniec »

kvcper pisze: 17 paź 2021, 23:16 No bo w planach jest więcej części niż jedna. Inna sprawa, że najprawdopodobniej one nigdy nie powstaną.
no wiem, , było to napisane w filmie ale i tak, czuję po prostu niedosyt
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: many-s »

Pytanie - dlaczego 3D hejtowane? Zastanawiam się czy jutro iść na 3D stąd moje pytanie.
@Rafał81000 @MicBar
Awatar użytkownika
Rafał81000
Posty: 516
Rejestracja: 18 kwie 2019, 17:26

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Rafał81000 »

Ogólnie jeśli nie masz żadnego problemu z filmami 3D, to śmiało możesz iść na 3D, bo podobno film nawet i w 3D wygląda bardzo dobrze. Główny problem jest taki, że to jednak jest konwersja filmu na 3D (film kręcony z myślą o 2D a nie na potrzeby technologii 3D. Nawet reżyser w wywiadzie mówił, że film powinno się oglądać w IMAX w 2D) więc w niektórych scenach to 3D po prostu może przeszkadzać. Kolejna rzecz jest taka, że przez okulary masz trochę mniejsze pole widzenia, oczywiście to IMAX więc i tak będzie duża różnica pomiędzy zwykłym ekranem ale no jest to jednak trochę odczuwalne (przynajmniej dla mnie), no i akurat nie wiem jak w tym konkretnym filmie to wygląda, ale przez okulary obraz jest dużo ciemniejszy, Diuna ogólnie jest w dość "przytłumionych" Barwach, więc w 3D film może być dużo bardziej "ciemniejszy". Ostatnia rzecz jest taka, że jeśli masz wadę wzroku i nosisz tylko okulary korekcyjne, to masakra jest z oglądaniem w zwykłych okularach i okularach 3D (ciągle spadają, uwierają itp) i to też kwestia indywidualna jak ktoś reaguje na 3D ale ja np. chodzę w soczewkach i po kilku minutach filmu już mnie strasznie głowa zaczyna boleć. Ogólnie ludzie który już wiedzieli ten film w 3D w IMAX mówią, że nie jest źle i film nadal wygląda bardzo dobrze, więc podsumowując jeśli nie chce ci się czekać tydzień na 2D IMAX i nie masz żadnych problemów ze wzrokiem, to możesz iść na 3D do IMAXA zamiast do zwykłego kina, ale jednak film najlepiej będzie się oglądało i najlepiej będzie wyglądał w zwykłym 2D IMAX.
Awatar użytkownika
many-s
Posty: 1792
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:06

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: many-s »

Dzięki, treściwa odpowiedź.
Johnny

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Johnny »

Ja zwyczajnie nie lubię 3D, robi na mnie wrażenie w demówkach gdzie efekt jest uwydatniony, ale w normalnych filmach i to nawet pokroju Avatara, który przecież z myślą o 3D był kręcony, to takie meh. A obraz jest gorszej jakości z uwagi na technologie - ciemniejszy i mniej ostry.
Awatar użytkownika
Sieloo
Posty: 300
Rejestracja: 27 kwie 2019, 10:41
Lokalizacja: Giżycko

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: Sieloo »

Jak ktoś lubi jakieś star warsy czy inne sci fi akcji (chociaż scen akcji w sumie nie ma dużo biorac pod uwagę długość filmu, ale mnie zenuja wszystkie hollywoodzkie momenty walki wręcz) to myślę, że będzie zachwycony, bo realizacyjnie jest grubo. Ja jako fan scifi, ale tylko rozkminkowego doceniam realizację i tyle, mnie nie porwało.
hwjsk
Posty: 4805
Rejestracja: 15 lut 2021, 23:00

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: hwjsk »

....
Ostatnio zmieniony 03 sie 2022, 12:07 przez hwjsk, łącznie zmieniany 1 raz.
MicBar
Posty: 664
Rejestracja: 17 kwie 2019, 18:53

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: MicBar »

Podchodziłem mocno sceptycznie jako fan książki, a dostałem kawał świetnego kina. Świetny casting, kostiumy, epickość i - mimo naprawdę trudnej do opowiedzenia historii - fabuła przedstawiona w angażujący sposób.
Awatar użytkownika
KamilNO
Posty: 626
Rejestracja: 24 lip 2019, 19:41

Re: [film] Dune (2020) reż. Denis Villeneuve

Post autor: KamilNO »

Trochę przesadzili z głośnością muzyki w każdym momencie, przez co staje się w końcu męcząca kiedy nie ma wytchnienia a każdy jej fragment musi podkreślać epickość i angażować w scenę (BR2049 wypada pod tym względem półkę wyżej). Chalamet trochę nuda, że gra cały czas jedną role (Król, i po trosze Mój piękny syn), ale oprócz tego casting i cała reszta klasa. Wizualnie majstersztyk, niesamowitą robotę robi to połączenie minimalizmu z rozmachem, szkoda że w Krakowie nie ma Imaxa bo myśle że jeszcze większą bym czerpał przyjemność. Ogunie to nie pamietam kiedy w kinie się bawiłem tak dobrze na czymś dużym, świetny podkład pod następne filmy 8/10
ODPOWIEDZ